ده موردی که قبل از سفر به کانادا باید بدانید

Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

مهم نیست که برای سفری که در پیش رو دارید از ماه ها قبل برنامه ریزی کرده اید، و یا سفری معمولی و روتین است. به هر حال به کانادا خوش آمدید…!

معمولا مردم کانادا اهل سفر هستند، در سال 2015 میلادی، 67% از آن ها پاسپورت داشتند و به لطف جمعیت متنوعشان با فرهنگ ها، زبان ها و رسوم مختلف ارتباط دارند.

 

آن ها ادعا می کنند که اصلا شبیه همسایه های جنوبی شان یعنی آمریکایی ها نیستند و البته ادعای درستی هم دارند. کانادا کشوری بزرگ است.

 

مطمئنا نمی توانید همانطور که به فرانسه سفر می کنید به کانادا هم سفر کنید، مگر اینکه عضو خانواده سلطنتی یا عضو نامزد مبارزات انتخاباتی باشید. به خاطر داشته باشید که که شهرهای کانادا بسیار گسترده هستند.

 

به خیابان های طولانی وعریض نگاه کنید. بزرگ ترین خیابان یونگ است که 86 کیلومتر طول دارد. از نکات سفر کانادا این است که در هنگام رزرو هتل، به نزدیک بودن ایستگاه اتوبوس و محل دادرسی توجه کنید.

 

حومه های شهری، مانند Kanata  در آتاوا، یا Scarborough درتورنتو با محدوده ای مشخص، همانند شهرهای داخلی دارای مرکز خرید، سوپرمارکت، پارک و… هستند. معمولا جمعیت کمتری در این مناطق زندگی می کنند.

 

از جمله نکات سفر کانادا که باید بدانید این است که هتل ها و مکان های اقامت در این مناطق ارزان تر است. اما عیبش این است که با اقامت در آن جا از جنب وجوش و تحرک شهر دور می مانید و رفت و آمدتان مشکل می شود و نمی توانید به هرجا که بخواهید پیاده روی کنید.

 

از دیگر نکات سفر کانادا این است که در هنگام خرید مبلغی که می پردازید بیشتر از مبلغی است که درج شده، نگران نباشید هیچ کس قصد ندارد سرتان کلاه بگذارد، دلیل این امر این است که مبلغ درج شده بدون در نظر گرفتن مالیات فروش محاسبه شده است.

 

 

 

ممکن است این قضیه اعصابتان را به هم بریزد چون مجبورید پولتان را خرد کنید. مردم کانادا خودشان هم با این قانون مشکل دارند. از دیگر نکات سفر کانادا این است که هرگز قیمت کامل را پرداخت نکنید!

 

کانادا هم مثل آمریکا کشوری است که عرضه و تقاضا بر بازار حکم فرمانی می کند. رقابت در بسیاری از صنایع شدید است. هرکسی که تبلیغات خوب، فروش های ویژه، گارانتی مناسب و پیشنهادات جدیدتری داشته باشد می تواند معامله اش را شیرین تر کند.

 

پس قبل از خرید قیمت ها را مقایسه کنید. برای مثال قیمت بنزین از ایستگاهی به ایستگاه دیگر متفاوت است و به صورت روزانه تغییر می کند.

 

کانادا کشوری دو زبانه ( وبه طور غیررسمی چند زبانه) است. در حدود 85% از کانادایی ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند و عده ای به زبان فرانسوی و برخی دیگر هم به هر دو زبان.

 

زبان فرانسوی متداول در کانادا در برخی واژگان با زبان فرانسوی معمول متفاوت است. اگر در شهر”کبک ” اقامت دارید حتما فرانسوی یاد بگیرید زیرا بیشتر مردم آن جا فقط به این زبان صحبت می کنند.

 

مردم بومی مردم واقعی کانادا هستند. از نکات سفر کانادا این است که هرگز آن ها را اسکیمو یا هندی  خطاب نکنید، زیرا این اصطلاحات برایشان تحقیر آمیز تلقی میشود. اصطلاحات مناسب برای این سه گروه First Nation , Inuit, Metis می باشد.

 

تسخیر اجباری فرهنگ کانادا فصل تاریکی از تاریخ است که اثراتی را به جای گذاشته است که امروزه گام هایی برای رسیدن به مصالحه هستند. اما مسائل اجتماعی و اقتصادی نامناسب برمردم بومی تاثیرات بدی می کذارد.

 

بهترین راه برای درک فرهنگ غنی مردم بومی، فراموش کردن همه ی کلیشه های پخش شده از طریق فیلم های هالیوودی است. به خصوص لباس هالووین هندی که واقعا تحقیرآمیز است.

 

 

 

کانادا حکومت موکراسی بزرگی دارد هرچند هنوز کامل نیست. شکار کردن در تمام سال و در سراسر کانادا اتفاق می افتد که جزء فرهنگ بومی است. دیدگاه مردم  Inuit درمورد شکار حتی اگر علاقه ای هم در این زمینه ندارید ممکن است برایتان جالب باشد.

 

از مهم ترین نکات سفر کانادا جاذبه های مشهور و شگفت انگیز آن است که دیدن آن ها را هرگزنباید از دست بدهید، مانند آبشار نیاگارا.

 

در تور کانادا اگر به اندازه کافی زمان در اختیار دارید حتما به شهرهای کوچک تر هم سری بزنید و از رمز و رازشان سر در بیاورید.

 

ماجرا جویی در شهرهای کوچکی مثل پمبورک، کانهنوکوی، ماتاوا، دیپ ریور و… می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. کانادایی ها در سطح اجتماعی رفتار بسیار خوبی دارند و شاید این امر میراث بریتانیایی ها به آن ها باشد.

 

از نکات سفر کانادا که حتما باید بدانید این است که معمولا هر عملی که خرابکاری یا توهین تلقی شود، نهی می شود. اعمالی نظیر ایجاد صحنه های زشت وزننده در خیابان، ایجاد سر و صدا، تنبلی و وقت کشی کردن، زباله ریختن و مست کردن در خیابان.

 

درکانادا ارائه خدمات راحت و دوستانه دور از انتظار نیست. بیشتر مغازه ها از ساعت 7 صبح تا آخر شب باز هستند، و رستوران انواع غذا ها برای برنامه های غذایی مختلف را اماده می کنند.

 

می توانید با شماره های رایگان با نمایندگان خدمات مشتریان تماس برقرار کنید. هرچیزی که نیاز داشته باشید به عنوان مثال خود پرداز معمولا به خوبی کار می کند.

 

تنها یک استثنائ ممکن است وجود داشته باشد و آن هم حمل ونقل عمومی در شهر های اصلی است که ارزان، سریع و راحت نیست.

 

از نکات سفر کانادا که باید توجه داشته باشید فعالیت های غیر خانوادگی است. این فعالیت ها شامل مصرف مشروبات الکلی، سیگار کشیدن، استعمال مواد مخدر و هر چیزی که به مسائل جنسی مربوط است، می شود.

 

این فعالیت ها باید در فضاهای خصوصی انجام شوند و در اماکن عمومی صورت خوشی ندارند. در روز کانادا، یکی از برگترین جشن های سال در آواتا هم کسی را نمی بینید که مست و سرگردان درخیابان ها پرسه بزند.

 

این اعمال به صورت خصوصی انجام می گیرند به همین دلیل است که مردم کانادا به حیاط خلوت و زیر زمین خانه هایشان بسیار اهمیت می دهند! به هرحال شک نکنید که وقتی برای اولین بار به کانادا سفر می کنید قطعا شگفت زده خواهید شد.

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
دیدنی های تورنتو کانادا
مونترال کانادا و مهترین دیدنی ها
مونترال کانادا شهری که باید دید
دیدنی های اینسبروک اتریش