تور یونان ایتالیا نوروز 97
 • تور يونان ایتالیا نوروز 97

  4 شب آتن، 2 شب ونیز و 3 شب رم

  آتن

  اگر به دنبال تصویر درستی از آتن هستید بهار و پاييز بهترين زمان سفر است همچنین از سفر در ماه تير و مرداد بپرهیزید که هوا گرم است و شهر لبریز از توریست می باشد.
   
  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله آتن یونان باستان را دنبال کنید.
   
  شهر آتن شامل دیدنی های جذابی است که به آن ها اشاره می کنیم. موزه ملّي باستان‌ شناسي که عالی‌ ترین مجموعه آثار کهن و عتیقه در جهان است و دیگری ميدان رومي اگورا و برج باد نما هستند.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  چشم‌اندازی از Lykavittos که دیدار از آن خالی از لطف نیست. همچنین گردش با متروي آتن به‌ خودی خود تجربه جالبی است که یا آن از ايستگاه اومینیا به بندر پیرِیز بزرگ‌ ترین بندر اروپا بروید. 
   
  در ناحيه معروف کامینیا درنگ کنید و ضمن خوردن غذای محلی مخصوص رسیدن قایق‌ ها به بندر را تماشا کنید و لذت ببرید. دماغه‌ی سوئونیو و معبد پوزئیون که از خدايان اساطيري يونان باستان است در هفتاد كيلومتري مركز شهر قرار دارد.
   
  برای اطلاعات بیشتر درباره آتن این است که شمار یکصد و چهل و هشت صحنه نمایش تئاتر و تماشاخانه در خود جا داده که این شمار از هر شهر ديگري در دنیا بیشتر می باشد. تئاتر کهن هرودوس اتيكوس در پای آكروپوليس، محل گشایش جشنواره‌ی موسيقي و تئأتر سالانه‌ی آتن است. 
   

  ونیز

  بهترین زمان سفر برای این شهر دو هفته قبل از شروع عید لِنت از اعياد كاتوليك‌ ها می باشد چرا که براي جشن‌ های اين مراسم بسیار خوش موقع است. این شهر که از میراث جهانی یونسکو می باشد، شامل دیدنی های جذابی است که به آنها می پردازیم. 
   
  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله ونیز شبیه جایی نیست را دنبال کنید.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  جزيره‌ی مورانو که در شمال ونيز قرار دارد و ديدار از صنايع شيشه‌ كاري دستي آن خالی از لطف نیست. گوندولا که نام قايق‌ های موتوری است، برای حرکت در كانال‌ هاي شهر استفاده مي‌ شود.
   
  تورچِللو از جالب‌ ترین و زیبا ترین جزیره در تالاب ونيز است و حتما فراموش نکنید که از کلیسای کوچک سانتا ماریا واقع در ميدان خاكي جزيره هم دیدن کنید. لیدو نام ساحل ونیز می باشد که بسیار جذاب است. خانه اُپراي لا فِنیچه یکی از زيبا ترين سالن‌ های اروپا است.

  رم

  شهری قدیمی و باستانی شاهد هزاران سال تاریخ و فرهنگ رم پایتخت ایتالیا است. علاوه بر این رم پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر ایتالیا نیز می باشد. این شهر با حومه جمعیتی بالغ بر 3/4 میلیون نفر در مساحتی بالغ بر 1285 کیلمومتر مربع زندگی می کنند. شهر رم دارای رودخانه ای به نام تیبر (Tiber) که شهر را به دو قسمت تقسیم می کند.
   
  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله شهر رم پایتخت ایتالیا را دنبال کنید.
   
  شهر رم به دلیل مرکزیتی که در دوره امپراتوری بزرگ رم داشته دارای آثار تاریخی و باستانی بی شماری است که سالانه ده ها گونه از این آثار از زیر خاک خارج می شوند. 
   
  علاوه بر این این شهر مرکزیتی برای مذهب کاتولیک در دین مسیحیت است چرا که واتیکان به عنوان مرکز حکوکت رهبر کاتولیک های جهان و به عنوان کشوری مستقل در دل پایتخت ایتالیا، در این شهر قرار دارد. در تقسیمات کشوری ایتالیا رم در مرکز منطقه لازیو و استان رم قرار دارد.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  تاریخ رم را معمولاً از 22 آوریل 753 قبل از میلاد مسیح می شناسند که در تقویم سنتی رومی مبدأ تاریخ شهر رم شناخته می شده است. تاریخ رم با افسانه شروع می‌شود. این افسانه امروزه در گوشه و کنار شهر رم به چشم می خورد. یک گرگ در حالی که دو نوزاد کوچک در حال شیر خوردن از پستان های آن هستند.
   
  این افسانه یکی از بازماندگان شهر تروا در آن جنگ افسانه‌ای، به سرزمین ایتالیای امروزی می‌ آید. نوادگانش رموس و رمولوس، بنا به دستور پادشاهی که پسران را می‌ کشته، به آب افکنده می‌ شوند و از قضا، توسط ماده‌ گرگی پرستاری و بزرگ می‌ شوند. و بعد ها این دو تن، شهر رم را بر روی هفت تپه نزدیک به رود تیبر بنیان می‌ گذارند.
   
  این افسانه، خالی از حقیقت هم نیست. بنیان گذاران شهر رم، مردمانی غیر از ساکنان بومی سرزمین ایتالیا بودند که امروزه قوم و تمدن شان به نام اتروسکانی شناخته می‌ شود. آن طور که محققان حدس می‌ زنند، کسانی از بابل یا الهام گرفته از تمدن بابل بودند که به رم آمدند و شهر نشینی را به آن سرزمین آوردند.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  تاریخ رم، سه دوره آغازین و جمهوری، امپراتوری، و افول و سقوط امپراتوری را شامل می‌ شود. سنای رم، مجلسی که به تقلید از یونانی ها برپا شده بود، بازیگر ثابت هر سه دوره بود.
   
  در ابتدا، پس از منازعات فراوان، اختلاف طبقاتی بین اشراف و توده‌ های زیردست برداشته شد و جمهوری شکل گرفت. رمی‌ ها به خاطر ارتش منظم شان توانستند قلمرو خود را از دشت های پیرامون رم (موسوم به لاتیوم، یعنی سرزمین مردم لاتین) به کل ایتالیا گسترش بدهند).
   
  بعد نوبت تسلط بر دریای مدیترانه بود. رمی ها بر سر تصرف جزیره سیسیل با دولت کارتاژ درگیر شدند و بعد از سه جنگ بزرگ، عاقبت (در 149 ق‌م) دولت کارتاژ که روزی بر تمامی ساحل دریای مدیترانه، از سیسیل تا اسپانیا تا آفریقا حکومت می‌کرد، به کلی نابود شد.
   
  یونان هم (در 129 ق‌م) به دست رمی‌ ها افتاد. امپراتوری شکل گرفته بود. با ظهور چهره قدرتمندی به نام ژولیوس سزار، اختلافات داخلی تمام شد و جایگاه امپراتور به عنوان بالاترین قدرت و مظهر اراده رم شکل گرفت.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  در دوره طلایی (27 ق‌م تا 192م) آن‌ها به همسایگی امپراتوری ایران رسیدند و رم از شهری آجری به شهری از مرمر تبدیل شد. تمام ادیبان و فیلسوفان مهم رم در این دوره زندگی می‌ کردند و اکثر داستان های رم باستان، مربوط به این دوران است.
   
  پادشاهی کومودوس پایان عصر طلایی بود. بعد از او، دیگر هیچ چیز مثل قبل نبود. سرداران کشور را چند پاره کردند و اختلافات بین هواداران مسیح و کافران به کیش جدید هم به این چند پارگی افزود.
   
  کنستانتین، تنها امپراتور بزرگ پس از عصر طلایی، کشور را متحد کرد، مسیحیت را آئین رسمی اعلام کرد و شهر کنستانتینوپل (استانبول) را به عنوان پایتخت جدید ساخت (336م).
   
  با این کار البته میراث رم تا قرن‌ ها بعد در امپراتوری بیزانس حفظ شد، اما در واقع کنستانتین به شهر رمولوس خیانت کرد. با مرگ او، امپراتوری به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شد (395م). فاصله این دو پاره امپراتوری، مدام با هم بیشتر می‌ شد.
   
  توریونان-ایتالیا-آتن-ونیز-رم
   
  دیگر نه رم شرقی تاب مقابله با امپراتوری ایران را داشت و نه رم غربی می‌ توانست مانع از هجوم هون‌ ها و وندال‌ ها و گوت‌ ها و سایر اقوام بیابان‌ گرد بشود. آتیلا (در 444م) رسما برای حمله نکردن به رم از امپراتوران غرامت می‌ گرفت.
   
  اوضاع در داخل امپراتوری از این هم عجیب‌ تر بود. یکی از آخرین امپراتور ها، خودش هم از این که به مرگ طبیعی می‌ میرد و هیچ کس علیه‌ اش توطئه نکرده در تعجب بود.
   
  آخرین امپراتور رم، پسر بچه‌ای به نام رمولوس اگوستوس بود ادووآکر، پسر ادکون، وزیر ایتالیا با تهاجم به رم، به سادگی او را از پادشاهی خلع کرد (476م) و پایان امپراتوری رم را اعلام کرد. او دستور داد از آن به بعد، آن سرزمین را ایتالیا بخوانند.
   

   

   

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط