در سفر به پاریس چگونه از مترو استفاده کنیم

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مترو پاریس یکی از گسترده ترین متروهای جهان است و روزانه حدود 7 میلیون نفر را جا به جا می کند. متروی پاریس از ساعت 5.30 صبح شروع به کار می کند و تا ساعت 1.30 صبح به فعالیت خود ادامه می دهد. قطارها معمولا سر وقت می رسند و در ساعات شلوغ روز هم بیشتر از 5 دقیقه منتظر قطار نخواهید ماند. ایستگاه های مترو با حرف M بزرگ علامت گذاری شده اند.

اگر از مترو پاریس استفاده می کنید باید مراقب باشید که برای هر خط مترو بلیط مخصوص همان خط را تهیه کنید تا جریمه نشوید. اگر در متروی پاریس خطی را به اشتباه سوار شوید می توانید در ایستگاه بعدی پیاده شوید و بدون خرید بلیت، خط درست را سوار شوید.

در این مقاله سعی داریم به برخی از نکات مهم استفاده از مترو در تور پاریس بپردازیم که در زمان و هزینه سفر شما صرفه جویی خواهید کرد.

در سفر به پاریس چگونه بلیط مترو بخریم؟
 

برای خرید بلیت می توانید از دکه هایی که داخل مترو وجود دارد اقدام به خرید بلیت کنید و همین طور می توانید از دستگاه های اتوماتیک خرید بلیت ، بلیت خود را بخرید که هم با سکه و هم با کارت اعتباری می توانید این کار را انجام دهید. در مورد استفاده از این دستگاه ها هم نگران نباشید، اغلب این دستگاه ها زبان های مختلفی دارند که می توانید زبان انگلیسی را انتخاب کنید و به راحتی بلیت خود را بخرید. می توانید با هزینه کمتر از 13 یورو بلیت نوع T  را بخرید که برای اغلب وسایل نقلیه عمومی معتبر است. اما بهتر از بلیت های نامحدود 1،2،3 و 5 روزه استفاده کنید که به شما امکان می دهد در مدت اقامت خود در پاریس به طور نامحدود از مترو استفاده کنید. پس دو نوع بلیت برای استفاده از مترو پاریس وجود دارد : بلیت های نرمال و بلیت های نامحدود که در بالا هر کدام توضیح داده شد.

france

استفاده از مترو در سفر به پاریس چگونه است
 

معمولا در هر ایستگاه متروی پاریس یک نقشه بزرگ از کل مترو پاریس و یک نقشه از کل خروجی های همان ایستگاه وجود دارد که شما به راحتی می توانید از این نقشه ها استفاده کرده و مسیر خود را پیدا کنید. اگر چمدان های زیادی را در تورهای پاریس به همراه دارید، معمولا بهتر است از مسیر هایی استفاده کنید که مجبور نباشید پیاده روی کنید. اگرچه برخی از مسیرهای شما طولانی تر می شود اما باز هم منطقی تر این است که خط خود را عوض نکنید.

امنیت در متروی پاریس
 

متروی پاریس متروی امنی است اما همان طور که در همه شهرهای دیگر دنیا جیب برها و کلاهبردارانی وجود دارند که منتظر فرصت هستند، پس سعی کنید تا کیف یا کوله پشتی خود را در معرض دید خود نگه دارید یا زیپ آنها را قفل کنید . استفاده از گوشی همراه خود را که معمولا هدف آسان و ارزشمندی برای دزدها هستند را به حداقل برسانید.

برنامه زمانی در متروی پاریس را جدی بگیرید
 

برای استفاده از متروی پاریس باید بدانید مترو کمی قبل از ساعت 6 صبح باز است. مترو آخر هفته ها تا ساعت 2 صبح و در روزهای کاری هفته تا ساعت 1.30 صبح فعال است. توصیه می کنیم قبل از استفاده از متروی پاریس حتما نگاه دقیقی به نقشه مترو و ساعات حرکت قطارها بیاندازید.

france

 توصیه های دیگر در استفاده از مترو در تورهای پاریس
 

·         در هنگام استفاده از پله برقی در ایستگاه های مترو پاریس، همیشه در سمت راست پله های برقی مترو بیاستید تا کسانی که عجله دارند بتوانند به آسانی عبور کنند.

·         تا پایان سفر خود و تا خروج از مترو بلیت خود را نگه دارید

·         اگر کارکنان خطوط مترو بخواهند بلیت شما را چک کنند و شما بلیتی برای ارائه نداشته باشید جریمه خواهید شد.

·         به محض اینکه صدای اعلام بسته شدن درب قطار را شنیدید از درب قطار فاصله بگیرید تا بسته شود

·         برای سوار شدن به خط درست خود لطفا از نقشه های موجود در ایستگاه استفاده کنید که دچار دردسر نشوید.

تور پاریس می توانید سفری کم هزینه تر باشد اگر شما به درستی از وسایل نقلیه و مترو استفاده کنید. به همین منظور منطقی است که قبل از سفر به پاریس ، به دقت در مورد استفاده از وسایل نقلیه عمومی و به خصوص مترو را مطالعه کنید. 

مجله گردشگری ماژلان

مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر

بستن منو