12 چشم انداز زیبا در ایتالیا

12 چشم انداز زیبا در ایتالیا


12 چشم انداز زیبا در ایتالیا
تاریخ : 07/06/2018 01:16:22 ب.ظ

در این مطلب درباره 12 چشم انداز برتر ایتالیا صحبت خواهیم کرد. مناظری که تنها در ایتالیا یافت می شود و کشور های دیگر تنها در رویای داشتن آن به سر می برند.

بازدید کنندگان شیفته ی معماری برجسته ی، شاهکار های هنری  فرهنگ غذایی ایتالیا می شوند، که کشور های دیگر تنها در رویای آن هستند، اما درباره ی زیبایی طبیعی ایتالیا چه بگوییم؟
 
با داشتن سواحل شگفت انگیز، هوای شرجی و تابستان گرم، دشت و صحرای سبز و خرم و حتی آتشفشان گهگاهی اش، می توانید یک عمر را برای بازدید از آن ها بگذرانید بدون اینکه خسته شوید.
 

روکا دورکیا Rocca d’Orcia

 

صبح زود زمانی که خورشید تازه طلوع کرده بهترین زمان برای تجربه کردن روکا دورکیا است. که همچنین به اسم روکا دی تنتنانو Rocca di Tentennano نیز شناخته می شود.
 
این دژ قدیمی بر روی ماده معدنی سنگ آهک قرارداشته و منظره ای باشکوه را از دشت توسکان در بر دارد. با دشت های هموار، بیشه های زیتون، تاکستان ها و روستای قدیمی اتروسکان  که قابل تحسین است، جاذبه های زیادی برای آغاز بالا رفتن موجود است.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

لاگو د گاردا Lago de Garda

 
دریاچه ی گاردا بزرگترین دریاچه در ایتالیا است که بدون شک یکی از معروف ترین مکان ها برای توریست ها می باشد. قسمت شمالی کم پهنایش توسط  حوزه ی کوه باشکوه مونته بالدو احاطه شده.
 
در حالی که بندرگاه کوچک جنوبی آن با شهر های زیبایی همچون پشیل دل گاردا و باردولینو در بر گرفته شده است. بازدید از این مناظر حیرت آور در  منطقه ی نفس گیر در جهان بسیار آسان می باشند، اما پانوراما  از مونه باالدو  بی نظیر است.
 
سفرهای ماژلان صونا پرواز
 

ترمه دی ساتورنیا Terme di Saturnia

 
برا اساس افسانه ای، تابستان گرم ساتورنیا زمانی شکل گرفت که ساتورن خدای رومی ها آذرخشی را به زمین زد تا انسان های جنگ طلب را از پای در آورد.
 
در داستانی دیگر، این آذرخش توسط ژوپیتر در دوران جنگ وی با ساتورن فرستاده شد؛ آن هایی که از هدف دور شدند این تابستان گرم را تشکیل دادند.
 
به هر چیزی که باور دارید، این عکسی زیبا از منطقه ای عالی  است که برای ایجاد آرامش تمام و کمال به وجود آمده است. به دلیل دارا بودن آب معدنی، خیلی از مردم محلی معتقدند که این چشمه ی آب معدنی خواص درمانی دارد.
 

گروتا دلو اسمرالدو Grotta dello smeraldo

 
با تقدیر از ماهی گیران محلی که در مورد دو سوراخ در حاشیه ی ساحلی آمالفی  کنجکاو بودند، هم اکنون در مورد امرالد گروتو  می دانیم.
 
اگر چه برای مدت زیادی از زمانی که در سال 1932 میلادی کشف شد، پنهان نماند. بازدید کنندگان با تابش مسحورو زمردین نشات گرفته از آب مشعوف شده اند.
 
همانطور که چکنده ی سنگ و چکیده ی سنگ به طور طبیعی شکل گرفته شده، منظره های طبیعی هم توسط استاد کاران ویتری نیز دست سازی شده است.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

اسکالا دی ترکی Scala dei Turchi

 
اسکالا دی ترکی همانند صخره ی طبقه طبقه شده در جنوب سیسیلی شکل گرفته شده است. در طول زمان ها، بر اثر فرسایش توسط دریا و باد این صخره ی نرم به شیب پلکانی همواری همانند راه پله تبدیل شده است.
 
به دلیل این که دزدان دریایی ترکی در طول تاریخ سیسیلی را بار ها مورد غارت قرار دادند، اسم این صخره  پله ی ترک ها  شد. به این خاطر که در زمان های اولیه  نمایش کارآگاهی ll ommissario Montalbano  پخش می شد، این صخره ها برای توریست ها معروف تر نیز شدند.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

دولومیت ها The Dolomites

 
در کنار تفریحگاه اسکی و روستای مجزا، دولمیت ها بدون پیشرفت مانده و زیبایی طبیعی آنها از بین نرفته است. از گیاهان آلپ، چمنزار های سرسبز و جنگل های درختان  مخروطی و انبوه لذت ببرید.
 
جذابیت اصلی این نمایش بدون شک کوه های آن است تا غروب خورشید زمانی که قله ها رنگ قرمز زیبا به خود می گیرند صبر کرده تا پدیده ای محلی بنام enrosadira انروسادیرا  را مشاهده کنید.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

استاگنون لاگون Stagnone Lagoon

 
با تقدیر ازآب های نمکی و کم عمق استاگلون لاگون  در  تراپانی، سیسیلی، منطقه ی احاطه شده یه زندگی کامل را تشکیل داده اند. با انواع گونه های پرندگان، گیاهان و ماهی های که خانه ی خویش را ساخته.
 
لاگون  و چهار جزیره ی آن زیبایی طبیعی و بی نظیر را دارد. آسیاب بادی خوش منظره و پیاله های نمک مکمل گیاهان و جانوران منطقه می باشند.
 

کانیک تر Cinque Terre

 
در امتداد 6 مایل درازای خط ساحلی پرفراز و نشیب در رودخانه ی ایتالیا، کانیک تر قرار دارد. این منطقه از 5 روستایی که در شیب صخره ها ساخته شده، تشکیل شده است.
 
این یکی از نادر ترین مثال های ساخته ی دست بشر همراه با افزایش میزان زیبایی طبیعی آن است. خانه های نقاشی شده ی درخشان  که فضای جلوی صخره ها را پر کرده اند.
 
رهنوردان این مسیر طبیعی حاشیه های تپه را پیموده و قایق های ماهیگیری محلی بر روی این آب آبی رنگ زلال بالا و پایین می روند.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

گروتا دلا پوسیا Grotta della Poesia

 
منطقه ی جنوبی پوگلیا که همانند پاشنه ی چکمه های ایتالیایی است، خط ساحلی صخره ای زیبا را دارا می باشد. یکی از مناطق پر گوهر، گروتا دلا پوسیا، منبع شعر است.
 
داستان از این قرار بوده که پرنسسی خواهان حمام کردن در آب زلال کریستالی در این گودال بوده و این اشعار در امتداد ایتالیا برای الهام گرفتن از این چنین منظره ای طی شده است.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

کاسکات دلا مارمور Cascate delle Marmore

 
با ارتفاع 541 فوتی، کاسکات دلا مارمور، بلند ترین آبشار ساخته ی بشر در جهان است. جالب تر از آن، این آبشار توسط رومی های قدیم در سال 271 قبل از میلاد مسیح ساخته شده است.
 
امروزه برای رهنوردان و توریست ها، کسانی که در دیدبان گاه بالای آبشار به منظور مشاهده ی موج انبوه آب زمانی که از آبشار به سمت گیاهان سرازیر می شود، گرد هم می آیند، مکانی بسیار مشهور است.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

اسپیاگیا دل پرینسیپ Spiaggia del Principe

 
ساحل امرالد ساردینیا، یا کوست اسمرالدا Coast Smaeralda، معمولا در نظر سنجی ها بالاترین رتبه را دارد و جزء لیست ده تایی برترین ها می باشد.
 
به همین خاطر آب های سبزآبی کهن، صخره های پرفراز و نشیب و شن های سفید و نقره ای، مکانی شورانگیز را برای تعطیلات رقم زده اند.
 
در بالای اسپیاگا دل پرینسیپ  یا ساحل پرنس، شن های ساحلی هلال مانند توسط صخره های پوشانده شده از گیاه، دربر گفته شده اند. این منطقه ی حیرت آور بعد از شاه کریم آقا خان ششم، کسی که تصور می کرد این منطقه زیباترین جای جهان است نام گذاری شد.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

کوه اتنا Mount Etna

 
با ارتفاع 10922 فوتی و منطقه ی با مساحت 459 مایل، کوه اتنا بزرگترین و فعال ترین کوه آتفشان اروپا شناخته شده است. در حقیقت، فوران اغلب در رهایش های کوچک  گازی اتفاق می افتد، اما گهگاهی گدازه های آتش در اعماق کوه ایجاد می شوند.
 
فوران های بیاد ماندنی در سال 122 قبل از میلاد مسیح  و سال 1669 میلادی اتفاق افتاد، اما تماماً آتش و توفان نبود. پارک ملی در اطراف آن شکوفه های تاکستان و جنگل های سبز و خرم و همچنین بیابان گدازه های قرمز و مشکی ماهگونی را در بر گرفته است.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 
 
 
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط