راهنمای سفر به مسکو

راهنمای سفر به مسکو


راهنمای سفر به مسکو
تاریخ : 27/06/2017 12:29:20 ب.ظ

مسکو شهری فراموش نشدنی است. تاریخ، فرهنگ، معماری و مردمش در نوع خود خاص و منحصر به فردند. برای سفر به مسکو لازم است این شهر را بشناسیم. دیدنی ها مسکو و فرهنگ غنی آن هر گردشگری را به تحسین وا می دارد. نقش غیر قابل انکار روسیه در تاریخ معاصر جهان در سفر به مسکو بر هیچ گردشگری پوشیده نیست.

یکی از رویایی ترین مقصد های گردشگری جهان، بر خلاف تصور عامه که از سرمای آن همچون اسکاندیناوی هراسان هستند، سرزمین دیدنی تزار ها، فاتح نبرد استالینگراد و اقلیم اپرا و ادبیات و باله، فدراسیون روسیه است.
 
سفر به روسیه چه به صورت انفرادی و چه در قالب تور روسیه همچون هندوستان، سفر به سرزمین شگفتی ها و البته اقلیم عظمت های به جا مانده از دوران تزار روس بر پهناور ترین کشور کره خاکی به شمار می رود.
 
جایی که نخستین فضا نورد تاریخ، مردی از دیار آن ها بود و برای خیلی ها، یادآور موشک و فضاپیما است. سفر به مسکو نمادی از ماجراجویی های علمی این کشور پهناور را به شما نمایان می کند.
 
اگر شما قصد سفر به روسیه و دو شهر مهم مسکو و سنت پترزبورگ را در آینده ای نزدیک دارید، این نوشتار شما را با برخی از مهم ترین مقصد های گردشگری و آن چه که به عنوان یک گردشگر حرفه ای باید در روسیه گردی بدانید، آشنا می کند. در سفر به روسیه با مسکو گردی ما و سفر به مسکو همراه باشید. 
 

چرا باید روسیه را دید؟

 
سفر به مسکو سنت پترزبورگ تور روسیه-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
 
شاید خیلی ها این سوال برایشان پیش آمده باشد که چرا در بین این همه مقصد گردشگری رویایی و هیجانی در آسیا مانند ماداگاسکار و مالدیو و هندوستان و حتی تایلند و سنگاپور و حتی چین یا مقصد های شنگن گردی در قاره سبز، روسیه یک مقصد گردشگری قابل تامل است. چرا سفر به مسکو؟
 
پاسخ اینجاست که همین پرسش را مخاطبان سفر به اسکاندیناوی هم مطرح می کنند که چه دلایلی برای سفر به یکی از سرد ترین نقاط دنیا وجود دارد. پس سفر به مسکو که از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا است چندان کار عجیبی نیست.
 
اگر شما به عنوان گردشگر حرفه ای، قصد جهانگردی دارید، هیچ مقصد گردشگری در جهان نیست که ارزش یک بار دیده شدن را نداشته باشد. اگر این مقصد پهناور ترین کشور باشد در آن صورت سفر به مسکو معنا پیدا خواهد کرد.
 
اما اگر به عنوان گردشگر خودمانی سفر می کنید و دوست دارید با هزینه کم،‌ نقاط مختلف گردشگری جهان را بازدید کنید، سفر به مسکو، با هزینه کم و بودجه ای متوسط امکان پذیر است و قطعا فواید زیادی به ارمغان می آورد. در شکل زیر ساختمان موزه رسانه در مسکو را مشاهده می کنید.
 
سفر به روسیه مسکو سنت پترزبورگ تور روسیه-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
حتی اگر به عنوان گردشگری لاکچری یا گردشگری هیجانی، قصد سفر به مسکو را دارید، باز این شهر و کشور ظرفیت های بسیاری برای این نوع سلیقه جهانگردان در اختیار قرار می دهد. شما در سفر به مسکو، ‌با دنیایی از عظمت روبرو می شوید.
 
از مترو یکصد ساله مسکو که از قدیمی ترین و زیبا ترین مترو های جهان است تا کلیسا ها (از سنت باسیل تا دورمیشن) و دانشگاه ها و کاخ ها و موزه ها که شاید نمونه ای در جهان نداشته باشند، بخشی از ظرفیت های بیشماری است که گردشگری به سرزمین روس ها را توجیه پذیر می کند.
 
پس سفر به مسکو قابلیت توجه ای ویژه دارد. در شکل زیر کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو را مشاهده می کنید.
 
سفر به روسیه مسکو سنت پترزبورگ تور روسیه کرمیلین میدان سرخ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
در کل، در کشور روسیه و پایتخت آن مسکو چیزهایی می بینید که در هیچ جای دنیا نمونه ای برای آن نمی شود پیدا کرد.
 
از هرمیتاژ سنت پترزبورگ تا معماری شهری یکی از خوشگل ترین شهر های اروپا و دنیای ازعظمت کاخ ها و کلیسا ها و بنا ها که در شهر های مهم گردشگری روسیه مشاهده خواهید کرد.
 
در کنار جذابیت های سبک زندگی روس ها، رهیافت های خوبی را برای عاشقان سفر و جهانگردی  در سفربه مسکو ارمغان خواهد داشت. 
 

سفر به مسکو ، آن چه باید بدانید

مسکو، جایی که بازدید از برخی مناطق آن دیگر برای ایرانیان روادید نمی خواهد و قطعا به خاطر برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ میلادی روسیه در سال ۱۳۹۷ هجری شمسی و صعود تیم ملی ایران به این رقابت ها، تا تیر ۱۳۹۷، با انبوهی از گردشگران از سراسر دنیا به خصوص از ایران مواجه خواهد شد.
 
پس سفر به مسکو در ماه های آینده از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. مسکو، پایتخت روسیه، یکی از مقصد های گردشگری پر بازدید قاره سبز است.
 
گرچه به اندازه پاریس و لندن، گردشگر ندارد، اما جشنواره ای از جذابیت ها و مقصد های گردشگری هیجان انگیز دارد. 
 
سفر به مسکو سنت پترزبورگ تور  روسیه-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
مسکو روی رودخانه ای به همین نام قرار گرفته و با معماری زیبا و منحصر به فردش، از مقصد های گردشگری جذاب دنیا برای عاشقان معماری و هنر محسوب می شود. سفر به مسکو و همچنین سنت پترزبورگ شما را از زیبایی معماری اش انگشت به دهان خواهد کرد.
 
زیبا ترین کلیسا های جهان (سنت باسیل در اطراف میدان سرخ)،‌ کاخ های تاریخی و میادین معروفی دارد که در لوکیشن سلفی بگیر های اینستاگرام بسیار مشاهده می کنیم. در مسکو همچون پاریس، لندن و استکهلم، فرصت قایق گردی در شهر برای شما فراهم است.
 
سفر به مسکو  سنت پترزبوگ تور روسیه-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
اختلاف ساعت با تهران تنها نیم ساعت است و ارزش پولی روسیه در سال های اخیر با کاهش روبرو شده است و کمی گردش را برای ایرانیان آسان و مقرون به صرفه کرده است.
 
اگر از اوایل ماه می تا اوایل اکتبر به مسکو سفر کنید، خیلی با هوای بد مواجه می شوید. در بقیه ایام سال، این شهر یخ زده است و البته برای گردشگرانی که جشنواره ای از رنگ و یخ را در خیابان ها جستجو می کنند،‌ جذابیت هایی بیشتر از گردشگری تابستانی دارد. 
 
با اکسپدیا و خدمات آژانس مسافرتی ماژلان می توانید نسبت به رزرو محل های اقامت در شهرهای مختلف روسیه اقدام کنید
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
اگر  با تور به مسکو نرفتید، حتما از هاستل ها یا ظرفیت های اقامتی AIRBNB استفاده کنید.
 
البته در EXPEDIA.COM و BOOKING.COM هم می توانید فرصت های اقامتی مقرون به صرفه را در نقاط مختلف شهر مسکو بیابید. توجه داشته باشید که مسکو شهری گران است و هزینه های حمل و نقل و سکونت در آن ارزان نیست.
 
متوسط هزینه اقامت درهتل های ۱ و ۲ ستاره،‌حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ روبل و متوسط هزینه برای اقامت در هتل ۳ ستاره، بین ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ روبل در هر شب است. در شکل زیر نمایی از لابی هتل 5 ستاره رویال ماریوت آئورا در مسکو را مشاهده می کنید.
 
سفر های ماژلان صونا پرواز-مسکو
 
هتل های ۴ و ۵ ستاره نیز بین ۳۰۰۰ تا ۱۶ هزار روبل قیمت گذاری شده اند. قیمت مواد غذایی نیز در مسکو به نسبت بسیاری از پایتخت های اروپایی گران است.
 
اما در محله هایی از شهر، می توان مواد غذایی را با قیمت خوبی پیدا کرد. معمولا با ۲۰۰ تا ۴۰۰ روبل،‌ می توان صبحانه خوب و با ماکزیمیم ۵۰۰ روبل، نهار متعادلی خورد. 
 
از هتل های معروف ۵ ستاره مسکو می توان به: Moscow Marriot Grand Hotel، Hotel Baltschug Kempinski و Moscow Marriot Royal Aurora اشاره کرد. 
 

هزینه حمل و نقل در مسکو

حمل و نقل در مسکو یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل در جهان است. اگر خواستید موزه ای زیر زمین را تماشا کنید، به ایستگاه های عظیم و طویل مترو مسکو بروید.
 
مترو، اتوبوس و تراموا، در همه نقاط شهر در دسترس شماست. کیوسک هایی که حرف KACCA بر روی آن درج شده است، برای خرید بلیط مترو استفاده می شود. 
 
سفر به مسکو سنت پترزبورگ تور روسیه-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
همچون استکهلم، از راننده های اتوبوس مسکو هم می توان بلیط خرید که کمی گران تر از سیستم الکترونیکی یا سخت افزاری است.
 
در عکس زیر بلیط های الکترونیکی در شهرهای روسیه برای تردد داخل شهری مقرون به صرفه است.
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
با خرید بلیط های الکترونیکی هم در مسکو و هم در سنت پترزبورگ، در هزنیه های خود صرفه جویی کنید. 
 
بلیط مترو در شهر ۴۰ روبل و هر ۳ کیلومتر جابجایی با تاکسی در شهر مسکو حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ روبل هزینه در بر خواهد داشت. اگر چند روز در مسکو اقامت دارید، پیشنهاد میکنیم که از کارت های هوشمند استفاده کنید که برای ۱ روز اعتبار:‌۲۱۰ روبل، برای ۳ روز: ۴۰۰ روبل و برای یک هفته حدود ۸۰۰ روبل قیمت دارد.
 
در عکس زیر تصویری دیدنی و خیره کننده از یکی از ایستگاه های مترو روسیه دیده می شود.
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
اگر برای حمل و نقل در مسکو نیاز به درگاه اطلاعاتی دارید، از این لینک استفاده کنید. البته Moscow Info هم اطلاعات خوبی درباره مسکو گردی در اختیار شما قرار می دهد. 
 

موزه گردی در مسکو

توجه کنید که سومین یکشنه هر ماه در مسکو، بسیاری از موزه ها برای بازدید عموم رایگان است. اگر عشق موزه گردی هستید، در کشور موزه ها، طوری برنامه ریزی کنید که سومین یکشنبه ماه آنجا باشید.
 
حرکت اول را از مجموعه کاخ موزه کرملین آغاز کنید که بخش هایی برای بازدید عموم باز است. نماد روسیه،‌همین کرملین است که به نظر می رسد تا چند سال دیگر، پوتین در انجا حکمرانی می کند. 
 
لونلی پلنت، درگاهی برای موزه گردی و گالری گردی در مسکو و همچنین پیدا کردن همسفر و رویداد های فرهنگی و هنری پایتخت روسیه است. ۱۰ مقصد موزه گردی هیجان انگیز در مسکو به روایت لونلی پلنتی ها و تریپ ادوایزری ها را در نظر داشته باشید. 
 
کاخ کرملین، خانه تزارهای روس است که در سال ۱۸۴۹ ساخته شد و صدها اتاق دارد. هزینه بازدید از کاخ،‌ حدود ۳۵۰ روبل است و برای کسب اطلاعات بیشتر به این درگاه بروید.
 
اینستاباز ها، آخرین اطلاعات کرملین را در اینستاگرام این مجموعه دنبال کنند. در عکس زیر تصویر رگال سلطنتی روسیه که در موزه کاخ کرملین در معرض دید عموم قرار دارد. 
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
8960 هزار صفحه ایندکس شده در اینترنت درباره اهمیت گردشگری در کاخ کرملین، نشان می دهد که یکی از مقصد های اصلی روسیه گردی، باید بازدید از این کاخ تاریخی باشکوه تزاری باشد.  
 
مقصد بعدی در مسکو، میدان سرخ است که در قرن هفدهم، سرخ نامیده شد. اگر به میدان سرخ رفتید، موزه های تاریخی و مجموعه فروشگاهی GUM و کلیسای معروف سنت باسیل را که در اطرافش هست بازدید کنید.
 
در عکس زیر تصویر معماری داخلی مجموعه فروشگاهی GUM در میدان سرخ مسکو را مشاهده می کنید.
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
البته کرملین هم فاصله زیادی با میدان سرخ ندارد. میدان سرخ مسکو: جایی که هر ساله رژه باشکوه ارتش سرخ در انجا برگزار می شود
 
ورودی میدان سرخ، یکی از مقصد های سلفی گرفتن در مسکو است. از مترو مسکو که موزه زیر زمینی روسیه است برای رفتن به این منطقه می توان استفاده کرد. 
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
اگر اهل کافه گردی هستید، در مسکو، ‌کافه های قدیمی زیادی مانند وین اتریش وجود دارد. کافه پوشکین یکی از مکان های مجلل مسکو به شمار می رود که در آن علاوه بر طبخ غذا های روسی، از مکانی فوق العاده جذاب برای گذران یک عصر در مسکو برخوردار است.
 
معماری این عمارت، شما را به یاد مقرهای زندگی نجیب زادگان قرن نوزدهم میلادی می اندازد. کافه ای ۲۴ ساعته که توت فرنگی و بستنی آن معروف است.  جذابیت های کافه پوشکین مسکو، تا حدودی یادآور دکوراسیون جذاب کافه سنترال وین است. 
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
از جمله مقصدهای گردشگری جذاب مسکو، پارک هنر Muzeon است. پارکی در نزدیکی گالری Treatykov و خانه هنرمندان روسیه واقع شده که هر دو جا، می توان مقصد هنرگردی در مسکو باشد.
 
آثار هنری زیادی در پارک وجود دارد که تراس های چوبی زیبا و کافه و غرفه های روبازش، فرصت خوبی را برای پیاده روی فراهم می کند.
 
پارک سنترال Gorkiy، فقط ۵ دقیقه با پارگ هنر موزن فاصله دارد. گاردین، این پارک را جواهری بر تاج زرین شهر مسکو می داند. 
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
توجه داشته باشید که پارک گورکی مسکو، یکی از بزرگ ترین پارک های روسیه بوده که با کافه ها، رستوران ها و موزه هنر مدرن و مسیرهای دوچرخه سواری،‌احاطه شده است. همواره این محل مملو از جمعیت است. 
 
توجه کنید که در نزدیکی پارک گورکی، کاخ ورزشی لوژینکی (Luzhniki) قرار دارد که مملو از نقاط ورزشی برای تفریح است. معماری جذاب کاخ در کنار استخر روباز و زمین های تنیس، فرصت خوبی برای گردشگری ورزشی در پایتخت روسیه است. 
 
در این مجموعه ورزشی، می توانید دوچرخه کرایه کنید و به گشت و گذار بپردازید. اگر وقت داشتید، با تهیه بلیط، می توانید از مسابقات ورزشی در این مجموعه دیدن کنید. 
 
موزه Arkhangelskoye مسکو یکی از جذاب ترین عمارت های شهر است که توسط معماران ایتالیایی قرن هجدهم میلادی بنا شده است و خانه شاهزاده هایی همچون شرمتو و یوسوپوف بود. بازدید از این بنا را در سفر به مسکو توصیه می کنیم. 
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
مسکو را می توان شهر تئاتر ها نیز برشمرد. تئاتر بولوشوی (Bolshoi) که در قرن ۱۸ بنا شد، فرصتی برای تماشای تئاتر، اوپرا و رقص باله در این شهر هستید.
 
البته تور های تئاتتر به زبان انگلیسی هم برای گردشگران برپا می شود که ۱۳۰۰ روبل قیمت دارد. عکس زیر تصویری دیدنی از سالن اپرای باشکوه بولشوی مسکو که یادآور سالن اپرای وین اتریش و مسقط عمان است.
 
سفر به مسکو تور روسیه سنت پترزبورگ-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
مسکو، یکی از بزرگ ترین و تاریخی ترین دانشگاه های جهان را در اختیار دارد. معماری دوران استالین و دپارتمان های فراوان و دانش اموختگان معروف، اهمیت این دانشگاه را برای بازدید افزایش می دهد. 
 
جای دیگری که معمولا در فهرست گردشگری مسکو گرد ها قرار می گیرد، موزه دولتی هنرهای زیبا پوشکی بوده  که آثاری ارزشمند را در خود جای داده است.
 
مجموعه هنر مدرن موزوروف و شوکین (جشنواره ای از آثار ونگوگ و ماتیس) و مجموعه مجسمه های یونانی رومی، ۳ ظرفیت موزه پوشکین است. 
 
برای کسب اطلاعات بیشتر به درگاه موزه مراجعه کنید. معماری بنای موزه پوشکین همچون بسیاری از عمارت های تاریخی و بزرگ مسکو، به تنهایی ارزش بازدید و شکار عکس های دیدنی دارد. 
 
(کلیسای جامع دورمیشن مسکو Dormition Catherdal) از جمله مقصد های کلیسا گردی در سرزمین کلیسا های با عظمت و بزرگ است. جایی مخصوص عبادت مسیحیان ارتودوکس که با دیوارهای سر به فلک کشیده سفید رنگش و گنبد های طلایی، نگینی در مسکو است و قدمتش به قرن ۱۴ باز می گردد.  
 
معماری داخلی و بیرون و همچنین ورودیه های بزرگ و درب های طلایی، نمای جذابی از کلیسا گردی در دورمیشن مسکو است. 
 

توصیه های فوری مسکو گردی

 
۱- از رویدادهای فرهنگی و هنری و اجتماعی رایگانی که توسط اینترنشنی ها در شهر در سفر به مسکو برگزار می شود استفاده کنید. 
 
۲- پانصد هزار توصیه اقامتی، گردشگری، خرید و حمل و نقل توسط تریپ ادوایزری های مسکو گرد  در سفر به مسکو ارائه شده است. 
 
۳- اگر به دنبال همسفر در مسکو هستید، لونلی پلنتی ها را فراموش نکنید. 
 
۴- همه مقصدهای گردشگری دیدنی مسکو را در سایت رسمی گردشگری مسکو دنبال کنید. 
 
۵- سفارت ایران در مسکو و سفارت روسیه در تهران، بهترین منابع اطلاعاتی برای سفر به روسیه است. 
 
۶- اگر به دنبال میزبان های مهمان نواز رایگان در مسکو هستید، به کوچ سرفینگ خوش آمدید. 
 
۷- مسکو، یکی از مقصدهای تحصیلی ایرانیان در خارج از کشور است. راهنمای تحصیلی مسکو را اینجا ببینید. 
 
۱۰- مقصد گردشگری که در این گفتار ارائه شد را در زمان بازدید از مسکو، مطالعه کرده و با بررسی سیستم حمل و نقل مسکو، برای بازدید از آن ها، برنامه ریزی کنید. 
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط