تور ویتنام

مبدا : تهران           كلاس : اکونومی           تاريخ : مرداد و شهریور           مدت اقامت : 8 روزه

 • تور 10 روزه ویتنام

  3 شب هوشی مین، 2 شب هوترام و 3 شب هانوی+ ا شب کروز

  سایگون (شهر هوشی مین)

  بزرگ‌ ترین شهر ویتنام در کنار رودخانه‌ سایگون و در نزدیکی دلتای رودخانه‌ مِکونگ جای دارد. شهر هوشی‌ مین تا سال 1976 میلادی، سال پایانی جنگ ویتنام، به نام سایگون شناخته می‌ شد و با همین نام پایتخت ویتنام جنوبی بود.

  در پی فتح شهر به دست ارتش خلق ویتنام سایگون با مناطق پیرامون‌ اش یکی شد و به افتخار و یاد پیشوای بزرگ انقلابی ویتنام شمالی هوشی مین، که در سال 1969 میلادی زندگی را بدرود گفته بود، شهر هوشی‌مین نام گرفت. 

  مسافران و گردشگران مانند بومی‌ ها، ترجیح می‌ دهند این شهر را با نام اختصاری‌ اش یعنی اِچ‌ سی ‌اِم‌ سی یا چون گذشته سایگون بنامند، به‌ ویژه که کانون شهری آن هنوز سایگون خوانده می‌ شود. این شهر استثنایی، قلبِ پرتپش ویتنام است. شهری صنعتی، پرتکاپو و پویا که به‌ عنوان قطب اقتصادی و فرهنگی کشور بهترین خدمات را عرضه می‌ کند.

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی
   
  آن‌ هایی که با گذشته‌ی ویتنام آشنایی بیشتر دارند بر این باورند که شهر نسبت به سال‌ های پیش از پیروزی کمونیست‌ ها تفاوت چندانی نکرده است، اگرچه پس از سال 1975 میلادی، نوآوری‌ و پیشرفت‌ های بسیاری در آن صورت گرفته است. 

  در این شهر بنا‌ های کهن، موزه‌ ها و نگارخانه‌ های بسیاری یافت می‌ شود؛ البته از پایتخت پیشین کشوری که مستعمره‌ی‌ فرانسه بوده جز این هم انتظاری نمی‌ رود. در کنار این آثار قدیمی، شاهکار هایی از معماری نو و مدرن به چشم می‌ خورند. اما شاید بیش از همه آشنایی با راه و رسم زندگی واقعی مردم در این شهر سرزنده‌ی جنوب شرقی آسیا،

  لذت بخش و جالب باشد؛ رفت‌ و آمدی که بیشتر از شمار زیاد و ترافیک سرسام‌ آور موتورسیکلت‌ و اسکوتر سوارانی شامل می‌ شود، که هرچند پیاده‌ رو و خط عابر پیاده برایشان مفهوم چندانی ندارد، با کمال شگفتی کمترین تصادف‌ ها را به‌ وجود می‌ آورند!

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی
   
  شمار بسیاری از کافه‌ پاتوق‌ ها، رستوران‌ ها، بازار ها، فروشندگان دوره‌ گرد و کافه‌ هایی سنتی که به قهوه‌ های سنگینی که در فنجان‌ های‌ شان دم ‌می‌ کشند پرآوازه‌ اند، در این شهر یافت می‌ شوند. 

  به‌ هر حال هوشی مین، شهری است با تضاد های بسیار که در آن از سویی کار ها هنوز به روش‌ های سنتی پیش می‌ رود و از سوی دیگر پیشرفت‌ های مدرن با شتابی روز افزون این شهر شرقی را به یک شهر قرن بیست و یکمی مطرح جهانی تبدیل کرده.

  نتیجه‌ی آمیزش فرهنگ کهن و نو، بیش از هر جای دیگر در پاگودای فونگ سون تو نمودار است. این پرستشگاه که بر واحه‌ ای کوچک و آرام قرار گرفته توسط بنا های مدرن سر به فلک کشیده‌ی شهر محصور شده است. از دیدنی های جذاب این شهر می توان به کتابخانه‌ی عمومی اشاره کرد که اگر قرار باشد تنها از یک بنا در سراسر ویتنام دیدن کنید، آن بنا همین است.

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی
   
  همچنین کاخ وحدت دوباره؛ بیش از یکی شدن دو ویتنام شمالی وجنوبی، کاخ ریاست جمهوری در ویتنام جنوبی بود. بعد از متروکه شدن، کاخ دست‌ نخورده باقی ماند. تنها با ورود یک تانک و ویران‌ سازی دروازه‌ی کاخ، پایان جنگ را نماد سازی کردند. موز‌ه‌ی جنگ رمنانتس- که بازدیدش بسیار تاثیر گذار است.

  (این موزه نخست نمایشگاه جنایات جنگی امریکا نام داشت) در این موزه کلیه ابزار و ادوات جنگ ویتنام به نمایش گذاشته شده است. کلیسای جامع کاتولیک نوتردام که توسط فرانسویان و در مرکز شهر ساخته شده است. پارک آبی دام سِن و استراحت و تفریح بر روی سرسره‌ های آبی است.

  بازار بِن ثان؛ عرضه‌ ی کالا ها و محصولات بسیار متفاوت و دیدن و لمس گوشه‌ ای از زندگی حقیقی ویتنامی‌ ها می باشد. سایگون یا همان شهر هوشی مین به خاطر در برداشتن زیبا ترین بناهای دوران استعمار فرانسه به نام مروارید شرق دور هم شناخته می‌ شده است. 

  هانوی

  کرانه‌ های سرسبز رودخانه رِد یا قرمز منطقه‌ ایی که اکنون شهر هانوی را در میان دارد، دستکم از پنج‌ هزار سال پیش مورد سکونت بشر بوده است. ویتنام در سده‌ی پانزدهم به دست چینی‌ ها و در سده‌ی نوزدهم به دست فرانسوی‌ ها افتاد، که هر دو در این کشور ردپا هایی از خود به جای گذاشته‌ اند.

  پس از آنکه فرانسویان در دهه‌ ی 1950 میلادی از کشور بیرون رانده‌ شدند، هانوی به پایتختی ویتنام شمالی برگزیده‌ شد و پس از دهه‌ی 1970 میلادی با کوتاه کردن دست آمریکایی‌ ها از جنوب ویتنام، این شهر به پایتختی سراسر ویتنام رسید. گفتنی است که این هر دو رخداد، درگیری‌ های خشونت‌ باری هم در پی داشت. 

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی
   
  هانوی که در هزار سال گذشته تاثیر گذار ترین شهر ویتنام بوده‌، قلب فرهنگ این کشور به شمار می‌ رود که سلسله‌ های گوناگون هرکدام نشانی از خود در آن برجای گذاشته‌ اند. این شهر بناهای تاریخی و یادبود های فرهنگی فراوانی دارد، از جمله بیش از ششصد معبد و پاگودا. 

  ردپای فرانسویان را به‌ روشنی می‌ توان در تاثیری که بر هانوی مدرن گذاشته‌ اند مشاهده کرد، به‌ ویژه با ساخت‌ و ساز‌ هایی به شیوه‌ی معماری استعماری که هر گوشه‌ی این شهر به‌ چشم می‌ خورد.

  بنا های درخور توجه عبارتند از: مجموعه‌ ی عظیم تالار اُپرا، ساختمان بانک دولتی ویتنام، کلیسای جامع سنت ژوزف، کاخ ریاست جمهوری، دانشگاه هانوی، هتل سافیتل متروپل و بلوار هایی زیبا مانند خیابان فَن دین فونگ

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی
   
  بی‌ گمان در سال‌ ها‌ی اخیر هانوی پیشرفت‌ زیادی داشته که با پویایی اقتصادی همراه بوده است. در طول یک‌ صد سال این شهر از شهری با چند ده خیابان به کلان‌ شهری سرزنده و پویا تبدیل شده که میلیون‌ ها نفر را در خود جا داده‌ و شمار بالایی از مردم را هم از نقاط دیگر کشور به سوی خود می‌ کشد.

  نکته‌ ی جالب اینکه هسته‌ ی کهن شهر هنوز پابر جاست و تا حد زیادی دست‌ نخورده باقی مانده‌. بخش کهن هانوی محل رفت‌ و آمد بازرگانان و پیشه‌ ورانی است که به کسب‌ و کار و پیشه‌ های سنتی همچون تجارت ابریشم و جواهر سازی می‌ پردازند.

  دریاچه هوآن کیم یکی از نماد های ارزنده‌ی این شهر، در نزدیکی محله‌ِ کهن جای دارد و پیوسته بازار های روزانه و شبانه‌ ای پیرامون‌ اش برپا می‌ کنند. این شهر فرهنگی، شماری از موزه‌ های جالب و دیدنی هم دارد، همچون موزه‌ی تاریخ ملی، موزه‌ی ملی هنرهای زیبا، موزه‌ی انقلاب

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی

  از دیدنی های جذاب این شهر می توان به قلعه‌ی شگفت‌انگیز هانوی که به سلسله لی (1009-1225) باز می‌ گردد. در این سال‌ ها تحت یک برنامه‌ نوسازی کلی قرار گرفته. دریاچه غربی؛ منطقه پر هواخواه پهناوری که دور از هیاهوی شهر برای آسودگی و آرامش، عالی است.

  بد نیست قایقی پارویی کرایه کنید تا واقعا از آنچه در شهر جریان دارد، دور شوید. برج پر آوازه‌ ی پرچم هانوی، بنا شده در سال 1812 میلادی که بعد ها به‌ عنوان جایگاه نظامی نیروهای فرانسه از آن استفاده می‌ شد. اکنون پرچم ویتنام بار دیگر با سربلندی بر فرازش به پرواز در آمده است.

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی

  پاگودای چوبی یک-تیرکی، یکی از زیبا ترین پاگودا های هانوی، ساخته شده در سال 1049 میلادی بر بالای دریاچه می باشد. معبد ادبیات، یکی از معابد تاریخی که در سال 1070 میلادی به‌ عنوان یک معبد کنفسیوسی بنیاد شد و مکان یکی از نخستین دانشگاه‌ های طول تاریخ است که در سال 1076 میلادیآغاز به کار کرد. 

  زندان کهن فرانسویان که به اصطلاح به آن هانوی هیلتون گفته می‌ شود. زندانیان آمریکایی در زمان جنگ ویتنام اینجا نگهداری می‌ شدند. اکنون خرابی زیادی دارد اما بخشی از آن را به صورت موزه نگه‌ داشته‌ اند. همچنین پیکر مومیایی‌ شده‌ ی پیشوای بزرگ؛ هو چی مین، در مقبره زیبایی به سبک مقبره‌ی لنین دیده می‌ شود. 

   

   

 • در این تور رفت شما با هواپیمایی تای ایرویز از تهران به مقصد هوشی مین حرکت می کنید و سپس مسیر برگشت از هانوی به تهران می باشد.

  برنامه پروازی به صورت زیر است:

   

  TG528  22MAR  IKABKK  21:45  06:40

  TG550  23MAR  BKKSGN  07:45  09:15

  TG561  01APR  HANBKK  10:35  12:25

  TG527  01APR  BKKIKA  15:30  20:30

   

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی

   

   

 • تور 10 روزه ویتنام با هواپیمایی تای ایرویز از تهران به هوشی مین آغاز می شود. شماره پرواز شما TG528 می باشد و مدت زمان تقریبی 9 ساعت است.

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی

  پس از ورود به شهر هوشی مین و ترانسفر به هتل تور تمام روز شهری شما آغاز می شود. شما در هوشی مین به مدت 3 شب اقامت خواهید داشت.

  سپس از هوشی مین به سمت هو ترام از طریق زمینی حرکت خواهید کرد و اقامت شما در شهر هو ترام 2 شب می باشد. سپس از هو ترام به هوشی مین و از هوشی مین از طریق هوایی به هانوی پرواز خواهید کرد.

  مدت زمان تقریبی پرواز از هوشی مین به شهر هانوی 2 ساعت و 5 دقیقه می باشد.

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی

  اقامت شما در شهر هانوی 3 شب به همراه یک شب کروز می باشد. مسیر برگشت از هانوی مستقیم به تهران است. تور 10 روزه ویتنام با ورود به تهران به پایان خود نزدیک می شود.

  مدت زمان پرواز تقریبی از شهر هانوی به فرودگاه امام 12 ساعت و 25 دقیقه می باشد.

  ویتنام-تور ویتنام-هوشی مین-هانوی

   

   

 • تور 10 روزه ویتنام

  3 شب سایگون، 2 شب هوترام و 3 شب هانوی+1 شب کروز

  این پکیج شامل کلیه ترانسفر های فرودگاهی، اقامت در هتل های 5 ستاره با صبحانه، هزینه ویزای ویتنام مسافرتی و گشت های شهری همراه تور لیدر انگلیسی زبان طبق برنامه تور می باشد.

  گشت تمام روزی شهری سایگون، هوترام و هانوی، بازدید از تونل های کوچی، خلیج هالونگ، کلیسای نوتردام، بازار بن تن، مقبره هوشی، خانه اپرا، هوا لو و دیدار از سواحل ترانگان.

  قیمت ها به صورت زیر می باشد:

   

   

   

  درجه هتل

  هر نفر در اتاق دو تخته

  هر نفر در اتاق یک تخته

  کودک 5-11 سال با تخت

  کودک 2-5 سال بدون تخت

  کودک زیر 2 سال

  5*

  1350 دلار+

  45.000.000 

  1900 دلار+ 

  45.000.000

  970 دلار+

  43.000.000

  750 دلار+

  43.000.000

  400 دلار

   

   برای  کسب  اطلاعات  بیشتر و یا رزرو تور میتوانید  با  شماره 02122816500  آژانس مسافرتی صونا پرواز تماس بگیرید

 • گشت تمام روزی شهری سایگون، هوترام و هانوی، بازدید از تونل های کوچی، خلیج هالونگ، کلیسای نوتردام، بازار بن تن، مقبره هوشی، خانه اپرا، هوا لو، دیدار از سواحل ترانگان.

   
 • آخرین مهلت ثبت نام 10 بهمن ماه 1396 می باشد

  نکات مهم:

  1- در صورت عدم صدور روادید از طرف سفارت مربوطه خسارت احتمالی از هزینه های پرداختی کسر و مابقی مسترد می گردد.

  2- ضمانت لازم بر اساس تشخیص آژانس ثبت نام کننده جهت بازگشت از سفر و قرارداد الزامی است.

  3- کنترل اعتبار پاسپورت با حداقل 7 ماه از زمان سفر بر عهده آژانس همکار می باشد.

  4- در صورت تغییر در برنامه پروازی و یا ایرلاین مربوطه مراتب متعاقباً به مسافران محترم اعلان خواهد شد. 

  5- با توجه به نوسانات نرخ ارز در صورت افزایش قیمت پرواز مابه التفاوت از مسافر دریافت خواهد شد.

  6- اصل مدارک و ضمانت نامه های مسافران تا زمان بازگشت نزد شرکت ثبت نام کننده باقی می ماند.

  7- هزینه ترجمه مدارک بر عهده مسافر می باشد.

  8- پرداخت کل مبلغ ارزی در زمان ثبت نام و تسویه حساب مبالغ ریالی تا قبل از سفر الزامی است.

   

 • عکس
 • ویدئوها

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط