دیدنی های اینسبروک اتریش

Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

اینسبروک اتریش شهری فراموش نشدنی برای تمامی گردشگران است. این شهر که به ورزش های زمستانی خود به ویژه اسکی می بالد محل گرد هم آیی ورزشکاران در فصل سرما است. با این حال این شهر دیدنی های بسیاری دارد. در این مقاله به کلیاتی از دیدنی های اینسبروک اتریش اشاره می کنیم.

اینسبروک اتریش و ورزش‌ های زمستانی، هر دو دست‌ ها را در دستکش‌ اسکی هل داده و دست در دست با هم به ‌پیش می‌ تازند.

با این حال در این سکونت‌ گاه باستانی که در سایه کو‌ه‌ های ناحیه تیرول در اتریش غربی گسترده شده، چیزی بیش از سُر خوردن روی برف‌ می‌ گذرد.

اینسبروک خیلی پیشتر از آنکه به‌ عنوان مرکز ورزش‌ های زمستانی نام و آوازه پیدا کند و دوبار به میزبانی بازی‌ های‌ زمستانه المپیک برگزیده ‌شود، به خاطر موقعیت استراتژیک ویژه‌اش از ارزش بالایی برخوردار بود.

چرا که این شهر در نزدیکی گذرگاه برِ‌نِر جای دارد که ایتالیا را از آسان‌ ترین مسیر ممکن در کوه‌ های آلپ به شمال پیوند می‌دهد.

در عکس زیر تپه معروف برگیسل Bergisel با ارتفاع 746 متر در جنوب اینسبروک اتریش که به عنوان پیست پرش برای اسکی مورد استفاده قرار می گیرد.

از زمان رومیان، بر سر این منطقه جنگ‌ بوده و در طول تاریخ بار ها دست به دست گشته است. در سال‌ های پایانی سده‌ی پانزدهم هنگامی که امپرتور ماکسی‌ میلیان اول تاج‌ و تخت‌اش را به این مکان انتقال داد، اینسبروک به یکی از کانون‌ های اصلی اروپا تبدیل شد.

جلوه‌ هایی از چنین میراثی را در برخی از بنا های نفیس و بسیار کهن شهر می‌ توان دید؛ مانند قصر ستایش‌ برانگیز شلوس اَمبراس، کلیسای جامع سنت جاکوب، کاخ سلطنتی، چندین ساختمان همگانی، کلیسا ها و دروازه‌ی پیروزی که در سال 1765 میلادی برپا شد.

از دیگر دیدنی‌ های چشمگیر شهر ساختمان سقف زرین است که در سال 1500 میلادی با کاشی‌ هایی از جنس مس با نقش‌ های طلا کاری‌ شده و برای ماکسی‌ میلیان بنا شده.

مقبره زیبای وی در کلیسای هوف یافت می‌ شود. امروزه درآمد حاصل از گردشگری در سراسر سال اقتصاد محلی را تامین می‌ کند و اینسبروک هم در عوض هر چه در توان دارد انجام می‌ دهد، تا خوشنودی مهمانان‌ اش را فراهم سازد.

هسته‌ی کهن شهر برای اهل خرید، آن‌ هایی که طرفدار دیدن مکان‌ های تاریخی هستند و آن‌ هایی که کافه‌ نشینی را می‌ پسندند موهبتی است.

زمین‌ های آزاد و کوه‌ های پیرامون شهر، زمستان‌ ها امکانات مناسبی برای ورزش‌ های زمستانی در اختیار می‌ گذارد‌ و تابستان‌ ها با چشم‌ انداز هایی از کوه‌ های آلپ که در زیبایی مانند کارت‌ پستال است.

امکان انجام طیفی از تفریحات و فعالیت‌ های مخصوص فضای آزاد را فراهم می‌ کند همچون دیداری از بوستان آلپی در جنوب شهر که با ماشین‌ های کابلی باید به آن رسید.

چندین موزه‌ی جالب در اینسبروک وجود دارد مانند موزه‌ی زنگ از مجموعه زنگوله‌ هایی که سالیان دراز در یک خانواده‌ جمع شده. 

دیگری موزه‌ی Riesenrundgemalde است که نقاشی بسیار بزرگ پانورامایی از نبرد بِرگیسِل از جنگ‌ های ناپلئونی، در آن به نمایش گذاشته شده است.

درگاه رسمی گردشگری: برای اطلاع بیشتر از شهر اینسبروک می توانید به درگاه رسمی این شهر مراجعه کنید.

austria

اینسبروک اتریش و مهم ترین دیدنی ها
 

باغ‌ وحش آلپن‌زو؛ که گفته می‌ شود مرتفع‌ ترین باغ‌ وحش دنیاست و جانوران موجود در رشته‌ کوه‌ های آلپ را نگه‌ داری می‌کند. سکوی پرش اسکی بِرگیسِل؛ با دورنمایی بسیار زیبا. اما مراقب باشید که تسلیم وسوسه‌ی پرش با اسکی از آن اوج نشوید.

موزه‌ی اندام‌ شناسی که اندکی مخوف هم هست، روایت‌ گر تاریخ علم پزشکی. ستون سَنت آن، که در سال 1706 میلادی به پاس عقب‌ نشینی نیرو های باواریایی برپا شد.

خیابان‌ های ماریا ترزا و هرزوگ فردریش در قلب شهر که تنها رو به عابران پیاده باز است و می‌ توان به شکل جدی در آن‌ ها به خرید پرداخت.

بد نیست بدانید روستاییان بیرون از شهر هنوز شلوار های چرمی به پا می‌ کنند و نوعی آواز می‌ خوانند که به‌ طور سنتی در مناطق روستایی شمال اروپا مرسوم بوده. (به این شیوه آواز یودل یا یودلینگ می‌ گویند)

جمعیت: 121329 نفر.

بهترین فصل سفر: پاییز تا بهار برای ورزش‌ های زمستانه و تابستان برای استراحت.

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
دیدنی های تورنتو کانادا
مونترال کانادا و مهترین دیدنی ها
مونترال کانادا شهری که باید دید
دیدنی های اینسبروک اتریش