ونکوور کانادا شهری برای تمام فصول

ونکوور کانادا شهری برای تمام فصول


ونکوور کانادا شهری برای تمام فصول
تاریخ : 09/08/2017 09:24:39 ب.ظ

ونکوور کانادا یکی از 10 شهر برتر آمریکای شمالی برای زندگی است. این شهر جذاب با آب و هوای مناسبی که دارد گردشگران و مهاجران را از گوشه و کنار جهان به سوی خود جلب می کند. به راستی ونکوور کانادا را می توان شهری برای همه انسان ها و همچنین برای تمام فصول دانست. در این مقاله مختصری از جاذبه این شهر به رشته تحریر درآمده است.

ونکوور کانادا یکی از مشهور ترین شهر های آمریکای شمالی برای گردشگران و مهاجران است. بی تردید شهر هایی چون مونترال و تورنتو از نظر گردشگری و مهاجرت و همین طور شهر کبک از نظر مهاجرت بیش ترین شهرت را داشته باشند.
 
اما موقعیت های ویژه ونکوور این شهر را از بقیه شهر ها متمایز کرده است. برای کسانی به قصد گردشگری و سیاحت به این شهر می آیند درگاه های مختلفی برای کسب اطلاعات مفید وجود دارد.
 
سایت رسمی گردشگری شهر ونکوور یکی از این گزینه ها است. برخی گردشگران ترجیح می دهند در قالب تور کانادا سفر کنند اما بسیاری خود برای سفر به این کشور پهناور برنامه ریزی می کنند. 
 
ونکوور که در سراسر کشور کانادا بیش ترین نرخ‌ پیشرفت و گسترش را دارد، شهری است سرشار از تعارض و تقابل. این شهر که به یاد و افتخار جرج ونکوور نخستین کاشف اروپایی ناحیه این‌ گونه نام گذاری شده، دروازه‌ای است رو به اقیانوس آرام.
 
ونکوور با ساحل محافظت‌ شده‌ی پر عمق‌ اش، برای زندگی یکی از مناسب‌ ترین نقاط دنیاست. به‌ ویژه که پس از کشف زغال‌ سنگ در این شهر لزوم ایجاد بندرگاه در آن احساس شد.
 
در محله‌ی گَس‌ تاون که بازمانده‌ی آن سال‌ هاست، سنگ فرش‌ های‌ زبیایی به‌ چشم می‌ خورد که کم‌ و بیش حال‌ و هوای ویکتوریایی دارد.
 
این محله اکنون‌ از یک بندرگاه پرکار و مشغله، به محدوده‌ا‌ی برجسته و مجلل تبدیل شده که شمار بالایی از گالری‌ های هنری، دکان‌ های عتیقه‌ فروشی و بوتیک‌ های امروزی را دربر گرفته است.
 
تورنتو کانادا تور کانادا
 
در نزدیکی این محله برج دیده‌ بانی در سی‌‌ و‌ سه طبقه به چشم می‌ خورد. این برج درست بالای سر مرکز بندر برافراشته شده‌. سپس به پارک استنلی می‌رسیم.
 
که طیف گوناگونی از چشم‌ انداز ها را در آن به تماشا خواهیم‌ نشست؛ زمین‌ های فراخ جنگلی، دریاچه‌ ها‌، باغستان‌ ها و سرانجام آکواریوم دیدنی شهر که هر یک به این محوطه جلوه‌ای ویژه می‌ بخشند. در عکس زیر نمای زیبایی از پارک استنلی را مشاهده می کنید.
 
ونکوور کانادا تور کانادا
 
سبک زندگی در ونکوور کانادا که نژاد ها و فرهنگ‌ های گوناگی در آن خانه دارند، سهل‌ انگارانه و راحت است و سرگرمی و ورزش‌ سهم و جایگاه ویژه‌ای در آن دارد.
 
این گرایش‌ به ورزش را تابستان‌ ها می‌ توان در قایق‌ رانی و سفر های کوتاه به طبیعت بکر اطراف ونکوور کانادا دید و زمستان‌ ها‌ در اسکی و هواداران این ورزش که شمارشان در ونکوور کانادا کم نیست.
 
ونکوور به‌ عنوان بندر، قدمت قابل توجهی دارد، مردمان متفاوتی را با پیشینه‌ های نژادی گوناگون گردهم آورده است، چینی‌ های ونکوور محله‌ی مستقل خود را دارند.
 
گفتنی است که محله‌ی چینی‌ های ونکوور کانادا از نظر بزرگی در آمریکای شمالی در رتبه‌ی دوم است. فضای این محله که با دکان‌ ها و رستوران‌ های چینی متمایز شده.
 
برای گردشگران از جاذبه‌ هایی است که نباید از کنارش به آسانی گذشت. در عکس زیر نمایی از چاینا تاون ونکوور دیده می شود.
 
ونکوور کانادا چاینا تاون تور کانادا
 
خوراک‌ و سبک‌‌ گوناگون پخت‌ و پز مردم دنیا از دیگر ویژگی‌ های خوشمزه‌ی‌ ونکوور کانادا است. در ونکوور می‌ توان از میان رستوران‌ های هندی، ایتالیایی، یونانی، ژاپنی و کره‌ای که در محله‌ های مخصوص هر ملیتی واقع شده‌اند، گزینش کرد و دلی از عزا درآورد.
 
از سوی دیگر محله‌ی قدیمی گَس تاون این خوراک‌ های بین‌المللی را یک جا گرد آورده‌. جزیره گرنویل کانون پدیده‌ های فرهنگی است که هم مراکز و رخداد های مربوط به هنر های سنّتی را دربردارد و هم وعده‌گاه شبگردی‌ ها و شب‌ نشینی‌ های گاه بی‌ پروای ونکوور کانادا را پوشش می‌ دهد.
 
با این حال در طول روز در همین نقطه، بازار های عمده‌ای برپاست. از میان موزه‌ های این شهر باید از موزه‌ی انسان‌شناسی و گالری هنر ونکوور یاد کرد که در ساختمان زیبایی با معماری سبک اِدواردیَ برگزار شده‌.
 
(سبک ساخت‌ و ساز دوره ادوارد سوم و پنجم از شاهان انگلستان). سخن آخر این که؛ نام ونکوور سرزنده، که لب‌ به‌ لب آقیانوس آرام گسترده است.
 
با آمیزه‌ی‌ دلنشینی از نو و کهن، فرهنگ کمال یافته، گروه‌ های موسیقی گوناگون، زندگی شهری پیشرفته و همراه همه‌ی این‌ ها با طبیعت و حیات‌ وحش زیبایش گره خورده و از نام‌ هایی است که بی‌ گمان باید در فهرست مقاصد هر گردشگری قرار گیرد. 
 
جمعیت: 2135201 نفر.
 
بهترین فصل سفر: از آنجا که بنابر معیارهای کانادایی هوایش معتدل به شمار می‌رود همه‌ی سال مناسب است.
 

ونکوور کانادا و مهم ترین دیدنی ها

 
گس‌ تاون که شرح آن در بالا رفت شاید پرآوازه ترین دیدنی ونکوور می باشد با این حال این شهر دیدنی های دیگری نیز دارد. محله‌ی قدیمی و مکان اصلی تالار مشهور گاسی جک دیتون به‌ همراه خیابان‌ های سنگفرش، ساختمان‌ های خوش‌ نما، دکان‌ های قدیمی و شمار بالای کافه‌ پاتوق‌ ها و رستوران‌ هایش.
 
سواحل زیبای شهر در تابستان شاید بی بدیل ترین جذابیت طبیعی این شهر باشد. در تابستان وقتی که بیشتر کشور های دنیا در گرما و حرارت می سوزد ونکوور شهری است با آب و هوای مطبوع.
 
جزیره ونکوور که با قایق‌ 45 دقیقه‌ای می‌ توان به آن رسید. این جزیره یکی از بهترین سایت‌ های تماشای وال‌ هاست که چشم هر گردشگری را خیره می سازد.
 
اسکی زمستانی و دریانوردی تابستانی هم بخشی از فعالیت های فرح بخش برای شهروندان این شهر و گردشگران است. کوهستان گروس مانتِین نیز برای خود بخشی از برنامه های خارج از شهر است که می‌توانید خودتان از این کوه بالا بروید.
 
یا برای دیدن چشم‌ انداز زیبایش از پرواز های مخصوص گشت‌ هوایی استفاده کنید. بد نیست بدانید ونکوور کانادا در بین شهر های آمریکای شمالی در تولید فیلم، پس از هالیوود و نیویورک، در رتبه سوم جای دارد. 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط