دیدنی های گراتس اتریش

دیدنی های گراتس اتریش


دیدنی های گراتس اتریش
تاریخ : 22/08/2017 08:38:41 ب.ظ

گراتس اتریش دومین شهر بزرگ این کشور و به پایتخت فرهنگی اتریش شهرت دارد. سالانه ده ها رویداد فرهنگی و هنری در این شهر برگزار می شود. دیدنی های گراتس اتریش تنها به موزه ها و کاخ ها مربوط نمی شود بلکه رویداد های فرهنگی این شهر نیز سالانه ده ها هزار گردشگر را به سوی خود می کشد.

شهر گراتس در ناحیه‌ی جنگلی اشتریا، کنار رودخانه‌ی مور واقع شده است. این شهر از لحاظ بزرگی دومین شهر اتریش به شمار می‌ رود و یکی از شهر های دیدنی اما کمتر شناخته شده اتریش است.
 
سایت رسمی شهر گراتس با درگاه یکی از منابع مهم اطلاعات گردشگری این شهر است.
 
چشم‌ انداز های زیبا، معماری خیره‌ کننده و جایگاه فرهنگی‌ ویژه‌‌ی گراتس آن را از دیگر شهر ها ممتاز ساخته است. گراتس کهن در سال 1999 میلادی به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده‌ شد.
 
گراتس شهری است که چیزی از دیدنی های سالزبورگ و اینسبروک اتریش که از نظر گردشگری شهرت بیشتری دارد کمتر ندارد دلیل این گرینش بی‌تردید هماهنگی بی‌ همتایی است که در کنار گوناگونی و تنوع در شیوه‌ی ساخت‌ و ساز این شهر به‌ چشم می‌ خورد.
 
لابلای این گوناگونی آشکارا می‌ توان ردپا و تاریخچه‌ ای از سیر تکامل معماری اروپا؛ از شیوه‌ی گوتیک تا سبک‌ های امروزی‌ را دنبال کرد.
 
دیدنی های گراتس اتریش تور اتریش سالزبورگ وین-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
به‌ علاوه این شهر که در محدوده‌ مرز های فرهنگی متفاوتی؛ از اروپای مرکزی، ایتالیا، کشور های حوزه‌ی بالکان و همسایگان دیگرش قرار گرفته است.
 
با الهام‌ گیری و تاثیرات شایانی که از هر یک از فرهنگ‌ های یاد شده با خود دارد، توانسته‌ آنچه امروز شاهدش هستیم را به‌خوبی در مجموعه‌‌ ای یکدست گرد‌هم‌ آورد.
 
شهر گراتس در سایه‌ ی تپه‌ ی کوچکی پوشیده از جنگل به نام شلوسبرگ قرار دارد. دژ شتای بستی بر روی این تپه و مشرف به شهر، اثر معماری است ایتالیایی، به نام دومینکو دل آلیو 
 
هرچند بسیاری مانند ناپلئون برای تسخیر این دژ بلند‌ بالا، تلاش کردند هیچ‌‌ یک راه به جایی نبردند. گفتنی است که ناپلئون بناپارت، پس از پیروزی بر خاندان سلطنتی هاپسبورگ در سال 1809 میلادی، فرمان تخریب این دژ را صادر کرد.
 
در آن هنگام ساکنان شهر گراتس به کمک پول هنگفتی که به فرانسوی‌ ها باج دادند، موفق شدند که برج ساعت و برج ناقوس شهر شان را نجات دهند.
 
به لطف چنین اقدام ارزنده‌ ای بود که امروز گردشگران بسیاری برای دیدن این آثار راهی گراتس می‌ شوند. مهم‌ ترین جاذبه‌ی گردشگری شهر معماری جالب توجه آن است.
 
دیدنی های گراتس اتریش تور اتریش سالزبورگ وین-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
در طول سده‌ی شانزدهم هنرمندان و معماران ایتالیایی برخاسته از نهضت رنسانس، راهی گراتس شدند و طراحی و ساخت‌ و ساز این شهر را به دست گرفتند.
 
پر آوازه‌ ترین بنایی که در این دوره ساخته شد، بنای لَند هاوس است که طرح ایتالیایی-رنسانسی با شکوه آن، اثر همان معمار ایتالیایی یعنی دومینکو دل آلیو است.
 
از آن جا که دژ قدیمی ‌گراتس بسیار کوچک بود، به دستور امپراتور فردریش سوم، در سال‌ های 1453-1438 میلادی بورگ (یا قلعه‌‌) شهر، با پلکانی دوتایی و به سبک گوتیگ ساخته شد.
 
قصر بزرگ شلوس اِگن بِرگ با معماری سبک باروک، در سده‌ی هفدهم بنا‌ شد. این قصر فضای داخلی فوق‌ العاده‌ای دارد که با نقش‌ هایی بر گرفته از ستاره‌ شناسی و اسطوره‌ های معروف آراسته شده است.
 
کلیسای جامع زیبای شهر به نام دومکِرچه از نمونه‌ های نادر معماری سبک گوتیگ به شمار می‌ رود. این اثر تاریخی که در کنار آرامگاه فردیناند دوم جای گرفته، به شیوه‌ی باروک ساخته شده است.
 
امروزه، شهر گراتس به ساختمان‌ هایی با سبک مدرن و پیشروی هنر معماری شهرت پیدا کرده است. ازجمله می‌ توان از ساختمان خانه هنر های معاصر کونست‌ هاوس واقع در ساحل رودخانه‌ ی مور یاد کرد.
 
البته جزیره‌‌ی مورینسل که در جلب توجه دیدار کنندگان چیزی کم ندارد؛ جزیره‌ ای ساخته‌ی دست انسان ازجنس فولاد، در وسط یک رودخانه، که اکنون کافه‌ ای بسیار مدرن و امروزی در آن برپا کرده‌ اند‌ و با پلی به شهر می‌ پیوندد.
 
گراتس موزه‌ های بسیاری با موضوع‌‌ های گوناگون دارد؛ از موزه فولکلور تا هنر های تجسمی، عکاسی معاصر، مجموعه‌ قفل‌ ها و کلید ها، جرم‌ شناسی، هوانوردی و بالاخره ادبیات آلمانی و مذهب کاتولیک.
 
موزه‌ی تاریخ طبیعی Joanneum نیز موزه‌ ی‌ بزرگ و مهمی ‌به شمار می‌ آید. اما شاید مهم‌ ترین موزه‌ ی اتریش، موزه‌ ی معروف لندِس سویگ هاوس (زرّادخانه) باشد، که مجموعه‌ ی حیرت‌ آوری با بیش از سی صد هزار قلم از انواع اسلحه‌ های جنگی را دربر می‌ گیرد که بیشتر آن‌ ها به سده‌ هفدهم مربوط می‌ شوند.
 
در عکس زیر نمایی از خانه هنر های معاصر کونست هاوس از بالای تپه شولزبرگ دیده می شود.
 
دیدنی های گراتس اتریش تور اتریش سالزبورگ وین-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

گراتس اتریش و مهم ترین دیدنی ها

 
گراتس اتریش به طور معمول در تور اتریش که توسط کارگزاران ایرانی برگزار می شود دیده نمی شود با این حال این شهر علاوه بر دیدنی هایی که در بالا ذکر شد دیدنی های مهم دیگری دارد. 
 
جزیره‌ مورینسل بر رودخانه‌ی مور را نباید در دیدنی های گراتس اتریش نادیده گرفت. همچنین شلوس برگبان راهی برای گذر بالا بر ها که تا بالای شلوسبرگ کشیده شده.
 
لندهاوس: قصری با شیوه معماری لُمباردی. این قصر از نمونه‌ های برتر معماری رنسانس در اتریش است که توسط معمار ایتالیایی دومینکو دل آلیو، بین سال‌ های 1557-1565 میلادی بنا شده.
 
جمعیت: 265318 نفر.
 
بهترین فصل سفر: فروردین تا شهریور.

 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط