دیدنی های مادرید اسپانیا

دیدنی های مادرید اسپانیا


دیدنی های مادرید اسپانیا
تاریخ : 30/06/2017 11:30:08 ق.ظ

مادرید پایتخت اسپانیا طعم خالص یک اسپانیای کامل است. دیدنی های مادرید بخشی به امکان و جا های توریستی آن مربوط است و بخشی به جاذبه های کیفی آن که رنگ و بوی اسپانیا را می دهد. دیدنی های مادرید را هم در ساختمان ها جستجو کنید و هم در طعم غذا ها ، رنگ ها و آدم هایی که می بینید.

مادرید پایتخت اسپانیا در مرکز شبه‌ جزیره‌ی ایبریا، در فاصله‌ رودخانه‌ی مانزانارِس تا رشته‌ کوه‌ های گواداراما قرار دارد. این شهر در کنار مناطق دیدنی بارسلون و شهر هایی چون گرانادا شهر قصر الحمرا از شناخته شده ترین شهر های اسپانیا به شمار می رود.
 
این شهر قطب فعالیت‌ های مالی، تجاری، فرهنگی و سیاسی شبه‌ جزیره‌ی ایبری است. با پیروی از دستورات فیلیپ دوم، مادرید از روستایی خُرد که بی‌ سر و صدا در پشت رودخانه آرمیده بود، از سده‌ی‌ شانزدهم به سرعت به شهری پویا و بالنده تبدیل شد.
 
بلندای برج‌ های مادرید، بلند ترین شهر اروپا، به 640 متر می‌ رسد و این یکی از جاذبه های پنهان این شهر است. نکته‌ی شایان توجه اینکه معماری فوق‌ العاده‌ی این شهر به شکل شگفت‌ آوری یکدست و ماندگار است.
 
دیواره‌ های هسته‌ی کهن شهر مادرید که به آسانی قابل دسترس بودند تا سال 1860 میلادی برجای ماندند. مادرید پهلو به پهلوی کوردوبا از مهم ترین شهرهای اسپانیا در زمینه معماری است.
 
این شهر در کنار پاسائو دِل پرادو و در سایه‌ی مثلث طلایی هنر پر آوازه‌ اش، یکی از قبله‌ گاه‌ های اصلی هنر دوستان سراسر اروپا به شمار می‌ رود.
 
در سه گوشه‌ی مثلث طلایی هنر سه موزه قرار دارد: به ترتیب موزه‌ی پرادو که آثار وِلازکوئز و فرانسیسکو گویا را در خود جای داده، موزه‌ تایسن بورنِمیسا که مجموعه‌ خصوصی گسترده‌ ای را نگهداری می‌کند و موزه‌ رئینا سوفیا که موفق شد شاهکار پیکاسو یعنی گرونیکا را از نیویورک به مادرید بازگرداند.
 
در کنار میراث گران بهای تاریخی و فرهنگی این شهر، مادرید امروزی با بنیاد های مدرن و فضای پر نشاط و دلنواز خود از گردشگران جوان دلربایی می‌کند.
 
کافه‌ های سرزنده و پرهیاهو، کافه‌ پاتوق‌ های شیک و فریبنده در هر نقطه‌ای از کوچه و بازار و میدانگاه‌ ها که تصور کنید، آماده‌ اند تا از بازدید کنندگان و گردشگران سرخوش، پر اشتها و گرسنه، شاهانه پذیرایی نمایند.
 
شب‌ زنده‌ داری‌ ها و ترافیک خیابان‌ ها نیز تا صبحگاه ادامه دارد. فرصت گشت‌ و‌گذار در حوالی پوئرتا دِل سول (دروازه آفتاب) و تماشای ساعت مشهوری که زنگ معروف‌ اش نوید آمدن سال نو را به گوش اهالی شهر می‌ رساند را از دست ندهید.
 
در میدان فراخ مایور که همان نزدیکی است اندکی بنشینید و در حالی که گلویی تازه می‌کنید در خیال خود تصویر برپایی دادگاه‌ های تفتیش عقاید اسپانیا و گاو بازی‌ هایی که هر دو، روزگاری پشت همین دیوارها رخ داده‌ اند را مجسم کنید.
 
تجربه‌ استثنایی جشن‌ های‌ مادرید در روز های حامی مقدس را به هیچ‌ وجه نباید از دست داد. تنها یک اگر و اما وجود دارد، حتما از قبل پیش‌ بینی گرفتن اطاق و جای خواب کرده باشید، زیرا در این روز ها هتل‌ های مادرید از مدت‌ ها قبل رزرو شده‌ اند. 
 
مادرید-اسپانیا-تور اسپانیا-سفرهای ماژلان صونا پرواز
 

دیدنی های مادرید پایتخت اسپانیا

 
از دیدنی های جذاب این شهر می توان به تئاترو رئال با سالن اپرایی که در سال 1850 میلادی ساخته شده است اشاره کرد. همچنین قصرسلطنتی مادرید.
 
برای اطلاع از دیدنی های شهر مادرید اسپانیا درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.
 
همچنین پارک بوئِن رتیرو که یکی از مشهور ترین مراکز تفریحی می باشد. این پارک به ریه مادرید شهرت دارد. کتابخانه‌ی ملی مادرید، موزه‌ی باستان‌ شناسی و موزه‌ی لازارو گلادیو. خوب است بدانید بلندای برج‌ های مادرید، بلند ترین شهر اروپا، به 640 متر می‌ رسد. 
 
جمعیت: 3234000 نفر.
 
فصل بازید: هرچند سفر به مادرید زمان خاصی ندارد، اما در بهار و تابستان بهتر است.


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط