دیدنی های تورنتو کانادا

دیدنی های تورنتو کانادا


دیدنی های تورنتو کانادا
تاریخ : 08/08/2017 07:44:51 ق.ظ

تورنتو کانادا نامی آشنا برای بیشتر ایرانی ها است. این شهر از جمله مهم ترین شهرهای کانادا هم به عنوان یک مقصد مهاجرت و هم گردشگری است از این رو دیدنی های تورنتو کانادا در ردیف برترین جاذبه های گردشگری کشور کانادا است. برای تمامی گردشگرانی که از سراسر جهان به این کشور می آیند صرفه نظر کردن از دیدنی های تورنتو کار آسانی نیست.

تورنتو نشسته بر کرانه‌ی دریاچه‌ی اُنتاریو نه تنها بزرگ‌ ترین شهر کانادا، که کانون اقتصادی این کشور هم به شمار می‌ رود. از این رو یکی از مهم ترین دیدنی های کانادا بی تردید دیدنی های تورنتو کانادا خواهد بود.
 
برای اطلاعات بیشتر در مورد تور کانادا لطفا کلیک کنید.
 
برای تحقیق راجع به دیدنی های تورنتو کانادا کار سختی در پیش ندارید. تریپ ادوایزری ها توصیه های زیادی برای بازدید از این شهر دارند. علاوه بر این سایت رسمی گردشگری شهر تورنتو کانادا را نیز به این فهرست اضافه کنید.
 
تورنتو کانادا همیشه در فهرست برترین شهر های مناسب برای زندگی در سراسر دنیا جای داشته و بنا بر گزارش سازمان یونسکو بین شهر های جهان از بالاترین گوناگونی فرهنگی برخوردار است.
 
هر چند که شهرهایی چون کبک در استان کبک نیز در برخی زمینه ها با تورنتو رقابت می کنند اما تورنتو همچنان در بیشتر شاخص ها سرآمد است.
 
در سال 1750 میلادی فرانسویان در مکان امروزی تورنتو کانادا، دژی بنا کردند که بریتانیایی‌ ها در سال 1793 میلادی آن را با نام قلعه یورک از نو برپا ساختند.
 
سرانجام در سال 1834 میلادی، نام این قلعه به همان عنوان اصلی قدیمی‌ برگردانده ‌شد. این شهر نه تنها در کنار دریاچه ساحلی طولانی و بندرگاهی پهناور دارد که نقطه‌ی برخورد چند رودخانه‌ است که در تورنتو به هم می‌ رسند.
 
جریان این رود ها و نشست‌ هایی که در زمین ایجاد ‌کرده‌اند، باعث ایجاد آبراه‌ هایی شده که هر کدام به سوی ساحل‌ های‌ دور و نزدیک سرازیر هستند.
 
افزون بر این، بافت زمین‌ این ناحیه را می‌ توان از ردِ سراشیبی‌ هایی که تا خط ساحلی ایروکسی ادامه دارد، تشخیص داد. این شکست‌ ها حدود دریاچه‌ ای را مشخص می‌ کنند که در عصر یخبندان، در این مکان قرار داشته است.
 
به لطف پیشرفت‌ های مدرن در تورنتو، به شمار آسمان‌ خراش‌ های سر به فلک کشیده‌ی‌ این شهر افزوده شده است. در اینجا باید به برج سی. نی (برج ملی کانادا) اشاره کنیم که با بلندای 553. 33 متر، بلند ترین سازه‌ی مستقل جهان به شمار می‌ آید.
 
در محله‌ی‌ تاریخی دیستیلِری دِستیریکت Distillery district شمار زیادی از ساختمان‌ های کهن با معماری ویکتوریایی به‌ چشم‌ می‌ خورد که زمانی به کارخانه‌ های صنعتی اختصاص داشته‌ است.
 
اما این محله اینک به ‌گونه‌ ای بازسازی شده‌ که فضایی مناسب و مختص به فعالیت‌ های هنری، فرهنگی و تفریحات و سرگرمی‌ های دیگری مانند خرید و خورد و خوراک فراهم سازند.
 
عکسی از محله دیستیلری دیستریکت تورنتو کانادا در شب های زمستان و جشن کریسمس
 
تورنتو کانادا -تور کانادا-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
با این تغییر کاربری به‌ جا و زیبا آن بناهای کهن را به صورت میراث ملّی خود درآورده‌اند. در همین حال بنای بسیاری از موزه‌ های اصلی شهر ازجمله گالری هنر اُنتاریو و موزه سلطنتی انتاریو به سبک امروزی و به‌ روز ساخته شده‌اند.
 
دیگر موزه‌ها و نمایشگاه‌های تورنتو عبارتند از؛ موزه‌ی باتا شو، موزه‌ی هنر سرامیک‌سازی گاردینر و مرکز علوم انتاریو. نقش‌ های آجر کاری دُن وَلی به‌عنوان پارک و میراث ملی مرمت شده‌ و مورد محافظت قرار گرفته‌اند.
 
تورنتو کانادا، دارای دو ارکستر سمفونی، بیش از پنجاه بنیاد رقص و شمار بالایی موسسه‌ی اپرایی است و چندین جشن و رخداد موسیقیایی و تئاتری در آن برپا می‌شود.
 
پدیده‌ های فرهنگی سالانه‌ی تورنتو هم عبارتند از جشنواره کاریبانا، هفته غرور ملی، نمایشگاه ملّی کانادا و فستیوال بین المللی فیلم تورنتو.
 
در حالی که اهل خرید و بازارگردی باید سری به یورک ویل یا ایتون سنتر بزنند، اهل خورد و خوراک برای صرف بهترین‌ غذا ها باید راه گریک تاون را پیش گیرند.
 
تورنتو، شهری است پویا، با چندین و چند فرهنگ گوناگون. اینجا و آنجا لابه‌لای آسمان‌ خراش‌ های بلندش، توده‌ هایی از ساختمان‌ های کهن دیده می‌ شود. در کنار این بافت شهری طبیعت زیبایی نیز دارد.
 
در تنگه‌ های پوشیده‌ از درخت تورنتو، می‌ توان ساعت‌ ها در دامان طبیعت وحشی رها شد. امکانات ورزشی این شهر همتا ندارد و چشم‌انداز هایش بیننده را به شگفتی وامی‌ دارد.
 

تورنتو کانادا و مهمترین دیدنی ها

 
علاوه بر آنچه در بالا گفته شد دیدنی های دیگری را نیز می توان به فهرست دیدنی های تورنتو کانادا اضافه کرد. برای مثال گام‌ های شهرت کانادا و همچنین کلیسای جامع سنت مشیل.
 
قلعه‌ی یورک نیز خود در زمره دیدنی های مهم این شهر به شمار می رود که در سال 1793 میلادی برپا گردید تا انگلیسی‌ ها به کمک‌اش، دریاچه ی انتاریو را زیر نظر بگیرند. البته در این تاریخ تورنتو به نام یورک خوانده می‌ شد.
 
بازار کنزینگ‌تُن نیز خود از دلشمغولی های تورنتو گرد ها است. در این بازار هرآنچه که شما از یک بازار مدرن در کشوری پیشرفته سراغ دارید خواهید جست.
 
 نام جزایر تورنتو را کمتر شنیده اید؛ این جزایر زمانی به خاک تورنتو چسبیده بودند اما در اثر طوفان سال 1858 میلادی از آن جدا شدند. اکنون سواحل‌ اش برای استراحت بسیار مناسب است.
 
چشم‌ انداز شهر از فراز برج سی-ان، در روز هایی که آسمان صاف است بخشی از تفریحات این شهر است. بد نیست بدانید زمستان‌ ها در تورنتو، احتمال وقوع پدیده برف دریاچه‌ای وجود دارد.
 
جمعیت: 5132794 نفر.
 
بهترین فصل سفر: بهار تا پاییز


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط