تور استانبول

مبدا : تهران           كلاس : اکونومی           تاريخ : 10 اذر تا 10 دی           مدت اقامت : 3 شب

 • استانبول

  استانبول بزرگ‌ترين شهر تركيه در کنار درياي مرمره جای دارد و بندر معروف به نام «شاخ طلايي» در آن واقع شده است. استانبول كنوني؛ جهان‌شهري است كه سالانه ميليون‌ها گردشگر مشتاق را به سوي خود می‌کشد. این شهر افسونگر و باشکوه را به‌راستی می‌توان آمیزه‌ای رنگارنگ و شگفت‌انگیز دانست که از یک‌‌سو فاخرترین كاخ‌ها و ازسوی دیگر گنبدها و مناره‌‌های مساجد بسیاری را در دل خود جای داده است. شهری که در کنار خيابان‌هاي سنگفرش و ‌خانه‌هاي چوبي فرسوده‌‌اش، برج‌هاي مسكوني سربه‌فلك كشيده‌ و آپارتمان‌هاي مدرن‌ و فروشگاه‌هاي شيك بین‌المللی‌، به چشم می‌خورد‌. آن‌سوتر بساط دست‌فروشان، گدایان خیابانی، فروشندگان دوره‌گرد و سگ‌هاي ولگرد، از شهر چهره‌ی دیگری نشان می‌دهند، که تفاوت‌ و گوناگونی بافت آن را برجسته می‌کند. اما از همه‌ی این‌ها مهم‌تر، قایق‌هایی هستند که از استانبول به سوی تنگه «بُسفر» در حرکت‌اند، تا غرب را به شرق پیوند دهند.
  استانبول شهري است به درازای تاريخ، كه پل بین اروپا و آسيا به شمار می‌رود. اين شهر در طول چند سده با سه نام گوناگون به ترتیب: «بيزانتیوم»، «كُنستانتينو‌پُل»(قسطنطنيه) و «استانبول» در جایگاه پايتخت سه امپراتوری مهم جهان یعنی؛ رُم، بيزانس و عثماني قرار داشته، هرچند پس از تأسيس جمهوري تركيه در سال 1923، پايتخت کشور به آنكارا منتقل شد، امّا ‌استانبول با توجه به تاریخ پربار و ميراث تاریخی الهام‌بخش‌اش هم‌چنان کانون اصلی فرهنگ و اقتصاد تركيه باقي ماند.
  استانبول در دو سوی تنگه‌ی بسفر گسترده شده است. هرچند شهر رو به سوی اروپا دارد، اما ریشه‌های عمیق و کهن آن‌ بی‌تردید در خاك آسیا استوار شده است. بخش اروپایی استانبول، در شمال و جنوب باریکه‌ معروف به « شاخ طلایی» بار دیگر به دو نیمه تقسیم می شود. در بخش جنوبی ميراث جهانی درخشان تركيه به چشم می‌خورد. اين آثار عبارتند از «مسجد آبي»، «کاخ-موزه‌ی توپکاپی (توپقاپی)»؛ بناي باشکوهی از سده‌ی پانزدهم و شاهکار بی‌همتای معماری سبک بیزانس: مادر کلیساهای جهان که بعدها تبدیل به مسجد شد؛ «مسجد ايا صوفيه». ديگر آثار بخش جنوبي شاخ طلايي؛ بازار بزرگ و «کاپالای چارسي» هستند. محله کاپالای چارسی، هزارتویی از گذرها و کوی‌ و برزن باریکی‌ست كه محل فروش کالاهای گوناگون است، از ارزان‌ترين‌ قیطون‌ها و نخ‌ها تا گران‌قيمت‌ترین فرش‌ها. تنها در فاصله‌ی چند دقيقه‌‌ای این محله به «مسجد سليمانيه» می‌رسیم؛ این مسجد شكوهمند یادگار بزرگ دوره‌ی عثماني است. سپس کمی به سمت غرب بروید تا ديوارهاي باستاني قسطنطنيه‌ی قديم و قريه‌ی زيبايی به نام«كاريه كامي» را به تماشا بنشینید.
  در شمال «پل گالاتاي»، برج خوش‌ساختی دیده می‌شود که «گالاتای کولسی» نام دارد و به سده‌ی چهاردهم برمی‌گردد. این برج از شاخص‌های شهر به شمار می‌رود و چشم‌انداز ديدني پيرامون‌اش شكوه آن را دوچندان مي‌كند. از اين‌جا به بعد شهر چهره‌ایي كاملاً اروپايي به خود می‌گیرد. بلوار اصلی شهر از «خیابان استقلال» آغاز می شود، تا میدان «تکسیم» ادامه می‌یابد و درنهايت به بناي يادبود «جمهوريت» ختم مي‌شود.
  به هر جای اين شهرِ خود‌انگيخته که بنگريد یادگارهای غم‌انگیری از گذشته‌ی‌ درخشان و برجسته‌ی امپراطوري‌هاي از دست‌رفته خواهید یافت، که تکه‌های فراموش‌شده‌ای از تاريخ را در دل خود نهان دارند. گردشگران و مسافران استانبول از این شهر رویایی خاطرات فراواني با خود به یادگار خواهند برد. از ورودي «مسجد آبي» گرفته تا سر و صداها و بوهای عجیب‌وغریب بازار ماهي‌فروشان، تا قايق‌های كوچكی که با تانكرهاي بزرگ در تنگه بسفر در رقابت‌اند، بی‌تردید همه در یادها خواهند ماند.

   

  جمعيّت: 14160000 نفر
  زمان ديدار: بهار و پاييز؛ (تابستان‌ها بسيار گرم و زمستان‌ها برفی است)
  ديدني‌ها:
  گشت آبی با کشتی‌های کروز مخصوص در تنگه بسفر برای تماشای خط زيباي ساحلي «یالی» و خانه‌های چوبي قديمي كه روزگاري اقامتگاه تابستاني ثروتمندان استانبول بوده‌اند.
  تجربه «حمام اصيل تركي» درحمام‌های Çemberlitas یا Cagaloglu
  «سرای دلمه- باغچه»؛ كاخي باشکوه با چهل‌چراغی كه در بزرگی در سراسر اروپا همتا ندارد
  بازار ادويه مصري با فضایی جالب و خيابان‌هاي اطراف‌اش
  ناحيه بندري «کارا کوی» و بازار مخصوص ماهی و سبزي تازه.
  غذاخوردن در رستوران‌هاي ارزان‌قيمت فراوان و خوراك‌‌هاي خوشمزه‌ی خياباني.
  مسجد «اورتا کوی» و محله‌ی پيرامون آن
  دانستني‌ها: شهر استانبول مانند همه شهرهای مهم دنیا محله‌های فقیرنشین هم دارد. ساکنان این محله‌ها بیشتر مهاجران خانه به دوشي هستند كه به دنبال كار به اين شهر آمده‌‌اند و در زاغه‌هاي غيرقانوني اطراف شهر زندگي مي‌كنند. نباید گذاشت پیش‌داوري‌ها و قضاوت‌های غربي‌ و ناهنجاری‌هایی چون آزار و اذیت کلاهبرداران خیابانی در نگاه تحسین‌آمیزمان نسبت به استانبولِ باشکوه، خدشه‌ایی ایجاد کند.

   

 • هوایی

 • تهران - استانبول

 • جهت اطلاع از قیمت ها و هتل ها به قسمت دانلود پکیج مراجعه فرمایید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02122816500 تماس حاصل فرمایید.

 • بلیط رفت و برگشت با پرواز اطلس گلوبال - ترانسفر فرودگاهی -3 شب و 4 روز اقامت در هتل - بیمه مسافرتی - بیمه مسافرتی تا سقف 10000 یورو

  پرداخت 60% هزینه الزامی میباشد.     

  نرخ نوزاد 4.000.000 ريال میباشد.        

 • طبق پکیج

 • اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

 • تمامی تورها چارتر و غیر قابل کنسلی میباشد.      

  پرداخت 60% هزینه الزامی میباشد.             

  اعتبار پاسپورت با حداقل 7 ماه از زمان سفر الزامی و کنترل آن بعهده مسافر میباشد و آژانس صونا پرواز هیچ مسوولیتی ندارد. 

  درصورت نیاز جهت کسب اطلاعات با شماره 02122816500 تماس حاصل فرمایید. 

 • عکس
 • ویدئوها

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط