دیدنی های شهر مکناس مراکش

دیدنی های شهر مکناس مراکش


دیدنی های شهر مکناس مراکش
تاریخ : 30/08/2017 04:17:05 ب.ظ

مکناس مراکش پس از فاس شهری است که بلافاصله توجه هر گردشگری که به مراکش می رود را جلب می کند. مکناس شهری است که از معماری و شعرسازی مدرن نصیبی برده است با رستوران ها و برنامه های شبانه مفصل و جذاب برای هر گردشگر. مکناس شهری سلطنتی است با آثار تاریخی بسیار و دیدنی های طبیعی فراوان. در مکناس شما با مردمی مودب و با فرهنگ غنی روبرو می شوید که در مقایسه با سایر شهر های مراکش کاملا توجه شما را به خود جلب می کند.

مکناس که در دشتی حاصلخیز حدودا بین شهر های فاس و رباط جای دارد، یکی از چهار شهر برجسته‌ی کشور مراکش به شمار می‌رود.
 
این شهر برای گردشگران ایرانی که به تازگی کشور مراکش را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب گرده اند کاملا ناشناخته است. شهر مکناس مراکش که ثبت آثار جهانی در یونسکو است اطلاعات جالبی توسط درگاه ویژه ای در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.
 
علاوه بر درگاه فوق سایت مسافرتی وی کی تراول نیزتوسط درگاه خود اطلاعات مفیدی برای علاقه مندان به سفر به مکناس قرار می دهد.
 
اقتصاد پربار این منطقه‌ی سرسبز، بر پایه‌ی تولیدات کشاورزی آن مثل میوه، سبزیجات و غلات استوار است. مکناس که نسبت به بیشتر شهر های مراکش کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است، فضایی آرام، سنگین و باوقار دارد.
 
این فضای آرام و شاهانه بی‌ تردید وامدار بنا های یادبودی است که سلطان ظالم و خود بزرگ‌ بین مکانس به نام سلطان مولای اسماعیل در زمان خود گسترش داد و معماری‌ های شگرفی را در این شهر برجای گذاشت.
 
عبدالمومن سرسلسله‌ی موحدون در سده‌ی دوازدهم طرح مدینه‌ی مکناس را درانداخت. پس از گذشت سده‌ های پیاپی از آشوب و هرج‌ و مرج سیاسی در مراکش، سرانجام در سال 1672 میلادی مولای اسماعیل به تخت سلطنت نشست و بر آن شد تا مکناس را به پایتختی برگزیند.
 
ارتش پر توانی شامل پنجاه‌هزار نفر از بردگان تنومند و کاری، این شهر همایونی را با شکوه تمام برپا کردند. دیواره‌‌‌ ها و برج‌ و باروی بلندی که 25 کیلومتر امتداد دارد، این شهر عظیم را به همراه ده‌ ها کاخ، بوستان، حوض، انبار و اصطبل در آغوش گرفته‌.
 
مولای اسماعیل با عصای آهنین فرمانروایی‌ اش به مدت 55 سال بر مکناس حکم راند، شهر های زیادی از جمله طنجه، لاراشه و اصیله را به اجبار از مسیحیان ستاند و به زمین‌ های تحت فرمان خود افزود.
 
در سراسر کشور مساجد و قصبه‌ های گوناگونی بنا کرد و در این راه بیش از سی‌هزار تن را به کشتن داد.
 
هم‌ اکنون، برخی از این دست آورد ها به ویرانه‌ هایی تبدیل شده‌اند. در زمین‌ لرزه سال 1755 میلادی به آن آبادانی و ساخت‌ و ساز ها آسیب‌ فراوانی رسید.
 
سفرهای ماژلان صونا پرواز-دیدنی های شهر مکناس مراکش
 
با این وجود، آنچه از این آسیب گسترده در امان مانده، مایه‌ی افتخار است. اصطبل‌ های شاهی برای نگهداری از 12000 راس اسب ساخته شده‌اند.
 
انبار های سلطان گویی جا و امکان نگهداری و ذخیره‌ی خورد و خوراک کافی برای همه‌ی مردم کشور را داشته‌ و حصار بیرون شهر آن اندازه پهن است که می‌ تواند به خیابان تبدیل شود.
 
با خروج از دروازه‌ی شهر مشهور به باب المنصور به میدان بزرگی موسوم به میدان الخدیم می‌رسیم که انواع دکان‌ ها و قهوه‌ خانه‌ ها دور و برش به‌ چشم می‌ خورند.
 
اینجا داستان‌ سرایان و مارگیرانی اهالی را سرگرم می‌ کنند. پیش از آنکه برای گشت‌ و گذار در مدینه و اطراف‌ آن و گذر از پل ویل نوُوِل به قصد رسیدن به هتل محل اقامت‌ تان راه بیافتید بهتر است به بهانه‌ی نوشیدن و استراحتی کوتاه سری به این قهوه‌ خانه‌ ها بزنید.
 
سفرهای ماژلان صونا پرواز-دیدنی های شهر مکناس مراکش
 

مکناس مراکش و مهمترین دیدنی ها

 
شهر مکناس دیدنی های متعددی دارد اما برخی از این دیدنی ها در ردیف دیدنی های بین المللی قرار می گیرد که می تواند مورد توجه گردشگران مختلفی از سراسر دنیا قرار گیرد.
 
یکی از دیدنی های مکناس مراکش موزه‌ی دارالجماعی است. این موزه که در مرکز شهر مکناس قرار گرفته است نه تنها به خاطر آثارش مورد توجه است بلکه بنای موزه خود نیز دارای اهمیت است.
 
از دیگر دیدنی های این شهر می توان به مدرسه بوعنانیه و مقبره مولای اسماعیل اشاره کرد. همچنین دروازه‌ های یادبود ورود به شهر همایونی و جشنواره فانتزی در شهریور ماه. شهر ولوبیلس ویرانه‌ های شگفت‌ انگیز برجای مانده از این شهر رومی. 
 
جمعیت: 750000 نفر.
 
فصل سفر: بهمن تا خرداد- شهریور تا آذر.

 

 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط