سفر به ویتنام

سفر به ویتنام


سفر به ویتنام
تاریخ : 29/06/2017 07:03:13 ب.ظ

سفر به ویتنام از گزینه های گردشگری روز دنیا است. سفر به ویتنام بازگشت به ویتنام قدیم و جدید خواهد بود. خواهیم دید ویتنام کجا است و در ادامه سفر به ویتنام پایتخت ویتنام، پول این کشور و دیدنی های آن راخواهیم شناخت

کسانی که به دنبال مقصد های گردشگری خیلی خاص و اصطلاحا کمتر شناخته شده و مرسوم در میان جهانگردان لوکس و حتی گردشگران خودمانی و بک پکر ها هستند، اگر مقصدشان در آسیا باشد، مالدیو، ماداگاسکار و هندوستان را حتما در اولویت های سفر خود قرار می دهند.
 
جا هایی مرموز که جشنواره ای از طرح و رنگ و جذابیت های طبیعی باورنکردنی است. مالدیو که خود مقصد عروسی گردی لاکچری گرد های جهان است، چیزی کمتر از سواحل رویایی کازابلانکا در آفریقا یا دوبرونیک در کرواسی ندارد.
 
برای اطلاعات بیشتر در مورد تور ویتنام (هوشی مین، هوترام و هانوی) کلیک کنید.
 
اگر قصد دارید تا جشنواره ای از ظرفیت های گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی را در محیطی جمع و جور تماشا کنید، سفر به سرزمین اژد ها زادگان  یا سفر به ویتنام را به شما پیشنهاد می کنیم. با ویتنام گردی ما همراه باشید.
 

ویتنام کجاست

 
اولین پرسشی که به ذهن هر گردشگر نا آشنا به این کشور می رسد این است که ویتنام کجا است. ویتنام کشوری در آسیا است. سفر به ویتنام سفر به شرق دور است.
 
این کشور در ساحل غربی دریای چین جنوبی قرار گرفته است. در شمال با کشور بزرگ چین هم مرز است و در غرب با کامبوج و لائوس مرز مشترک دارد.  در شکل زیر موقعیت ویتنام در کنار همسایه هایش و در نقشه کلی دیده می شود.
 
سفر به ویتنام-پول ویتنام-پایتخت ویتنام-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

پایتخت ویتنام

 
هانوی، پایتخت ویتنام است. جایی با بیش از ۴۵۸ هزار توصیه از سوی جامعه ۱۸۰ میلیون نفری تریپ ادوایزری ها. سفر به ویتنام بدون سفر به پایتخت ممکن نیست.
 
فرودگاه بین المللی هانوی، قریب به دو دهه است که با افزایش میزان پرواز های ورودی از سراسر جهان مواجه شده و خاص گرد های دنیا، این بخش از قاره کهن را برای طبیعت گردی رویایی انتخاب می کنند و سفر به ویتنام را برگزیده اند.
 
شاید ویتنام را با جنگ های طولانی و خونین با ارتش آمریکا در قرن بیستم میلادی به یاد بیاورید اما اکنون سفر به ویتنام تنها خاطره ای از آن دوران را با خود دارد.
 
اما باید اعلان کنیم که این تصور کاملا نادرست است. هانوی امروزی، محفلی از موزه ها، گالری ها و مجتمع های خرید عریض و طویلی است که از شمال تا جنوب شهر، فرصت گالری گردی و موزه گردی و پاساژ نوردی را برای علاقمندان به گردشگری شهری فراهم می کند. یکی از سایت های خوب هانوی گردی،‌ این درگاه است.
 
موزه های گوناگون شهر همانطور که در ادامه این گفتار معرفی می شود، بخشی از تاریخ ویتنام، ظرفیت های فرهنگی و سنتی و همچنین تنوع زیستی آن را به تصویر می کشد.
 
خیابان های درهم تنیده تقریبا باریک که یادآور کوچه پس کوچه های کازابلانکا مراکش و بعضا محله های قدیمی پاریس فرانسه است، سبک زندگی مردمان ویتنام را برایتان روایت می کند. البته با طعم استعمار فرانسوی.

اگر قصد ویتنام گردی کردید و بیش از چند روز نمی توانید در این کشور بمانید، همین پایتخت به اندازه کافی فرصت های گردشگری اعم از طبیعت گردی تا موزه گردی و امثالهم را برایتان فراهم می کند.
 
مخصوصا که عاشقان قدم زدن های شبانه و کافه گردی، می توانند از نایت لایف های جذاب هانوی نیز بهره کافی ببرند. اگر به هانوی سفر کردید، دیدار از روستای ساپا و خلیج هالونگ را فراموش نکنید.
 
سفر به ویتنام-پول ویتنام-پایتخت ویتنام-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
 

جنگ ویتنام

 
جنگ ویتنام یکی از مشهورترین جنگ های تاریخ معاصر است. یکی از علت های شهرت این جنگ حضور ایالات متحده در این جنگ بود.  در سفر به ویتنام ممکن نیست آثار و نشانه های این جنگ توجه شما را به عنوان گردشگر جلب نکند.
 
این جنگ میان ویتنام شمالی که در تسلط و تسخیر رژیم کمونیستی از یک سو و ویتنام جنوبی که در اختیار جبهه ملی آزادی بخش ویتنام جنوبی مشهور به ویت کونگ ها و متحدانش به ویژه ایالات متحده آمریکا از سوی دیگر درگرفت. این جنگ در سال های 1955 تا 1975 میلادی میان طرفین درگرفت.
 
این جنگ با خروج آمریکا از ویتنام  در سال 1973 میلادی و پیروزی و تسلط دوباره کمونیست ها و اتحاد دو ویتنام پایان یافت. در این جنگ حدود 3 میلیون ویتنامی و حدود 58 هزار آمریکایی کشته شد.
 
عکس زیر یادبود جنگ ویتنام در شهر هانوی را نشان می دهد. 
 
سفر به ویتنام-پول ویتنام-پایتخت ویتنام-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

پول ویتنام

 
پول رسمی کشور ویتنام دونگ (Dong) نام دارد که با علامت اختصاری وی ان دی (VND) نمایش داده می شود. در سفر به ویتنام شما نیاز خواهید داشت که پول های رایج دنیا مثل دلار آمریکا یا یورو را به پول ویتنام تبدیل کنید.
 
البته برحی از مکان های توریستی در ویتنام برای مثلا دلار آمریکا را از شما قبول می کنند اما اغلب امکان ترجیح می دهند از پول رایج کشور برای فروش استفاده کنند.
 
در تاریخ امروز هر دلار آمریکا معادل 22،727 دانگ محاسبه می شود. در جدول زیر معادل ارز های رایج دنیا و برابر آن با دانگ دیده می شود.
 
ارزهای رایج دنیا
دانگ ارز رایج ویتنام (VND)
1 دلار آمریکا
22،727
1 دلار استرالیا
18،101
1 یورو اروپا
26،578
1 پوند انگلیس
29،725
 

آخرین بروز رسانی 5 مرداد 1396

 
سفر به ویتنام-پول ویتنام-پایتخت ویتنام-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

صرفه جویی در سفر به ویتنام

 
توجه داشته باشید که ویتنام بر خلاف سنگاپور یا چین در آسیا، مقصد گردشگری به نسبت ارزان و جذابی است که اصطلاحا، آن قدر دیدنی و جذابیت دارد که هزینه ای که برای سفر انفرادی یا گروهی (با تور یا بدون تور) به این کشور هزینه می کنید،
 
به دلیل خاطره انگیز بودن سفر، مقرون به صرفه است. در تریپ ادوایزر و لونلی پلنت، گردشگران بسیاری دیده می شود که این مقصد گردشگری خاص آسیا را چند بار در طول یک دهه دیدن کرده اند.

برای صرفه جویی در هزینه ها در سفر به ویتنام، استفاده از اتوبوس در شهر ها به جای تاکسی توصیه می شود.  برای خرید غذا در صورتی که با خوردن غذا های دریایی پخته یا سرخ کرده مشکلی ندارید، خرید از دکه های فروش غذا در صورتی که از سلامت غذا و کیفت آن مطمئن شدید، انتخاب خوبی خواهد بود.

اگر به محله های قدیمی شهر هانوی بروید، دکه ها و بازار های میوه فروشی بساطی بسیاری را مشاهده خواهید که انواع و اقسام خوراکی را با قیمت های مختلف و مقرون به صرفه عرضه می کنند.
 
همانند مراکش، در ویتنام نیز چانه زنی جواب می دهد. توجه داشته باشید که شما توریست هستید و به نسبت شهروندان ویتنامی، قیمت ها برای شما شاید بیشتر حساب شود.
 

سفر به ویتنام و مقاصد دیدنی هانوی

 
یکی از مقصد های گردشگری هانوی، دریاچه هوان کیم است که یکی از مراکز تای چی چوان کارهای ویتنامی بوده که طلوع صبح را برای انجام این ورزش که خواستگاه شرق آسیا دارد، انتخاب می کنند.
 
معمولا صحنه های جالبی را از گروه هایی از مردم که برای انجام ورزش به کنار دریاچه آمده اند مشاهده خواهید کرد. اگر آرامگاهی در وسط دریاچه دیدید، تعجب نکنید. این آرامگاه را برج لاک پشت می نامند و نمای خوبی برای عکاسی و سلفی گیری دارد.

بسیاری از پاتخت های دنیا مانند استکهلم، برلین، پاریس و حتی کوالالامپور و مراکش، محله های قدیمی دارد که به اسم خاص شناخته می شود. دیدن از این محله ها، شما را با بخشی از سبک زندگی و تاریخ و معماری و سنت های مردم آشنا می کند.
 
محله قدیمی شهر هانوی که می تواند به تنهایی یکی از روز های سفر به این کشور دیدنی را به خود اختصاص دهد، چند هزار سال قدمت دارد و همچون بازار های قدیمی ایران که ورودی های بسیار دارد، از بازار های زیادی تشکیل شده است.
 
از طلا و نقره و صنایع دستی هانوی گرفته تا منسوجات و لوازم آرایشی و بهداشتی و حتی اجناس لوکس را می توان در این محله مشاهده کرد.

سفر به محله قدیمی شهر هم از طریق اتوبوس و هم استفاده از تاکسی هایی که در مرکز هانوی قرار دارند امکان پذیر است. موزه هنر های زیبا در ویتنام، برای علاقمندان به موزه گردی، انتخاب خوبی در یکی از صبح های سفر به ویتنام خواهد بود.

در این تماشاگه راز، می توانید سبک های مختلفی از هنر های ویتنامی ها را در اعصار گوناگون مشاهده کنید. همچنین آشنایی با سبک هنری بودایی، مردمی و همچنین نقاشی لاکی در این موزه در معرض دید علاقمندان قرار دارد.
 
چون احتمال اطلاع رسانی به زبان انگلیسی در موزه ضعیف است، سعی کنید اطلاعات لازم را درباره آثار موزه به طور کلی بدست آورید تا با مواجه شدن با آثار گوناگون، با مشکلی روبرو نشوید.
 
گرچه اینترنت وای فای سطح شهر نیز دسترسی پر سرعتی برای شما در این سفر خاطره انگیز به ارمغان می آورد. موزه ارتش نیز از جمله مقصدهای موزه گردی هانوی است که تاریخ جنجالی ویتنام قرن بیستم را روایت می کند.
 
مجموعه ای جذاب از هواپیما های دهه چهل و پنجاه قرن بیستم میلادی و همچنین اسلحه هایی که در آن روزگار برای دفاع جانانه از ویتنام استفاده می شود. این تجهیزات نظامی اکثرا ساخته چین و فرانسه و بعضا برخی متعلق به شوروی سابق است.
 
معبد کوان سو، یکی از مقصدهای معبد گردی در جنوب شرق آسیا به شمار می رود. جایی که یکی از معابد مهم این کشور بوده و قدمتش به اواخر قرن پانزدهم میلادی باز می گردد. در سایت های گردشگری، توصیه زیادی به بازدید از این معبد دیدنی با معماری منحصر به فردش شده است.
 
معبد literature یا معبد ادبیات، نخستین دانشگاه ویتنام بوده که آن را متعلق به یکی از پیروان کنفوسیوس می دانند. بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت داشته و معماری سنتی ویتنام را به خوبی روایت می کند.

البته توجه داشته باشید که اگر حوصله معبد گردی دارید، معبد یک ستونی که در شمال شهر قرار دارد و سابقه ساختش به حدود ۹۰۰ سال پیش باز می گردد، انتخاب خوبی خواهد بود.
 
اتاقی کوچک که در ستونی بالای تالابی دیدنی قرار دارد. بودایی ها معتقدند که این معبد موجب سلامت می شود. موزه هوشی مین، یکی از معروف ترین موزه های جنوب شرق آسیا که روایتگر زندگی هوشی مین، رهبر دولت کمونیستی ویتنام است.
 
جسد مومیایی شده وی را در این موزه میتوان مشاهده کرد. البته خانم های ویتنام گرد می توانند برای آشنایی با سبک لباس و پوشش ویتنامی ها، با مراجعه به موزه زنان ویتنام، جشنواره ای از لباس و پوشش مردمان این دیار را نظاره گر باشند.
 
در این موزه، مستنداتی درباره نحوه طراحی و تولید البسه زنان این کشور نیز در اختیار مراجعه کنندگان قرار دارد. موزه مردم شناسی ویتنام (Vietnam Museum of Ethnology) جایی برای آشنایی با سبک زندگی ویتنامی ها در طول اعصار گوناگون است.
 
موزه ای چند منظوره که کارهای تحقیقاتی نیز در آن انجام می شود. برای آشنایی با فرهنگ ها و اقوام ویتنام، بازدید از این موزه را توصیه می کنیم. 

در این شهر زیبا، زندانی وجود دارد به نام هوآلو که یکی همچون شکنجه گاه های پراگ جمهوری چک، ترسناک است. در این زندان، اسیران آمریکایی را در آن شکنجه می کردند.
 
جالب است که بدانید سناتور مک کین، نامزد پیشین حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز روزگاری در این مجموعه زندانی بود. اگر به این موزه رفتید، گیوتین مخصوص اعدام را تماشا کنید.
 
عاشقان بازار گردی به بازار دونگ ژوان مراجعه کنند. از قدیمی ترین مقصد های خرید هانوی بوده که در چند طبقه، می تواند عصر گردی های خاطره انگیزی را در بخشی از شهر برایتان به ارمغان آورد. البته قیمت اجناس در این بازار قدیمی، به نسبت دیگر پاساژ های لوکس شهر، کمتر است.
 

۱۲ مقصد گردشگری برای ویتنام گردها

 
مقاصد بسیاری در تور ویتنام برای شما تدارک دیده می شود با این حال اگر عاشق ویتنام گردی بیش از یک هفته در این مقصد لوکس گردی و جذاب با آب و هوای استوایی هستید، این ۱۲ نقطه را فراموش نکنید که توصیه اکید تریپ ادوایزری ها هم در سال های اخیر به شمار می رود:
 

کان داو (Can Dao) 

 
جایی خیره کننده برای کسانی که دنبال مکان های نوستالژیک و خیلی خاص هستند. سیسک سنسز کان، شرکتی است که خدمات گردشگری و اقامتی ویژه را ارائه می کند.
 
ویلا های جذاب در محیط جنگلی مشرف به دریا در کنار سواحل شنی، مقصد هایی است که در اختیار گردشگران لاکچری قرار می دهد.
 
سفر به ویتنام-پول ویتنام-پایتخت ویتنام-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

مرکز تجاری BITEXCO

 
آسمان خراشی که الهام گرفته از لوتوس (لاله مردابی) که مظهر ویتنامی ها است، یکی از مقصد های پاساژ گردی معروف در آسیا به شمار می رود.
 
اگر به دنبال ارتفاع گردی هیجانی در ویتنام هستید، سفر به سکوی فضای باز این آسمان خراش را توصیه می کنیم که همچون سکوی باز برج میلاد تهران، شهری از نور را از فراز آن شاهد خواهید بود.

توجه داشته باشید که یکی از دیدنی ترین بنا های آسیا، همین مرکز تجاری بیتکس است. در ویتنام آن را FINANCIAL TOWER هم می گویند.
 

تفرجگاه NINH VAN

 
خیلجی روایی در ویتنام وجود دارد که تفرجگاه نین وان بر روی آن واقع شده است. از طرفی  به دریا و از طرفی مشرف به جنگل انبوه است.
 
البته این تفرجگاه در جزیره ای دور از مرکز شهر هانوی واقع شده و شاید خاطره انگیز بودن سفر به این نقطه و آرامش آن نیز به دلیل فاصله از مرکز باشد.
 
اگر از ماساژ ویتنامی با سنگ های داغ و لوسیون های گیاهی این دیار چیزی شنیده اید، اینجا عملی آن را درک خواهید کرد.
 
سفر به ویتنام-پول ویتنام-پایتخت ویتنام-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

 روستای ساپا

 
همانطور که در اول گفتار گفتیم، یکی از جاهایی که بهتر است در ویتنام گردی مشاهده کرد، روستای Sapa در دره مونگ هوا است. شالیزار های تراسی شکل برنجی روستای ساپا معروف است و مقصد مزرعه گرد ها در این کشور به شمار می رود.
 
پارک ملی هوانگ لین که شما را به شالیزار گردی می برد، نزدیک این منطقه قرار دارد. برای خیلی ها، یکی از دیدنی ترین نقاطی که در کره زمین دیده اند،‌ مناظر این شالیزار های طلایی رنگ است.
 

آبشار پانگور

 
عاشقان آبشار گردی، می توانند از PONGOUR WATERFALL دیدن کنند که چشم انداز های دراماتیک و چشمه های آب گرم بسیاری در نزدیکی آن قرار دارد. آبشاری با ارتفاع ۴۰ متر، که یادآور آبشار های جذاب لرستان و گلستان (سرزمین آبشار های ایران) است.
 
سفر به ویتنام-پول ویتنام-پایتخت ویتنام-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

غار گردی در ویتنام

 
اگر علاقمند سفر به گردشگری زیر زمینی در ویتنام هستید، غار سون دونگ را به شما پیشنهاد می کنیم. عمق طویل و زیبایی های مسحور کننده این غار سبب شده تا در توصیه های اکید لونلی پلنتی ها در سفر به ویتنام باشد.
 
بلور های کلسیتی که در این غار قرار دارد، فرصت خوبی برای عکاسی در طبیعت شگفت انگیز ویتنام است.
 
سفر به ویتنام-پول ویتنام-پایتخت ویتنام-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

خلیج ها لانگ

 
نامی که احتمالا از آن زیاد در ویتنام خواهید شنید. خلیج ها لانگ، یکی از مقصد های رمانتیک طبیعت گردی در ویتنام است که میراث جهانی ویتنام در یونسکو بوده و مرزی است بین چین و ویتنام.
 
مناظر زیبایی دارد که فرصت قایق سواری و سلفی های لایک خور اینستاگرامی را برای عاشقان دنیای لایک و کامنت به ارمغان می آورد.

اگر به دنبال لوکیشن فوق العاده برای عکاسی در ویتنام هستید، HA LONG BAY یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.
 
سفر به ویتنام-پول ویتنام-پایتخت ویتنام-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

توصیه های ویتنام گردی

 
1- در سفر به ویتنام، اگر خواستید در رویداد های فرهنگی و هنری گردشگران خارجی مقیم این کشور شرکت کنید، اینترنتیشنی ها را فراموش نکنید.
 
2- اگر قصد پیدا کردن میزبان های رایگان در هانوی داشتید، کوچ سرف های هانوی را در نظر داشته باشید.
 
3- ویتنامی ها، خونگرم هستند اما همواره در سفر به نقاط مختلف شهرها به خصوص در شهر، مسائل ایمنی را در نظر  داشته باشید.
 
4- اگر قصد دارید تا در هانوی یا دیگر شهر های ویتنام در خانه های روستایی یا اهالی ویتنام اقامت کنید، خانه های قابل رزرو را در EXPEDIA یا AIRBNB دنبال کنید.
 
همواره مقصد های هتل گردی ویتنام را در HOTELS دنبال کنید و از موسسه ماجلان اطلاعات لازم را کسب کنید.
 
5- وزارت گردشگری ویتنام، آخرین اطلاعات از مقصد های گردشگری واقامتی این کشور را در اختیار شما قرار می دهد.
 
6- سفارت ایران در هانوی و سفارت ویتنام در ایران، پاسخگوی نیاز های اطلاعاتی شهروندان ایران است.
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط