تور 8روزه ایتالیا

مبدا : تهران           كلاس : اکونومی           تاريخ : از 23 ابان بصورت هفتگی           مدت اقامت : 8 روزه

 • ونیز

  بهترین زمان سفر برای این شهر دو هفته قبل از شروع عید لِنت از اعياد كاتوليك‌ ها می باشد چرا که براي جشن‌ های اين مراسم بسیار خوش موقع است. این شهر که از میراث جهانی یونسکو می باشد، شامل دیدنی های جذابی است که به آنها می پردازیم. 

   

  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله ونیز شبیه جایی نیست را دنبال کنید.

   

  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم

   

  جزيره‌ی مورانو که در شمال ونيز قرار دارد و ديدار از صنايع شيشه‌ كاري دستي آن خالی از لطف نیست. گوندولا که نام قايق‌ های موتوری است، برای حرکت در كانال‌ هاي شهر استفاده مي‌ شود.

   

  تورچِللو از جالب‌ ترین و زیبا ترین جزیره در تالاب ونيز است و حتما فراموش نکنید که از کلیسای کوچک سانتا ماریا واقع در ميدان خاكي جزيره هم دیدن کنید. لیدو نام ساحل ونیز می باشد که بسیار جذاب است. خانه اُپراي لا فِنیچه یکی از زيبا ترين سالن‌ های اروپا است.

  رم

  شهری قدیمی و باستانی شاهد هزاران سال تاریخ و فرهنگ رم پایتخت ایتالیا است. علاوه بر این رم پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر ایتالیا نیز می باشد. این شهر با حومه جمعیتی بالغ بر 3/4 میلیون نفر در مساحتی بالغ بر 1285 کیلمومتر مربع زندگی می کنند. شهر رم دارای رودخانه ای به نام تیبر (Tiber) که شهر را به دو قسمت تقسیم می کند.

   

  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله شهر رم پایتخت ایتالیا را دنبال کنید.

   

  شهر رم به دلیل مرکزیتی که در دوره امپراتوری بزرگ رم داشته دارای آثار تاریخی و باستانی بی شماری است که سالانه ده ها گونه از این آثار از زیر خاک خارج می شوند. 

   

  علاوه بر این این شهر مرکزیتی برای مذهب کاتولیک در دین مسیحیت است چرا که واتیکان به عنوان مرکز حکوکت رهبر کاتولیک های جهان و به عنوان کشوری مستقل در دل پایتخت ایتالیا، در این شهر قرار دارد. در تقسیمات کشوری ایتالیا رم در مرکز منطقه لازیو و استان رم قرار دارد.

   

  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم

   

  تاریخ رم را معمولاً از 22 آوریل 753 قبل از میلاد مسیح می شناسند که در تقویم سنتی رومی مبدأ تاریخ شهر رم شناخته می شده است. تاریخ رم با افسانه شروع می‌شود. این افسانه امروزه در گوشه و کنار شهر رم به چشم می خورد. یک گرگ در حالی که دو نوزاد کوچک در حال شیر خوردن از پستان های آن هستند.

   

  این افسانه یکی از بازماندگان شهر تروا در آن جنگ افسانه‌ای، به سرزمین ایتالیای امروزی می‌ آید. نوادگانش رموس و رمولوس، بنا به دستور پادشاهی که پسران را می‌ کشته، به آب افکنده می‌ شوند و از قضا، توسط ماده‌ گرگی پرستاری و بزرگ می‌ شوند. و بعد ها این دو تن، شهر رم را بر روی هفت تپه نزدیک به رود تیبر بنیان می‌ گذارند.

   

  این افسانه، خالی از حقیقت هم نیست. بنیان گذاران شهر رم، مردمانی غیر از ساکنان بومی سرزمین ایتالیا بودند که امروزه قوم و تمدن شان به نام اتروسکانی شناخته می‌ شود. آن طور که محققان حدس می‌ زنند، کسانی از بابل یا الهام گرفته از تمدن بابل بودند که به رم آمدند و شهر نشینی را به آن سرزمین آوردند.

   

  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم

   

  تاریخ رم، سه دوره آغازین و جمهوری، امپراتوری، و افول و سقوط امپراتوری را شامل می‌ شود. سنای رم، مجلسی که به تقلید از یونانی ها برپا شده بود، بازیگر ثابت هر سه دوره بود.

   

  در ابتدا، پس از منازعات فراوان، اختلاف طبقاتی بین اشراف و توده‌ های زیردست برداشته شد و جمهوری شکل گرفت. رمی‌ ها به خاطر ارتش منظم شان توانستند قلمرو خود را از دشت های پیرامون رم (موسوم به لاتیوم، یعنی سرزمین مردم لاتین) به کل ایتالیا گسترش بدهند).

   

  بعد نوبت تسلط بر دریای مدیترانه بود. رمی ها بر سر تصرف جزیره سیسیل با دولت کارتاژ درگیر شدند و بعد از سه جنگ بزرگ، عاقبت (در 149 ق‌م) دولت کارتاژ که روزی بر تمامی ساحل دریای مدیترانه، از سیسیل تا اسپانیا تا آفریقا حکومت می‌کرد، به کلی نابود شد.

   

  یونان هم (در 129 ق‌م) به دست رمی‌ ها افتاد. امپراتوری شکل گرفته بود. با ظهور چهره قدرتمندی به نام ژولیوس سزار، اختلافات داخلی تمام شد و جایگاه امپراتور به عنوان بالاترین قدرت و مظهر اراده رم شکل گرفت.

   

  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم

   

  در دوره طلایی (27 ق‌م تا 192م) آن‌ها به همسایگی امپراتوری ایران رسیدند و رم از شهری آجری به شهری از مرمر تبدیل شد. تمام ادیبان و فیلسوفان مهم رم در این دوره زندگی می‌ کردند و اکثر داستان های رم باستان، مربوط به این دوران است.

   

  پادشاهی کومودوس پایان عصر طلایی بود. بعد از او، دیگر هیچ چیز مثل قبل نبود. سرداران کشور را چند پاره کردند و اختلافات بین هواداران مسیح و کافران به کیش جدید هم به این چند پارگی افزود.

   

  کنستانتین، تنها امپراتور بزرگ پس از عصر طلایی، کشور را متحد کرد، مسیحیت را آئین رسمی اعلام کرد و شهر کنستانتینوپل (استانبول) را به عنوان پایتخت جدید ساخت (336م).

   

  با این کار البته میراث رم تا قرن‌ ها بعد در امپراتوری بیزانس حفظ شد، اما در واقع کنستانتین به شهر رمولوس خیانت کرد. با مرگ او، امپراتوری به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شد (395م). فاصله این دو پاره امپراتوری، مدام با هم بیشتر می‌ شد.

   

  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم

   

  دیگر نه رم شرقی تاب مقابله با امپراتوری ایران را داشت و نه رم غربی می‌ توانست مانع از هجوم هون‌ ها و وندال‌ ها و گوت‌ ها و سایر اقوام بیابان‌ گرد بشود. آتیلا (در 444م) رسما برای حمله نکردن به رم از امپراتوران غرامت می‌ گرفت.

   

  اوضاع در داخل امپراتوری از این هم عجیب‌ تر بود. یکی از آخرین امپراتور ها، خودش هم از این که به مرگ طبیعی می‌ میرد و هیچ کس علیه‌ اش توطئه نکرده در تعجب بود.

   

  آخرین امپراتور رم، پسر بچه‌ای به نام رمولوس اگوستوس بود ادووآکر، پسر ادکون، وزیر ایتالیا با تهاجم به رم، به سادگی او را از پادشاهی خلع کرد (476م) و پایان امپراتوری رم را اعلام کرد. او دستور داد از آن به بعد، آن سرزمین را ایتالیا بخوانند.

   

 •  

  هواپیما

 • رم - فلورانس - ونیز

 • اقامت در بهترین هتل اپارتمان های لوکس شهر

 • رای  کسب  اطلاعات  بیشتر و یا رزرو تور میتوانید  با  شماره 02122816500  آژانس مسافرتی صونا پرواز تماس بگیرید

 • رای  کسب  اطلاعات  بیشتر و یا رزرو تور میتوانید  با  شماره 02122816500  آژانس مسافرتی صونا پرواز تماس بگیرید

 • مدارک مورد نیاز سفارت یونان ( ترجمه رسمی به همراه تاییدیه دادگستری و امور خارجه)

   
  -اصل گذرنامه به همراه دو سری کپی از صفحه اول در صفحه A4.
   
  - گذرنامه حداقل باید دارای 6 ماه اعتبار از زمان سفر باشد.
   
  - گذرنامه­ هایی که مربوط به یکی از کشور های اتحادیه شنگن باشد نیازی به دریافت ویزا ندارند.
   
  - گذرنامه ­های که در آن­ها مهر دریافت ویزای شنگن از یکی از کشور های شنگن داشته باشد (در اصطلاح مهر ریجکت) دارای اعتبار نبوده و با داشتن آن مهر نمی توان برای ویزا اقدام کرد.
   
  - در صورتی که پاسپورت قدیمی دارای مهر ریجکت از سفارت های یونان یا ایتالیا می باشد حتماً مسئول تحویل مدارک را با خبر کنید.
   
  - یک سری کپی از ویزا های قبلی (به ویژه ویزا های شنگن، انگلیس، کانادا، آمریکا، استرالیا) در صفحه A4.
   
  - 3 قطعه عکس 6*4 رنگی تمام رخ با زمینه روشن.
   
  - شناسنامه به همراه دو سری کپی از تمام صفحات شناسنامه.
   
  - مدرک شغلی معتبر به شرح زیر:
   
   برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه آخرین حکم کارگزینی+ فیش حقوقی.
   
   برای کارمندان بخش خصوصی  ترجمه نامه گواهی اشتغال به کار (که به فارسی تهیه شده) شامل اسم و فامیل، تاریخ شروع کار در آن شرکت، شماره بیمه و اعلان موافقت شرکت با مرخصی فرد در تور مربوطه در تاریخ مشخص.
   
  برای صاحبان شرکت­ های خصوصی ترجمه  روزنامه رسمی شرکت همراه با دو سری کپی از اصل فارسی.
   
   برای دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه­ ها: کارت بین المللی دانشجویی یا  تجمه عضویت هیأت علمی و  ترجمه نامه گواهی تحصیلی (که به فارسی تهیه شده) از دانشگاه ممهور به مهر دانشگاه و وزارت علوم (2 مهر).
   
   برای کسبه: ترجمه جواز کسب، کارت بازرگانی یا نامه از اتحادیه به فارسی که تأیید می کند فرد مربوطه در آن صنف مشغول به کار بوده و دارای شماره عضویت است.
   
   برای وکلا: ترجمه پروانه وکالت.
   
   برای پزشکان: ترجمه جواز مطب به همراه دانشنامه پزشکی.
   
   برای مهندسان عضو سازمان های نظام مهندسی  ترجمه کارت نظام مهندسی کفایت می کند.
   
  - ترجمه پرینت حساب بانکی 3 ماه گذشته (که به فارسی تهیه شده) با مهر و دو امضای کد دار با حداقل مانده موجودی 15 الی   20 میلیون تومان. برای کسانی که قبلاً ویزای شنگن دریافت کرده ­اند حداکثر 10 میلیون تومان مانده موجودی کافی است. دقت   شود حساب کار کرد 3 ماهه زیاد باشد.
   
  - ترجمه سند مالکیت به همراه دو سری کپی از اصل فارسی.
   
  - پس از صدور ویزا ارائه حداقل پنجاه میلیون تومان ضمانت جهت بازگشت از سفر الزامی است.
   
  در مورد مسافرانی که توسط سفارت حساسیت بیشتری نسبت به آن­ها وجود دارد این مبلغ به تشخیص دریافت کننده ویزا می­ تواند بیشتر شود. (تا 75 میلیون تومان) ضمانت به صورت چک رمز دار یا ضمانت نامه بانکی و یا وکالت محضری بر روی سند ملکی خواهد بود.
 • 1- در صورت عدم صدور روادید از طرف سفارت مربوطه خسارت احتمالی از هزینه های پرداختی کسر و مابقی مسترد می گردد.
   
  2- مسافران می بایبست جهت انگشت نگاری در موعد مقرر در محل سفارت حضور به هم رسانند.
   
  3- ضمانت لازم بر اساس تشخیص آژانس ثبت نام کننده جهت بازگشت از سفر و قرارداد الزامی است.
   
  4- کنترل اعتبار پاسپورت با حداقل 7 ماه از زمان سفر بر عهده آژانس همکار می باشد.
   
  5- در صورت تغییر در برنامه پروازی و یا ایرلاین مربوطه مراتب متعاقبا به مسافران محترم اعلان خواهد شد.
   
  6- با توجه به نوسانات نرخ ارز در صورت افزایش قیمت پرواز مابه التفاوت از مسافر دریافت خواهد شد.
   
  7- اصل مدارک و ضمانت نامه های مسافران تا زمان بازگشت نزد شرکت ثبت نام کننده باقی می ماند.
   
  8- هزینه ترجمه مدارک بر عهده مسافر می باشد.
   
  9- پرداخت 50% از هزینه تور هنگام ثبت نام الزامی است.
 • عکس
 • ویدئوها

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط