تور مکزیک

مبدا : تهران           كلاس : اکونومی           تاريخ : به زودی           مدت اقامت :

 • تور مکزیک و مکزیکو سیتی

  تور مکزیک بدون دیدن پایتخت این کشور پهناور ممکن نیست. مکزیکو سیتی یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دنیا است. دردهه های اخیر گردشرگران بسیاری اقبال شدیدی به این شهر نشان داده اند. تور مکزیک در برخی از زمینه ها شاید تور مکزیکو سیتی باشد.

  مکزیک برای ایرانی ها کشور چندان شناخته شده ای نیست. ایرانی ها نام تیم فوتبال این کشور را بیشتر از خود این کشور می شناسند. با این حال پیشنهاد می کنیم از وب سایت رسمی کشور مکزیک با مراجعه به این درگاه دیدن کنید و اطلاعات مناسبی راجع به این کشور و تور مکزیک که به دیدنی های این کشور می پردازد به دست آورید.

  تور مکزیک مکزیکوسیتی

  آزتک‌ها تمدن شناخته شده‌ی سرخ‌پوستی مکزیک، در سال‌های نخست سده‌ی چهاردهم، سکونتگاه خود را بر بلندای کوه‌هایی دور‌افتاده‌، بر جزیره‌ای پیرامون دریاچه تِکس‌کوکو بنا کردند.

  دو سده‌ پس از آن زمان، فاتحان اسپانیایی آن شهر را تصرف نمودند، به بازسازی‌اش پرداختند و آن را به منزله پایتخت «اسپانیای نو» برگزیدند.

  پس از گذشت سه سده از سلطه‌ی استعماری اسپانیا، سرانجام مکزیک استقلال خود را به‌دست آورد و این شهر به پایتختی رسید.

  در آن روزگاران ازتک‌ها در ساخت‌ وساز شهری و سیستم آب‌رسانی از مهارت و فنون پیچیده و پیشرفته‌ای بهره‌مند بودند که ردپای آن را تا امروز می‌توان در طرح کلی این شهر مدرن دید.

  حتی پس از ویرانی‌هایی که زمین‌لرزه‌ی سال 1985 میلادی در این شهر به‌ بار آورد، هسته‌ی تاریخی شهر و باغ‌های معلق سوچی‌میلکو واقع در جنوب شهر شایستگی جای گرفتن در فهرست میراث جهانی یونسکو را داشتند و به حق به این جایگاه رسیدند.

  در این هسته‌ی تاریخی آمیزه‌ی بی‌همتایی از معماری استعماری و بناهای کهن برجامانده از دوره‌ی پیش از اسپانیایی‌ها، درکنار یکدیگر به‌چشم می‌خورد.

  هرچند شاید به‌نظر برسد همنشینی این دوگونه ساخت‌وساز نمی‌تواند چندان خوشایند باشد اما باید اعتراف کرد که به هیچ‌وجه چنین نیست و این ترکیب به شکلی چشم‌نواز است.

  در مکزیکوسیتی موزه‌هایی با موضوع‌های بسیار گوناگون می‌توان یافت؛ از باستان‌شناسی تا نقاشی و گرافیک مدرن مکزیکی. از برجسته‌ترین آثار هنری این شهر که در «موزه هنر مدرن» می‌توان تماشا کرد، نقاشی‌های بانوی هنرمند مکزیکی «فیریدا کالو» است.

  افزون بر این برخی از نقاشی‌های دیواری اثر همسر وی یعنی نقاش بزرگ «دیگو ریورا» در «سرای دیوارنگاره‌های دیِگو ریوِرا» به‌نمایش‌ گذاشته شده‌اند.

  آثار بیشتری از این هنرمند نامدار را می‌توان در «موزه ملی» (پلسیو نشنال) تماشا کرد. (یادتان باشد که برای بازدید از موزه‌ها باید کارت‌شناسایی به همراه ببرید)

  گذشته از هسته‌ی تاریخی شهر و «سوچی‌میلکو»، از محله‌های گردشگرپسند مکزیکوسیتی، بخش‌های «کوندِسا»، «روما» و«سنت آنخل» هستند که برای خوردوخوراک، خوشگذرانی‌، شبگردی‌ و خرید مناسب‌اند.

  از سوی دیگر برای گردشگرانی که در پی تماشای نقاط دیدنی شهر هستند، بهترین جا محله‌‌ی «چَپول‌تِپِک دِ لوماس» است. برای دیدار بازار صنایع دستی، محدوده «سی‌یودا دِلا» و برای خریدهای شیک امروزی و تماشای رهگذران و بومیان، باید راه «پولانکو» را پیش گرفت.

  متبرک‌ترین مکان برای کاتولیک‌‌ مذهبان آمریکا، کلیسای «باسیلیکا گوئادالوپه» است، که اصلی‌ترین مقصد زیارتی دوران حاکمیت کلیسای جامع اسپانیایی‌هاست.

  مکان دیگری که در محبوبیت و گیرایی چیزی از این کلیسا کم ندارد، ویرانه‌های سکونت‌گاه باستانی ازتک‌ها یعنی «تِئوتیهواکان» است.

  مکزیکوسیتی یعنی موزه‌هایی‌ در سطح جهانی درکنار آثار باستانی شگفت‌انگیز در دل شهری پویا و سرزنده‌ با خوراک‌هایی خوشمزه و مردمانی پذیرا و مهمان‌نواز. واقعا چه چیزی بهتر از این؟!

  جمعیت: 21،200،000 نفر

  بهترین فصل سفر: بهار و تابستان، هرچند آلودگی هوا در این فصل‌ها بیشتر می‌شود اما هوا خوشایندتر است.
   

  دیدنی های مکزیکو سیتی

  «فرشته استقلال»

  «تمپلو مایور» (معبد اصلی)

  «سوچی‌میلکو» برای مشاهده آنچه از شهری در دوران پیش از استعمار اسپانیایی‌ها برجامانده

  «کاسا مورال دیگو ریورا» (سرای نقاشی‌ های دیواری این نقاش)

  تقویم سنگی آزتک‌ها در «موزه ملی مردم شناسی»

  «تُرره مایور»؛ رفتن برفراز این برج (برج اصلی) برای تماشای چشم‌اندازهایی بی‌همتا از شهر

  از یاد نبرید که منطقه‌ی «زونا رُسا» هرچند یکی از شناخته‌ترین مراکز تفریحی است، اما به سرکیسه کردن گردشگران هم معروف است. 

 • عکس
 • ویدئوها

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط