در تور نوروز کرواسی به دیدن لوکیشن های بازی تاج و تخت(Game of thrones) بروید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

شاید وقتی کارگردان فیلم ارباب حلقه ها، نیوزیلند را به عنوان خانه هابیت های کوتاه قامت و خوش فکر معرفی می کرد، هیچ فکرش را نمی کرد که این مسئله در دنیای فیلم سازی باب شود و برای ساختن یک فیلم از چند لوکیشن در نقاط مختلف دنیا استفاده شود.

به هر حال نیوزیلند کمتر شناخته شده به لطف فیلم سراسر اعجاب ارباب حلقه ها به کشور پرطرفدار در صنعت گردشگری تبدیل شد. از آن پس موج های گردشگران به این کشور سرازیر شد و از دهکده هابیت های افسانه ای و لوکیشن های دیگر بازدید کنند. حال پس از چند سال با ساخته شدن سریال بازی تاج و تخت یا همان (Game of thrones) که به همان اندازه اعجاب انگیز و پر طرفدار است، کرواسی هم توانسته است توریست های بیشتری را جذب کند.در اینجا قصد داریم به لوکیشن های معروف این سریال بپردازیم که در تور اروپا و سفر به کرواسی زیبا خواهید دید. تور نوروز کرواسی بهترین فرصت برای دیدن شهرهای بازی تاج و تخت است که بی شک شما را به وجد خواهد آورد.

سفر به کرواسی ، سرزمین پادشاهان

یکی از باشکوه ترین لوکیشن های که در فصل دوم بازی تاج و تخت دیده می شود و قسمت اعظم این فصل و فصل های بعدی نیز در آن می گذرد، سرزمین پادشاهان یا (King’s Landing) است که در شهر ساحلی و زیبای دوبروونیک کرواسی قرار دارد. گرچه شکوه و جلال اغراق آمیز سرزمین پادشاهان ارمغانی از جلوه های ویژه است اما دوبروونیک کرواسی نیز که در کنار ساحل دریای آدریاتیک واقع است، بسیار زیبا و چشم نواز است. این شهر ساحلی از سال های دور یک شهر تجاری بوده است و رقیبی برای شهر پر آوازه ونیز به شمار می رفته است. برج ها و اسکله قرون وسطایی این شهر شما را به حال و هوای سرزمین پادشاهان بازی تاج و تخت می برد. به راستی هم دوبروونیک یک شهر باستانی و به شکل اعجاب انگیزی زیبا و دیدنی است. تورهای نوروز فرصتی است که با سفر به کرواسی و شهر دوبروونیک، در کنار بازدید از این شهر، بتوانید حس و حال شخصیت‌های محبوب خود را وقتی که در این خیابان قدم می‌زدند را به خوبی تجربه کنید.

جالب است بدانید عوامل سازنده فیلم از تمامی ظرفیت های دوبروونیک استفاده کرده اند، قلعه سرخ یا همان Red Keep، همان قلعه لوریه‌ناتس یا قلعه سنت لارنس (St. Lawrence Fortress) کرواسی است که در این شهر قرار دارد.

game-of-thrones

سفر به اسپلیت کرواسی، سفر به شهر دراماتیک بازی تاج و تخت

دوبروونیک تنها شهر کرواسی نیست که مورد توجه سازندگان این سریال قرار گرفته است. کشور کرواسی آنقدر زیبا و مجلل است که شهر اسپلیت این کشور نیز که پر از لوکیشن های خاص و کمیاب می باشد، برای فیلمبرداری انتخاب شده است. شهر اسپلیت(Split) دومین شهر بزرگ کرواسی می باشد و در ساحل شرقی دریای آدریاتیک قرار گرفته است. شهری با ساختمان های سفید و با آب و هوای معتدل که سالیانه هزاران نفر از آن بازدید می کنند. گرچه اسپلیت به علت موقعیت جغرافیایی و همچنین ساختمان های باستانی و زیبای خود، همیشه مورد توجه گردشگران بوده است اما با انتخاب قسمت های مختلف این شهر به عنوان لوکیشن های فیلم برداری در قسمت های مختلف سریال بازی تاج و تخت، شهرتش را بیش از پیش کرده است. در اسپلیت بناهای تاریخی و فرهنگی متعددی برای بازدید وجود دارد که می توانید در تور کرواسی نوروز از آن ها بازدید کنید. قدمت این شهر به دوران باشکوه امپراطوری رم باز می گردد که از آن دوران، آثاری همچون کاخ رومی امپراتور دیوکلتیان (Diocletian’s Palace) را خواهید دید. از جاذبه های دیگر این شهر می توان به کلیسای جامع سنت دومیناس (cathedral of saint domnius) اشاره کرد که یک کلیسای بزرگ که ترکیبی از معماری رومی و معماری کلیساهای کاتولیک را در خود دارد. همچنین بناهای شگفت انگیز و دراماتیک اسپلیت و شهرهای دیگر کرواسی باعث شده است تا از آنها به عنوان محل فیلم برداریِ مجلل ترین شهرهای سریال بازی تاج و تخت استفاده شود. امیدواریم در تورهای کرواسی به این دو شهر زیبا سفر کنید تا با شگفتی های آنها از نزدیک آشنا شوید.

تورهای نوروز 98 فرصت خوبی برای سفر به کرواسی است که در آن بتوانید به کشف جاذبه های این دو شهر ساحلی زیبا که دستمایه پرطرفدارترین سریال تاریخ شده اند، بپردازید.

 

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
بستن منو