عروس شهرهای دنیا پاریس

عروس شهرهای دنیا پاریس


عروس شهرهای دنیا پاریس
تاریخ : 04/11/2017 11:10:41 ق.ظ

مگر می‌ شود اسم توریسم و سفر جایی بیاید و پاریس در صدر این لیست نباشد؟ هدف از سفر هرچه باشد پاریس در ردیف اولین گزینه ها است گزینه ها است. اگر علاقه به موزه گردی و بازدید از بناهای تاریخی دارید ، موزه لوور با بیش از 35 هزار اثر تاریخی و هنری که درهشت بخش این موزه نگهداری می شود و با بیش از10 میلیون بازدید کننده در سال ، پربازدید ترین موزه در جهان است. اما همه گردشگران ایرانی شاید تنها موزه لوور را می شناسند و نامی از موزه های دیگر پاریس نشنیده اند.

پاریس پرنام و آوازه، در شمال فرانسه بر دو سوی رودخانه‌ی سِن گسترده شده است. هر آنچه در کناره‌ های این رود هست ‌در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
 
این شهر که در دل مجموعه‌ ای از شهر های نزدیک به هم قرار گرفته، دوازه میلیون نفر را به خوبی در خود جای می‌ دهد. آن چه گفته شد همه گواهی است بر اعتبار و ارزش ملی و بین‌ المللی شهر پاریس.
 
 برای اطلاعات بیشتر در مورد تور پاریس لطفا کلیک کنید.
 
همان گونه که از یکی از محبوب‌ ترین مقاصد جهانگردی دنیا انتظار می‌ رود، آنچه در پاریس گردهم آمده از معماری درخشان تا موزه‌ های بی‌همتا، نمایشگاه‌ هایی در سطح جهانی، پارک‌ های رویایی، تئاتر های عظیم، بلوار های دلگشا، فروشگاه‌ های درجه یک، رستوران‌ های عالی، کافه‌ های با روح و بالاخره برج ایفل به یاد ماندنی، بی‌گمان ستایش و آفرین هر بیننده‌ی صاحب سلیقه‌ ای را در پی دارد. 
 
سفر های ماژلان صونا پرواز ماژلان-پاریس-فرانسه-تور فرانسه
 
برج ایفل، با وجود این که قدمت چندانی ندارد، به‌ عنوان نماد شهر پاریس شناخته شده است. اینجا روی سخن‌ مان با آن دسته از گردشگرانی است که ممکن است لحظه‌ای به این برج با دیده‌ی شک و تردید بنگرند!
 
ممکن است این پرسش برایتان پیش بیاید که آیا تماشای تصویر پانورامای شهر (چشم‌ اندازی از همه‌ی زوایا در یک قاب) به‌ راستی ارزش بالارفتن از هفتصد پله‌ی غیرعادی این برج را دارد؟ (البته از آسانسورهم می‌ توان استفاده کرد!) 
 
پس بد نیست بدانید که از سال 1887 میلادی بیش از 200 میلیون نفر چنین زحمتی را به جان‌ و دل خریده‌ اند. برج ایفل بلند ترین سازه‌ی شهر پاریس است که البته تا سال 1930 میلادی عنوان بلند ترین سازه‌ی جهان را هم داشت.
 
پس از آن ساختمان کریسلر در شهر نیویورک جایش را گرفت. 
 
فهرست مکان‌ های شاخص و دیدنی پاریس تمامی‌ ندارد. کلیسای جامع نوتردام (که به خاطر گوژپشت نوتردام مشهور است)، طاق ترییومف (طاق پیروزی)، خیابان معروف شانزه لیزه، سِکره کور، لِزاَن‌وَلیده، پنتئون، اُپرای گارنیه، گرَند آرشه (طاق اعظم) و بسیاری دیگر.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز ماژلان-پاریس-فرانسه-تور فرانسه
 
موزه‌ های استثنائی این شهر هم جای خود دارند؛ موزه‌ هایی مانند موزه‌ی لوور، موزه ملی هنر مدرن، موزه دورسای و بسیاری دیگر. در آخر محله‌ های معروفی چون سن اورنیه، لوپرا، ریو گوواش، مونمارت، کارتیه لاتین و خیلی‌ های دیگر. 
 
شاید آن چه از دیدنی‌ های پاریس برشمردیم به‌ نظر سنگین و بیش از اندازه بیاید. اشتباه نمی‌ کنید، زیرا این شهر این‌ قدر جای تماشایی، تفریح و تجربه‌ های نو دارد که یک عمر هم برایش کم است.
 
چه برسد به این که بخواهید همه را دریک دیدار بگنجانید. خوب! چاره چیست؟ پیشنهاد ما این است که دل را به دریا بزنید و تا هر کجا شد بروید. یادتان باشد به هر جا موج دریا بردتان ساحل همان جاست، و در ساحل، بهترین و ارزشمند‌ ترین تجربه‌ ها منتظر شما. 
 
آن وقت است که با چشیدن اندکی از آن چه در پاریس می‌ گذرد با خود پیمان می‌ بندید که سال‌ بعد و سال‌ های بعد دوباره به این شهر افسانه‌ ای برگردید. 
 
کاخ ورسای مجموعه کاخ هایی در نزدیکی پاریس است که به عنوان بزرگ ترین و مجلل ترین کاخ های سلطنتی جهان شناخته می شود، معاهده ورسای که به جنگ جهانی اول خاتمه داد در این کاخ منعقد شده است.
 
سالن اپرا گارنیه ساختمانی مجلل به سبک امپراتوری دوم باروک که در حال حاضر به کاخ گارنیه معروف است بین سال های 1862 تا 1875 میلادی به عنوان یکی از بزرگ ترین سالن های اپرای دنیا بنا گردید در منطقه اپرا در مرکز شهر واقع شده است.
 
پاریس را بدون برج ایفل نمی توان تصور کرد، در واقع پاریس بدون ایفل پاریس نیست!
 
بهتر است بدانید سازنده این برح نامش ایفل بوده و در ابتدا این برج به دلیل آنکه نمای فلزی داشت مورد توجه مردم فرانسه قرار نگرفت اما امروز این برج را می توان به راحتی مشهور ترین برج جهان دانست.
 
بهترین زمان برای بازدید از برج شب‌ ها است، زیرا نورپردازی بر روی برج ایفل هنگام شب بسیار دیدنی و تماشاییست.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز ماژلان-پاریس-فرانسه-تور فرانسه
 

دیدنی های شهر پاریس

تابلوی مونالیزا؛ اثر جاودان لئوناردو داوینچی درموزه لوور. (در جواب لبخند معروف‌ ترین نقاشی دنیا شما هم لبخندی بزنید). 
 
برای اطلاع از دیدنی های شهر پاریس درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.
 
خیابان مونتانیا و گشتن در فروشگاه‌ های مخصوص با طرح‌ های کمیاب و خاص. میدان پلس دُ لا باستیی؛ سنگ بنای فرانسه مدرن و آغاز انقلاب کبیر فرانسه در سال 1789 میلادی در این میدان و با درهم شکستن زندان نه چندان معروفِ این محل کلید خورد (زندانی که تنها هفت زندانی داشت)
 
باغ‌ های تماشایی تویلری (این باغ‌ ها در سده‌ی شانزده در اطراف یک کاخ در کنار رودخانه درست شدند) و پارک لوکزامبورگ (در کناره‌ی سمت چپ رودخانه). 
 
دخمه‌ یا سردابه معروف کاتاکومبوس (در اواخر سده‌ی هجده به‌ عنوان راه‌ حلی برای شلوغی بیش از حد گورستان‌ های شهر تعدادی گور دسته‌ جمعی در گذر های زیر زمینی ایجاد شد)
 
قلب راستین کهن شهر: یکی از دو جزیره‌ی رودخانه‌ی سن که امروزه غیر از دربرداشتن نوتردام، مرکز ساختمان‌ های دولتی هم هست. اگر در سفر علاقه به گشت و گذار و خرید دارید باز هم پاریس اولین و بهترین گزینه است. 
 
قدم زدن و خرید بر روی سنگفرش های خیابان شانزه الیزه و منطقه لافایت تجربه فراموش نشدنی برای شما به ارمغان خواهد آورد چرا که در مرکز مد، فشن و پایگاه بهترین طراحان مد و زیبایی دنیا پا نهاده اید.
 
همانطور که در شانزه الیزه قدم می زنید نمای مسحور کننده طاق پیروزی، شما را مسحور خواهد کرد.
 
این طاق به یادبود مردانی که در جنگ‌ های ناپلئونی و انقلاب فرانسه به مبارزه پرداختند ساخته شده است. خیابان شانزلیزه یکی از مشهور ترین جاذبه‌ های گردشگری پاریس و به اعتراف گردشگران، زیباترین خیابان دنیا است. 
 
غذا و فرهنگ غذایی پاریس، جدا از کل کشور فرانسه، آوازه‌ ی جهانی دارد و بعضی از بهترین رستوران‌ های جهان در این شهر قرار گرفته‌ اند. فرانسوی ها تمایل به میل پیش غذا، که اغلب سالاد های مخصوص است.
 
قبل از غذای اصلی و بعد از آن صرف دسر که عموما انواع شیرینی های بسیار خوش طعم فرانسوی است دارند بنابراین هنگام ورود به رستوران معمولا زمان طولانی در آنجا می مانند.
 
برای دسر، ماکرون را حتما امتحان کنید: نوعی شیرینی اصیل فرانسوی که از خمیر بادام یا نارگیل تهیه می‌ شود.
 
جالب است بدانید که گوستاو ایفل ابتدا برای ساخت برجی به همین طرح، شهر بارسلون را در نظر داشت. اما اسپانیا پیشنهاد او را رد کرد. 
 
جمعیت: 2273305 نفر.
 
بهترین فصل سفر: البته که پاریس در فصل بهار عالی است. اما اگر اهل شلوغی نیستید، سفرتان را برای تاریخ 25 تیر برنامه‌ ریزی کنید. چون برای تعطیلات سال، به مدت یک ماه خلوت تر است. 
 
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط