بورگاس بلغارستان شهر آرامش

Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

اگر به دنبال آرامش و زیبایی هستید، شهر بورگاس شما را به ساحلی بکر و آرامشی فراموش نشدنی دعوت می کند. این شهر با هوایی پاک و دل انگیز پذیرای گردشگرانی است که مشتاق فضای آرام و به دور از سر و صدا های تند و هیجان‌ انگیز امروزی هستند.

بورگاس چهارمین شهر بزرگ بلغارستان است.  این شهر به خاطر ایستادگی و روحیه‌ ی استوارش به خود می بالد. مردم این شهر، هرچند به نام نیک صنایع و جایگاه صنعتی‌ شان آگاه و شکر گزارند، اما انتظار دارند بیش از این‌ ها به آن میدان داده شود و سرمایه‌ ی بیشتری دراختیار شان بگذارند.

بورگاس را می‌ توان چون فردی مشت‌ زن پنداشت که اکنون جسارت‌ اش برای رفتن روی رینگ کم شده اما انتظار دارد به خاطر موفقیت‌ های واقعی و غیر نمایشی پیشین‌ اش مورد تشویق و تمجید قرار گیرد، نه برای ظاهر فریبنده‌ اش.

با این وجود این شهر در میان شهر های همسایه در حوزه‌ ی دریای سیاه، صنعتی‌ ترین به شمار‌ می‌ رود. پالایشگاه نفت بورگاس، شماری از کارخانه‌ های تولید مواد شیمیایی را زیر پوشش دارد.

البته همه‌ ی این مراکز صنعتی در نزدیکی ساحل دریاچه‌ هایی که پشت شهر قرار دارند، جای گرفته‌ اند. بورگاس صادر‌ کننده‌ ی آهن خامی است که از معادن محلی اطراف شهر استخراج می‌ گردد و از طریق بندر گاهی که جایگاه کشتی‌ های ماهیگی ری اقیانوس‌ پیماست، صادر می‌ شود.

گویی همه‌ ی این فعالیت‌ های سنتی کافی نبوده، چرا که بورگاس در استخراج نمک از آب دریا نیز دستی دارد. گفتنی است که در حوزه‌ های استخراج نمک دریا از املاح نمک غیر قابل استفاده، لایه‌ ی سیاه‌ رنگی بر جای می‌ ماند.

 جمع‌ آوری و فروش این لایه بسیار سود آور است. چرا که از آن برای درمان برخی بیماری‌ های پوستی استفاده می‌ شود. 

هر اندازه که حومه‌ی صنعتی شهر قانون و قرار درستی ندارد، مرکز شهر بورگاس برقرار است و چون پناه گاهی دلپذیر به گردشگران به‌ تنگ آمده از هیاهو و شلوغی تفرجگاه‌ های کنار دریای سیاه، خوش‌ آمد‌ می‌ گوید.

بخش مرکزی بورگاس با هوایی پاک و دل‌ انگیز پذیرای گردشگرانی است که به دنبال استراحتگاهی هستند که با سلیقه و ارزش‌ های خانوادگی‌ شان سازگار باشد. 

از سال 1903 میلادی و با ورود راه‌ آهن، توسعه‌ ی بورگاس رونق چشمگیری یافت، با وجود نفوذ کمونیسم در سال‌ های پایانی سده‌ی نوزدهم و اوایل سده‌ ی بیستم، در نهایت نتوانست چشم‌ انداز شهر را تحت‌ تاثیر قرار داده و چهره‌ ی آن را فرسوده نشان دهد.

Burgas-bulgaria

دیدنی های بورگاس بلغارستان


از دیدنی های این شهر؛ موزه‌ی‌ طبیعت و علم، موزه‌‌ی قوم‌شناسی، مجسمه‌ی شگفت‌انگیز و غیرعادی گرامافون در انتهای بولوار بُگُریدی، ساحل سی گاردن و تئاترهای تابستانی در فضای آزاد می توان نام برد.

 کلیسای جامع اس اس کِریل اند مِتود، دادگاه سوسیال- رئالیسم؛ از سال 1980 میلادی در میدان تروئیکاتا زمانی پایگاه سران حزب کمونیست بلغارستان بوده است. 

برای اطلاع از دیدنی های شهر بورگاس بلغارستان درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند مراجعه به این درگاه مفید می باشد.

نوع خیابان‌ ها، ساختمان‌ های رنگارنگ در پارک‌ ها و میدان‌ های شهر، سبکی از زندگی آرام و پر آسایش را به گردشگران مشتاق نشان می‌ دهد.

این اوضاع طبیعی و سالم برای گردشگرانی که به دنبال سواحلی با فضا ی آرام و به دور از سر و صدا های تند و هیجان‌ انگیز امروزی هستند، کشش و گیرایی خاصی دارند.

گفتنی است که شش هزار دانشجو ی این شهر برای سر زندگی و شادابی شهر کافی هستند. سخن آخر اینکه بورگاس یکی از بنادر پرکشش دریای سیاه است؛ جایی آن‌ چنان آرام که صدای فکر کردن خودتان را هم می‌ شنوید و از آسایش و فراغتی ناب و سالم لذت خواهید برد.

با قرینه‌ سازی‌ های کنجکاوانه تاریخی می‌ توان گفت که بورگاس در اصل قرار گاهی بوده برای سربازان جان بر کف ارتش روم، که به دستور امپراتور رومی؛ واسپاسین برپا شد.

امپراتور از آنان خواست تا زمانی که وی خواب است حرکت کشتی‌ ها را زیر نظر بگیرند. 

جمعیت: 200271 نفر

بهترین فصل سفر: اردیبهشت تا شهریور؛ توجه داشته باشید که جشنواره بین‌ المللی فولکلور؛ چهار سال یکبار برگزار می‌ شود. 

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
دیدنی های تورنتو کانادا
مونترال کانادا و مهترین دیدنی ها
مونترال کانادا شهری که باید دید
دیدنی های اینسبروک اتریش