ده جاذبه دیدنی پرتغال

ده جاذبه دیدنی پرتغال


ده جاذبه دیدنی پرتغال
تاریخ : 27/06/2018 05:01:04 ب.ظ

پرتغال سرزمین آفتاب، دریا و ماسه، مملو از پارک های پرهیاهو، کوه های شگفت انگیز، ساحل های شنی سفید و رودخانه های خروشان است.

ساحل Praia de Albanderia

اگر به پرتغال بروید ولی سواحل ماسه ای آن را نبینید یک بازنده ی واقعی خواهید بود!  این ساحل در مرکز الگورا قرار دارد و اگر چه جزو مکان های توریستی نیست.
 
اما چیزی از زیبایی و شکوه کم ندارد. صخره های سنگی رویایی، ساحلی کوچک و سفید رنگ با دریای نیلگون و مواج مناظر چشم گیری را رقم زده است.
 
ده جاذبه دیدنی پرتقال-سفرهای ماژلان صونا پرواز

مجمع الجزایر آزورو Azores

مجمع الجزایر آزورو گروهی از جزایر نه گانه ی آتشفشانی است که در سراسر اقیانوس آرام پراکنده هستند. هیچ منظره خشک و بی روحی در این مکان وجود ندارد و تا چشم کار می کند سرسبزی و خرمی است.
 
که یکی پس از دیگری شکوه و سرزندگی و شگفتی را به ارمغان می آورد. در چشمه های آب گرم تنی به آب بزنید و یا برنامه ای بچینید و سفری به خوشه ی مرکزی گراسیوسا، فایال و پیکو داشته باشید. این ها مرتفع ترین کوه های پرتغال هستند که دارای حفره های گوگردی جالب اند و در جزیره پیکو قرار دارند.
 
ده جاذبه دیدنی پرتقال-سفرهای ماژلان صونا پرواز

Cabo de sao vicente

احساس بودن در بهترین نقطه ی دنیا را با سفر به کابو تجربه کنید. دریای نیلگون رویایی و صخره های شکیل. بله! شما در جنوب غربی ترین نقطه ی اروپا ایستاده اید.
 
حس ناب نوازش باد بین موهایتان، برج فانوس دریایی قوی و افق پیش رو که خالی از هر گونه اثر ساخت و ساز انسانی است چیز هایی است که قطعا نباید از دستشان داد. هم چنین با دیدن طلوع خورشید گویی پا به دنیای دیگری گذاشته اید.
 
ده جاذبه دیدنی پرتقال-سفرهای ماژلان صونا پرواز

دره ی ریو دورو Rio Douro

با طی مسافتی 200 کیلومتری در رودخانه ی دورو با مناظری که از شدت زیبایی نفس را در سینه تان حبس می کند از شهر پورتو به مرز اسپانیا می رسید.
 
برای کسانی که طرفدار قایق نیستند، قطار و یا ماشین سواری در نظر گرفته شده است که با آن ها هم همه ی مناظر قابل مشاهده است. در طول راه می توانید بسیاری از کارخانه های نوشیدنی راببینید، مسابقات محلی را ازنزدیک تماشا کنید و در کنار سدها عکس برداری کنید.

رودخانه ماندگو Mondego

تفاوت چندانی ندارد که چه فصلی از سال  را برای بازدید از این رود خانه انتخاب می کنید. به هرحال می توانید به آسانی و با شادی در طول رود خانه ماندگو قایق سواری کنید.
 
مسیرتان را از پناکوا یا کومبرا شروع کنید واز جریان ملایم آب گذر کنید. البته گاهی جریان هایی سریع سکوت را درهم می شکنند و هیجان جالبی به این جا می بخشند.
 
در تابستان پارو زدن در حالی که درختان اکالیپتوس در طرفی و دره ها در طرف دیگر قرار گرفته و کایت های سیاه اوج گرفته در آسمان بالای سرتان هستند بسیار لذت بخش است. در پاییز خوشه های انگور در بالای رودخانه از درختان آویزان هستند.
 
ده جاذبه دیدنی پرتقال-سفرهای ماژلان صونا پرواز

مادیرا Madeira

این جزیره ی کوچک مدت هاست گه گردشگران و مردم محلی را به خاطر ارتعاشات گرمسیری و چشم اندازهای شگفت انگیز به سمت خود جذب می کند.
 
در امتداد خط ساحلی از سواحل شنی، تپه های سنگی و دره های سرسبز جنگلی قرار دارند. این منطقه به باغ شناور نام گذاری شده است.
 
این جزیره ی رنگارنگ و زیبا با گل آویزهای رونده و یاس های بنفش و شکوفه های پرتغال پوشانده است. پیشنهاد می کنیم بخشی از تعطیلات خود برای دیدن این مکان اختصاص دهید.
 
ده جاذبه دیدنی پرتقال-سفرهای ماژلان صونا پرواز

Sado Estuary

سادو در استوبال با بیش از 57000 هکتار وسعت محل سکونت بسیاری از حیوانات است و هزاران صحنه چشمگیر را در خود جای داده است.
 
300 نوع مختلف از انواع پرنده ها از لک لک سفید تا فلامینگو در این منطقه وجود دارند. این منطقه به عنوان منطقه محافظت ویژه برای پرندگان شناخته شده است. در کنار انواع ماهی ها نوعی دلفین هم در رودخانه سادو زندگی می کنند.
 
با مشاهده ی این پستانداران که آرامش یکنواخت آب را برهم می زنند نقاط  ناشناخته ی دهانه ی رودخانه را کشف و با دیدن مناظر چشمگیر و ساحل شنی روز خوبی را سپری می کنید.
 
ده جاذبه دیدنی پرتقال-سفرهای ماژلان صونا پرواز

Rota Vicentina

این مسیر پیاده روی طولانی از سانتیاگو دو کاسم در Alentejo تا کابو در Algrave و در 340 کیلومتری دریا است. از صخره های پرشکوه، سواحل دیدنی و روستا های خوش منظره و جریان هوای تازه لذت ببرید.
 
بعد از پیاده روی می توانید در رستوران ها استراحت کنید و با خوردن غذایی خوشمزه انرژی تازه ای بیابید. در ضمن نگران گرما نباشید، آب دریا راه حل خوبی برای شماست !

Peniche

پرتغال به موج سواری اش مشهور است. پنیچ در شمال شهر لیسبون قرار دارد که در دریای آن موج های اقیانوس اطلس به طور مداوم در حرکت اند و هنگام موج سواری احساس می کنید هرگز متوقف نخواهید شد. حتی اگر موج سواری هم نکنید تماشای آن به تنهایی به اندازه کافی هیجان انگیز است.

Parque Natural da serra da Estrela

این منطقه بزرگ ترین منطقه ی حفاظت شده است. مراتع آن، دریاچه های یخ زده و مزرعه هایی که چوپان ها گله ای خود را در آن پرورش می دهند، فضای جالبی را ایجاد می کند.
 
توره بلند ترین قله پرتغال است که سفیدی برف روی آن نمایان است و اسکی بازان در آن جا به زیبایی هنرنمایی می کنند. در تمام طول سال علاقمندان به فضای باز دراین مکان، مشتاقانه به پیاده روی و کوهنوردی می پردازند.
 
ده جاذبه دیدنی پرتقال-سفرهای ماژلان صونا پرواز


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط