پاریس برای کودکان

پاریس برای کودکان


پاریس برای کودکان
تاریخ : 10/07/2017 06:39:57 ب.ظ

برای خانواده هایی که به عروس شهرهای دنیا سفر می کنند همیشه یک سوال مطرح بوده است، سرگرمی پاریس برای کودکان چیست؟ در این نوشته به این پرسش پاسخ می دهیم.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که از چیزهای عجیب و غریب در سفر لذت برده باشید که به عقل کسی نمی رسد. آنچه می خوانید رابطه میان این چیزهای عجیب و غریبت و کودکان در پاریس را برای شما شرح می دهد.
 
به هر شهری دردنیا سفر کنید می توانید جاذبه هایی کشف کنید که گاهی در فهرست دیدنی های آن شهر قرار ندارد و ای بسا وقتی برای دوستی تعریف می کنید که از چه چیز هایی در آن سفر به خصوص لذت بردید متعجب با خودش فکر کند این همه راه رفتی که از این لذت ببری؟
 
برای اطلاعات بیشتر در مورد تور پاریس لطفا کلیک کنید.
 
اما کودکان در پاریس لذت ها را برای شما به گونه ای دیگر تعریف می کنند. در مورد کودکان این حالت چند برابر اتفاق می افتد به این معنا که کودکان معمولا از چیزهایی لذت می برند که به عقل ما نمی رسد به همین دلیل وقتی کودکان در پاریس باشند دیدنی ها و جاذبه ها رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد.
 
به طور مثال ممکن است به یک شهر بازی بزرگ بروید و با بد خلقی کودکتان رو به رو شوید اما قدم زدن در کناره های یک رودخانه و بازی کردن با اردک ها لذت عمیقی به کودکتان بدهد که متعجب شوید به همین دلیل کودکان در پاریس این شهر را ممکن است به گونه ای دیگر ببیند و از آن لذت ببرند.
 
در این نوشته کوتاه می خواهیم در شهر پاریس به همراه کودکتان گردش کنیم و برای او سفر بی نظیری رقم بزنیم با این فرض که هر جایی امکان دارد برای فرزند شما کشف دنیای جدید باشد. با کودکان در پاریس این عروس شهرهای دنیا را از نگاه دیگر ببنید.
 

گشت شهری کودکان در پاریس

 
روز اول است. وارد پاریس شده ایم. هنوز خبری از " مامان حوصله ام سر رفته نیست" وقت خوبی است گشتی در شهر بزنیم و ببینیم اینجا چه خبر است. اما چطور؟ اکثرا کودکان در پاریس از راه رفتن زیاد در این شهر بیزارند.
 
 پیشنهاد می کنیم حداقل دیدار از مکان هایی که پیاده روی سختی دارند مثل بام پاریس یا مونمارت را در روز اول برنامه نگنجانید.
 
می توانید بسته به سن کودکتان با اتوبوس، مترو، یا قطار دور پاریس بگردید اما راه هیجان انگیز تر برای کشف شهر با با کودکان در پاریس گشت شهری روی رودخانه سن است. هم فال است و هم تماشا!
 
کودکان در پاریس فرانسه پاریس مونمارت رودخانه سن دیزنی لند-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 

اگر کودک شما بالای 5 سال سن دارد یک راه دیگر برای گشت شهری شرکت در تورهای دوچرخه سواری است که مبدا آن کنار برج ایفل است.
 
کودکان در پاریس از دوچرخه سوار لذت بسیاری خواهند برد. این تور ها مرکز شهر پاریس را به شما نشان می دهند و لذت فوق العاده ای برایتان به همراه می آورند.
 
هم لذت دوچرخه سواری ملایم را کنار فرزندتان و یک گروه را تجربه می کنید و هم شهر را به آرامی می چرخید و توسط راهنمای تور با بخش های مهم مرکز شهر آشنا می شوید.
 
مدت زمان این تور 4 ساعت است و زمان صرف نهار نیز در همین زمان در نظر گرفته شده است. این تور ها به Fat Tire Bike Tours شهرت دارد.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند رودخانه سن مونمارت-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 

پاری برای کودکان در دیزنی لند Disneyland Paris
 
رفتن به دیزنی لند می تواند برگ برنده شما باشد. کودکان در پاریس محال است به این شهربازی نروند، اصولا همه خانواده های ایرانی که کودک دارند معمولا تنها جایی که در پاریس برای کودکان خود در نظر می گیرند دیزنی لند است.
 
هر وقت احساس کردید می خواهید فرزند یا فرزندانتان را خیلی خوشحال کنید آن روز روز رفتن به دیزنی لند است. اگر شما جزء والدین جوانی باشید در کودکیتان از کارتون های دیزنی خاطره داشته باشید چه بسا برای خودتان هم روزی خاص و دل انگیز باشد.
 
دیزنی لند پاریس از جمله افتخارات این شهر و از جاذبه های مهم آن و اروپا به شمار می رود و مهم ترین سرگرمی کودکان در پاریس است.
 
همانطور که می دانید کمپانی دیزنی یه کمپانی امریکایی است اما دیزنی لند پاریس چندان تفاوتی با دیزنی لند امریکا ندارد بنابراین شما در حال وارد شدن به یکی از جذاب ترین گردشگاه های کودکان در دنیا هستید.
 
اگر به دیزنی لند رفتید و کاخ زیبایی که در وسط پارک وجود دارد را دیدید به خاطر بیاورید که این کاخ و معماری زیبایش داستان جالبی دارد. می توانید آن را در مقاله ناشوانشتاین زیباترین قلعه جهان بخوانید.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند مونمارت-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 
دیزنی لند در خارج از پاریس قرار دارد و می توانید با قطار به آنجا بروید. قطارهای برون شهری پاریس که به RER شهرت دارد به این دیزنی لند می رود. خط A که به رنگ قرمز است شما را به دیزنی لند می فرستد.
 
این مجموعه دارای سه بخش اترکش (Attraction)، استودیو(Studio) و مرکز خرید دیزنی ویلیج (Disney village) است.
 
دیزنی لند در واقع پارک بزرگی است متشکل از انواع بازیها و فضاهای تخیلی که از کارتونهای دیزنی الهام می گیرند.
 
یک خیابان مرکزی در پارک وجود دارد که در ساعات خاصی در شبانه روز شخصیت های دیزنی در آن به اجرای رقص، نوعی رژه و برنامه های شاد می پردازند.
 
 
شاید همه کسانی که کارتون های دیزنی را دوست داشتند دلشان می خواست خودشان هم در آن فضا حضور داشته باشند و دیزنی لند این احساس را به شما منتقل می کند.
 
حس می کنید حالا می توانید در دنیای جذاب دیزنی باشید، کلی بازی کنید، سرگرمی های زیادی تجربه کنید و شخصیت های دیزنی را از نزدیک ببینید.
 
در پایان نیز اگر پولی برایتان باقی مانده باشد از محصولات دیزنی بخرید و خاطره خوبی از سفرتان با خود به خانه ببرید. اگر بتوانید در جشنهای هالوین یا کریسمس در دیزنی لند حضور داشته باشید قطعا برایتان چندین برابر جذاب خواهد بود.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند پاریس-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 
 
پارک لاویلت Parc de la Villette
 
این پارک یکی از پارکهای معروف پاریس و از نظر معماری یکی از پارک های معروف دنیاست چرا که سر آغاز سبکی در معماری است که ممکن است برای شما جالب باشد.
 
توضیح درباره این پارک سرآغاز بخش دیگری است که به آن خواهیم  پرداخت. اما آنچه در ارتباط با کودک یا نوجوانتان جالب است بدانید این است که در داخل این پارک بخشی وجود دارد به نام " شهر علم و فناوری " که در واقع بزرگ ترین موزه علم و فناوری اروپا است.
 
در داخل این پارک فناوری بخش بی نظیری برای کودکان 2 تا 12 سال در نظر گرفته شده تا به وسیله بازی و محیطی جذاب بسیاری از مسائل علمی را درک کنند.
 
بچه ها با ساختمان سازی آشنا می شوند، با صنعت فیلم سازی ارتباط برقرار می کنند و حتی می توانند فیلم بسازند و با دستگاه ها کار کنند. همچنین یک موزه جذاب دریایی برای کودکان وجود دارد و فعالیت های مربوط به آن نیز آزادانه اجرا می شوند.
 
گستره فعالیت های مربوط به کودکان در این مجموعه بسیار زیاد است و حتی تا برگزاری کنسرت ویژه کودکان می رسد. بنابراین بازدید از این مکان را به هیچ وجه از دست ندهید.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند پاریس-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 

پارک اکلیمیشن  Jardin D’Acclimatation
 
پاریس پارک های فراوانی دارد که اکثر آنها برای کودکان جذابند. اما دو پارک ویژه که در کنار جذابیت های طبیعی تجهیزاتی برای کودکان دارند را به اختصار معرفی می کنیم.
 
پارک اکلیمیشن یکی از پارک های قدیمی پاریس است که توسط ناپلئون سوم در در 1860 میلادی بازگشایی شده. این پارک دارای باغ وحش و همچنین مزرعه حیوانات، آبگیری بزرگ برای شنا و قایق رانی کودکان در هر رده سنی، چرخ و فلک، اسباب بازی ها و دستگاه های بازی بزرگ و کوچک و دیگر تفریحات کودکانه است.
 
سه روز در هفته (چهارشنبه، شنبه و یکشنبه) برای کودکان تاتر موزیکال، کنسرت و نمایش عروسکی برگزار می شود.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند پاریس-سفرهای ماژلان صونا پرواز


باغ لوکزامبورگ Luxembourg Gardens
 
این باغ-پارک یکی از بزرگ ترین و معروف ترین پارک های پاریس است که بخشی از آن به کودکان اختصاص دارد.
 
فضای کلی آن برای بازی های کودکانه مناسب است اما مکان ویژه ای هم برای کودکان در نظر گرفته شده که در آن تاب و سرسره و قایق های بادی کوچک برای آب بازی وجود دارد.
 
در گوشه و کنار نیز نمایش عروسکی خواهید دید که بچه ها را مجذوب می کند. بستنی فروشی ها نیز می توانند برای بچه ها جاذبه محسوب شوند.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند پاریس-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 
 
پارک بلویل Parc de Belleville
 
اگر فرزندانتان پر جنب و جوش و اهل رقابت هستن حتما به این پارک سر بزنید. این پارک برای کودکانی طراحی شده که به کوهنوردی، صخره نوردی و آزمودن خود  در سطوح سخت با شیب زیاد علاقه دارند.
 
گوشه گوشه این پارک پر است از طراحی های جالب مثل کشتی های قدیمی، قایچه پرنده، استحکامات دفاعی قرون وسطایی، خانه های درختی که اتفاقا بالا رفتن از آن و رسیدن به مقصد جایزه هم دارد.
 
بازی کردن در این پارک می تواند هیجان بسیار بالایی برای کودکانتان داشته باشد ضمن اینکه تحرک و جنب و جوش برایشان مفید نیز هست.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند پاریس-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 

موزه تاریخ طبیعی Natural History Museum
 
برای علاقه مند کردن کودکان به تاریخ و علوم معمولا بهترین راه دیدن ولمس کردن موضوعات از نزدیک است. یکی از کارکرد های موزه ها برای ایجاد همین رابطه است که برای کودکان اهمیت ویژه ای دارد.
 
موزه تاریخ طبیعی پاریس برای هر گروه سنی جذاب خواهد بود. بچه ها در این مکان می توانند حیوانات منقرض شده را ببینند و همینطور معنای تکامل موجودات را بفهمند.
 
می توانند ببینند که چطور طی زمان جانداران تغییر شکل یافته اند. بخش پروانه ها در این مجموعه نیز برای همه کودکان جذاب است.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند پاریس-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 
پاریس عروس شهرهای دنیاست. اما برای چه کسی؟ شاید برای اهل فرهنگ و هنر که با موزه ای از از زیبایی های هنری و فرهنگی رو به رو می شوند و شاهکار هایی از هر دست به رایگان در اختیار گردشگر قرار می گیرد.
 
همین جا می تواند شروع بی نظیری برای کودکتان باشد که علاقه مندی هایش را به شما نشان دهد. تمام مکانهایی که برای شما به طور خلاصه معرفی کردیم جاذبه هایی هستند که کودکان سرزمینمان از آنها بیگانه نیستند اما چیزی که معمولا در فرهنگ ما کم اتفاق می افتد این است که به سراغ آثار هنری برویم.
 
بهترین های هنر و زیبایی در پاریس وجود دارد بنابراین می توانیم کودکان را در معرض آثار زیبا قرار دهیم و ذوقشان را بالا ببریم. اولین مکانی که به ذهن خطور می کند موزه لوور است. اما لوور تنها موزه بی نظیر پاریس نیست.
 
می توانید با توجه به علاقه مندی های کودکتان موزه های دیگری مثل اورسی، برانلی (آثاری از افریقا و جنوب آسیا از گذشته های بسیار بسیار دور در آن قرار دارد) و... را انتخاب کنید و بخش هایی که بیشتر مورد علاقه هستند را با هم بگردید.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند پاریس-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 
 
یک پیشنهاد ویژه برای کودکان شکمو
 
چه کسی است شکلات دوست نداشته باشد؟ اگر هم کسی باشد قطعا کودک نیست. در پاریس تور های چند ساعته ای وجود دارد که می توانید در آن ها بهترین شکلات ها و شیرینی های پاریس را ببینید و آزمایش کنید و در زمان تور به رایگان از انواع آن ها بخورید.
 
هم آشنایی با بهترین شکلات سازان و شیرینی پزان پاریس است و هم دلتان از عزا در می آید. شاید برای یک غروب ابری پیشنهاد بدی نباشد. شما می توانید مبدا این تور ها را در خیابان سن ژرمن پیدا کنید.
 
کودکان در پاریس دیزنی لند پاریس-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط