سن میگل د آلنده شهری در مکزیک

سن میگل د آلنده شهری در مکزیک


سن میگل د آلنده شهری در مکزیک
تاریخ : 24/10/2017 04:35:00 ب.ظ

سن میگل د آلنده از شهرهای کشور مکزیک است که در ایالت گوآناخوآتو قرار دارد. این شهر در سال 2008 در سازمان یونسکو، به‌ عنوان یکی از میراث جهانی خود شناخته شده است.

این شهر که در سال 1542 میلادی به دست راهبی به نام خوان دِ سَن میگِل با نام سن میگل اِل گرانده پایه‌ گذاری شد، در مسیر انتقال نقره از ساکاتکاس جایگاه با ارزشی به شمار می‌ رفت.
 
قابل توجه مسافرانی که دارای ویزای کانادا می باشند، می توانند وارد کشور مکزیک شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد کانادا لطفا کلیک کنید.
 
نام این شهر در میانه‌ های سده‌ی نوزدهم به افتخار ژنرال آلنده قهرمان ملی مکزیک، به نام کنونی‌ اش تغییر یافت. پس از یک دوره رکود در نیمه‌ ی نخست سده‌ی بیستم، این شهر برای گردشگران آمریکایی به مقصد پرطرفداری تبدیل شد.
 
سن میگل د آلنده، این محبوبیت را تا اندازه‌‌ ی زیادی مدیون معماری زیبایی است که دولت آینده‌ نگر ملی مکزیک که در دهه‌ ی 1930 میلادی برپا بود، به‌ عنوان شاخص تاریخی ملی برگزید و معرفی کرد تا به این ترتیب بافت این شهر دست‌ نخورده بماند.
 
دیدنی های شهر سن میگل د آلنده مکزیک-سفرهای ماژلان صونا پرواز

دیدنی های شهر سن میگل د آلنده مکزیک

می توانید سفر کوتاهی به بیابان، در فصل مرطوب سال (مرداد تا مهر و آبان) زمانی که کاکتوس‌ها غنچه کرده‌ اند، داشته باشید.
 
همچنین سفری برای دیدن پروانه‌ هایی معروف به پروانه‌ های شهریار که در مکزیک به خواب زمستانی می‌ روند، در ماه دی- بهمن هم می تواند جذاب باشد.
 
 برای اطلاع از دیدنی های شهر سن میگل د آلنده مکزیک درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.
 
جشن گاوبازی سَن‌ میگلادا، از جذابیت های این شهر که اگر علاقمند باشید، در ماه شهریور می باشد و یا روز سن آنتونی در تاریخ 17 ژانویه، که مردم حیوانات‌ شان را برای تبرک به کلیسا می‌ برند.
 
جالب است بدانید که در سال 2008 میلادی سازمان یونسکو، شهر سن میگل د آلنده را به‌ عنوان یکی از میراث جهانی خود شناخت. 
 
کانون تاریخی شهر حتی این روز ها هم خالی از تابلو های نئون و ساختمان‌ های مدرن است و گشت‌ و گذار در خیابان‌ های سنگ‌ فرش باریک‌ اش برای گذراندن وقت خوشایند است، به‌ ویژه که محدودیت‌ های وضع شده بر رفت‌ و آمد خودرو ها هم اجباری شده‌. 
 
مرکز سن میگل د آلنده، میدان قدیمی شهر به نام میدان خاردین است. اطراف این میدان چندین بنای کهن به‌ چشم می‌ خورد، مانند کلیسای تمپلو د سن رافائل، پروکیا د سن میگل آرکَنخل؛ یا کلیسای باروکی از سده‌ های هفدهم و هجدهم با مناری به سبک نئوگوتیک که در سده‌ ی نوزدهم به آن افزوده شده.
 
بنابر شایعه‌‌ ای که بین مردم رایج شده، معمار این بنا طرح این کلیسا را از روی کلیسا های جامع اروپایی که تصویر شان را بر کارت پستال‌ ها دیده بود برداشته است. 
 
درست در کنار این کلیسا، کاسا د آلنده قرار دارد که نمونه‌ ای از معماری مورد علاقه‌ اسپانیایی‌‌ های ممتازی است که در سده‌ ی هجدهم اینجا می‌ زیستند.
 
 میدان خاردین و نقاشان‌ اش از گذشته معروف بوده‌ اند، دلیل‌ اش را وقتی گذرتان به آنجا بیافتد درک خواهید کرد. 
 
جمعیت: 139000 نفر.
 
بهترین فصل سفر: تمام طول سال.
 
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط