تور روسیه

مبدا : تهران           كلاس : اکونومی           تاريخ : از 4 مرداد تا 29 شهریور           مدت اقامت : 8 روزه

 • تور روسیه  و سفر به مسکو

  مسکو پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر اروپایی روسیه است. بی شک تور روسیه با سفر به مسکو همراه خواهد بود. این شهر در کنار رودخانه‌ی مسکوا واقع‌ شده‌ است.قلمرو طبیعی مسکو، استپ‌های جنگلی است.

  مرکز سیاسی روسیه یعنی کرملین در این شهر جای دارد.  در تور روسیه بی شکن بازدید از کرمیلین در صدر برنامه ها قرار دارد. کرملین یک اثر تاریخی عظیم است، همراه با دژ مرکزی، کلیساها و ساختمان‌های دولتی که دیواری بلند و ضخیم آن‌ها را محاصره کرده‌اند.

  در یک طرف کرملین، رود مسکوا و در سوی دیگرش میدان سرخ ومقبره لنین قرار دارد. در هر گوشه‌ی میدان سرخ کلیساها، هتل‌ها، تئاترها و مراکز خرید به چشم می‌خورد. تور روسیه شامل بازدید از همه این مکان ها خواهد بود.

  مسکو، از آن دست شهرهای معدودی است که کوتاه کردن وصف‌شان در چند جمله، نام و تصویر ممکن نیست. از این رو بعید است شما فقط یک بار در تور روسیه شرکت کنید.

  اگر از آن دست گردشگرانی باشید که اراده می‌کنند تا سر از کار این شهر دربیاورند، شاید حس کنید که هر چه جدی‌تر سوی‌اش نشانه می‌گیرید، بیشتر جا خالی می‌دهد و این سخن یعنی شناخت مسکو به این راحتی‌ها هم نیست!

  تاریخ و گذشته‌ی پربار این شهر از نقش و تاثیری که در آینده و سرنوشت جهان دارد، جدایی‌ناپذیر است. مسکو به‌عنوان پایتخت و به روایتی نماد بزرگ‌ترین کشور جهان، طبعی دوگانه دارد، از سویی خودکامه و زورگوست و ازسوی دیگر خودتسلیم و دستخوش آنچه پیش آید.

  این دوگانگی پنهان در سرشت شهر، واکنش‌ گردشگران را به دنبال دارد. کافی است به میدان سرخ بروید و به دوروبر خود نگاهی بیاندازید تا به تفاوت چشمگیری که بین عکس‌های آشنایی که از مسکو دیده‌اید با واقعیت موجود این شهر وجود دارد پی ببرید.

  بیشتر بازدیدکنندگان با تمام وجود، پیرامون کاخ کرملین و کلیسای جامع باسیلی هاله‌ای از قدرت حس می‌‌کنند. اما همزمان دو احساس متضاد به آنان دست می‌دهد. سرخوشی و آسایش در کنار ناراحتی و دشواری گویی حتی زیبایی‌های این دو هم، دوگانه و دستکاری شده است.

  در حقیقت مسکو موفق شده دو سررشته‌ی قدرت یعنی دین (کلیسا) و دولت (سیاست) را در کنار هم بنشاند و بدون هیچ گرایش و قضاوت خاصی انرژی برآمده از همنشینی این دو را پیش چشم شهروندان و بازدید کنندگان و شرکت کنندگاه در تور روسیه به نمایش بکشد.

  امّا در مسکو اوضاع همیشه به همین ترتیب نبوده است. نام این شهر نخستین بار در سال 1147 میلادی شنیده شد، اما به سرعت در امور روسیه جایگاه و نقشی کلیدی یافت. در تور روسیه با بخش هایی از این تاریخ آشنا می شوید.

  مسکو مدت‌ها بخشی از قلمرو امیرنشین شمالی بود و تحت فرمان خراج‌گذار و امیری مغول به نام «باتوخان» از نوادگان «چنگیزخان» قرار داشت.

  پس از مغولان، نخست تزارهای روس مجبور بودند در کنار «بویارهای» یاغی روزگار بگذرانند (بویارها: زمین‌داران و فئودال‌های بزرگ روسیه و اروپای قرون وسطی).

  سرانجام ایوان چهارم ملقب به ایوان مخوف پس از آنکه از پس یکپارچه ساختن منطقه برآمد، مسکو را به‌عنوان پایگاه قدرت روسیه‌ی درحال گسترش، تعیین کرد.

  قبل از مسکو، از سال 1712 تا 1917، یعنی سال انقلاب بلشویک روسیه، پایتخت این کشور، «سن پترزبورگ » بود که نمونه‌ی کامل یک شهر کلاسیک اروپایی است. اما درنهایت این مسکو بود که «ناپلئون» و «هیتلر» هر دو آن را نشانه گرفتند.

  همان مسکویی که آمیزه‌ای بود از فرهنگ مردم گوناگون؛ از آسیایی‌های استپ‌نشین، قزاق‌ها و قبیله‌های روس.

  نیروهای فرانسه و آلمان به قصد تسخیر مسکو راهی روسیه شدند، اما شهروندان مسکویی هرگاه آتشی به جان شهرشان افتاده، بی‌درنگ آن را بازساخته‌اند. چرا که از گذشته تاکنون این مردم با تعصب و دلاوری به شهرشان عشق ورزیده‌اند. بی‌گمان هنوز هم می‌توان زخم‌های کهنه را بر پیکره‌ی شهر دید و دوامش را حس کرد.

  در حال حاضر مسکو در آغاز دوران و راه جدیدی قرار دارد. دورانی که با سرمایه‌داریِ تازه از بند و زنجیر رها شده‌ی روسیه‌ی پیشین همراه ‌است.

  اکنون این شهر در حال جوشش و دگرگونی است. نکته‌ی آخر و پس از همه‌ی آنچه گفتیم اینکه باید به یاد داشت که بی‌گمان در سراسر تاریخ پرتلاطم روسیه، این شهر هرگز روی چنین روزهای خوبی را به خود ندیده‌‌.

  جمعیت: 11500000 نفر

  فصل سفر: تمام سال. اما از فروردین تا خرداد یا مهر تا آبان مناسب‌تر است.

   

  دیدنی های مسکو

  تور روسیه بدون دیدن مجموعه و کاخ کرمیلین ممکن نیست. جزییات کرملین یک به یک تماشایی است و ارزشی بیشتر از فرصت کوتاه عکاسی دارد. مگر اینکه وقت کمی داشته باشید.

  کلیسای جامع باسیل بزرگداشت شکوهمندانه‌ای از پیروزی ایوان مخوف در کازان است. این کلیسای معروف ارتدوکس سالانه صدها هزار و ای بسا میلیون ها گردشگر را به سوی خود جذب می کند.

  مقبره لنین در میدان سرخ در ردیف پر بازدید کننده ترین مکان های توریستی مسکو به شمار می آید. خود میدان سرخ از نظر تریپ ادوازیری ها نخستین دیدنی محبوب به شمار می آید.

  دیدار و گشتی در خیابان معروف آربات ، از جاهایی که زوایای پنهانی از مسکو فراوان دارد. محال است در تور روسیه شرکت کنید و بازدید از خیابان آربات در آن نباشد.

   متروی مسکو با ایستگاه های ایستگاه‌های بسیار آراسته، متنوع و دیدنی و حتی باشکوه که خود از جاذبه های گردشگری مسکو در تور روسیه است.

  بلوک‌های مسکونی دوره کمونیستی یکی از جاذبه های گردشگری است که چندان شناخته شده نیست. سفری، البته در طول روز، به حومه‌ی مسکو در تور روسیه شما به قصد مشاهده یکی از خانه ها خالی از لطف نیست.

  تور روسیه مسکو تور مسکو سنت پترزبورگ

   

  سن پترزبورگ

  سن پترزبورگ ( لنین‌گراد پیشین ) دومین شهر بزرگ روسیه و مرکز استانی است به همین نام. در تور روسیه سنت پترزبورگ شهری فراموش نشدنی است. مرکز شهر سن پترزبورگ به‌عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

  این شهر در سال 1703 میلادی، به دستور پطر کبیر؛ تزار روس، به‌عنوان پایتخت امپراتوری روسیه بنیاد شد و تا پیش از انقلاب سال 1917 میلادی و انتقال دولت به مسکو، برای دو سده در جایگاه پایتختی روسیه باقی ماند. هم اکنون ممکن است تمرکز تور روسیه شما بر روی بازدید از سنت پترزبورگ باشد.

  به‌نظر «داستایفسکی» (رمان‌نویس بزرگ روس) سن پترزبورگ؛ عالی‌ترین شهری است که بشر ساخته. این شهر زیبا با تاریخ و فرهنگی پربار، برای مشتاقان هنر و معماری، گفتنی‌ بسیار دارد.

  پطرکبیر، بعد از بازپس‌گیری سرزمین «اینگریین» از سوئدی‌ها، در آغاز نبردهایی معروف به «جنگ بزرگ شمال» شهر سن‌پترزبورگ را بنا نهاد.

  این تزار، به یاد حامی و پدر معنوی خود یعنی «سن پتر» (یکی از دوازده حواری حضرت عیسی (ع)) شهر را این‌گونه نامید.

  پطر بر آن بود تا این شهر سترگ را وقف هنر و معماری کند. وی برای برپایی سن‌ پترزبورگ، منطقه دلتای رود «نِوا» در ساحل خلیج فنلاند و کنار دریای بالتیک، که زمینی مردابی بود را برگزید.

  از آنجا که با آب‌وهوا و شرایط ویژه‌ جغرافیایی آن منطقه، میزان مرگ‌ومیر در بین کارگران بسیار بالا بود، تزار سالانه به چهل‌هزار کارگر نیاز داشت که این تعداد را از میان روستاییان سراسر روسیه گرد می‌آورد. سختی کار باعث می‌شد نیمی از آن‌ها بمیرند یا به فراری مرگبار تن بدهند.

  وجود شعب زیاد رودخانه‌ی نِوا، خاک‌ریزهای گرانیتی و پل‌هایی که بر روی این رود بسته شده، سن‌پترزبورگ را از بقیه‌ی روسیه ممتاز می‌سازد.در تور روسیه شما با شهری کاملا متفاوت با بقیه شهرهای روسیه روبرو می شوید.

  کاخ زمستانی به سبک باروک (با 200 متر طول) که در ساحل رود نوا بنا شده، به خوبی اقتدار شاهانه‌ی امپرتوری روسیه را نمایش می‌دهد.

  این کاخ که با نظارت مستقیم شاهزاده الیزابت ساخته شده با فضای داخلی پُرزرق‌وبرق، سبک زندگی پرخرج‌وبرج و هزینه‌های بی‌حساب و کتاب تزارهای روس را نشان می‌دهد.

  کاترین کبیر در سال 1764، «عمارت آرمیتاژ» را برای نگهداری کلکسیون خصوصی آثار هنری‌اش به این کاخ افزود. این ساختمان اکنون یکی از پرافتخارترین موزه‌های جهان است و در تور روسیه شما به دیدار این بنا می روید.

  بیشتر آثار و مکان‌های دیدنی شهر در محله‌ی اصلی آن به نام محله نِوسکی گرد آمده‌اند. برخی از این بناها عبارتند از:

  کاخ استروگانف،

  بنای یادبود کاترین کبیر،

  خانه کتاب با معماری سبک «آرت نووآ» (هنر مدرن)،

  پل آنیچکف با مجسمه‌های دیدنی اسب‌هایش در دو سوی پل،

  چندین کلیسا، یک بازار عظیم از سده‌ی هجدهم و بالاخره کتابخانه‌ی ملی روسیه، که همه به‌راستی ارزش دیدن و ستایش دارند.

  سن‌پترزبورگ یک دوجین کاخ به سبک‌های باروک و نئوکلاسیک در خود جای داده‌ و شمار قابل‌توجهی کلیسا دارد، که به‌راستی تحسین‌برانگیزند.

  شهر دو کلیسای جامع دارد که هر دو از نظر هنری شگفت‌انگیزند، یکی کلیسای جامع «سنت آیزاک» با گنبد بزرگ طلایی و دیگری کلیسای «پتر و پُل» در «میدان کاخ» که آرامگاه پطر کبیر و جانشینان‌اش در آن قرار دارد.

  کلیسای جامع «کازان» در «خیابان نِوسکی» با معماری نئوکلاسیک از «کلیسای سن پترز» در رُم الهام گرفته است؛ این کلیسا به‌راستی دیدنی است. در مجموعه‌ی صومعه نِوسکی دو کلیسای جامع و پنج کلیسای معمولی با سبک‌های گوناگون وجود دارد.

  در این مجموعه، گورستانی تدارک دیده شده که بزرگان و نامدارانی همچون داستایفسکی، ایلیچ، چایکفسکی و... در آن به خاک سپرده شده‌اند.

  جمعیت: 4880000 نفر

  فصل سفر: اردیبهشت- تیر
   

  تور روسیه تور مسکو مسکو سنت پترزبورگ

  دیدنی های سنت پترزبورگ

  محله‌ی نِوسکی

  موزه‌ی روس با بزرگ‌ترین مجموعه هنرهای زیبای روسی در جهان

  صومعه‌ی الکساندر نِوسکی

  موزه‌ی Steiglitz

  قصر یوسوپُف یکی از زیباترین ساختمان‌های سن پترزبورگ،

  «راسپوتین» یکی از رسواترین شخصیت‌های روس را در انبار این بنا به قتل رساندند؛ یکی از نمایشگاه‌های راسپوتین در این قصر جای دارد.

 • هواپیما

 • 3شب مسکو + 4شب سنت پطرزبورگ 

 • طبق پکیج

 • خدمات تور:بلیط رفت و برگشت با ایرباس ایران ایر/7شب اقامت در هتل با صبحانه/ترانسفر فرودگاهی/پرواز داخلی/2گشت شهری در مسکوو2گشت شهری در سنت پطرزبورگ/راهنمای فارسی زبان/بیمه مسافرتی 

 • طبق پکیج

 • اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار- دو قطعه عکس 3*4 رنگی جدید زمینه سفید- تکمیل فرم مشخصات فردی مسافر- کپی کارت ملی و شناسنامه- اصل پرینت حساب بانکی حداقل یک ماهه با مانده حساب به همراه مهر بانک

 • طبق پکیج

 • عکس
 • ویدئوها

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط