در سفر به پاریس چگونه از مترو استفاده کنیم

در سفر به پاریس چگونه از مترو استفاده کنیم


در سفر به پاریس چگونه از مترو استفاده کنیم
تاریخ : 16/02/2019 01:59:43 ب.ظ

مترو پاریس یکی از گسترده ترین متروهای جهان است و روزانه حدود 7 میلیون نفر را جا به جا می کند. متروی پاریس از ساعت 5.30 صبح شروع به کار می کند و تا ساعت 1.30 صبح ادامه دارد . قطارها معمولا سر وقت می رسند و در ساعات شلوغ روز هم بیشتر از 5 دقیقه منتظر قطار نخواهید ماند. ایستگاه های مترو با حرف M بزرگ علامت گذاری شده اند.

. اگر از مترو پاریس استفاده می کنید باید مراقب باشید که برای هر خط مترو بلیط مخصوص همان خط را تهیه کنید تا جریمه نشوید. اگر در متروی پاریس خطی را به اشتباه سوار شوید می توانید در ایستگاه بعدی پیاده شوید و بدون خرید بلیط خط درست را سوار شوید.

در این مقاله سعی داریم به برخی از نکات مهم استفاده از مترو در تور پاریس بپردازیم که در زمان و هزینه سفر شما صرفه جویی خواهید کرد.

 

در سفر به پاریس چگونه بلیط مترو بخریم؟

 

برای خرید بلیط می توانید از دکه هایی که داخل مترو وجود دارد اقدام به خرید بلیط کنید و همین طور می توانید از دستگاه های اتوماتیک خرید بلیط ، بلیط خود را بخرید که هم با سکه و هم با کارت اعتباری می توانید این کار را انجام دهید. در مورد استفاده از این دستگاه ها هم نگران نباشید، اغلب این دستگاه ها زبان های مختلفی دارند که می توانید زبان انگلیسی را انتخاب کنید و به راحتی بلیط خود را بخرید . می توانید با هزینه کمتر از 13 دلار بلیط نوع T  را بخرید که برای اغلب وسایل نقلیه عمومی معتبر است. اما بهتر از بلیط های نامحدود 1،2،3 و 5 روزه استفاده کنید که به شما امکان می دهد در مدت اقامت خود در پاریس به طور نامحدود از مترو استفاده کنید. پس دو نوع بلیط برای استفاده از مترو پاریس وجود دارد : بلیط های نرمال و بلیط های نامحدود . که در بالا هر کدام توضیح داده شد.

 

استفاده از مترو در سفر به پاریس چگونه است

 

معمولا در هر ایستگاه متروی پاریس یک نقشه بزرگ از کل مترو پاریس و یک نقشه از کل خروجی های همان ایستگاه وجود دارد که شما به راحتی می توانید از این نقشه ها استفاده کرده و مسیر خود را پیدا کنید . اگر چمدان های زیادی را در تورهای پاریس به همراه دارید معمولا بهتر است از مسیر هایی استفاده کنید که مجبور نباشید پیاده روی کنید . اگرچه برخی از مسیرهای شما طولانی تر می شود اما باز هم منطقی تر این است که خط خود را عوض نکنید .

 

امنیت در متروی پاریس

 

متروی پاریس متروی امنی است اما همان طور که در همه شهرهای دیگر دنیا جیب برها و کلاه بردارانی وجود دارند که منتظر فرصت هستند پس سعی کنید تا کیف یا کوله پشتی خود را در معرض دید خود نگه دارید یا زیپ آنها را قفل کنید . استفاده از گوشی همراه خود را که معمولا هدف آسان و ارزشمندی برای دزدها هستند را به حداقل برسانید .

 

برنامه زمانی در متروی پاریس را جدی بگیرید

 

برای استفاده از متروی پاریس باید بدانید مترو کمی قبل از ساعت 6 صبح باز است . مترو آخر هفته ها تا ساعت 2 صبح و در روزهای کاری هفته تا ساعت 1.30 صبح فعال است . توصیه می کنیم قبل از استفاده از متروی پاریس حتما نگاه دقیقی به نقشه مترو و ساعات حرکت قطارها بیاندازید .

 

 توصیه های دیگر در استفاده از مترو در تورهای پاریس

 

  • همیشه در سمت راست پله های برقی مترو بیاستید تا کسانی که عجله دارند بتوانند به آسانی عبور کنند.
  • تا پایان سفر خود و تا خروج از مترو بلیط خود را نگه دارید
  • اگر کارکنان خطوط مترو بخواهند بلیط شما را چک کنند و شما بلیطی برای ارائه نداشته باشید جریمه خواهید شد.
  • به محض اینکه صدای اعلام بسته شدن درب قطار را شنیدید از درب قطار فاصله بگیرید تا بسته شود
  • برای سوار شدن به خط درست خود لطفا از نقشه های موجود در ایستگاه استفاده کنید که دچار دردسر نشوید.

تور پاریس می توانید سفری کم هزینه تر باشد اگر شما به درستی از وسایل نقلیه و مترو استفاده کنید . به همین منظور منطقی است که قبل از سفر به پاریس ، به دقت در مورد استفاده از وسایل نقلیه عمومی و به خصوص مترو را مطالعه کنید. 

 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط