دیدنی های سالزبورگ اتریش

دیدنی های سالزبورگ اتریش


دیدنی های سالزبورگ اتریش
تاریخ : 04/08/2017 07:41:17 ق.ظ

اتریش کشوری است با دیدنی های بسیار و سالزبورگ اتریش از بهترین های اتریش است. دیدنی های سالزبورگ اتریش تمامی ندارد، شهری که زادگاه آمادئوس موتسارت است مناظر طبیعی آن زبانزد عام و خاص است. فیلم معروف اشک ها و لبخندها یا صدا موسیقی در این شهر فیلم برداری شده است.

در بین کشورهای آلمانی‌ زبان شهر سالزبورگ با معماری سبک باروک، یکی از دست‌نخورده‌ترین مراکز شهری را دارد.
 
اگر شما برای سفر به اتریش از تور اتریش استفاده می کنید ممکن است پس از وین سفری به سالزبورگ نیز داشته باشید. با این حال شهرهای دیدنی دیگری چون گراتس و اینسبروک را نیز نباید از نظر دور داشت.
 
این کانون در سال 1997 میلادی به ثبت میراث جهانی یونسکو رسید. سالزبورگ چهارمین شهر بزرگ اتریش است.
 
این شهر با موقعیت طبیعی فوق‌ العاده‌اش، در ناحیه‌ی کوهستانی بسیار زیبایی در کرانه‌‌ شمالی کوه‌های آلپ، بین دو رودخانه‌ی سالتساخ و مونشبورگ قرار گرفته است.
 
کوه‌ های جنوب سالزبورگ، در برابر دشت‌های مواج شمال، تقابل زیبایی به نمایش گذاشته‌اند. یکی از قله‌های کوهستان آلپ، به نام اونترس‌بورگت و به بلندای 1. 972 متر، تنها در فاصله‌ی چند کیلومتری از شهر سالزبورگ واقع شده و زمینه‌ی بسیار دلپذیری برای معماری بسیار زیبای این شهر پدید ‌آورده.
 
سالزبورگ، زندگی پرشکوه خود را به‌عنوان شهری رومی‌ آغاز کرد. نخستین حکومت مسیحی در این شهر، به دست «سنت روپرت» و در سده‌ی هفدهم پی‌ریزی شد.
 
در طی سده‌ ها‌ی بعد، اسقف اعظم سالزبورگ چنان جاه‌ وجلالی پیدا کرد که به او لقب برجسته‌ی «شاهزاده‌ی امپراطوری مقدس روم» بخشیدند.
 
کلیسای جامع شهر که در سده‌ی هفدهم و به یاد سنت روپرت  ساخته شده است، کلیسای سالزبورگ نام دارد. این بنا هم به سبک باروک و یکی از چندین کلیسای با شکوه شهر به شمار می‌رود. گفتنی است که موتسارت نابغه موسیقی، در این مکان غسل تعمید داده شده.
 
همانطور که گفته شد سالزبورگ زادگاه موتسارت است. هرچند گویا در دوران زندگی‌ از وی در زادگاه‌اش چنان که باید و شاید قدردانی نشده، اما امروز تلاش می‌شود این کوتاهی‌ها را جبران کنند.
 
اگر گوشتان را کمی تیز کنید، به هر جا پا بگذارید آوای خوش موسیقی او را تشخیص خواهید داد. در شهر سالزبورگ دو موزه به او اختصاص داده‌اند. شکلات‌ های توپی کوچک معروفی به نام گوی شکلاتی موتسارت که روی جلدشان عکس او چاپ می‌شود نیز در این شهر آماده می‌ گردند.
 
نوع معماری باستانی‌اش به همراه دژ های شگفت‌ انگیز و صومعه‌ های پر نقش‌ ونگار به جا مانده از سده‌ های میانه، سالزبورگ را به یک کارگاه هنری تبدیل کرده است.
 
دژ هوهن سالزبورگ بر روی تپه فستونبرگ که به یاد و خاطره‌ شاهزاده اسقف اعظم بنا شده؛ یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های قرون‌وسطایی اروپاست.
 
بی‌ تردید، دیدن شیوه‌ی زندگی پر خرج و ریخت‌ و پاش‌ هایی که در این قصر مرسوم بوده برای ببینندگان جالب خواهد بود، ولی جالب‌ تر از آن تماشای چشم‌انداز بی‌همتایی است که از این شهر پاکیزه از فراز دژ و از زاویه‌ای منحصر به‌ فرد می‌ توان دید، همراه با کوه‌ های آلپ که در پس زمینه‌ی آن به چشم می‌ خورند.
 
در طرف دیگرِ رودخانه‌ی شهر، کاخی به نام کاخ میرابل دیده می‌شود که در سال 1606 میلادی توسط شاهزاده - اسقف اعظم دیگری به نام ولف دیتریش برای معشوقه‌اش ساخته شد. دورتادور این عمارت از باغ‌های آراسته دل‌انگیزی پوشیده شده.
 
تالار مرمر تزیین شده به سبک باروک، که با نور چلچراغ‌ های بسیار بزرگ و با شکوهی روشن می‌ شود، به‌ خوبی گویای سبک زندگی این اسقف اعظم است.
 
دیدنی های سالزبورگ اتریش سالزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

دیدنی های سالزبورگ اتریش

 
فیلم اشک ها و لبخندها یا صدای موسیقی یکی از مشهور ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان است که هویت آن به شهر سالزبورگ گره خورده است و از جمله مهم ترین دیدنی های سالزبورگ به شمار می رود.
 
برای نسلی که این فیلم را دیده اند و با آن ارتباط برقرار کرده اند نام سالزبورگ بسیار آشنا است. 
 
این فیلم که به خانواده ای متمول در پیش از شروع جنگ جهانی اول می پردازد با تصویر برداری های زیبای خود جلوه های جذابی از این شهر دلربا ارائه می کند به گونه که در بسیاری از صحنه های فیلم حواس بیننده به مناظر و زیبایی های آن خیره می شود.
 
دیدنی های سالزبورگ اشک ها و لبخند ها-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
موزه‌ موتسارت یا زادگاه موتسارت یکی از پربیننده ترین موزه های شهر سالزبورگ اتریش است. موزه موتسارت شاید در ردیف برترین دیدنی های سالزبورگ از نظر گردشگران باشد.
 
این خانه که به خانه شماره 9 در سالزبورگ شهرت دارد نه یک موزه بلکه یک زیارتگاه برای عاشقان موسیقی است.
 
دیدنی های سالزبوگر موزه موتسارت سالزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
قلعه هوهن سالزبورگ شاید از قدیمی ترین دیدنی های سالزبورگ باشد. این قلعه که به دژ هوهن نیز شهرت دارد بر بالای تپه ای در شهر سالزبورگ خود نمایی می کند و از هر نقطه از شهر قابل دیدن است.
 
این دژ در دوران قرون وسطی و پس از آن به عنوان شهر قدیم سالزبورگ بوده است و وظیفه این دژ حفاظت از شهر از حمله دشمنان بوده است.
 
دیوار های قلعه و برج و بارو و توپ های کار گذاشته شده در دیوار های آن جلوه جالبی از این شهر به نمایش می گذارد.
 
دیدنی های سالزبورگ قلعه هوهن سالزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
قصر و باغ میرابل از مشهور ترین دیدنی های شهر سالزبورگ است. این قصر و به ویژه باغ آن چشم هم رهگذر و حتی گردشگری را خیره می سازد. 
 
این قصر و باغ مشهور آن درست در قلب شهر سالزبورگ قرار گرفته است. برای دیدن عکس های این کاخ و باغ آن شما را به تماشای درگاه رسمی این کاخ دعوت می کنید.
 
دیدنی های سالزبورگ کاخ میرابل اتریش وین-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
قصر باروک رِزیدنس؛ یکی از زیبا ترین بنا های کهن سالزبورگ، ساختمان کنونی آن به سال 1600 میلادی باز می‌ گردد. یعنی زمانی که شاهزاده اسقف اعظم ولف دیتریش تغییرات عمده‌ ای در کاخ پدید آورد.
 
دژ هل برن؛ کاخی به سبک باروک از اوایل سده هفدهم. این کاخ به‌ خاطر آب‌ بازی‌ هایی که در فصل تابستان در آن انجام می‌ شده، شهرت بسیار دارد.
 
این بازی‌ ها در نمایش‌ های مارکوس سیتیکوس به شکل شوخی‌ های فیزیکی با میهمانان طرح شده‌اند. گشت دور شهر با کالسکه‌ هایی که با اسب حرکت می‌ کنند بخشی از جذابت این شهر است.
 
جمعیت: 148521 نفر.
 
بهترین فصل سفر: اردیبهشت- تیر، شهریور- آبان


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط