اسوان مصر استراحتگاه‌ زمستاني اروپاییان

اسوان مصر استراحتگاه‌ زمستاني اروپاییان


اسوان مصر استراحتگاه‌ زمستاني اروپاییان
تاریخ : 08/11/2017 09:15:57 ق.ظ

اَسوان یکی از شهر های کشور مصر است که در جنوب این کشور واقع شده و سد اسوان در فاصله کمی از این شهر و در جنوب آن واقع شده است. این شهر يکي از خشک‌ ترين نواحی قابل سکونت جهان می باشد که به پرآوازه‌ ترين استراحتگاه‌ های زمستاني اروپاییان تبدیل شده است.

اَسوان شهری است باستانی، که در روزگار کهن بر خط مرزی جنوب مصر جای داشته است. از آنجا که اين شهر در گذشته، در مسیر اصلی داد و ستد و مراوده‌ های بازرگانی مصر با سرزمین‌ های جنوبی آن، واقع بوده‌، دروازه‌ ی ورود طلا، برده و عاج به شمار می‌ رفته است.
 
برای اطلاعات بیشتر در مورد تور مصر لطفا کلیک کنید.
 
آسوان، موقعیت جغرافيايي برجسته‌ ای دارد چرا که بر نخستین گلوگاه از هفت گلوگاه رود نیل، که در زمين‌ های گرانيتی سر راه این رودخانه به‌ وجود ‌آمده‌اند، واقع شده است.
 
جریان تند آب در این بخش از رود، مانع پيشروی کشتی‌ هایی است که قصد دارند از سمت شمال به این شهر برسند.
 
از همين‌ رو آسوان، به مرکزی تجاری تبدیل شده، چرا که از این شهر مرزی، تا شهر اسکندریه، رود نيل 1200 کیلومتر را بدون هيچ مانعی به سوی شمال به پیش می‌ رود.
 
معادن سنگ آسوان به‌ ویژه به خاطر نوعی سنگ گرانيتی خاص به نام سینینت پر آوازه‌اند. مجسمه‌ ها، ستون‌ های سنگی عظیم و معابدی که در سراسر مصر می‌ بینید بیشتر از این نوع سنگ ساخته شده‌اند.
 
در حال حاضر، آسوان سومين کلان‌ شهر کشور و يکي از بزرگ‌ ترين شهر هاي مصر عُليا است. سوق شريعه از کالا هاي رنگارنگ، انواع ادويه، جواهر آلات، منسوجات و سوغات‌ های گردشگر پسند لبریز است.
 
 آسوان يکي از خشک‌ ترين نواحی قابل سکونت جهان است. این شهر با توجه به فضای باز و منعطفی که دارد، به يکي از پر آوازه‌ ترين استراحتگاه‌ های زمستاني اروپاییان تبدیل شده.
 
چرا که آنان نه تنها برای تماشای و لذت از چشم‌ انداز های بی‌ همتای نیل و کرانه‌ هایش به آن‌ سو می‌ رفتند، که با شنیدن شايعه‌ هایی در این مورد که هوای خشک درمان بسياری از بيماری‌ های پوستی است با اشتياق به سوی این منطقه سرازیر می‌ شدند. 
 
سفر های ماژلان صونا پرواز- مصر-تور مصر-اسوان

دیدنی های شهر اسوان مصر

از تفریحات یا دیدنی های این شهر می توان به سفر کردن با فلوچه (نوعي قايق) روي رود نيل اشاره کرد. ساختار اين نوع قايق‌ های بادبانی قدیمی، به شما این اجازه را می‌ دهد که رودخانه را به خوبی تماشا کنید، اما پیش از کرایه در مورد قیمت پرس‌ و جو بفرمایید. همچنین بازار شريعه الاسوق از دیدنی های این شهر به شمار می رود.
 
برای اطلاع از دیدنی های شهر اسوان مصر سایت ویکی تراول اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.
 
دیدار از رقص رقصندگانی اهل نوبه‌ در مرکز فرهنگ مصری بسیار دل نشین است. دیدار از معبد کوم امبو و موزه‌ آسوان هم خالی از لطف نیست. 
 
جزيره الفانتاین؛ بزرگ‌ ترين جزیره در منطقه‌ی آسوان که ویرانه‌ هایی تماشايي دارد که به دوران پيش از روی کار آمدن فراعنه بازمی‌ گردد.
 
بهتر است بدانید از راه آسوان، می‌ توان به تماشای معبد بسیار دیدنی رامسس دوم به نام ابوسمبل رفت. برای دیدار کنندگان مسیری مخصوص گشت‌ و گذار در کرانه‌ی نیل فراهم کرده‌اند، که براي کشتي‌ هاي بخار نیز حاشیه امنیتی ایجاد می‌ کند.
 
اين جاده، جذاب‌ ترین مسیر ساحلی مصر است که می‌ توان آن را با ريويِرا (تفریح‌ گاه ساحلی) در پاريس مقايسه کرد.
 
با کرايه‌ ی يک فلوچه (قايق‌ های بادبانی بزرگ مخصوص رودخانه) و شناور شدن روی نيل، چشم‌ انداز هایی بسیار زيبا مانند جزاير پوشيده از نخل و تپه‌ هاي شنی سفيد رنگ، دیدگان را می‌ نوازند و بیننده را به ستایش از طبیعت بکر پیرامون فرا می‌ خواند.
 
در انتهای جنوبی این مسیر هتل قديمي کاتاراکت قرار دارد، این هتل که در سال 1899 میلادی ساخته شده‌ به خاطر اینکه یکی از لوکیشن‌ های فیلمبرداری فيلم مرگ در نيل بوده آوازه‌ی بسیار پیدا کرده است.
 
معبد قديمي کوم اُمبو در ساحل شرقي نيل و بيرون از آسوان برپا شده است. اين معبد در اصل پیشکشی است به درگاه خدای مصری سوبک؛ رب النوع تمساح، و همسرش.
 
معماري اين معبد يوناني-رومي است و بنای آن به سال 119 پیش از میلاد بر می‌ گردد. این معبد را به دستور پتولومه ششم و از سنگ آهنگ ساخته‌ اند. 
 
جزیره‌ی فيلا جزيره‌ای صخره‌ای است که وسط نيل و در جنوب شهر آسوان واقع است. ارزش تاريخي اين جزيره به معبد شگفت‌ انگیزی است که مصريان کهن براي يکی از ایزدبانوهای‌ شان به نام الهه آیسیس بنا کردند.
 
از آنجايي که با ساخت سد اول آسوان در سال 1906 میلادی این معبد در آب پشت سد فرو مي‌ رفت، ناچار معبد را به جزیره‌ی دیگری منتقل کردند. این معبد هم بسیار دیدنی است. 
 
جمعیت: 290327 نفر. 
 
بهترین فصل سفر: از آبان تا فروردين.
 
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط