دوبرونیک کرواسی مروارید آدریاتیک

دوبرونیک کرواسی مروارید آدریاتیک


دوبرونیک کرواسی مروارید آدریاتیک
تاریخ : 29/05/2017 02:33:24 ق.ظ

سفر به دوبرونیک کرواسی بی تردید شما را غافلگیر خواهد کرد. این شهر بندری در کنار دریای آدریاتیک آنقدر زیبایی های خیره کننده دارد که هر گردشگری را تا مدت ها درگیر خاطرات خود می کند. جالب است بدانید بخش های مهمی از فیلم Game of Thrones در این شهر بازی شده است. دوبرونیک از قدیم جزء بنادر تاریخی اروپا و سواحل آدریاتیک و مدیترانه بوده است. از این رو دوبرونیک کرواسی امروزه یکی از مقاصد گردشگری گردشگران از کل دنیا است.

از میان گردشگران ایرانی کمتر کسی به مقاصد توریستی جدید در اروپا فکر می کند. مقصود از مقاصد جدید این نیست که به تازگی کشف شده باشند بلکه مکان هایی است که از شهرت کمتری در ایران برخوردارند. کرواسی یکی از این گزینه ها است.
 
اسم اروپا که می آید همه به یاد فرانسه، ایتالیا، اتریش، سوئیس و ... می افتند اما کمتر کسی به کشورهای دیگر و جاذبه های بی نظیر آنها فکر می کند.
 
شما یکی از افرادی باشید که به مکانهای جدید سفر می کند و از لذت تجربه جدید برخوردار می شود. پس سفر به دوبرونیک کرواسی پیش روی شما است. برای اینکه اطلاعات خوبی از دوبرونیک به دست آورید می توانید به درگاه رسمی این شهر مراجعه کنید.
 
اگر خواستید دست به یک تجربه جدید و بی نظیر بزنید ما به شما شهر بندری و زیبای دوبرُونیک کرواسی (Dubrovnik)، در جنوب این کشور را پیشنهاد می کنیم.
 
بی تردید در تور کرواسی این شهر بندری در برنامه گنجانده می شود اگرچه پایتخت کشور کرواسی شهر زاگرب است اما دوبرونیک از شهرت بین المللی بیشتری برخوردار است.
 
اگر علاقمند به تاریخ هستید، اگر ساحل و ورزشهای آبی را می پسندید، اگر به دنبال طعم ها و غذاهای جدید می گردید و حتی اگر می خواهید چند روز را آرام و بی دغدغه در محیطی طبیعی و سرشار از زیبایی سپری کنید، دوبرونیک کرواسی برای شما ایده آل خواهد بود.
 
همانطور که گفته شد این شهر در جنوب کرواسی - که یکی از کشورهای جنوب مرکزی اروپا است - واقع شده است. کرواسی از غرب، ساحل دریای آدریاتیک را از آن خود کرده و از سمت شرق با بوسنی ، مجارستان و اسلونی هم مرز است.
 
دوبرونیک کرواسی یا راگوزا (نام تاریخی این شهر راگوزا است) را زیباترین شهر کرواسی میدانند و به مروارید کرواسی یا مروارید آدریاتیک شهرت دارد.
 
جرج برنارد شاو نویسنده پرآوازه ایرلندی می گوید: " کسانی که روی زمین به دنبال بهشت می گردند باید به دوبرونیک کرواسی بیایند و آن را پیدا کنند" روزی که قدم در این شهر بگذارید با برنارد شاو هم نظر خواهید شد.
 
در حال حاضر دوبرونیک کرواسی دارای بیشترین گردشگر در کرواسی و یکی مقاصد مهم گردشگری و یکی از زیباترین شهرهای ساحل مدیترانه است.
 
بخش قدیمی دوبرونیک کرواسی در سال 1979 میلادی توسط سازمان جهانی یونسکو در فهرست میراث جهانی قرار گرفته و این خود به اهمیت این شهر افزوده است.
 
شهر دوبرونیک کرواسی در گذشته تاریخی خود روزهای باشکوهی را پشت سر گذاشته است. مبنای بوجود آمدن آن را تجارت دریایی می دانند. در قرون میانه ( قرن 5 تا 15 میلادی) تنها شهری بوده که به پشتوانه ثروت و دیپلماسی پیشرفته اش می توانسته با ونیز رقابت کند.
 
در قرن 15 و 16 میلادی دوبرونیک کرواسی اوج شکوفایی اش را تجربه کرد، با بیش از 50 بندر مبادله اقتصادی داشت و از نظر فرهنگی نیز در عصر طلایی قرار داشت.
 
یکی از مراکز مهم گسترش زبان کرواتی، خانه بسیاری از شاعران بنام، نمایشنامه نویسان، نقاشان، ریاضی دانان، فیزیکدانان و دیگر دانشمندان بوده است.
 
وقتی وارد بخش تاریخی شهر دوبرونیک کرواسی که می شوید تنها دیوارهای قلعه مانند دور شهر روزگار شکوه و عظمت را برای شما حکایت خواهند کرد.
 

دیدنی های دوبرونیک کرواسی

به هر طریق که وارد دوبرونیک کرواسی شوید چه از طریق اتوبوس یا هواپیما یا ماشین، سفر لذت بخش شما آغاز شده است. حتی اگر هیچ برنامه ای نداشته باشید و صرفا دربافت تاریخی شهر یا روی دریا به گشت و گذار بپردازید.
 
پاپ ژان پل دوم آنقدر به این شهر علاقه داشت که نهایتا شهروند افتخاری دوبرونیک کرواسی شد. بنابراین می توانید نگران برنامه ریزی سفرتان نباشید اما ما پیشنهاد می کنیم دیدن بعضی از امکان را در برنامه خود بگنجانید
 

دیوار شهر دوبرونیک کرواسی

شهر قدیمی دوبرونیک کرواسی را دیواری تاریخی و بلند به طول 2 کیلومتر، ارتفاع 25 متر و قطر 6 متر محصور کرده است.
 
می توانید در ساعت اولیه صبح و یا در هنگام غروب روی این دیوار راه بروید و بهترین مناظر دوبرونیک را تماشا کنید. این دیوار همانطور که از ظاهرش پیداست برای حفاظت از ساکنان شهر ساخته شده و به مدت 5 قرن به خوبی از پس این کار برآمده است.
 
دیوار شهر دوبرونیک کرواسی طی دوره های تاریخی بارها و بارها بازسازی شده و بر استحکامات آن افزوده شده است.
 
3 برج با مقطع دایره و 14 برج با مقطع مربع از سازه های تقویت کننده این دیوار هستند.
 
سه ورودی برای ورود به خود دیوار وجود دارد. همچنین این دیوار دارای چهار دروازه بوده است که دو دروازه به بندرگاه گشوده می شده و دو دروازه ورودی از بخش های دیگر شهر بوده است.
 
در عکس زیر بخش های از دیوار شهر قدیمی دوبرونیک کرواسی را مشاهده می کنید.
 
دوبرونیک کوراسی تور کرواسی کرواسی زاگرب
 
همچنین در ویدئوی زیر که توسط یکی از مسافران تور کرواسی گرفته شده نمای زیبایی از شهر و بندر دوبرونیک بر فراز دیوار شهر دیده می شود.
 

شهر قدیمی دوبرونیک کرواسی

در مرکز قدیمی شهر شما می توانید خانه های قدیمی و زیبایی را ببینید که مشخصه همه آنها سقف نارنجی آنهاست.
 
جالب اینجاست که معمولا در بخش های تاریخی شهرها زندگی روزمره جریان ندارد و خانه ها و محیط قدیمی حفاظت شده است اما در دوبرونیک کرواسی ساکنین زندگی عادی خود را در کنار توریست ها دنبال می کنند و می توانید از نزدیک با شیوه زندگی آنها آشنا شوید.
 
خانه ها، کوچه های تنگ، زیر گذر ها، مغازه ها، کلیساها، همه و همه جذابیت های ویژه ای دارد که برای شما جذاب خواهد بود. 
 
 
دوبرونیک کرواسی تور کرواسی کرواسی زاگرب
 
ممکن است راه را راگم کنید و ندانید از کجا میتوانید مسیر را دنبال کنید و در اصطلاح دور خودتان بچرخید.
 
برای جلوگیری از این اتفاق می توانید هم از نقشه استفاده کنید و هم از نشانه ها و علائمی که روی دیوارها وجود دارد کمک بگیرید. مکانهایی در مرکز شهر وجود دارند که می توانید به آنها سر بزنید:
 

ستون رولاند Roland's Column

ستونی است بلند و باریک که روی آن تصویر رولاند شوالیه ای که دوبرونیک را از دشمنان حفظ کرد حک شده است. ساخت این ستون توسط مجسمه سازی ایتالیایی در سال 1418 میلادی انجام شده است.
 
دوبرونیک تور کرواسی ستون رولاند
 

برج ناقوس Bell Tower

برج بلند ناقوس در مرکز دوبرونیک هر یک ساعت یک بار می نوازد و از آثار دیدنی شهر است. این برج که مشرف بر ستون رولاند است نمادی از شهر دوبرونیک کرواسی است.
 
دوبرونیک برج ناقوس تور کرواسی
 

قصر اسپونزا Sponza Palace

قصری از دوران رنسانس که به سبک گوتیک و رنسانی ساخته شده است و به قرن 16 میلادی باز می گردد. این قصر از جمله مهم ترین دیدنی های تاریخی شهر دوبرونیک برای گردشگران است.
 
دوبرونیک قصر اسپونزا تور کرواسی
 

قصر رکتور Rector's Palace 

یکی از دیدنی های شهر دوبرونیک است. هم اکنون در این قصر موزه ای از تاریخ شهر وجود دارد که برای گردشگران بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. این قصر که در قرن 15 میلادی ساخته شده از معماری گوتیک-رنسانسی بهره می برد.

قصر رکتور دوبرونیک تور کرواسی

دروازه پایل Pile Gate

برای ورود به شهر قدیمی و دیدن هر آنچه در شهر هست باید از دروازی ای عبور کنید. این دروازه که به دروازه پایل مشهور است بخشی از دیدنی های شهر قدیم دوبرونیک است. این دروازه در سال 1537 میلادی ساخته شده است و در گذشته در زمان های مشخصی برای حفاظت بیشتر از شهر بسته می شده است.
 
دروازه پایل دوبرونیک تور کرواسی

چشمه بزرگ اونفوریو Big Onofrio´s Fountain

یکی از دیدنی های مشهور شهر دوبرونیک چمشه اونوفوریو یا مخزن قدیمی آب شهر است. این مخزن بزرگ که در سال 1438 میلادی ساخته شده است بخشی از ذخیره آب شهر بوده است که از فاصله 12 کیلومتری به این شهر آورده می شده است.این منبع بزرگ قبلا با مجسمه های زیبایی در اطراف مزین شده بوده است اما در زلزله بزرگ 1667 میلادی از بین رفتند.
 
دوبرونیک کرواسی تور کرواسی
 

آکواریم Aquarium

 هر وقت خواستید از گرمای تابستان های دوبرونیک فرار کنید یک مکان مفید را به شما معرفی می کنیم. آکواریوم شهر دوبرونیک. این آکواریوم که به آبزیان آدریاتیک و مدیترانه اختصاص دارد در برنامه بازدید شما از این شهر تنوعی خواهد بخشید.

دوبرونیک کرواسی تور کرواسی

قلعه لورجیناک Lovrjenac

این قلعه نماد آزادی دوبرونیک کرواسی است. در ورودی آن جمله مشهوری نوشته شده است :" آزادی با تمام طلاهای جهان قابل معاوضه نیست"
 
این قلعه در غرب شهر قدیمی و در ارتفاع 37 متری روی یک سنگ ساخته شده و تصور باستان شناسان این است که ساخت آن باید مربوط به قرن 13 و 14 باشد.
 
دوبرونیک قلعه لوورجیک کرواسی تور کرواسی

میدان اصلی شهر؛ میدان مارید درزیک

در اطراف این میدان بناهای مهمی واقع شده.  کلیسای جامع، قصر اسروکوسیک، کلیسای سنت بارتواومو و گالری پولیتیکا را همزمان میتوانید ببینید.

 کلیساها

اگر به معماری کهن به خصوص معماری بناهای مذهبی علاقه مندید بازدید از کلیساهای شهر دوبرونیک کرواسی را  برنامه سفر خود قرار دهید به خصوص که بعضی از آنها جزء میراث جهانی یونسکو هستند.
 
کلیسای سنت بلز از مشهورترین آنهاست که در سال 1715 به سبک باروک ساخته شده است.
 
این کلیسا همچنین دارای مجسمه های زیبایی از قرن پانزدهم است که ویژگی منحصر به فردی برای اهالی هنر محسوب می شود. گر چه این کلیسا به خودی خود نیز برای اهالی دوبرونیک مکان مقدس و زنده ای است و مردم برای نیایش به آنجا می روند.
 
دوبرونیک کرواسی تور کرواسی زاگرب
 

سفر دریایی

بخش تاریخی را کنار بگذاریم می توانیم سفر دریایی خود را آغاز کنیم. افراد بسیاری از سراسر جهان برای ورزشهای آبی و شنا کردن در آبهایی که از اشک چشم نیز زلال ترند به دوبرونیک کرواسی می آیند.
 
اگر به دوبرونیک کرواسی سفر کنید قطعا مفتون زیبایی دریای آدریاتیک خواهید شد. می توانید با کشتی های تفریحی به گشت و گذار دریایی بپردازید و یا قایق شخصی اجاره کنید و اگر اهل شنا یا اسکی روی آب هستید سر فرصت از زیبایی و زلالی این دریا لذت ببرید
 
 
دوبرونیک کرواسی تور کرواسی زاگرب دوبرونیک
 
علاوه بر آن جزایر زیادی در این دریا واقع شده و کشف آنها خالی از لطف نیست. از معروفترین آنها جزیره لوکروم است. جزیره لوکروم در گذشته محل برگزاری جلسات فلسفی و عبادت بوده است.
 
این جزیره دارای یک باغ گیاه شناسی مشهور است که  در سال 1959 میلادی افتتاح شده است و در آن گیاهانی از امریکا و استرالیا وجود دارد.
 
همچنین دارای کلیسای زیبایی است که  در  سال 1192 میلادی ساخته شده است. باغبانی در این جزیره بسیار رواج دارد و قطعا از دیدن آن لذت خواهید برد.
 
از دیگر جزایر زیبای دوبرونیک کرواسی جزیره الافیت است که محل زندگی ثروتمندان یونانی و رومی در دوران باستان بوده است. باقیمانده عمارتها و بقایای کلیساهای این جزیره از زیبایی قابل توجهی برخوردار است. همچنین باغهای انگور و زیتون زیبایی نیز در آن قرار دارد.
 
دوبرونیک کرواسی تور کرواسی زاگرب


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط