تور یونان ایتالیا نوروز 97

مبدا : تهران           كلاس : اکونومی           تاريخ : 27 اسفند 96           مدت اقامت : 10 روزه

 • تور يونان ایتالیا نوروز 97

  4 شب آتن، 2 شب ونیز و 3 شب رم

  آتن

  اگر به دنبال تصویر درستی از آتن هستید بهار و پاييز بهترين زمان سفر است همچنین از سفر در ماه تير و مرداد بپرهیزید که هوا گرم است و شهر لبریز از توریست می باشد.
   
  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله آتن یونان باستان را دنبال کنید.
   
  شهر آتن شامل دیدنی های جذابی است که به آن ها اشاره می کنیم. موزه ملّي باستان‌ شناسي که عالی‌ ترین مجموعه آثار کهن و عتیقه در جهان است و دیگری ميدان رومي اگورا و برج باد نما هستند.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  چشم‌اندازی از Lykavittos که دیدار از آن خالی از لطف نیست. همچنین گردش با متروي آتن به‌ خودی خود تجربه جالبی است که یا آن از ايستگاه اومینیا به بندر پیرِیز بزرگ‌ ترین بندر اروپا بروید. 
   
  در ناحيه معروف کامینیا درنگ کنید و ضمن خوردن غذای محلی مخصوص رسیدن قایق‌ ها به بندر را تماشا کنید و لذت ببرید. دماغه‌ی سوئونیو و معبد پوزئیون که از خدايان اساطيري يونان باستان است در هفتاد كيلومتري مركز شهر قرار دارد.
   
  برای اطلاعات بیشتر درباره آتن این است که شمار یکصد و چهل و هشت صحنه نمایش تئاتر و تماشاخانه در خود جا داده که این شمار از هر شهر ديگري در دنیا بیشتر می باشد. تئاتر کهن هرودوس اتيكوس در پای آكروپوليس، محل گشایش جشنواره‌ی موسيقي و تئأتر سالانه‌ی آتن است. 
   

  ونیز

  بهترین زمان سفر برای این شهر دو هفته قبل از شروع عید لِنت از اعياد كاتوليك‌ ها می باشد چرا که براي جشن‌ های اين مراسم بسیار خوش موقع است. این شهر که از میراث جهانی یونسکو می باشد، شامل دیدنی های جذابی است که به آنها می پردازیم. 
   
  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله ونیز شبیه جایی نیست را دنبال کنید.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  جزيره‌ی مورانو که در شمال ونيز قرار دارد و ديدار از صنايع شيشه‌ كاري دستي آن خالی از لطف نیست. گوندولا که نام قايق‌ های موتوری است، برای حرکت در كانال‌ هاي شهر استفاده مي‌ شود.
   
  تورچِللو از جالب‌ ترین و زیبا ترین جزیره در تالاب ونيز است و حتما فراموش نکنید که از کلیسای کوچک سانتا ماریا واقع در ميدان خاكي جزيره هم دیدن کنید. لیدو نام ساحل ونیز می باشد که بسیار جذاب است. خانه اُپراي لا فِنیچه یکی از زيبا ترين سالن‌ های اروپا است.

  رم

  شهری قدیمی و باستانی شاهد هزاران سال تاریخ و فرهنگ رم پایتخت ایتالیا است. علاوه بر این رم پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر ایتالیا نیز می باشد. این شهر با حومه جمعیتی بالغ بر 3/4 میلیون نفر در مساحتی بالغ بر 1285 کیلمومتر مربع زندگی می کنند. شهر رم دارای رودخانه ای به نام تیبر (Tiber) که شهر را به دو قسمت تقسیم می کند.
   
  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله شهر رم پایتخت ایتالیا را دنبال کنید.
   
  شهر رم به دلیل مرکزیتی که در دوره امپراتوری بزرگ رم داشته دارای آثار تاریخی و باستانی بی شماری است که سالانه ده ها گونه از این آثار از زیر خاک خارج می شوند. 
   
  علاوه بر این این شهر مرکزیتی برای مذهب کاتولیک در دین مسیحیت است چرا که واتیکان به عنوان مرکز حکوکت رهبر کاتولیک های جهان و به عنوان کشوری مستقل در دل پایتخت ایتالیا، در این شهر قرار دارد. در تقسیمات کشوری ایتالیا رم در مرکز منطقه لازیو و استان رم قرار دارد.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  تاریخ رم را معمولاً از 22 آوریل 753 قبل از میلاد مسیح می شناسند که در تقویم سنتی رومی مبدأ تاریخ شهر رم شناخته می شده است. تاریخ رم با افسانه شروع می‌شود. این افسانه امروزه در گوشه و کنار شهر رم به چشم می خورد. یک گرگ در حالی که دو نوزاد کوچک در حال شیر خوردن از پستان های آن هستند.
   
  این افسانه یکی از بازماندگان شهر تروا در آن جنگ افسانه‌ای، به سرزمین ایتالیای امروزی می‌ آید. نوادگانش رموس و رمولوس، بنا به دستور پادشاهی که پسران را می‌ کشته، به آب افکنده می‌ شوند و از قضا، توسط ماده‌ گرگی پرستاری و بزرگ می‌ شوند. و بعد ها این دو تن، شهر رم را بر روی هفت تپه نزدیک به رود تیبر بنیان می‌ گذارند.
   
  این افسانه، خالی از حقیقت هم نیست. بنیان گذاران شهر رم، مردمانی غیر از ساکنان بومی سرزمین ایتالیا بودند که امروزه قوم و تمدن شان به نام اتروسکانی شناخته می‌ شود. آن طور که محققان حدس می‌ زنند، کسانی از بابل یا الهام گرفته از تمدن بابل بودند که به رم آمدند و شهر نشینی را به آن سرزمین آوردند.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  تاریخ رم، سه دوره آغازین و جمهوری، امپراتوری، و افول و سقوط امپراتوری را شامل می‌ شود. سنای رم، مجلسی که به تقلید از یونانی ها برپا شده بود، بازیگر ثابت هر سه دوره بود.
   
  در ابتدا، پس از منازعات فراوان، اختلاف طبقاتی بین اشراف و توده‌ های زیردست برداشته شد و جمهوری شکل گرفت. رمی‌ ها به خاطر ارتش منظم شان توانستند قلمرو خود را از دشت های پیرامون رم (موسوم به لاتیوم، یعنی سرزمین مردم لاتین) به کل ایتالیا گسترش بدهند).
   
  بعد نوبت تسلط بر دریای مدیترانه بود. رمی ها بر سر تصرف جزیره سیسیل با دولت کارتاژ درگیر شدند و بعد از سه جنگ بزرگ، عاقبت (در 149 ق‌م) دولت کارتاژ که روزی بر تمامی ساحل دریای مدیترانه، از سیسیل تا اسپانیا تا آفریقا حکومت می‌کرد، به کلی نابود شد.
   
  یونان هم (در 129 ق‌م) به دست رمی‌ ها افتاد. امپراتوری شکل گرفته بود. با ظهور چهره قدرتمندی به نام ژولیوس سزار، اختلافات داخلی تمام شد و جایگاه امپراتور به عنوان بالاترین قدرت و مظهر اراده رم شکل گرفت.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  در دوره طلایی (27 ق‌م تا 192م) آن‌ها به همسایگی امپراتوری ایران رسیدند و رم از شهری آجری به شهری از مرمر تبدیل شد. تمام ادیبان و فیلسوفان مهم رم در این دوره زندگی می‌ کردند و اکثر داستان های رم باستان، مربوط به این دوران است.
   
  پادشاهی کومودوس پایان عصر طلایی بود. بعد از او، دیگر هیچ چیز مثل قبل نبود. سرداران کشور را چند پاره کردند و اختلافات بین هواداران مسیح و کافران به کیش جدید هم به این چند پارگی افزود.
   
  کنستانتین، تنها امپراتور بزرگ پس از عصر طلایی، کشور را متحد کرد، مسیحیت را آئین رسمی اعلام کرد و شهر کنستانتینوپل (استانبول) را به عنوان پایتخت جدید ساخت (336م).
   
  با این کار البته میراث رم تا قرن‌ ها بعد در امپراتوری بیزانس حفظ شد، اما در واقع کنستانتین به شهر رمولوس خیانت کرد. با مرگ او، امپراتوری به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شد (395م). فاصله این دو پاره امپراتوری، مدام با هم بیشتر می‌ شد.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  دیگر نه رم شرقی تاب مقابله با امپراتوری ایران را داشت و نه رم غربی می‌ توانست مانع از هجوم هون‌ ها و وندال‌ ها و گوت‌ ها و سایر اقوام بیابان‌ گرد بشود. آتیلا (در 444م) رسما برای حمله نکردن به رم از امپراتوران غرامت می‌ گرفت.
   
  اوضاع در داخل امپراتوری از این هم عجیب‌ تر بود. یکی از آخرین امپراتور ها، خودش هم از این که به مرگ طبیعی می‌ میرد و هیچ کس علیه‌ اش توطئه نکرده در تعجب بود.
   
  آخرین امپراتور رم، پسر بچه‌ای به نام رمولوس اگوستوس بود ادووآکر، پسر ادکون، وزیر ایتالیا با تهاجم به رم، به سادگی او را از پادشاهی خلع کرد (476م) و پایان امپراتوری رم را اعلام کرد. او دستور داد از آن به بعد، آن سرزمین را ایتالیا بخوانند.
   

   

   

 • در تور 10 روزه یونان و ایتالیا پرواز شما از شهر تهران با هواپیمایی ایجین به سمت آتن می باشد. همچنین مسیر برگشت از رم به آتن و از آتن به تهران به صورت هوایی می باشد.
   
  برنامه پروازی به صورت زیر می باشد
   
   
  A3949  18MAR  IKAATH  03:45  06:10
   
  A3655  27MAR  FCOATH  17:25  20:25
   
  A3949  27MAR  ATHIKA  22:30  03:25
   
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 • در تور یونان ایتالیا با پرواز از تهران با هواپیمایی ایجین ایرلاین به مقصد آتن خواهد بود. طول سفر چیزی در حدود 4 ساعت خواهد بود.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  شما مسافرین عزیز 4 شب در آتن اقامت خواهید داشت به همراه گشت تمام روز شهری. سپس با پرواز داخلی، آتن را به مقصد ونیز ایتالیا ترک خواهید کرد.
   
  مدت زمان تقریبی پرواز از شهر آتن به ونیز ایتالیا 4 ساعت است.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  شما در شهر ونیز ایتالیا 2 شب اقامت خواهید داشت همچنین گشت تمام روز شهری و سپس از مسیر زمینی به رم خواهید رفت.
   
  3 شب هم در رم اقامت خواهید داشت.
   
  مسیر برگشت به صورت هوایی از رم به آتن و از آتن به تهران خواهد بود. تور 10 روزه یونان و ایتالیا با ورود به تهران به پایان خود نزدیک می شود.
   
  مدت زمان پرواز تقریبی از رم به آتن 2 ساعت می باشد.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم

   

 • در تور یونان ایتالیا اسپانیا فرانسه هتل های پیشنهادی هتل های 4* می باشند.  هتل های پیشنهادی به شرح زیر است:

  1- آتن: هتل 4 ستاره پرزیدنت President Hotel  از هتل های شناخته شده شهر آتن که در مرکز شهر واقع شده است.

  این هتل در فاصله 500 متری ایستگاه متروی پانوراما قرار گرفته است. این هتل دارای یک تراس زیبا در پشت بام هتل است که

  دارای استخر فصلی نیز می باشد.


  ADDRESS: 43 KIFISIAS Av. – ATHENS – GREECE 115 23
  PHONE NUMBER: +30 210 6989000
  FAX NUMBER: +30 210 6924900

  2- ونیز: هتل 4 ستاره آنتونی پالاس Antony Palace 4* hotel این هتل 4 ستاره تاپ در بخش مستره ونیز و در

  نزدیکی فرودگاه مارکوپولو قرار دارد. این هتل از بهترین هتل های ونیز از نظر کیفیت و امکانات بوده و با هتل های 5 ستاره

  اروپایی قابل قیاس است. این هتل همچنین به ایستگاه قطار Gaggio Train Station نزدیک است.

 • تور 10 روزه یونان و ایتالیا شامل بلیط رفت و برگشت با هواپیمایی ایجین، کلیه ترانسفر های فرودگاهی، اقامت در هتل های 4 ستاره با صبحانه، هزینه ویزای شنگن، بیمه مسافرتی و گشت های شهری همراه تور لیدر فارسی زبان طبق برنامه تور می باشد.

  تور مذبور دارای دو نرخ نرخ به ریال و یورو می باشد. قیمت ها به شرح زیر است:

   

  درجه هتل

  هر نفر در اتاق دو تخته

  هر نفر در اتاق یک تخته

  کودک 4-11 سال با تخت

  کودک 2-4 سال بدون تخت

  کودک زیر 2 سال

  4*

  2150 یورو

  هزینه پرواز

  3150 یورو

  هزینه پرواز

  1950 یورو

  هزینه پرواز

  1550 یورو

  هزینه پرواز

  500 یورو

   برای  کسب  اطلاعات  بیشتر و یا رزرو تور میتوانید  با  شماره 02122816500  آژانس مسافرتی صونا پرواز تماس بگیرید

 • روز اول: تهران –آتن

  روز اول تور یونان ایتالیا با پرواز به آتن با هواپیمايي ایجین از فرودگاه امام خمیني آغاز می شود، ورود تور اروپا به آتن صبح خواهد بود سپس ترانسفر به هتل انجام شده، و تحویل اتاق در ساعت 14:00خواهد بود سپس استراحت و هماهنگی با راهنما برای گشت شبانه آتن
   

  روز دوم: آتن

  صبح پس از صرف صبحانه در هتل شروع گشت شهری آتن در تور ایتالیا اسپانیا فرانسه و یونان خواهد بو.، دیدنی آتن شامل بنای عظیم و به یادماندنی آکروپلیس، میدان سینتاگما، معبد المپیای زئوس، آگورای قدیم، محله پلاکا

  عصر بازگشت به هتل و استراحت.

  روز سوم: آتن

  صبج پس از صرف صبحانه برنامه بازدید از دهکده خرید آتن (McArthurGlen Designer Outlets) این دهکده خرید یکی از مهمترین و معتبر ترین مراکز خرید شهر آتن است. در آتن شما خوب می توانید خرید کنید

  عصر بازگشت به هتل و استراحت

  روز چهارم: آتن

  صبح پس از صرف صبحانه وقت آزاد برای تور و استفاده از برنامه های پیشنهادی راهنما. از جمله برنامه های پیشنهادی گشت معبد دلفی خواهد بود. از دیگر برنامه های جذاب و فرح بخش برنامه گشت جزایر سه گانه آتن خواهد بود. جزایر هایدارا، پروس و آگینا 

  عصر بازگشت به هتل و استراحت

  روز پنجم: آتن - ونیز
  صبح پس از صرف صبحانه  تراسفر اختصاصی به فرودگاه  و سپس پرواز به سمت ونیز. عصر استراحت در هتل و وقت آزاد.

  روز ششم: ونیز

  صبح پس از صرف صبحانه حرکت از هتل به سمت ونیز خواهد بود. برنامه گشت ونیز شامل بازدید از میدان سان مارکو، کاخ دوک ها، پل ریالتو 

  عصر بازگشت به هتل و استراحت.


  روز هفتم: ونیز- رم

  صبح پس از صرف صبحانه در ساعت 09:00 تحويل هتل و خروج به مقصد رم 

  بعد از ظهردر حدود ساعت14:00 ورود به رم و وقت آزاد در هتل  

  عصرترانسفر به مرکز شهر برای گشت نیم روز و شب بازگشت به هتل و استراحت 

  روز هشتم: رم  
  صبح پس از صرف صبحانه حرکت از هتل به مقصد بنای معروف کلوسئوم و بازدید از این بنای زیبا 

  ظهرحرکت از کلوسئوم به میدان پوپولو

  بعد از ظهر سوار شدن از هتل به مقصد میدان نوونا و شب حرکت به سمت هتل و سپس استراحت

  روز نهم- رم
  صبح پس از صرف صبحانه در ساعت 09:30 سوار شدن از هتل به مقصد میدان سن پیتر واتیکان
  بعد از ظهر: سوار شدن از میدان سن پتر به سمت هتل 
  شب:  وقت آزاد

  روز دهم: رم- آتن- تهران 

  صبح:  صرف صبحانه و تحويل اتاق و حرکت به سمت فرودگاه .

  پرواز با هواپیمایی ایجین به سمت آتن و پس از طی زمان ترانزیت پرواز به سمت تهران.

 • مدارک مورد نیاز سفارت یونان ( ترجمه رسمی به همراه تاییدیه دادگستری و امور خارجه)

   
  -اصل گذرنامه به همراه دو سری کپی از صفحه اول در صفحه A4.
   
  - گذرنامه حداقل باید دارای 6 ماه اعتبار از زمان سفر باشد.
   
  - گذرنامه­ هایی که مربوط به یکی از کشور های اتحادیه شنگن باشد نیازی به دریافت ویزا ندارند.
   
  - گذرنامه ­های که در آن­ها مهر دریافت ویزای شنگن از یکی از کشور های شنگن داشته باشد (در اصطلاح مهر ریجکت) دارای اعتبار نبوده و با داشتن آن مهر نمی توان برای ویزا اقدام کرد.
   
  - در صورتی که پاسپورت قدیمی دارای مهر ریجکت از سفارت های یونان یا ایتالیا می باشد حتماً مسئول تحویل مدارک را با خبر کنید.
   
  - یک سری کپی از ویزا های قبلی (به ویژه ویزا های شنگن، انگلیس، کانادا، آمریکا، استرالیا) در صفحه A4.
   
  - 3 قطعه عکس 6*4 رنگی تمام رخ با زمینه روشن.
   
  - شناسنامه به همراه دو سری کپی از تمام صفحات شناسنامه.
   
  - مدرک شغلی معتبر به شرح زیر:
   
   برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه آخرین حکم کارگزینی+ فیش حقوقی.
   
   برای کارمندان بخش خصوصی  ترجمه نامه گواهی اشتغال به کار (که به فارسی تهیه شده) شامل اسم و فامیل، تاریخ شروع کار در آن شرکت، شماره بیمه و اعلان موافقت شرکت با مرخصی فرد در تور مربوطه در تاریخ مشخص.
   
  برای صاحبان شرکت­ های خصوصی ترجمه  روزنامه رسمی شرکت همراه با دو سری کپی از اصل فارسی.
   
   برای دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه­ ها: کارت بین المللی دانشجویی یا  تجمه عضویت هیأت علمی و  ترجمه نامه گواهی تحصیلی (که به فارسی تهیه شده) از دانشگاه ممهور به مهر دانشگاه و وزارت علوم (2 مهر).
   
   برای کسبه: ترجمه جواز کسب، کارت بازرگانی یا نامه از اتحادیه به فارسی که تأیید می کند فرد مربوطه در آن صنف مشغول به کار بوده و دارای شماره عضویت است.
   
   برای وکلا: ترجمه پروانه وکالت.
   
   برای پزشکان: ترجمه جواز مطب به همراه دانشنامه پزشکی.
   
   برای مهندسان عضو سازمان های نظام مهندسی  ترجمه کارت نظام مهندسی کفایت می کند.
   
  - ترجمه پرینت حساب بانکی 3 ماه گذشته (که به فارسی تهیه شده) با مهر و دو امضای کد دار با حداقل مانده موجودی 15 الی   20 میلیون تومان. برای کسانی که قبلاً ویزای شنگن دریافت کرده ­اند حداکثر 10 میلیون تومان مانده موجودی کافی است. دقت   شود حساب کار کرد 3 ماهه زیاد باشد.
   
  - ترجمه سند مالکیت به همراه دو سری کپی از اصل فارسی.
   
  - پس از صدور ویزا ارائه حداقل پنجاه میلیون تومان ضمانت جهت بازگشت از سفر الزامی است.
   
  در مورد مسافرانی که توسط سفارت حساسیت بیشتری نسبت به آن­ها وجود دارد این مبلغ به تشخیص دریافت کننده ویزا می­ تواند بیشتر شود. (تا 75 میلیون تومان) ضمانت به صورت چک رمز دار یا ضمانت نامه بانکی و یا وکالت محضری بر روی سند ملکی خواهد بود.
   
   
   
 • 1- در صورت عدم صدور روادید از طرف سفارت مربوطه خسارت احتمالی از هزینه های پرداختی کسر و مابقی مسترد می گردد.
   
  2- مسافران می بایبست جهت انگشت نگاری در موعد مقرر در محل سفارت حضور به هم رسانند.
   
  3- ضمانت لازم بر اساس تشخیص آژانس ثبت نام کننده جهت بازگشت از سفر و قرارداد الزامی است.
   
  4- کنترل اعتبار پاسپورت با حداقل 7 ماه از زمان سفر بر عهده آژانس همکار می باشد.
   
  5- در صورت تغییر در برنامه پروازی و یا ایرلاین مربوطه مراتب متعاقبا به مسافران محترم اعلان خواهد شد.
   
  6- با توجه به نوسانات نرخ ارز در صورت افزایش قیمت پرواز مابه التفاوت از مسافر دریافت خواهد شد.
   
  7- اصل مدارک و ضمانت نامه های مسافران تا زمان بازگشت نزد شرکت ثبت نام کننده باقی می ماند.
   
  8- هزینه ترجمه مدارک بر عهده مسافر می باشد.
   
  9- پرداخت 50% از هزینه تور هنگام ثبت نام الزامی است.
   

  آخرین مهلت ثبت نام 20 بهمن ماه 1936 می باشد.

   
   
   
   
   

   

 • عکس
 • ویدئوها

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط