دیدنی های شانگهای

دیدنی های شانگهای


دیدنی های شانگهای
تاریخ : 12/06/2018 05:02:12 ق.ظ

شهر شانگهای چین که بزرگ‌ ترین شهر این کشور است، دومین شهر بزرگ جهان پس از توکیوو هم می باشد همچنین پرجمعیت‌ ترین شهر جهان هم است. این شهر یکی از مهم‌ ترین بنادر چین هم به حساب می‌ آید.

شانگهای، بزرگ‌ ترین شهر صنعتی کشور چین در دهانه‌ی رود یانگ تسه جای دارد. شهری زیبا و سرزنده که بهترین‌ های نو و کهن چین را یک‌ جا گردهم آورده است.
 
این مجموعه از بهترین‌ های کشور، خط افق یک شهر مدرن، خوراک گوناگون و مراکز خریدی در سطح و اندازه‌ی جهانی، فرهنگ پربار چینی و بنا های اصیل سنتی این فرهنگ را در بر می‌ گیرد. 
 
ناحیه‌ی پیرامون میدان خلق و کرانه‌ های رودخانه هوآنگ پو برای گشت‌ و گذار و خرید بهترین محله‌ های شهر هستند. خیابان‌ های منحصر به‌ فرد نانجینگ و هو آی های بهترین و شیک‌ ترین فروشگاه‌‌ های مُد روز را در خود جای داده‌ اند.
 
علاوه بر این خیابان هو آی های به خاطر دکان‌ های عتیقه‌ فروشی، کافه‌ ها و منطقه‌ی گیرای فرانسوی‌ اش شهرت دارد. سوی محله‌ی دی بوند راهی شوید و برای ستایش بنا های باشکوه تاریخی و لذت دیداری چشم‌ انداز های زیبای کنار رودخانه‌ی پودانگ در آن دور و اطراف گشتی بزنید. 
 
برای گردشگران خسته از هیاهو، شلوغی و ضرب‌ آهنگ تند زندگی در این شهر (به‌ خصوص با صدای ممتد بوق خودرو ها در پس‌ زمینه) باغ یو یوآن با آرامش اغوا کننده‌ اش آغوش می‌ گشاید.
 
در این باغ زیبا، درختان بامبو، پل‌ های زیبای سنگی روی آبرو ها و نهر ها، آبگیر ها و چیدمان سنگ‌ های زیبای اطراف‌ شان همه دست در دست هم داده‌ اند تا یکی از آرامش‌ بخش‌ ترین فضا های شهری را فراهم کنند.
 
از میان بنا های قدیمی شهر باید به معبد بودا که از سنگ یشم ساخته شده، معبد لانگ هوئآ و آرامگاه لو ژون اشاره کرد. افزون به دیگر دیدنی‌ های شانگهای، جزیره چونگ مینگ، شهرک آبی ژوجاجیائو و شهر باستانی کیبائو همه ارزش دیدن را دارند.
 
دو پدیده‌ی برجسته‌ی فرهنگی این شهرعبارتند از موزه شانگهای و اجرا های هنری در گراند تئاتر که در دو ساختمان تماشایی مدرن برپا شده‌ اند. 
 
بی‌ گمان شهر شانگهای تنها در جاذبه‌ های گردشگری، فروشگاه‌ های شیک امروزی و درخشش لامپ‌ های نئون خلاصه نمی‌ شود. کمی از این شهر پر زرق‌ و برقی که چین در معرض دید جهانیان قرار داده فاصله بگیرید، تا از میان رفت‌ و آمد های روز مره‌ی ساکنان شهر، شانگهای راستین را ببینید و درک درستی از فرهنگ و سنت‌ های چینی به دست ‌آورید.
 
 
دیدنی های شانگهای چین 
از دیدنی های جذاب این شهر می توان به اقامتگاه سن یات سن و چیانگ کای شِک اشاره کرد. سن یات سن یک سیاست‌ مدار، پزشک، نویسنده، فیلسوف، خطاط و انقلابی اهل چین که نخستین رئیس‌ جمهور و پدر و بنیان‌ گذار جمهوری چین بوده است.
 
 برای اطلاع از دیدنی های شهر شانگهای چین درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.
 
چیانگ کای شِک رهبر سیاسی و نظامی چینی که پس از فوت سون یات سن در 1925 میلادی مدعی رهبری کومینتانگ شد و این رهبری را در اختیار گرفت.
 
میدان خلق میدانی بزرگ و عمومی در منطقه هوانگ‌ پو قرار دارد. همچنین موزه شانگهای با آوازه‌ی جهانی. سرای هنر دکوی ساسون و خرید از فروشگاه‌ های جاده نانجینگ- لوکوموتیوی خریداران خسته از پیاده‌ روی را جابه‌جا می‌ کند!
 
 بازار بزرگ و جالب عتیقه‌ فروشی‌ ها در محلّه فرانسوی‌ ها. بنا های باستانی محله‌ی بوند و همچنین دیدار از مناظر زیبای پودانگ به هنگام شب.
 
جالب است بدانید که مرگ‌ و میر جاده‌ای در این شهر بسیار بالا است و رانندگی‌ معمولا خطرناک است. در هنگام عبور از چهارراه‌ ها احتیاط کنید. به‌ خصوص مواظب موتور سیکلت‌ هایی که اغلب به پیاده‌ رو ها هم وارد می‌ شوند باشید. 
 
جمعیت: 24256800 نفر.
 
بهترین فصل سفر: بهار، تابستان، پاییز، البته آلودگی هوا در تابستان ممکن است مشکل‌ زا باشد. 
 

 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط