تور کرواسی و جاذبه های گردشگری این کشور، شما را مبهوت خود خواهند کرد

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

وقتی کروات ها در سال 1991 اعلام استقلال کردند، خودشان هم نمی دانستند که بعد از جنگ چهار ساله این کشور، مرز های عقب ماندگی خود را در هم می شکنند و به سرعت مسیر توسعه را در پیش می گیرند.

اکنون بعد از گذشته تنها دو دهه از زمان استقلال این کشور جوان ، کرواسی تبدیل به یک کشور زیبا، توسعه یافته و پر طرفدار در کناره دریای آدریاتیک شده است که هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

این کشور زیبا با داشتن بیش از 1000 جزیره در دریای آدریاتیک بهشتی برای سفرهای تابستانی گردشگران است. 48 جزیره بزرگ از این جزایر قابل سکونت هستند و نقش مهمی را در جذب توریست و اقتصاد این کشور ایفا می کنند. کرواسی یک کشور تازه استقلال یافته اما با شاخص های رفاهی بالا است که اگر در شهر های این کشور گردش کنید به راحتی این موضوع را لمس خواهید کرد. مرکز سیاسی کشور کرواسی شهر زاگرب است که بزرگترین شهر این کشور نیز به شمار می رود و اگر از زیبایی این شهر بپرسید باید بگوییم یکی از زیباترین شهر های جهان که تاکنون بر روی کره زمین ساخته شده است. پیشنهاد می کنیم حتما در تور کرواسی شهر زاگرب را ببینید. معماری بی نظیر، خانه های فوق العاده زیبا و شهری امن برای توریست هایی که برای کشف کشوری آمده اند که در مقایسه با کشور های دیگر اروپایی جوان است. همین جوانی ، سرزندگی و طراوت را به گردشگران هدیه خواهد داد. کرواسی بهشتی بر روی زمین است. با ما همراه باشید تا ویژگی های این کشور را با هم مرور کنیم.

هنر و معماری در شهرهای کرواسی ریشه دوانده است.

کرواسی برای معرفی خود به عنوان یک کشور فعال در گردشگری از تاریخی چند هزار ساله سود می برد. آثاری همچون کولوسئوم شهر پولا(Pula) شما را به یاد تاریخ شکوهمند امپراطوری رم خواهند انداخت. خلاقیت و هنر در معماری و چینش المان های شهری در شهر زاگرب، به وضوح قابل مشاهده است. شهرهای کرواسی با اصالت و محکم در جای خود ایستاده اند. بافت کهن شهر ها هنوز دست نخورده به جای مانده و سفر به کرواسی شما را به دوران امپراطوری های با شکوه خواهد برد. نظم و هماهنگی در شهرهای کرواسی آرامشی باور نکردنی را به شما هدیه خواهد کرد. این نظم و ترتیب نه تنها در زاگرب، بلکه در شهر های اسپلیت(Split)، رییکا(Rijeka)، زادار(Zadar)، اوسییک(Osijek) و باقی شهرها نیز به چشم می خورد. ساختمان های شهری با سقف های شیب دار و معمولا به رنگ قهوه ای روشن مشخصه شهر های کرواسی هستند. اغلب مردم کرواسی مسیحی کاتولیک هستند و همین امر باعث ساخته شدن شهرها با المان های خاص مسیحی شده است. کلیساها ، بناهای تاریخی کهن و ساختمان های ملی از مشخصه های معماری قرون وسطایی لبریز هستند. زیبایی های شهری با ساختمان های روشن و استوار، در تمامی شهرهای کوچک و بزرگ دیده می شود و اگر بخواهیم شهر های زیبای کرواسی را نام ببریم با لیست بلند بالایی رو به رو خواهیم شد.

croatia1

در تورهای کرواسی کدام مناطق را ببینیم.

تور کرواسی یک تور مهیج برای گردشگران است. اگر در نقشه کرواسی به دنبال جاذبه های گردشگری کرواسی بگردیم، اکثر آنها را در ساحل یا بر روی جزیره های دریای آدریاتیک خواهیم یافت. کرواسی از شهر های ساحلی زیبا بسیاری سود می برد اما در نواحی مرکزی این کشور نیز پارک های طبیعی فوق العاده زیبا با چشم اندازهای وسیع و شگفت انگیز وجود دارد که پذیرای گردشگران بسیاری است. پارک ملی پلیتویک(Plitvic National Park) و پارک ملی کرکا(Krka National Park)، دو پارک بزرگ طبیعی این کشور هستند که در زیبایی مثال زدنی اند. این پارک های زیبا با وجود دریاچه ها و آبشارهای بسیار در نوع خود بی نظیرند. فرقی نمی کند که به کدام شهر این کشور زیبا سفر خواهید کرد. کرواسی سرشار از جاذبه های طبیعی و زیبایی های بی همتایی است که در تمامی مناطق آن می توانید لذتی متفاوت را درک کنید. کرواسی در فصل بهار هوایی دلپذیر را دارد که این کشور را به مقصدی مناسب برای تورهای نوروز تبدیل می کند. 

croatia12

غذاهای کرواسی ، با ذائقه ما جور هستند.

سفر به کرواسی و دیدن شهرها و مناظر این کشور به یاد ماندنی خواهد بود. در کنار این دیدنی ها غذاهای خوشمزه کرواسی نیز برای گردشگران جذاب خواهد بود. غذاهای کرواسی بسیار متنوع هستند، از غذاهای دریایی گرفته تا انواع کباب ها و همین طور رگه هایی از آشپزی شرقی را می توان در طیف بی همتای غذاهای کرواسی مشاهده کرد. پایه اصلی غذاهای کرواسی گوشت است . تقریبا در تمامی غذاهای این کشور می توانید گوشت را به عنوان ماده اصلی ببینید. پکا(Peka) ، بوردت(Brudet) ، سواپی(Cevapi)، پاستیکادا(Pasticada) و انواع کباب های ماهی و بره نیز جزو اصلی ترین غذاهای این کشور هستند. تقریبا می توان گفت مردم کرواسی ذائقه غذایی یکسانی با ما ایرانی ها دارند و چشیدن طعم غذاهای کرواسی برای گردشگران طعمی دلپذیر  وآشنا را یادآور خواهد شد.

مسافرت به کرواسی بدون اخذ ویزای مستقل کرواسی  امکان پذیر است.

کشور کرواسی از اعضای اتحادیه اروپا است اما جزو منطقه شینگن محسوب نمی شود. پس برای سفر به کرواسی نیازی به اخذ ویزای شینگن نیست. برای ورود به کرواسی باید ویزای مستقل کرواسی اخذ شود البته در دو صورت می توان بدون اخذ ویزای مستقل کرواسی نیز به این کشور سفر کرد:

1- با داشتن ویزای مولتی شینگن

2- با داشتن اقامت دائم یکی از کشور های اتحادیه اروپا

همچنین قرار است در سال 2020 کشورکرواسی نیز به جمع کشورهای حوزه شنگن بپیوندد. کرواسی را حتما ببینید تا بهترین خاطره سفر را برای خود و خانوادتان رقم بزنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
بستن منو