پنج جاذبه دیدنی که در سفر سن پترزبورگ که نباید از دست داد

پنج جاذبه دیدنی که در سفر سن پترزبورگ که نباید از دست داد


پنج جاذبه دیدنی که در سفر سن پترزبورگ که نباید از دست داد
تاریخ : 25/08/2019 11:23:43 ق.ظ

سن پترزبورگ (Saint Petersburg) شهری با جاذبه های دیدنی و تجارب هیجان‌انگیزی که مسافران بسیاری را به خود جلب می‌نماید. جاذبه های سن پترزربورگ شامل کاخ های سلطنتی تماشایی، موزه‌های عجیب و جذاب، قایق سواری در رودخانه‌های عظیم و کانال‌های آبی و پیاده روی در پیاده روهای سن پترزبورگ که بزرگان هنر و ادب در آن گام برداشته بوده‌اند، می‌باشد.

سن پترزبورگ (Saint Petersburg) شهری با جاذبه های دیدنی و تجارب هیجان‌انگیزی که مسافران بسیاری را به خود جلب می‌نماید. جاذبه های سن پترزربورگ شامل کاخ های سلطنتی تماشایی، موزه‌های عجیب و جذاب، قایق سواری در رودخانه‌های عظیم و کانال‌های آبی و پیاده روی در پیاده روهای سن پترزبورگ که بزرگان هنر و ادب در آن گام برداشته بوده‌اند، می‌باشد.

در حقیقت جاذبه های سن پترزبورگ به قدری زیاد است که می‌تواند گردشگران را برای هفته ها و یا حتی ماه ها سرگرم کند. یکی از بزرگترین چالش های مسافرین سفر سن پترزبورگ، نبود وقت کافی برای بازدید از تمامی جاذبه های سن پترزبورگ می‌باشد، زیرا این شهر یکی از بزرگترین شهرهای اروپا و شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان به شمار می‌رود. مرکز تاریخی سن پترزبوگ چندین کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد و گاهی برخی از جاذبه های این شهر در حومه شهر واقع شده اند. برای مدیریت بهتر زمانتان در سفر سن پترزبورگ، براساس فیدبک مسافرین و نظر متخصصین زمینه توریست به بهترین آثار و جاذبه های سن پترزبورگ اشاره می کنیم.

موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum)

بدون شک معروف ترین جاذبه شهر سن پترزبورگ، موزه آرمیتاژ است و به عنوان یکی از ارزشمندترین گنجینه های هنر و آنتیک در جهان به شمار می‌رود. در مقاصد سفر سن پترزبورگ، جاذبه دیدنی موزه آرمیتاژ باید گنجانیده بشود و این موزه دلایل کافی به شما می‌دهد که مقصد شماره یک باشد.

موزه آرمیتاژ اکنون در چندین محل گسترده شده است، اما بیشتر مسافرین مجموعه اصلی که همان کاخ تابستانی است را بازدید می‌کنند. در این کاخ نه تنها مجموعه هنرهای زیبای اروپا و مجموعه ای ارزشمند آنتیک‌های یونانی و رومی را خواهید دید، بلکه اتاق‌های مجلل خانواده سلطنتی روسیه که به طور حیرت‌آوری مجلل هستند، را نیز مشاهده می‌کنید.

تئاتر مارینسکی (The Mariinsky Theatre)

یکی دیگر از شناخته شده‌ترین موسسات فرهنگی سن پترزبورگ تلقی می‌شود. حتی گاهی برخی از مسافرین، این تئاتر را بیشتر از موزه آرمیتاژ تحسین می‌کنند. این جاذبه دیدنی سن پترزبورگ از آشفتگی‌های مالی و خلاقانه بولشویکی روسیه برای تبدیل شدن به یک تئاتر موزیکال مدرن برتر در روسیه بهره برده است.

بخاطر انضباط بی عیب و نقص و در خدمت کامل رقص باله بودن مشهور است. دلیل شهرت این تئاتر به لطف والری گرگی یکی از برترین رهبران ارکستر موسیقی کلاسیک و ستارگان بین‌المللی باله و اپرا می‌باشد. تئاتر مارینسکی یکی از برترین اماکن و دارای رتبه جهانی در برگزاری موسیقی اپرا و ارکستر می‌باشد.

این تئاتر مجلل و زیبا در سالهای اخیر، از خانه اصلی خود گسترش یافته است و ساختمان‌های مجللی دیگری با دکوراسیون منحصربفردی مانند ساختمان اصلی ساخته شده اند. اما مسافرین ترجیح می‌دهند که از سازه اصلی لذت ببرند و وقت خود را با تماشای تئاتر در این ساختمان بینظیر بگذرانند.

قایق سواری در رودخانه و کانال‌های سن پترزبورگ

اگر در ماه می تا اکتبر به سن پترزبورگ سفر کنید، یکی از راه های گشت و گذار و بازدید از جاذبه های سن پترزبورگ در شهر از طریق قایق انجام می‌شود. این تجربه لذت‌بخش از قایق سواری با هیدروفویل ها (Hyrofoil) با دیدن مناظری شگفت‌آور از کاخ های حومه شهر و پارک در پترهورف (Peterhorf) تا لذت شام خوردن در کروزهای شناور در رودخانه نوا انجام می‌گیرد. اگر هوای شهر مناسب باشد، نباید هیچ فرصتی برای قایق سواری را از دست داد، حتی در کوتاهترین سفرها به سن پترزبورگ، برنامه‌ی قایق سواری برای لذت بردن از جاذبه های سن پترزبورگ باید وجود داشته باشد.

گزینه ها و پشنهادات بسیاری برای لذت قایق سواری در سن پترزبورگ وجود دارند. از راهنماهای انگلیسی زبان تا انتخاب مسیرهای گوناگون و بازدید از جاذبه های متفاوت در مسیر کانال وجود دارند.

کاخ پترهوف (Peterhor)

یکی از دیگر از کاخ های مجلل و سطلنتی سن پترزبورگ که در حومه شهر قرار دارد. یکی از جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ که به خصوص در تابستان نباید از دست داد. زمانی که مجموعه فواره های شگفت‌انگیز پارک فعال هستند.

این کاخ به دستور پتر کبیر و در برابر کاخ ورسای که توسط لوئی چهاردهم ساخته شده بود، آغاز به کار کرد. این کاخ تابستانی براساس سلیقه و نظرات پتر کبیر آغاز به کار کرد، ولی ادامه به دختر امپراطور سپرده شد که از استایل فرانسوی آن پیشی گرفت و بنای کاخ به طرز حیرت‌آوری تکمیل شد. به همین دلیل شکوه کاخ اصلی از کاخ کاترین کمتر است. این مجموعه کاخ شامل ساختمان های دیدنی باروک دوران پتر می‌باشد. باغ و محوطه کاخ، توسط کاخ اصلی به دو قسمت باغ بالایی و پایینی تقسیم شده است. ساختمان‌های مجللی دیگری در اطراف کاخ اصلی وجود دارند که امروز به موزه‌هایی نفیس تبدیل شده‌اند.

کلیسای جامع اسحاق مقدس (St. Isaac's Cathedral)

خط افق کم ارتفاع مرکز تاریخی سن پترزبورگ بر روی گنبد طلایی کلیسای جامع شهر تسلط دارد. شاهکار معماری هنرمند فرانسوی که بزرگترین و تماشایی ترین بنای مذهبی را در شهر ساخته است.

این کلیسا پس از چهل سال، در سال 1858 تکمیل شد. به دلیل استفاده ار گرانیت قرمز در ساخت این کلیسای مجلل و با شکوه، دارای استایل کاملا اروپایی می‌باشد. در حالی که طراحی داخلی آن، تلفیقی از سنت ارتودوکس و تأثیرات کاتولیکی است و با استفاده بیش از حد از مواد در ساخت آن استفاده شده است. انواع مختلف سنگ های نیمه قیمتی از سراسر روسیه برای ساخت دیوارها و ستون‌های کلیسا استفاده شده اند. در حالی که برای تزئینات هنر اصلی و مجسمه‌ها درونی، زمان بسیاری برای پر کردن سالن کلیسا صرف شده است. وسعت کلیسا به اندازه پذیرش چهارده هزار ستایشگر می‌باشد.

در هنگام بازدید با تهیه اضافی، اجازه خواهید داشت با پیمودن سیصد پله به بالای کلیسا برود و منظره زیبایی از برخی جاذبه های سن پترزبورگ که قابل مشاهده باشد، داشته باشید.

 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط