تور 5 روزه کرواسی

مبدا : تهران           كلاس : اکونومی           تاريخ : هفتگی           مدت اقامت : 5 روزه

 • زاگرب

  زاگرب؛ پایتخت کرواسی، در کنار رودخانه‌ی ساوا، نزدیک به دامنه‌ های کوه مِدوِدنیکا نهاده شده است. زاگرب که قشنگ‌ ترین کلیسا ها، موزه‌ ها و گالری‌ ها را در خود جای داده است، هر بخش ویژگی متمایز و مشخص خود را دارد. میدان وسیع شهر که؛ Trg Bana Jelacica نام دارد در مرز بین این دو قرار گرفته است. 

  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله زاگرب کرواسی پادشاه شهر های بالکان را دنبال کنید.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  کلیسای جامع شهر با نمای زیبایی به سبک نئوگوتیک جلوه‌ گری می‌ کند. این کلیسا در سال 1217 میلادی ساخته شد، ولی با گذشت زمان، چندین‌ بار تغییر شکل داده است. مناره‌ های دوقلوی این کلیسا در دهه‌ی 1880 میلادی به آن افزوده شده‌ اند.

  داخل این بنا با تزیینات خیره‌ کننده‌ ای آراسته گشته‌. بر دیوار جنب شمالی کلیسا، کتیبه‌ی ده فرمان به چشم می‌ خورد که به خط نوشتاری رایج در سده‌ی دوازدهم نگاشته شده است. 

  کلیسای سنت مارک در سده‌ی سیزدهم بنیاد شده، ولی در سده‌ی چهاردهم آن را به معماری سبک گوتیک بازسازی کرده‌ اند. آوازه‌ی این بنا کم‌ و بیش به استفاده از کاشی‌ های سرخ، سفید و آبی رنگ‌ اش بر می‌ گردد که در سقف آن به کار رفته.

  برج لورتسکاک در سد‌ه‌ی سیزدهم و به منظور دیدبانی و پاسداری از دروازه‌ های شهر بر افراشته شده است. از فراز این برج می‌ توان چشم‌ انداز های بسیار دیدنی شهر را به تماشا نشست.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  موزه‌‌ی باستان‌ شناسی مجموعه‌ هایی از مصر باستان، مومیایی‌ هایی از زاگرب باستان و کهن‌ ترین کتیبه‌ های اقوام اتروسک را به نمایش می‌ گذارد. موزه‌ی تاریخ طبیعی کرواسی در بر گیرنده‌ی گسترده‌ ترین کلکسیون‌ ها از بقایای نئاندرتال ها (بشرغارنشین) است.

  موزه‌ی شهر زاگرب از دوران رومی‌ها تا به امروز آثار ارزشمندی را در زمینه‌ های فرهنگی، هنری، اقتصادی و تاریخ سیاسی جا داده است. موزه‌ های عالی زاگرب یکی دوتا نیستند، از سایر موزه‌ های جالب می‌ توان به موزه‌ی هنرهای دستی، موزه قوم‌ شناسی، موزه هنر های بومی کرُوات‌ ها و سرانجام موزه‌ی می‌مارا اشاره کرد که بیش از 3750 قلم از آثار هنری فرهنگ‌ ها و تمدن‌ های مختلف جهان را در خود گرد آورده است. 

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  زاگرب شهری است که می توان آن را در قالب یک روز دید و یا اینکه ظرف چند روز در آن به گشت و گزار پرداخت. مهم ترین دیدنی های زاگرب عبارت است از شهر بالایی که بخش سنتی شهر با معماری و ظاهری کاملا سنتی را نمایش می دهد. (The Upper Town)

  ماکسیمیر پارک و باغ وحش زاگرب (Maksimir Park and Zagreb Zoo  برای خانواده ها به ویژه کودکان جایی جذاب و به یاد ماندنی است،

  چشم زاگرب (Zagreb eye) که مکانی است مرتفع برای این که دیدی 360 درجه و پانوراما از این شهر زیبا داشته باشیم.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  دولاک مارکت (Dolac Market) تجربی فراموش نشدنی از یک بازار سنتی محلی و روباز که کلیه نیازهای روزانه شما را برآورده می کند.

  کلیسای شهر زاگرب (Zagreb Catherdral) شاید نماد مهم شهر زاگرب باشد که هر گردشگری به دیدن آن می رود.

  میدان شاه تومیسلاو (King Tomislav square) بزرگترین میدان شهر که درست ایستگاه مرکزی قطار شهر زاگرب قرار گرفته کسانی که با قطار به شهر زاگرب می آیند این میدان و بنای آن اولین دیدنی است که به چشم آن ها می خورد.

  خیابان ایلیکا (Illica Street) یکی از بزرگترین خیابان های شهر زاگرب که بخش بزرگی از مغازه ها و برند ها را در آن می توانید بیاید.

   

 • هواپیما

  برنامه پرواز های تور 

  TK 875  IKAIST 03:00 04:55
  TK 1053  ISTZAG 07:05 08:15
  TK 1056  ZAGIST 20:123:20
  TK 878  ISTIKA 01:25 06:05
 • تهران-استانبول

  استانبول-زاگرب

  زاگرب(4 شب)

  زاگرب-استانبول

  استانبول-تهران

 • خدمات تور: بلیط رفت و برگشت با هواپیمایی ترکیش ایرلاین ، کلیه ترانسفرهای فرودگاهی و زمینی، اقامت در هتلهای 4 ستاره با صبحانه، هزینه ویزای کرواسی، بیمه مسافرتی
   
  قیمتهای  تور:

  کمتر از 2 سال

  کودک 2-4 سال

  کودک 4-12 سال

  هر نفر در اتاق یک تخته

  هر نفر در اتاق دو تخته

  هتل

   

  -

  250یورو+

  پرواز

  440یورو+

  پرواز

  750یورو+پرواز

  580یورو+ پرواز

  4*

   

   

 • ويزای کرواسی و مدارک مورد نیاز

  تمامی مدارک باید اصل  و به زبان انگليسی ترجمه شده باشد.

  مدارک لازم:

  - گذرنامه با اعتبار حداقل 3 ماه بعد از خروج از کرواسی و حداقل دو صفحه خالی برای صدور ویزا.

  - ترجمه شناسنامه به زبان انگليسی.

  - امضای فرم تقاضای ويزا.

  - يک قطعه عکس رنگی، تمام رخ , زمينه سفيد سایز 3.5 در 4.5.

  - رزرو هتل.

  - گواهی اشتغال به کار با ذکر نوع کار و سمت، حقوق، مدت زمان اشتغال و مدت زمان مرخصی فرد با ذکر اين تعهد که فرد متقاضی بعد از مراجعت از کرواسی در سمت خود محفوظ خواهد ماند (به زبان انگليسی).

  •  مقامات (دارندگان گذرنامه معمولی٬ شامل گذرنامه سیاسی و خدمت نمی باشد): گواهی انتصاب یا اشتغال به کار و آخرین فیش حقوقی.

  •  کارمندان: گواهی اشتغال به کار یا قرارداد استخدام اخیر+ فیش حقوقی سه ماه اخیر٬ لیست بیمه تامین اجتماعی (سازمان تامین اجتماعی) ٬ خدمات درمانی (سازمان خدمات درمانی) یا مشابه آن یا نامه ای از کارفرما با ذکر توضیحات مبنی بر علت عدم ارائه این مدرک.

  •  تجار: گواهی ثبت نام تجاری (برای مثال پروانه تجارت یا گواهی از سازمان رسمی تجارت) و عضویت در تامین اجتماعی (سازمان تامین اجتماعی)  خدمات درمانی (سازمان خدمات درمانی) یا مشابه آن در صورت داشتن شرایط.

  •  مدیران و سهامداران شرکت های ایرانی: معرفی نامه ای که توسط نماینده قانونی امضا گردد مبنی بر تائید دفتر یا وضعیت متقاضی٬ اثبات وجود  این شرکت در ایران (روزنامه رسمی شرکت)٬ تایید سمت چنانچه در روزنامه رسمی ذکر نشده باشد.

  •  هنرمندان: گواهی عضویت در یکی از انجمن های رسمی هنرمندان (برای مثال خانه سینما٬ خانه عکاسی و غیره) یا اثبات فعالیت های حرفه ای  هنری قبلی ( نمایشگاه٬ جشنواره و غیره) و لیست بیمه تامین اجتماعی (سازمان تامین اجتماعی)٬ خدمات درمانی (سازمان خدمات درمانی) یا مشابه آن در صورت داشتن شرایط.

  •  بازنشستگان: گواهی دریافت حقوق بازنشستگی.

  •  دانش آموزان و افراد زیر سن قانونی: مدارک مربوط به وضعیت اجتماعی یا اشتغال پدر و مادر( در صورت داشتن) و گواهی اشتغال به تحصیل.

  - نامه از بانک، يا صورت وضعيت حساب بانکی، با ذکر ميزان موجودی حساب بانکی، نوع حساب و تاريخ گشايش حساب و پرینت گردش مالی حساب بانکی برای سه ماه اخیر (به زبان انگلیسی).

  - سند مالکيت در صورت وجود (به زبان انگلیسی).

  - بيمه نامه مسافرتی معتبر برای کرواسی و کل دوره اقامت متقاضی در کرواسی و با پوشش هزینه های پزشکی تا سقف سی هزار یورو.

  - رزرو بليط رفت و برگشت.

  متقاضيانی که رواديد ذيل را دارند نياز به رواديد کرواسی ندارند:  

  - ويزای شنگن معتبر دو بار ورود ويا چند بار ورود.

  - ويزا با اعتبار منطقه ای محدود ویزای (LTV) برای دو یا چند بار ورود صادر شده برای دارنده مدرک سفر وشناخته شده  توسط بعضی از کشورهای عضو منطقه شنگن که برای آن دسته از کشور های عضو منطقه شنگن که سند سفر را تایید می کنند   معتبرمی باشد.

  - ویزای بلند مدت (برای اقامت بيش از 90 روز) صادر شده توسط هر يک از کشور های شنگن.

  - اجازه اقامت از هر يک از کشور های شنگن.

  - ويزای ملی دو یا چند بار ورود و یا اجازه اقامت از جمهوری بلغارستان، جمهوری قبرس و رومانی.

   

 • 1- در صورت عدم صدور روادید از طرف سفارت بر اساس مستندات مبلغی به عنوان خسارت از هزینه های پرداختی کسر و مابقی مسترد می-گردد.

  2- ضمانت لازم بر اساس تشخیص آژانس ثبت نام کننده جهت بازگشت از سفر و قرارداد الزامی است.

  3-  اعتبار پاسپورت با حداقل 7 ماه از زمان سفر الزامی می باشد.

  4- در صورت تغییر در برنامه پروازی و یا ایرلاین مربوطه مراتب متعاقباً به مسافران محترم اعلان خواهد شد.

  5- پرداخت 50 در صد هزینه سفر هنگام ثبت نام الزامی است

  6- اصل مدارک و ضمانت نامه های مسافران تا زمان بازگشت نزد آژانسَ ثبت نام کننده باقی می ماند.

  7- هزینه ترجمه مدارک بر عهده مسافر می باشد.

  8- هزینه نفر سوم بزرگسال در اتاق دو تخته با نرخ اتاق دو تخته برابر است.

  9- هزینه نوزاد زیر دو سال 150 یورو می باشد 

   

   

 • عکس
 • ویدئوها

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط