تور پراگ فرصت سفر به قلب زیبایی های افسانه ای

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

شهر پراگ با بناهای تاریخی بسیار، معروف به شهر هزار مناره و قلب تپنده گردشگری کشور جمهوری چک است. پراگ شهر معماری است و سبک های مدرن معماری را در کنار سبک های معروفی همچون سبک گوتیک، رنسانس و باروک را در آن خواهید دید که شهر را با بناهای بی نظیری تزئیین کرده اند.

به طور جامع می توان پراگ را یه میراث ابدی برای معماری و هنر به حساب آورد که در کنار شهرهای بزرگ اروپا خود نمایی می کند. گویی پراگ یک موزه بزرگ است که در تور چک می توانید پای پیاده آن را کشف کنید.

پراگ با شکوه طلایی خود که بر روی رودخانه ولدآوا زیبایی خود را دو چندان می کند. این شهر با شکوه و جلال مثال زدنی هر ساله پذیرای گردشگران زیادی است که به این کشور سفر می کنند. پراگ  از ده منطقه تشکیل شده است که قدیمیترین منطقه این شهر منطقه یک است که به نام شهر قدیم پراگ شناخته می شود. پراگ پایتخت کشور کوچک جمهوری چک، معرف و نماینده تمام و کمال این کشور در شناساندن آن به تمامی دنیا است. از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری تا مناظر باشکوه و تاریخی کهن، پراگ را به مقصد اصلی شما در سفر به جمهوری چک تبدیل کرده است.  

تور پراگ ، سفری که غرق در هنر و معماری است

۱- قلعه پراگ ( Prague Castle)

 اولین جایی که در پراگ به سراغش خواهید رفت، قلعه پراگ است که یکی از بزرگترین قلعه های کهن در دنیا است که الهام بخش داستان های کافکا نیز بوده است. این قلعه در بخش مرتفع شهر پراگ قرار گرفته است که زیبایی آن شما را به وجد خواهد آورد. بخشی از این قلعه برای مدتی محل اقامت فرانتس کافکا بوده است که اگر به آثار این نویسنده بزرگ علاقه دارید می توانید در بازدید از قلعه پراگ به محل اقامت او نیز سر بزنید. قلعه پراگ تقریبا در سال 880 میلادی بنا نهاده شد، اما قسمت های مختلفی از آن در طی سالهای مختلف و قرون متوالی تغییر کرده و بازسازی شده است. در این قلعه کلیساها و مکان های مذهبی مختلفی وجود دارد که می توانید در تور پراگ از آنها بازدید کنید. بازدید از قلعه پراگ تنها بازدید از یک قلعه نیست، بلکه بازدید از تاریخ و فرهنگ جمهوری چک است که تور چک را هیجان انگیز و خارق العاده می سازد.

PragueCastleWalkingTour

2- ساعت نجومی(   Prague astronomical clock)

ساعت نجومی نیز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری پراگ، نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. ساعت نجومی پراگ، سومین ساعت کهن در جهان است که همچنان در حال کار کردن است. البته این را مدیون مردم دقیقی است که به آثار باستانی خود بسیار اهمیت می دهند.  این ساعت علاوه بر زمان محلی پراگ، اطلاعات موقعیت خورشید و ماه را نشان می دهد. ساعت پراگ در منطقه یک شهر پراگ، در محله قدیمی این شهر و بر روی عمارت شهرداری شهر پراگ نصب شده است و یک جاذبه پرطرفدار توریستی است. قسمت بالای این ساعت با مجسمه های زیبایی به سبک گوتیک تزیین شده است که گویی مراقب ساعت نجومی عزیزشان هستند.

clock

3- میدان قدیمی شهر پراگ ( (Old Town Square

میدان قدیمی پراگ یکی از جاذبه هایی است که بی شک به آنجا سر خواهید زد. محوطه اطراف میدان پر از جاذبه های تاریخی و کلیساهای متعدد است. این میدان که در طول تاریخ تغییر کرده و تلفیقی از سبک های معماری مختلف است، یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر است که در تور پراگ خواهید دید.

Prague_07-2016_View_from_Old_Town_Hall_Tower

4- کلیسای بانوی ما، قبل از تین ( (Church of Our Lady before Tyn

“کلیسای بانوی ما، قبل از تین” با مناره های بلند و با زیبایی تماشایی که دارد، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری پراگ است. حس ورود به مکانی مقدس و اسرار آمیز با ورودی  باریک و کم نور این کلیسا آغاز می شود و با رسیدن به محوطه داخلی تکمیل می گردد. مجسمه هایی به سبک معماری گوتیک که در ایوان شمالی این کلیسا قرار دارند و نقاشی های محراب که در قرن 15 میلادی بنا نهاده شده اند، جذاب و نفس گیر هستند. زیبایی های این کلیسا  که در طول تاریخ تغییر کرده و به شکل امروزی درآمده اند، جلوه های هنر مردم پراگ را به نمایش می گذارد.

Church of Our Lady before Tyn

 5- پل چارلز (Charles Bridge )  

پل چارلز  با مجسمه هایی که در طول قرنها نگهبان این پل بوده اند به نام چالز چهارم و به دستور او بنا نهاده شده است، که سه منطقه قدیمی شهر و محله قلعه را به هم پیوند می دهد. این پل 600 سال قدمت دارد و به عنوان نماد مهمی برای شهر پراگ به شمار می رود. گردشگران می توانند با بازدید از این پل در کافه ها و رستوران های اطراف این پل تماشایی غذاهای خوشمزه پراگ را میل کنید. بازدید از این پل می تواند فرصت ثبت تصاویر به یاد ماندنی را در اختیار گردشگران بگذارد. هر کدام از مجسمه هایی که در سراسر پل خواهید دید، داستانی برای خود دارند که تور پراگ فرصت شنیدن داستان های آنها است.

Charles Bridge

6- رودخانه ولدآوا  (Vltava river )

 رودخانه ولدآوا حدود ۴۳۴ کیلومتر طول دارد و بلندترین رودخانه جاری در جمهوی چک به شمار می رود. این رودخانه از مرکز شهر پراگ می گذرد و جلوه ای خاص به این شهر بخشیده است. این رودخانه زیبا از جنگل های “بوهم” سرچشمه می گیرد و پس از گذشتن از پیچ و خم های بسیار در پراگ زیبا جاری می شود. این رودخانه شهر پراگ را به منطقه جدید و شهر قدیم تقسیم می کند که پل چارلز نیز بر روی این رودخانه قرار گرفته است. انعکاس زیبایی های شهر بر روی آب رودخانه شما را به یاد آثار هنرمندان نقاش بزرگ دنیا خواهد انداخت که بی شک شهر پراگ را دستمایه نقاشی های خود کرده اند.

Vltava river

7- کلیسای جامع سنت ویتوس ( St. Vitus Cathedral )

کلیسای جامع سنت ویتوس نمونه کاملی از معماری سبک گوتیک است. این کلیسا محل دفن شاهان و امپراطوران رومی متعددی است که در طول قرون متوالی در این کلیسا دفن شده اند تا امروزه یکی از زیباترین کلیساهای جهان را پدید بیاورند. این کلیسا در قرن دهم میلادی ساخته شده است و با گذشت حدود 1000 سال هنوز یکی از استوارترین و قدیمی ترین جاذبه های پراگ پا برجا است.

 St. Vitus Cathedral

8- میدان ونس سالز

در مرکز شهر پراگ میدانی قرار گرفته است که بی شک یکی از توریستی ترین مکان های پراگ است. این میدان در طول سالها رویدادهای مختلفی را به خود دیده است و یکی از پرطرفدارترین جاذبه های تاریخی شهر پراگ به شمار می رود. پیشنهاد می کنیم حتما بازدید از این میدان زیبا را در برنامه سفر به پراگ قرار دهید.

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
بستن منو