تجربیات سفر من (نکات مهم مورد نیاز در هر سفری)

تجربیات سفر من (نکات مهم مورد نیاز در هر سفری)


تجربیات سفر من (نکات مهم مورد نیاز در هر سفری)
تاریخ : 12/07/2018 07:50:04 ق.ظ

اکنون هفت سال است که همه چیزم را فروختم و از ایالات متحده خارج شدم تا به سراسر جهان سفر کنم. این سی مورد از بهترین نکاتی است که در این راه کشف کرده ام.

صبور باشید

به خاطر اتفاقاتی که دست شما نیست حرص نخورید! زندگی کوتاه تر از آن است که همیشه عصبانی و ناراحت باشید. از اتوبوس جامانده اید؟ نگران نباشید اتوبوس بعدی به زودی می رسد.
 
دستگاه خود پرداز کار نمی کند؟ بسیار خوب... راهتان را عوض کنید و چیزهای جدید را کشف کنید. فقط نفس عمیقی بکشید و به خودتان یادآوری کنید که می توانست از این بدتر شود.
 

سحرخیز باشید

 
از نکات مهم سفر این است که با طلوع خورشید از خواب بیدار شوید. به قول معروف سحرخیز باش تا کامروا شوی! دراین موقع از روز از جمعیت دور هستید و خودتان هستید و خودتان.
 
همچمین می توانید از این زمان جادویی و فوق العاده برای عکاسی استفاده کنید. در حالیکه نور ملایمی در فضا پخش شده عکس هایتان بی نظیر می شوند.
 
صبح زود معمولا ارتباط با مردم محلی راحت تر است. مناطق بکر نیز صبح زود امن تر هستند زیرا مردم سخت کوش و محترم زود بیدار می شوند و دزدان و تبهکاران خواب می مانند.
 

به خودتان بخندید!

 
موقعی که به مکانی جدید می روید، در اکثر مواقع شاید گیج به نظر برسید. به جای اینکه خجالت بکشید به خودتان بخندید. نترسید که وجهه تان خراب شود و زندگی را زیاد از حد جدی نگیرید.
 
یکبار در اتوبوسی بودم که همه مسافران اهل گوانتنامو بودند. وقتی به راننده گفتم که اتوبوس را متوقف کند تا بتوانم در آن طرف جاده اجابت مزاج کنم، همه به من خندیدند. بازگشت به اتوبوس خندیدن همراهشان باعث شد دوستان جدیدی برای ادامه سفرم پیدا کنم.
 

پول مخفی کنید

 
پول نقد در همه ی دنیا مهم است. برای اینکه در مواقع ضروری خیالتان راحت باشد، در جا های مختلف پول مخفی کنید. این مورد از نکات مهم سفر است. پیشنهاد میکنم حداقل چند صد دلار باشد.
 
اگر کیف پولتان را گم کردید، کارت پولتان متوقف شد یا دستگاه خود پرداز مشکل پیدا کرده بود، از این کار خوشحال خواهید شد.
 
برخی از محل های مناسب برای مخفی کردن پول: جوراب، کفی کفش، کیف لوازم آرایش، جیب مخفی کوله پشتی است حتی می توانید یک جیب مخفی برای این کار بدوزید.
 

با مردم محلی دوست شوید

 
نیازی نیست لحظه به لحظه با دیگر مسافران صحبت کنید. در عوض بیشتر با مردم محلی ارتباط داسته باشید. زبان انگلیسی در سراسر جهان استفاه می شود. 
 
بنابراین ارتباط آسان تر از چیزی است که تصورش را می کنید و مخصوصا وقتی زبان اشاره و زبان بدن را هم چاشنی اش کنید.
 
می توانید از کسانی که در آن کشور زندگی می کنند چیز های زیادی یاد بگیرید. معاشرت با مردم بومی در مقایسه با دیدن مناظر و جاذبه ها سفر پربارتری را برایتان به ارمغان می آورد.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

از عرق گیر استفاده کنید

 
از دستمال عرق گیر سر و پارچه کمری استفاده کنید. این تکه ساده ی پارچه از جنس ابریشم است. یکی از مفید ترین لوازم مسافرتی من است با بسیاری از کاربرد های عملی مختلف. این وسیله برای در امان ماندن از نور خورشید بسیار عالی می باشد.
 
همچنین به عنوان یک حوله موقت عمل می کند و می توانید به عنوان یک خورجین و پوشش چشم در برابر ریزگرد ماسه ها هم از آن استفاده کنید. این قطعه پارچه بار ها و بار ها در سفر به کارتان می آید.
 

زندگی روزانه مردم را نظاره کنید

 
اگر میخواهید نبض تپنده ی مکانی را احساس کنید، پیشنهادی عالی برایتان دارم. ساعاتی را در پارک یا گوشه ی خیابان های شلوغ بنشینید و  فقط به زندگی روزمره مردم و آنچه که در برابر چشمانتان اتفاق می افتد، نگاه و فکر کنید.
 
قطار فکرهایتان را آهسته تر برانید و نگاه دقیق تری به جزییات اطراف داشته باشید. بوها، رنگ ها، تعاملات انسانی و صداها... این، خود نوعی مدیتیشن است. چیزهایی می بینید که قبل از این هرگز ندیده بودید.
 

از همه چیز کپی داشته باشید

 
هنگامی که لپتاپم در پاناما دزدیده شد، شانس آوردم که از بیشتر فایل های مهم و عکس هایم کپی داشتم. از پاسپورتتان هم کپی کاغذی هم دیجیتالی داشته باشید.
 
همینطور از گواهینامه، شناسنامه، بیمه سلامت و شماره تلفن های مهم که در مواقع ضروری به کارتان می آید. از فایل ها و عکس هایتان هم ر یک هارد اکسترنال کپی داشته باشید. این مورد یکی ازنکات مهم سفر است.
 

تا می توانید عکس بگیرید

 
ممکن است تنها یک بار در زندگی تان این مناطق را ببینید و با مردمش دیدار کنید. پس با عکس هایتان خاطره آنها را ابدی کنید.عکس های زیبا سوغاتی های خوبی هستند.
 
عکس گرفتن هیچ هزینه ای ندارد و می توانید آن ها را به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارید. عکس ها همچنین فضای چمدانتان را هم اشغال نمی کنند. این نکته از سی مورد نکات مهم سفر من را به خاطر داشته باشید.
 
سفرهای ماژلان صونا پرواز
 

همیشه راهی هست

 
هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد. اگر مشکلی در رفتن به جایی یا انجام کاری پیدا کردید، منصرف نشوید. شما فقط، هنوز بهترین راه حل را پیدا نکرده اید. به حرف کسانی که می گویند "نمی شود" اهمیتی ندهید.
 
اگر مصمم باشید همه چیز حل می شود. من بار ها و بار ها گفته ام که آن چه که می خواهم غیر ممکن نیست و برای اثباتش به حرف های منفی دیگران توجه نمی کنم واز هر راهی تلاش می کنم.
 

لبخند بزنید و سلام کنید

 
آیا در برقراری ارتباط با مردم یک کشور مشکل دارید؟ آیا مردم صمیمی به نظر نمی رسند؟ شاید به خاطر زبان بدنتان است. ارتباط چشمی برقرار کنید و همینطور که راه می روید لبخند بزنید.
 
اگر آن ها هم با لبخند جوابتان را دادند به زبان خودشان سلام کنید. این سریع ترین راه برای پیدا کردن دوست های جدید است. انتظار نداشته باشید که همه کس و در همه جا به شما لبخند بزنند. این وظیفه ی شماست تا ارتباط بگیرید و راه را برای آشنایی باز کنید.
 

 ولخرجی ممنوع

 
من طرفدار پرو پا قرص سفر هایی با خرج حساب شده هستم چون باعث می شود سفر طولانی تر بشود. و به جای اینکه پولی که با زحمت به دست آورده ایم را بابت چیزهایی که نیاز نداریم هدر کنیم، تجربه ی بیشتری از دنیایی که در آن زندگی می کنیم به ما می دهد.
 
در واقع می توانید با روزی 50 دلار بدون هیچ مشکلی به مکان های زیادی سفر کنید. البته اشکالی ندارد اگر گاهی فراتر از بودجه تان پا بگذارید. چند روزی را در یک هتل خوب اقامت کنید، دریک رستوران شیک غذا بخورید و شبی رویایی در شهر بگذرانید.
 

روشنفکر باشید

 
اگر سبک زندگی شما با دیگران متفاوت است هرگز آن ها را قضاوت نکنید. به نظر های که با آن ها موافق نیستید گوش دهید. این خود خواهی است که فکر کنید نظر شما صحیح است و افراد دیگر در اشتباه هستند. همدلی را تمرین کنید و خودتان را جای دیگران بگذارید.
 
امکانات مختلف، فرصت ها، مردم، پیشنهادات و سرگرمی های دیگر را بپذیرید. سوال بپرسید مجبور نیستید که موافق همه نظر ها باشید اما قطعا از چیز هایی که در طول سفر یاد می گیرید شگفت زده خواهید شد.
 
بهترین راه برای شناختن یک کشور آشنایی با مردم آن کشور است. میلیون ها نفر از کاربران در سراسر جهان مایل به میزبانی شما هستند و توصیه های خود را به شما ارائه می دهند.
 

گاهی داوطلب شوید

 
برای بعضی کارها در طول سفرتان داوطلب شوید. نه تنها تجربه ای ارزشمند است بلکه بیشتر درمورد آن کشور و مردمش می آموزید، در عین حال با دوستان جدیدی نیز آشنا می شوید.
 
یک سایت خوب به نام Grassroots Volunteerig  وجود دارد که در آن می توانید فرصت های داوطلبانه بسیاری را در سراسر جهان جستجو کنید.
 

گوش گیر فراموش نشود

 
این نکته باید مورد اول لیست قرار می گرفت! من عاشق گوش گیر هایم هستم! با این ها از صدا های مزاحم مثل گریه ی نوزادان، سگ ها، صدای زنگ، خروپف و فروشندگان در امان می مانم. این ها بهترین دوست یک مسافر هستند!
 

نترسید

 
دنیا آنقدر ها هم رسانه ها می گویند جای خطرناکی نیست. موقعیت های حساس را زیر نظر بگیرید اما اجازه ندهید تمرکز کل سفرتان بشوند.
 
از حس هایتان استفاده کنید، آن وقت می فهمید که اکثر مردم رفتاری دوستانه دارند و قابل اعتماد و سخاوتمند هستند و مایلند به شما کمک کنند.
 

گاهی  بی مقصد راه بروید

 
از نکات مهم سفر این است که اگر میخواهید قسمتی از شهری را که مردم در آن زندگی و کار می کنند ببینید باید از نزدیک با آن ها ملاقات داشته باشید. بهترین راه برای انجام این کار این است که بدون اینکه مقصدتان را بدانید فقط بروید!
 
اسم هتل محل اقامتتان را یادداشت کنید که اگر نیاز شد با تاکسی برگردید. سپس جهتی را انتخاب  و پیاده روی را شروع کنید. نگران اینکه به جاهای خطرناک بروید نباشید زیرا قبل از اینکه به آن جا برسید مردم محلی به شما هشدار خواهند داد.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

غذا های بومی را حتما امتحان کنید

 
آیا فکر می کنید می دانید غذا های مکزیکی چه طعم و بویی دارند؟ پس کاملا در اشتباه هستید. در طول سفر از هرخوراکی مقداری امتحان کنید. مخصوصا اگر آشنایی قبلی ندارید. از مردم ان جا بپرسید که پیشنهادشان چیست.
 
خوردن غذاهای خیابانی از فروشندگانی که صف طویل مشتریان جلویشان به چشم می خورد می تواند هیجان انگیز باشد. از بابت غذا ها خیالتان راحت باشد. من در طول سفرهای زیادی که داشتم تنها دوبار بیمار شدم.
 

پیشنهاد های جدید را قبول کنید

 
وقتی کسی از شما دعوت می کند که خانواده اش را ببینید حتما قبول کنید. فعالیت های جدید را تجربه کنید و جاهایی را که اصلا نمی دانستید وجود دارند کشف کنید.
 
این موقعیت غیرمنتظره و غیرقابل پیش بینی مثل چاشنی به سفرتان رنگ و بو می بخشند و بعد ها به بهترین داستان های سفرتان تبدیل می شوند. پس بی درنگ مهربانی غریبه ها را بپذیرید.
 

آهسته و پیوسته

 
سعی نکنید در طول 6 هفته به 6 کشور سفر کنید. همه اتفاقات خوب زمانی رخ می دهند که واقعا برای کشف و ماجراجویی وقت بگذارید. فعالیت های خارج از کتاب راهنمایتان را یاد می گیرید و افرادی را ملاقات می کنید که مشتاقانه دوستدار شما هستند.
 

یادداشت برداری کنید

 
حافظه من در به خاطر سپردن جزییات به خوبی عمل نمی کند. 7 سال پیش وقتی برای اولین بار سفر را آغاز کردم، گزارش روزانه ننوشتم و اکنون پشیمانم. اطلاعاتی از قبیل نام افرادی که ملاقات کرده اید، مکالماتی که داشته اید، احساستان راجع به تجربه های جدید یا نظرتان در مورد یک شهر می تواند موضوع یادداشت هایتان باشد که دم دستی وآماده اند.
 
اکنون من از یک برنامه فوق العاده به نام Evernote استفاده می کنم. این برنامه حکم مغز دومم را دارد. از برنامه ریزی برای سفرگرفته تا گزارش نویسی روزانه، می تواند کمکتان کند.
 

از منطقه امن خود خارج شوید

 
با انجام کاریی که بهتان اضطراب می دهد خود را به چالش بکشید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، بیشتر اضطرابتان از بین می رود. کوهنورد خوبی نیستید؟ بیشتر به کوه بروید.
 
در صحبت با غریبه ها مشکل دارید؟ باهمه صحبت کنید. از خوردن غذاهای عجیب و غریب می ترسید؟ عجیب ترین چیزی که برای خوردن پیدا کردید را امتحان کنید.
 
این کار در سفر دلایل خوبی دارد چرا که همه چیز را متفاوت می کند. تجربه ی کارهای جدید و نه چندان راحت چه اشکالی دارد؟ این مورد می تواند از هیجان انگیز ترین نکات مهم سفر باشد.
 

بیش از حد برنامه نریزید

 
وقتی از من سوال می شود که چند روز زمان برای گشت و گذار در یک شهر یا کشور لازم است، جا میخورم. در حقیقت من نمیدانم  شما از چه چیزهایی لذت می برید یا چه کسانی را می خواهید ملاقات کنید.
 
همه چیز بستگی به خودتان دارد.من فکر می کردم یک یا دو هفته در نیکاراگوئه بمانم اما در نهایت 4 ماه آن جا بودم. توصیه ام این است که نقطه ای را برای شروع انتخاب کنید و یک یا دو فعالیت انجام دهید و سپس اجازه دهید بقیه را کائنات برایتان رقم بزنند.
 

بارتان را سبک کنید

 
شما به نصف لوازمی که فکر می کنید در طول سفر به درتان می خورد نیازی ندارید. به عنوان یک فرد همیشه در سفر همه وسایلم را روی دوشم می گذارم پس باید سبک سفر کنم تا بتوانم راحت راه بروم.
 
اگر برای برداشتن چیزی مطمئن نیستید پس بدانید که به آن احتیاج ندارید. درضمن در کشور مقصد می توانید بیشتر چیزهای که احتیاج دارید را تهیه کنید. این از نکات مهم سفر است.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز
 

پادکست فراموش نشود

 
پادکست ها شگفت انگیزند. مثل اینکه شما ایستگاه رادیوی خودتان را دارید و آن را با کلیپ ها و موزیک هایی که همیشه دوست داشته اید پرکردید.
 
هیچ وقت فکرش را هم نمی توانم بکنم که 10 ساعت در اتوبوس بمانم. اما با پادکست این کار برایم ممکن می شود. وقتی به یک داستان سرگرم کننده، موزیک زیبا یا مصاحبه گوش می دهید زمان زودتر سپری می شود.
 

با بدنتان مهربان باشید

 
گاهی عادت های غلط در مسافرت می تواند بدنتان را ویران کند. وقتی دائما از جایی به جای دیگر جا به جا می شوید یا یک حرکت را به صورت روتین انجام می دهید، بدیهی است که خسته شوید. یا اینکه به اندازه کافی نخوابید  و بیش از حد حله هوله بخورید.
 
پس با بدنتان خوب فتار کنید به اندازه کافی استراحت کنید، آب بنوشید، غذاهای سالم بخورید، کرم ضد آفتاب بزنید و نخ دندان بکشید. این نکات مهم سفر را به خاطر سپارید.
 

همیشه در دسترس باشید

 
فراموش نکنید که هرلحظه با خانواده و دوستانتان تماس بگیرید وبا ارسال ایمیل آن ها را شگفت زده کنید. شما دائما با دیگر افراد در تعامل هستید اما بسیاری از این روابط کوتاه هستند. بنابراین نگه داشتن ارتباط قوی با کسانی که شما رامی شناسند بسیار مهم است.
 

راه های تکراری را رها کنید

 
شاید کلیشه ای به نظر برسد اما خیلی مهم است. مکان های جالب و غیر معمول که توریست زیادی ندارد راجست وجو کنید. بسیاری سفرهای خاطره انگیز من در مناطقی اتفاق افتاد که صعب العبور بود.
 
به هرحال در عین حال که به مکان های مشهور و محبوب سفر میکنید مناطق دیگر رابه این دلیل که توریستی نیستند از دست ندهید.
 
البته این را هم در نظر بگیرید که همه مناطقی که دور یا خطرناک هستند لزوما به این معنی نیستند که تجربه های جدیدی به شما می دهند. از جالب ترین نکات مهم سفر همین مورد است.
 

بیمه سفر را فراموش نکنید

 
هیچ کس فکر نمی کند که در طول سفر ممکن است بیمار شود و آسیب ببیند یا وسایلش به سرقت بروند. اما واقعیت این است که این ها اتفاق می افتند.
 
خود من در سفر سر درد گرفتم، تب کردم و لپتاپم را دزیدند. پس با بیمه سفر نگران صورتحساب گران بیمارستان و دزدی نباشید. از نکات مهم سفر که هیچوقت نباید فراموش کنید داشتن بیمه سفراست.

 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط