مناطق دیدنی بارسلون

مناطق دیدنی بارسلون


مناطق دیدنی بارسلون
تاریخ : 30/06/2017 11:31:01 ق.ظ

بارسلون شهری به یادماندی است. مناطق دیدنی بارسلون اولین کنجکاوی هر گردشگر ایرانی است. برای اینکه مشهورترین شهر اسپانیا و مرکز ایالت کاتالون ها و مناطق دیدنی بارسلون را بشناسید خواندن مقاله زیر را به شما توصیه می کنیم.

بارسلون، دومین شهر بزرگ اسپانیا، پایتخت بخش خودمختار کاتالونیا، در کنار دریای مدیترانه جای دارد. این شهر با مختصات ناب‌ اش از مقاصد گردشگری سرزنده و پرشور وهیجان اسپانیا به شمار می‌ رود. به همین دلیل مناطق دیدنی بارسلون در صدر درخواست های گردشگران است.
 
بارسلون شاید معروف ترین شهر اسپانیا باشد اما پایتخت این کشور یعنی مادرید، و شهر های والنسیا ، مالاگا، بیلبائو، گرانادا و حتی کوردوبا از شهر های بسیار دیدنی و مورد توجه گردشگران هستند.
 
هسته‌‌ی بخش کهن بارسلون در محله‌ی بَری گوتیک واقع شده که از سده‌ های میانه برجای مانده است و هنوز چون نگینی در دل این شهر می‌ درخشد. این محله بخش مهمی از بارسلون گردی و از مهم ترین مناطق دیدنی بارسلون است.
 
تور اسپانیا-بارسلون-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
بیشتر ساختمان‌ های بارسلون به سده‌ های میانه می‌ رسند. با این همه، بنا های کهن‌ تری هم در این شهر به چشم می‌ خورند که به دوران اقامت رومیان مربوط می‌ شوند.
 
گسترش سبک نوی معماری کاتالان در این شهر، به سال‌ های 1885 تا 1950 میلادی باز می‌ گردد. (این سبک در بقیه‌ی اروپا به نام هنر نو یا آرت نوُوا شناخته ‌می‌ شود).
 
در جای جای بارسلون، یادگار های ارزنده‌ ای از این معماری با شکوه به چشم می‌ خورد که بسیاری از آن‌ ها در زمره‌ی میراث جهانی یونسکو درآمده‌اند.
 
به‌ طور ویژه باید به بنا هایی هنر معمار بزرگ آنتونی گائودی (1852 تا 1926) اشاره کنیم که به‌ راستی ستایش‌‌ برانگیزند.آثار گائودی در زمره مهم ترین آثار و مناطق دیدنی بارسلون است.
 
مشهور ترین آثر گائودی مجموعه‌ آپارتمانی است به نام کازا میا Casa Milla یا لا پدررا La Pedrera. وی طرح نمای مواج بسیار ممتاز این اثر را از صخره‌ های کوهستان مقدس کاتالونیا الهام گرفت. در عکس زیر نمایی از این بنای خاص را مشاهده می کنید.
 
تور اسپانیا-بارسلون-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
اهالی بارسلون این بنای با شکوه را در زمان ساخت‌ اش یعنی سال 1905 تا سال 1907 میلادی زشت و بد منظر می‌دانستند و به همین خاطر به آن نام مستعار لاپدرِرا داده بودند، که به معنای توده‌‌‌ی برهم انباشته است.
 
بزرگ‌ ترین دستاورد گائودی را می‌ توان کلیسای لا ساگرادا فامیلیا (خانواده‌ مقدس) دانست که از سال 1884 میلادی به مهم‌ ترین دغدغه و هدف وی تبدیل شد.
 
او برای طرح و بنای این کلیسا، با وسواس تمام چهل سال وقت گذاشت. این بنا چهار برج دارد که با سرامیک‌ های رنگی آراسته شده‌‌اند و چهار ایوان سنگی که به‌ نظر می‌ رسد از موم داغ ساخته شده باشند.
 
از دیگر آثار گائودی می‌ توان به خانه‌ی کازا باتیو و سرای پائولا و پارک گوئل اشاره کرد. افزون بر این‌ ها شاهکار های دیگر معماری بارسلون، اثر معمارانی مانند لوییز دومانچه‌‌ای مونتانر هم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند که از آن میان می‌ توان به قصر موسیقی کاتالان و بیمارستان سنت پآو اشاره کرد.
 
بارسلون موزه‌ های دیدنی بسیار گوناگونی هم دارد. موزه‌ی ملی هنر کاتالوینا مجموعه‌ی ارزشمندی از هنر رومانسک را در خود جای داده است.
 
در حالی که در موزه‌ های دیگر شهر مانند موزه‌ی آنتونی تاپیس، پیکاسو و موزه‌ خوان میرو مجموعه‌ های بی‌ همتایی از شاهکار های این هنرمندان نام‌ آشنای جهانی نگهداری می‌ شود.
 
از دیگر موزه‌ های ستایش‌ برانگیز بارسلون می‌ توان از موزه‌ های تاریخ و باستان‌ شناسی مانند موزه‌ی تاریخ شهر، موزه‌ی تاریخ کاتالونیا، موزه‌ی باستان‌ شناسی کاتالونیا وموزه‌ی دریانوردی بارسلون نام برد.
 
جمعیت: 1621000 نفر.
 
فصل بازدید: تمام سال.
 
تور اسپانیا-بارسلون-سفر های ماژلان صونا پرواز
 

مناطق دیدنی بارسلون اسپانیا

 
برای آگاهی از مناطق دیدنی بارسلون منابع مختلفی را می توان معرفی کرد. از جمله درگاه رسمی گردشگری بارسلون. همچنین سایت هایی مثل تریپ ادوایزر و لونلی پلنت و یا ویکی تراول نیز می توانند کمک قابل توجهی کنند.
 
قصر (پالائو) و پارکِ گوئل عمارت با شکوهی که توسط گائودی به‌ عنوان قطب صنعتی شهر و جهت سرگرم کردن مهمانان ممتاز گوئل طراحی شده؛ و پارکی که آن هم توسط گائودی و با الهام از باغ‌ های انگلیسی طراحی شد. از این جا می‌ توان چشم‌ انداز‌ های فوق‌ العاده‌ای از بارسلون و خلیج‌ اش را تماشا کرد.
 
تور اسپانیا-بارسلون-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
سالن کنسرت پالائو دِ لا موریکا کاتالانیا که بین سال‌ های 1905 تا 1908 میلادی به سبک مدرن کاتالان بنا شد و امروزه از میراث جهانی یونسکو است.
 
موزه ی پیکاسو از جمله دیدنی های منحصر و از مهم ترین مناطق دیدنی آن است. در این موزه مهم ترین آثار نقاش و هنرمند معاصر اسپانیایی پاپلو پیکاسو به نمایش در آمده است. اطلاعات کامل تر را در این مقاله بخوانید.
 
کلیسای لا ساگرادا فامیلیا معمار گائودی پر آوازه به مدت چهل سال روی این کلیسای شگفت‌ انگیز کاتولیک رومی کار کرد. از آن جا که این بنای درخشان ناتمام باقی ماند به شوخی می‌ گفت: مشتریانم عجله‌ ای ندارند. در شکل زیر نمایی از کلیسای ساگرادا فامیلیا دیده می شود.  
 
تور اسپانیا-بارسلون-سفر های ماژلان صونا پرواز
 
خیابان معروف لاس رمبلاس به هنگام غروب، با اجرا های رنگارنگ خیابانی زنده می‌ شود. این خیابان به شانزه لیزه بارسلون شهرت دارد.
 
در این خیابان انواع هنر نمایی ها و برنامه های سرگرم کننده خودجوش به نمایش در می آید. این خیابان از سویی به میدان کاتالونیا و از سوی دیگر به میدان کریستف کلمب و بندر بارسلون ختم می شود.
 
تور اسپانیا-بارسلون-سفر های ماژلان صونا پرواز
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط