سفر به بلگراد صربستان

سفر به بلگراد صربستان


سفر به بلگراد صربستان
تاریخ : 14/01/2018 12:53:47 ب.ظ

بلگراد از بزرگ‌ ترین و اصلی‌ ترین شهر صربستان می باشد و همچنین کشور صربستان در مرکز شبه جزیره‌ی بالکان قرار دارد. اگر مقصد شما شهر بلگراد است و از جاذبه‌ های با ارزش آن قصد دیدن را دارید، می توانید در مدت زمان کوتاهی که در این شهر شگفت انگیز اقامت دارید، کامل دیدن فرمایید.

شهر زیبای بلگراد پایتخت و بزرگ ترین شهر در کشور صربستان است که هر ساله میزبان هزاران گردشگر می باشد. 
 
بلگراد در حد فاصل رود خانه های دانوب و رود ساوا قرار گرفته و به همین دلیل است که بلگراد یکی از بزرگ ترین شهر های جنوب غرب اروپا می باشد.
 
بیشتر ساکنین این شهر اقوام مجاری هستند که پیشینیان آن ها در اوایل قرن ششم میلادی در این نقطه ساکن شده‌ بوده اند. آب و هوای بلگراد سرد نیست و بیشتر گرم و معتدل می باشد و میزان بارندگی در تمام سال بسیار زیاد است.
 
همچنین در زمستان هایش سرمای شدیدی ندارد. بهترین زمان برای سفر به این شهر در ماه های تابستانی است اما در مجموع بلگراد مقصد گردشگری چهار فصل است و هیچ گونه محدودیتی برای سفر در ماه های دیگر سال به این شهر وجود ندارد.
 
در ماه آگوست، ماه برگزاری فستیوال‌ های مختلف می باشد و در ماه ‌های اکتبر و نوامبر هم فستیوال‌ های هنر و موسیقی در بلگراد برپا می‌ شود. 
 
جاذبه های گردشگری شهر بلگراد عبارتند از کلیسای سنت ساوا که یکی از جذاب ترین ساختمان‌ های صربستان است.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز-بلگراد-تور بلگراد-صربستان
 

دیدنی های شهر بگراد صربستان

 
این کلیسا علاوه بر گردشگران، بین مردم منطقه نیز بسیار جذاب و محبوب می باشد همچنین نشانی برای سپاسگزاری از بزرگ ‌ترین آموزگار صربستان به شمار رفته و بخشی مهم از تاریخ این کشور را تشکیل می ‌دهد. 
 
برای اطلاع از دیدنی های شهر بلگراد صربستان درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.
 
همچنین می توان به میکسر هاوس اشاره کرد که یک کارگاه، بوتیک شهری، نقطه اصلی اکثر رویداد های تفریحی و کنسرت‌ ها و همچنین محل شکل ‌گیری جامعه ‌ای نادر می باشد که همچنین می‌ توانید از محیط دوستانه آن لذت ببرید.
 
قهرمان کالمگدان که برای بزرگداشت پیروزی صربستان علیه عثمانی و امپراتوری اتریش طی جنگ‌ های بالکان و جنگ‌ های جهانی اول ساخته شد. این بنا 14 متر ارتفاع دارد و از شناخته شده‌ ترین یادمان شهر بگراد محسوب می ‌شود.
 
همچنین این مکان دارای منظره ایی فوق ‌العاده از دو رودخانه بلگراد می‌ باشد. برج های کالگمدان؛ دژ نظامی بلگراد با برج هایش می باشد و این بنا از جذاب ترین و مشهور ترین مناطق در میان گردشگران است. 
 
سفر های ماژلان صونا پرواز-بلگراد-تور بلگراد-صربستان
 
میدان جمهوری؛ در مرکز شهر قرار گرفته و از شناخته شده‌ ترین ساختمان‌ های عمومی مانند موزه ملی و تئاتر ملی را می توان از طریق این میدان به راحتی پیدا کرد.
 
میدان جمهوری به دلیل یادمان شاهزاده میخایو که بر پشت اسبش است شهرت دارد که برای بزرگداشت دستاورد های وی در قرن 19 میلادی ساخته شده است.
 
خیابان اسکادارلیا؛ امروزه به دلیل وجود اجرا های افسانه‌ای گروه‌ های موسیقی، گردشگاه‌ های زیبا، رستوران‌ های سنتی، هم مکانی پر هیجان برای جوانان می باشد و هم جاذبه گردشگری دارد.
 
این خیابان زمانی محل رفت و آمد هنرمندان، خبرنگاران، نویسندگان و نوازندگان بوده است. مجلس شورای ملی؛ جایی است که تاریخ صربستان نوشته شده است و مردم، اسلوبودان میلوشویچ (Slobodan Milosevic) را مجبور به پذیرش شکستن عنوان رئیس جمهوریه، جمهوری فدرال یوگوسلاوی، کردند.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز-بلگراد-تور بلگراد-صربستان
 
بعد از تظاهرات در میدان جمهوری، مردم صربستان پس از چند سال در اکتبر 2000 میلادی چیزی که به خاطرش می‌ جنگیدند را به پایان رساندند که این از بزرگ‌ ترین انقلاب در تاریخ مدرن صربستان به شمار می‌ آید.
 
امروزه این مجلس محل تصمیم گیری‌ های مهم برای آینده بلگراد و صربستان است و همچنین جایی که چهره‌ های موفق در زمینه‌ های مختلفی مانند ورزش، بعد از موفقیت بزرگشان به آن دعوت می‌ شوند.
 
محوطه بتن هالا (تالار بتنی)؛ این مکان در کرانه رودخانه واقع شده است و یکی از جاذبه های مشهور بلگراد به شکار می آید. بتن هالا یا تالار بتنی شامل رستوران‌ هایی مثل فریدا، ساکورا و ایگوانا می باشد و اگر قصد رفتن داشته باشید باید حتما از قبل میز رزرو کنید.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز-بلگراد-تور بلگراد-صربستان
 
آدا سیگانلیای؛ یکی از مکان های محبوبیست که انواع تفریحات روزانه و شبانه را دارا است. این مکان شامل مسیر های فوق العاده ایی برای دوچرخه‌ سواری، اسکیت و همچنین پیاده روی دور دریاچه می باشد که در تابستان‌های گرم، از نقاط مورد علاقه بسیاری از مردم است.
 
همچنین در طی سال، میزبان رویداد های ورزشی زیادی می‌ شود مانند اسکی روی آب و بانجی جامپینگ که از تفریحات پرهیجان و چالشی می باشند. باغ وحش بلگراد؛ در مرکز شهر و در منطقه‌ ای به نام Letle Kalemegdan قرار دارد.
 
این مجموعه که با نام باغ Good Hope هم شناخته می‌ شود، در سال 1936 میلادی گشایش یافته و خیلی زود مورد توجه شهروندان قرار گرفته است. در جنگ جهانی دوم بسیاری از حیوانات این باغ وحش کشته شدند. 
 
از دیگر جاذبه های این شهر می توان به موزه‌ی نیکولا تسلا، قایق سواری در رودهای دانوب و ساوا، بازار کالنیک، منطقه‌ی ساوامالا، کوه آوالا، موزه‌ی هنرهای معاصر و کلیسای روزیکا اشاره کرد.
 
جمعیت: 1,200,000 نفر.
 
زبان رسمی: صربی.
 
واحد پول: دینار صربستان (RSD).
 
 
 
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط