دیدنی های جهان


Placeholder
یازده راز کلیسای ساگرادا فامیلا

معروف ترین اثر آنتونیو گائودی معمار معروف اسپانیایی، پروژه ای ناتمام که ده ها است که به طول انجامیده و هنوز نیز پایان نپذیرفته است.

ادامه مطلب
Placeholder
دوبرونیک کرواسی مروارید آدریاتیک

سفر به دوبرونیک کرواسی بی تردید شما را غافلگیر خواهد کرد. این شهر بندری در کنار دریای آدریاتیک آنقدر زیبایی های خیره کننده دارد که هر گردشگری را تا مدت ها درگیر خاطرات خود می کند. جالب است بدانید بخش های مهمی از فیلم Game of Thrones در این شهر بازی شده است. دوبرونیک از قدیم جزء بنادر تاریخی اروپا و سواحل آدریاتیک و مدیترانه بوده است. از این رو دوبرونیک کرواسی امروزه یکی از مقاصد گردشگری گردشگران از کل دنیا است.

ادامه مطلب
Placeholder
مینیاتور سوئد در ونیز شمال اروپا

سفرهای ماژلان دیدن شمال اروپا و منطقه اسکاندیناوی را به شما پیشنهاد می کند. طعم همه چیز در این جا تغییر می کند، از زیبابیی های بصری تا مردم همه و همه نشانه های جدیدی از حیات و تنوع را به شما نشان می دهد.

ادامه مطلب
Placeholder
راهنمای سفر به کرواسی

کرواسی کشوری کوچک در جوار بالکان و در مرز اروپای شرقی و مرکزی. ساحلی طولانی در دریای آدریاتیک با آب و هوای مدیترانه ای و پیشینه تاریخی. این کشور که عضوی فعال در اتحادیه اروپا است دارای سواحل طولانی در کنار دریای آدریاتیک است برای هر گردشگری مناظر بی بدیلی زیبایی را رقم می زند. راهنمای سفر به کرواسی برای شما که تصمیم به دیدن این کشور دارید می تواند مفید باشد.

ادامه مطلب
Placeholder
10 دیدنی محبوب مراکش

مراکش یا مغرب در شمال غربی آفریقا قرار دارد. مراکش ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد که از شمال به جبل‌ الطارق و دریای مدیترانه می‌ رسد. این کشور از سوی خاور با کشور الجزایر، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب با کشور موریتانی و از شمال با دریای مدیترانه همسایه‌ می باشد.

ادامه مطلب
Placeholder
کوردوبا نگین اسپانیا

لازم نیست تمام دنیا را بگردید، کافیست مدتی در کوردوبا باشید! این شاید معروف ترین جمله راجع به این شهر اسپانیایی مسحور کننده باشد. کوردوبا طعم اصیل فضای اسپانیایی را به شما هدیه می کند.

ادامه مطلب
Placeholder
گرانادا شهر الحمرا

قصر الحمرا واقع در شهر گرانادا یا قرناطه عربی یکی از باشکوه ترین کاخ های دنیا است. معماری اسلامی این کاخ با ترکیبی از سازه های اسپانیایی فضایی راز آلود و شگفت انگیز به خود داده است. در اسپانیا گردی محال است که گرانادا و قصر الحمرا فراموش شود.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های مادرید اسپانیا

مادرید پایتخت اسپانیا طعم خالص یک اسپانیای کامل است. دیدنی های مادرید بخشی به امکان و جا های توریستی آن مربوط است و بخشی به جاذبه های کیفی آن که رنگ و بوی اسپانیا را می دهد. دیدنی های مادرید را هم در ساختمان ها جستجو کنید و هم در طعم غذا ها ، رنگ ها و آدم هایی که می بینید.

ادامه مطلب
Placeholder
دریای مرده (بحرالمیت)

یکی از مشهور ترین دریاهای دنیا دریای مرده یا بحرالمیت است. این دریا که در مرز اسرائیل و اردن قرار دارد یکی از جذاب ترین مناطق طبیعی برای گردشگران ، طبیعت گردان و زمین شناسان است. در این دریا به دلیل املاح شدید معدنی و نمک زیاد امکان زندگی موجودات آبزی وجود ندارد. خواص درمانی این دریا به اندازه ای زیاد است که عصاره مواد این دریا در داروهای درمانی استفاده می شود. دریای مرده شاید از دیدنی هایی باشد که شما را روزی برای دیدنش ترغیب می کند.

ادامه مطلب
Placeholder
پاریس برای کودکان

برای خانواده هایی که به عروس شهرهای دنیا سفر می کنند همیشه یک سوال مطرح بوده است، سرگرمی پاریس برای کودکان چیست؟ در این نوشته به این پرسش پاسخ می دهیم.

ادامه مطلب
Placeholder
جمهوری خود مختار نخجوان

جمهوری خودمختار نخجوان بخشی از جمهوری آذربایجان است که مرکز آن شهر نخجوان می باشد. این شهر در جنوب قفقاز و شمال رود ارس واقع شده است که از شمال و مشرق محدود به جمهوری ارمنستان و از جنوب محدود به ایران و از غرب محدود به ترکیه می باشد.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های تورنتو کانادا

تورنتو کانادا نامی آشنا برای بیشتر ایرانی ها است. این شهر از جمله مهم ترین شهرهای کانادا هم به عنوان یک مقصد مهاجرت و هم گردشگری است از این رو دیدنی های تورنتو کانادا در ردیف برترین جاذبه های گردشگری کشور کانادا است. برای تمامی گردشگرانی که از سراسر جهان به این کشور می آیند صرفه نظر کردن از دیدنی های تورنتو کار آسانی نیست.

ادامه مطلب
Placeholder
مونترال کانادا شهری که باید دید

کانادا از پنهاور ترین کشور های دنیا است اما شهر های مهم از نظر گردشگران در آن شاید به تعداد انگشت های دست باشد. مونترال کانادا بی تردید یکی از آن شهر ها است که هیچ گردشگری نمی تواند آن را نادیده بگیرد. این شهر اگر چه به دلیل آب و هوایی ویژه ای که دارد فقط در نیمه اول سال قابل بازدید است اما همچنان در ردیف دیدنی ترین شهر های کانادا به شمار می رود. مونترال کانادا به واقع شهری است که باید دید.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های اینسبروک اتریش

اینسبروک اتریش شهری فراموش نشدنی برای تمامی گردشگران است. این شهر که به ورزش های زمستانی خود به ویژه اسکی می بالد محل گرد هم آیی ورزشکاران در فصل سرما است. با این حال این شهر دیدنی های بسیاری دارد. در این مقاله به کلیاتی از دیدنی های اینسبروک اتریش اشاره می کنیم.

ادامه مطلب
Placeholder
زاگرب کرواسی پادشاه شهر های بالکان

زاگرب کرواسی شاید مهم ترین پایتخت منطقه بالکان است. این شهر که بازمانده از سده های پیشین است با شمار زیادی از دیدنی های متنوع هر گردشگری را به خود مشغول می کند. اگرچه این شهر همچنان متاثر از دوران جنگ های بالکان است اما به سرعت خود را به کورس پیشرفت در کشورهای اروپایی رسانیده است و اکنون در ردیف پر سرعت ترین شهر ها در زمینه رشد اجتماعی و اقتصادی است.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های طنجه مراکش

طنجه مراکش شهری کوچک اما با موقعیت استثنایی در شمال غرب قاره آفریقا و کشور مراکش. این شهر که در قوس شمال غربی قاره آفریقا قرار دارد در مسیر عبور و مرور کشتی هایی است که قصد دارند از اقیانوس اطلس وارد تنگه جبل الطارق و دریای مدیترانه شوند از این رو باید گفت دیدنی های طنجه مراکش می تواند برای گردشگران جالب توجه باشد.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های رباط مراکش

رباط مراکش پایتخت سیاسی این کشور است. این شهر اگرچه از نظر اقتصادی و اجتماعی به اهمیت کازابلانکا و شهر مراکش نیست اما به دلیل وجود کاخ سلطنتی و البته دیدنی های زیاد دارای اهمیت ویژه است. شهر رباط مراکش در نزدیکی کازابلانکا قرار دارد از این رو در صورتی که به دیدن کازبلانکا می روید شهر رباط مراکش را فراموش نکنید. به دیدنش می ارزد.

ادامه مطلب
Placeholder
پارک ملی پلیتیوک کرواسی

در نزدیکی زاگرب پایتخت کرواسی بهشتی آرمیده است که چشم و دل هر بیننده و گردشگری را تسخیر می کند. پارک ملی پلیتویک یکی از زیبا ترین پارک های ملی اروپا و ثبت یونسکو است. این پارک ملی بزرگ آنقدر جالب و بکر است هنوز بخشی از حیات وحش آن دست نخورده باقی مانده است. با 2 ساعت رانندگی از زاگرب شما در این پارک ملی زیبا خواهید بود و یکی از زیبا ترین جلوه های طبیعت را شاهد خواهید بود.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های شهر مراکش

شهر مراکش که گاهی نام آن با نام کشور مراکش (مغرب) اشتباه گرفته می شود پایتخت گردشگری کشور مراکش است. شهر مراکش با زیرساخت های توانمند خود برای گردشگران فضایی امن و جذاب فراهم می کند. سرگرمی های متنوع این شهر ، اماکن دیدنی آن و بسیاری از جاذبه گردشگری آن از این شهر خاطره ای خوب برای هر گردشگر به جای می گذارد.

ادامه مطلب
Placeholder
پمپی شهر بی دفاع

شهر پمپی ایتالیا معروف به شهر سوخته یکی از دیدنی های شگفت انگیز این کشور قدیمی است. سراسر ایتالیا مملو از دیدنی هایی است که بیشتر آن ها به دوره روم باستان باز می گردد اما پمپی با فاصله زیادی یکی از حیرت انگیز ترین آن ها است. این شهر که به طور ناگهانی در زیر خروار ها ماده مذاب و آتشفشانی مدفون امروزه مقصد بازدید میلیون ها گردشگر از همه جای دنیا است.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های گدانسک لهستان

می دانستید جنگ جهانی دوم از کدام شهر آغاز شد؟ گدانسک، یکی از شهر های بزرگ و از بندر های مهم در شمال لهستان در کنار دریای بالتیک است که اولین شهری بود که درگیر جنگ جهانی دوم شد. قدمت این شهر به 1037 سال پیش بر می گردد که سرشار از مکان ها و جاذبه های تاریخی می باشد.

ادامه مطلب
Placeholder
بورگاس بلغارستان شهر آرامش

اگر به دنبال آرامش و زیبایی هستید، شهر بورگاس شما را به ساحلی بکر و آرامشی فراموش نشدنی دعوت می کند. این شهر با هوایی پاک و دل انگیز پذیرای گردشگرانی است که مشتاق فضای آرام و به دور از سر و صدا های تند و هیجان‌ انگیز امروزی هستند.

ادامه مطلب
Placeholder
زوریخ سوئیس شهر قانون

زوریخ شهری که به دارا بودن بالاترین کیفیت زندگی مشهور است. شهری با بنای های کهن در کنار دریاچه ای با آبی زلال و آسمانی آبی قرار دارد. زوریخ شهری قانونمند و بسیار پاک که زندگی باشکوهی را ارائه میدهد.

ادامه مطلب
Placeholder
منچستر انگلستان شهر فوتبالی ها

منچستر انگلستان شهری مدرن که تاریخی کهن دارد، اما دیگر از آن شهرِ پرشکوه قرون وسطایی به دلیل جنگ جهانی، چیز زیادی برجا نمانده است. منچستر شهری پر جنب‌ و جوش که شامل خیابان‌ های سرزنده و شب بیداری‌ های پرشور و حال، تصویری از یک شهر مدرن رو به پیشرفت را به نمایش گذاشته است.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های اسکوپیه مقدونیه

اسکوپیه پايتخت کشور مقدونيه، بر روی رودخانه واردار قرار دارد. شهری با فرهنگ و تاریخی غنی که به پیش از 3500 سال پیش بر می گردد. شهری مهمان پذیر که در بزرگی و تنوع رنگ هایش در نوع خود در اروپا بی همتاست.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های نیوکاسل

نیوکاسل، شهری است در ناحیهٔ تاین و ور در شمال شرقی انگلستان در کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی و از پرجمعیت‌ ترین شهر شمال شرق، در سواحل رود تاین است.

ادامه مطلب
Placeholder
نانت فرانسه شهر دانشجو ها

نانت شهری در غرب فرانسه که فقط 50 کیلومتر با اقیانوس اطلس فاصله دارد. در سال ۲۰۰۴ مجله تایم، نانت را به عنوان قابل زندگی‌ ترین شهر اروپا انتخاب کرد و در جشنواره سه قاره، هر ساله، در این شهر برگزار می‌ شود.

ادامه مطلب
Placeholder
شهر لایپزیگ آلمان پاریسی کوچک

لایپزیگ آلمان، شهری در ایالت فدرال زاکسن، و از شهرهای بزرگ و مهم شرق آلمان است. گوته، شاعر آلمانی تبار، این شهر را پاریس کوچک لقب داده‌ است. لایپزیگ در قرن ۱۱ میلادی بنیان نهاده شد و تقریباً از آغاز تأسیس به عنوان یک مرکز تجاری و یک شهر نمایشگاهی معروف بوده‌ است. امروزه نیز این شهر میزبان نمایشگاه‌ های بین‌المللی کتاب و خودرو می باشد.

ادامه مطلب
Placeholder
تیبل مانتین نظاره گر دو اقیانوس

تیبل مانتین معروف ترین دینی شهر کیپ تاون کشور آفریقای جنوبی است. این کوه که در جنوبی ترین بخش قاره آفریقا قرار گرفته ناظر بر دو اقیانوس کبیر در قسمت غرب و اقیانوس اطلس در قسمت شرقی است. موقعیت این کوه و اشراف آن بر این گذرگاه مهم و جاذبه های طبیعی آن همیشه مورد توجه گردشگران بوده است.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های بیشکک قرقیزستان

بیشکک پایتخت کشور قرقیزستان است که بیشکک کنونی، در محل نقطه‌ای بسیار کوچک در مسیر جاده ابریشم واقع شده است. شهری که اگر بتوانید از دید غربی به آن دست بردارید، زیبایی‌ های فرهنگ و زیست مردم خانه‌ به‌ دوش آن به چشمتان خواهد آمد که از آن لذتی دو چندان خواهید برد.

ادامه مطلب
Placeholder
هیروشیما بعد از بمباران

هیروشیما از دو واژه ژاپنی هی رو به معنی گسترده و شی ما به معنی جزیره ترکیب شده‌ می باشد. هیروشیما شهری در غرب جزیره هونشو در کشور ژاپن است که نخستین شهریست که توسط آمریکا به آن حمله اتمی شده.

ادامه مطلب
Placeholder
کلمبوس امریکا شهر فستیوال ها

کلمبوس پایتخت ایالت اوهایو آمریکا و از بزرگ‌ ترین شهر این ایالت می باشد. کلمبوس که در سال ۱۸۱۲ میلادی در ریزشگاه دو رود سایوتو (Scioto) و آلنتنجی (Olentangy) بنیاد شده نام خود را از کریستوف کلمب، کاشف بزرگ گرفته‌ است.

ادامه مطلب
Placeholder
کرایست‌ چرچ

کرایست‌ چرچ شهری واقع در استان کانتربوری در کشور نیوزیلند می باشد که این شهر ساحلی مهمترین و بزرگ‌ ترین کلان‌ شهر در جزیره جنوبی (دومین در کل کشور) است. کرایست‌ چرچ از شرق به اقیانوس آرام از و از جنوب به بلندی های پرت هیل و از شمال به رودخانه وایما کاریری محدود می‌شود ولی از طرف غرب به دشت کانتربوری باز است. رودخانه آوون از مرکز شهر می‌گذرد و در نهایت به اقیانوس آرام می‌ ریزد.

ادامه مطلب
Placeholder
آتن یونان باستان

آتن شهری که سالانه میزبان بزرگ ترین آثار معماری باستانی می باشد که اغلب گردشگرانی که به یونان سفر می‌کنند، اولین مقصدشان این شهر آتن خواهد بود. آتن حداقل برای کسانی که عاشق فرهنگ و تاریخ هستند یکی از بهترین‌ هاست. شهری که برخواسته از دل افسانه‌ های خدایان یونان، که همچنین یادآور گذشته‌ های باشکوه، یاس ها و پیروزی‌ ها می باشد.

ادامه مطلب
Placeholder
شهر رم پایتخت ایتالیا

رم شهری قدیمی و باستانی که شاهد هزاران سال تاریخ و فرهنگ است، علاوه بر این شهر رم از پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر ایتالیا نیز می باشد. شهر رم دارای رودخانه ای به نام تیبر (Tiber) است که شهر را به دو قسمت تقسیم می کند. شهر رم به دلیل مرکزیتی که در دوره امپراتوری بزرگ رم داشته دارای آثار تاریخی و باستانی بی شماری است که سالانه ده ها گونه از این آثار از زیر خاک خارج می شوند.

ادامه مطلب
Placeholder
کیپ تاون پایتخت افریقای جنوبی

کیپ تاون نام دومین شهر پر جمعیت آفریقای جنوبی بعد از ژوهانسبورگ است. این شهر از محبوب ترین مقصد جهانگردان در قاره افریقا می باشد. شهر کیپ تاون یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2010 فوتبال در افریقای جنوبی بوده است، همچنین ساختمان پارلمان افریقای جنوبی در شهر کیپ‌ تاون قرار دارد.

ادامه مطلب
Placeholder
ازمیر زیباترین شهر ترکیه

شهر ازمیر ترکیه دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری می باشد و همچنین نام این شهر به زبان ترکی، زیبا نام دارد. ازمیر بر فراز یک خلیج بلند و باریک قرار دارد که کرانه های دریای اژه ترکیه، از جمله زیباترین چشم اندازهای این شهر می باشند.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های بروژ بلژیک

گردشگران حرفه ای می گویند اگر برای دیدن کشور بلژیک فرصت کافی ندارید فقط بروژ (Bruges) را ببینید چرا؟ شاید چون جذابیت های بروژ در گروه خاصی قرار نمی گیرند یعنی شما اهل هر نوع تفریحی هم که باشید بروژ برای شما دیدنی خواهد بود.

ادامه مطلب
Placeholder
یازده جاذبه تفریحی دنیا

در این مقاله به معرفی یازده جاذبه تفریحی دنیا به شما عزیزان می پردازیم.

ادامه مطلب
Placeholder
بیست نکته در سفر به ترکیه

کشور زیبای ترکیه دارای جذابیت های تاریخی بسیاری می باشد. تجربه ی سفر به این کشور می تواند تکرار نشدنی باشد زیرا مکان های زیادی برای کاوش و گشت و گذار دارد.

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های سوچی

سوچی شهر گردشگری روسیه است که واقع در سرزمین کراسنودار در مرز غربی این کشور قرار دارد. این شهر بر کرانه‌های دریای سیاه و در دامنه بلندی‌ های پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز قرار دارد. این شهر طولانی ترین شهر اروپا می باشد.

ادامه مطلب
Placeholder
میامی شهر جادویی امریکا

میامی شهری است که در نوار ساحلی اقیانوس اطلس در جنوب شرقی ایالت فلوریدا آمریکا واقع شده‌ است. این شهر توریستی به شهر جادو مشهور می باشد همچنین بندر این شهر یکی از بزرگ‌ ترین و مهم ترین بنادر در آمریکا است.

ادامه مطلب
Placeholder
ده موردی که قبل از سفر به کانادا باید بدانید

مهم نیست که برای سفری که در پیش رو دارید از ماه ها قبل برنامه ریزی کرده اید، و یا سفری معمولی و روتین است. به هر حال به کانادا خوش آمدید...!

ادامه مطلب
Placeholder
دیدنی های شهر ماکائو چین

شهر ماکائو شبه جزیره‌ای در دریای جنوبی چین می باشد که تا سال 1999 میلادی مستعمرهٔ پرتغال بوده است اما امروزه بخشی از خاک جمهوری خلق چین محسوب می‌ شود. گردشگران زیادی از سراسر دنیا همیشه به این شبه جزیره سفر می‌کنند و یکی از مناطق گردشگری جذاب و معروف در دنیا محسوب می‌ شود.

ادامه مطلب
Placeholder
جیپور

ادامه مطلب

هنر گردی در بام پاریس

ادامه مطلب

مسجد حسن دوم نماد شکوه مراکشی

ادامه مطلب

راهنمای سفر به اسپانیا (بخش نخست)

ادامه مطلب

راهنمای سفر به مالاگا، والنسیا اسپانیا

ادامه مطلب

خط 1 متروی پاریس

ادامه مطلب

راهنمای سفر به مسکو

ادامه مطلب

سفر به ویتنام

ادامه مطلب

مناطق دیدنی بارسلون

ادامه مطلب

راهنمای سفر به مراکش

ادامه مطلب

10 دیدنی مشهور ایروان

ادامه مطلب

دیدنی های سالزبورگ اتریش

ادامه مطلب

دیدنی های شهر کبک کانادا

ادامه مطلب

ونکوور کانادا شهری برای تمام فصول

ادامه مطلب

متئورای یونان معبدی معلق در آسمان

ادامه مطلب

دیدنی های گراتس اتریش

ادامه مطلب

ناشوانشتاین زیبا ترین قلعه جهان

ادامه مطلب

صویره مراکش شهر اتلوی شکسپیر

ادامه مطلب

فاس مراکش شهری کهن

ادامه مطلب

دیدنی های شهر مکناس مراکش

ادامه مطلب

ژرژ پمپید و معماری مدرن در قلب پاریس

ادامه مطلب

برلین شهر هنر

ادامه مطلب

کونستانس رومانی شهر موزاییکی

ادامه مطلب

اسلو نروژ پایتخت خوشگذرانی

ادامه مطلب

دیدنی های گوتنبرگ سوئد

ادامه مطلب

مونت کارلو شهر کازینو

ادامه مطلب

بلفاست شهر پارک ها

ادامه مطلب

ویلنیوس لیتوانی پایتخت فرهنگی اروپا

ادامه مطلب

لاس وگاس شهر گناه

ادامه مطلب

سن میگل د آلنده شهری در مکزیک

ادامه مطلب

عروس شهرهای دنیا پاریس

ادامه مطلب

اسوان مصر استراحتگاه‌ زمستاني اروپاییان

ادامه مطلب

بندر برگن نروژ

ادامه مطلب

سفر به بلگراد صربستان

ادامه مطلب

ونیز شبیه جایی نیست

ادامه مطلب

ژوهانسبورگ طلای افریقای جنوبی

ادامه مطلب

سان سیتی شهر آفتاب

ادامه مطلب

دیدنی های شهر گالوِی در ایرلند

ادامه مطلب

20 جایی که در سفر به دبی باید دید

ادامه مطلب

12 چشم انداز زیبا در ایتالیا

ادامه مطلب

نقاط محبوب مسکو

ادامه مطلب

دیدنی های شانگهای

ادامه مطلب

ده جاذبه دیدنی پرتغال

ادامه مطلب

تجربیات سفر من (نکات مهم مورد نیاز در هر سفری)

ادامه مطلب

دهلی پایتخت 72 آیین

ادامه مطلب