ژوهانسبورگ طلای افریقای جنوبی

ژوهانسبورگ طلای افریقای جنوبی


ژوهانسبورگ طلای افریقای جنوبی
تاریخ : 21/01/2018 04:24:07 ب.ظ

ژوهانسبورگ از بزرگترین شهر کشور افریقای جنوبی است که در نزد مردم به شهر طلا شهرت دارد. این شهر پایخت اقتصادی و صنعتی افریقای جنوبی محسوب شده و مرکز استان گائوتنگ است که از ثروتمند ترین استان می باشد.

ژوهانسبورگ که برخی به اشتباه آن را پایتخت آفریقای جنوبی می‌ دانند، در سال 1886 میلادی به‌ عنوان پایتخت طلا خیز استان گائوتِنگ برگزیده شد. گذشته‌ی این شهر سرشار از آشوب و افت‌ و خیز است.
 
برای اطلاعات بیشتر در مورد تور افریقای جنوبی لطفا کلیک کنید.
 
حتی پس از فروپاشی رژیم تبعیض نژادی (آپارتاید)، بخش پهناوری از این شهر منطقه‌ی ورود ممنوع اعلام شد. البته اکنون وضع در حال بهبود است. 
 
برای اطلاع از دیدنی های شهر ژوهانسبورگ افریقای جنوبی درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.
 
سفرهای ماژلان صونا پرواز-ژوهانسبرگ-افریقای جنوبی
 
موزه خانواده ماندلا واقع در سوئتو اورلاندو یکی از محبوب‌ ترین جلوه‌ های شهر است که نباید از دیدارش غافل شد و از آن مهم‌ تر موزه‌ی تبعیض‌ نژادی است که برای دیدارش باید یک روز کامل وقت گذاشت، اما بی‌ گمان ارزش این زمان را دارد.
 
نگارخانه‌ی هنر ژوهانسبورگ بزرگ‌ ترین گالری آفریقا؛ بهترین آثار نقاشان اروپایی و آفریقایی را به‌ نمایش گذاشته است. موزه آفریقا که بیشتر به تاریخ و فرهنگ آفریقا می‌ پردازد، با مجموعه‌ی بزرگی از سنگ‌ نگاره‌ ها‌ نگاه اهل نظر را به خود می‌ کشد.
 
(سنگ‌ نگاره؛ انسان‌‌ های نخستین پیش ازآفرینش خط، اندیشه‌ های خود را با نوعی نگاره و تصویر روی سنگ نقش می‌ زدند). 
 
در شمال و شمال‌ غرب ژوهانسبورگ مناطق اشرافی‌ تر به چشم می‌ خورند، به‌ ویژه محله‌ای به نام مِل ویلا که به تفریحات بی‌ پروای شبانه‌ زبانزد است.
 
سفرهای ماژلان صونا پرواز-ژوهانسبرگ-افریقای جنوبی
 
گرایش به گشت‌‌ های مخصوص شهرستان‌ های پیشین آفریقایی مانند اسکندریه یا سوئتو در سال‌ های اخیر هر روز بیش از پیش می‌ شود. 
 
حیات وحش آفریقای جنوبی و به‌ خصوص این شهر چشم‌ گیر است، دیدن پارک شیرها از فرصت‌ های نادری است که اینجا ممکن می‌ شود.
 
در باغ‌‌ وحش ژوهانسبورگ که بزرگ‌ ترین باغ‌‌ وحش سراسر آفریقاست، از نزدیک به دیدار سلطانان و بزرگان جنگل‌ های آفریقا؛ شیر ها، زرافه‌ ها و گورخران بروید که اکنون در مکعب‌ های محصور با غرور چشم انتظار شما هستند.
 
 باغ گیاهان والتر سیسلو یکی از آخرین فضا های سبز پهناور شهر است که گوناگونی شگفت‌ انگیز گیاهان و پرندگان‌ اش در دنیا آوازه دارد.
 
 دیدار از دهکده‌ی فرهنگی لِسِدی که میزبان رقص و خوراک‌ سنتی فرهنگ‌ های گوناگون این ناحیه است را نباید از یاد برد. 
 
این مجموعه یادآور میراث فرهنگی پربار گذشته‌ی این منطقه است که خوشبختانه باری دیگر اجازه‌ی شکوفایی و جلوه‌ گری پیدا کرده است. 
 
سفرهای ماژلان صونا پرواز-ژوهانسبرگ-افریقای جنوبی

دیدنی های شهر ژوهانسبورگ

از دیگر دیدنی های این شهر می توان به موزه‌ی هکتور پیترسون و بازار دست‌ دوم‌ فروشی رُزبانک دوف‌ تاپ اشاره کرد. همچنین غار های استِرک‌ فانتین؛ جایی که سنگواره انسان‌ های نخستین به دست آمده است.
 
جالب است بدانید که در بهار به هنگام شکفتن گل‌ های جاکارندا شهر پر از گل‌ های ارغوانی‌ رنگ می‌ شود.
 
جمعیت: 3226000 نفر.
 
بهترین فصل سفر: همه‌‌ی اوقات سال، هرچند زمستان‌ ها گاهی سرد است. 
 
 
 
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط