زوریخ سوئیس شهر قانون

Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

زوریخ شهری که به دارا بودن بالاترین کیفیت زندگی مشهور است. شهری با بنای های کهن در کنار دریاچه ای با آبی زلال و آسمانی آبی قرار دارد. زوریخ شهری قانونمند و بسیار پاک که زندگی باشکوهی را ارائه میدهد.

سوئیس، کشوری است که اگر زباله‌ هایتان را خارج از نوبت و روز گرد آوری زباله، دم در بگذارید، توهینی نابخشودنی پنداشته‌ می‌ شود!

برای اطلاعات بیشتر در مورد تور سوئیس لطفا کلیک کنید.

به این ترتیب بهتر است به‌ یاد داشته باشید که در کانون اقتصادی چنین کشوری، کسی در مورد کوتوله‌ های مال‌ اندوز (اصطلاحی عامیانه‌ برای بانک‌ داران سوئیسی) شوخی ندارد.

سوئیسی‌ های اتو کشیده، به هیچ‌ وجه بانک و بانک‌ داری را ساده نمی‌ گیرند. نام زوریخ، پیوسته به‌ عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی سر زبان‌ هاست.

بنابراین به‌ نظر می‌ رسد این مال‌ اندوزان کوچک در باب زندگی درست و باشکوه نکات ارزنده‌ ای بدانند! این شهر بی‌ گمان جایی ‌است بسیار پاک، به‌ سامان و بر روال.

مناره‌‌ ی کلیسا هایش بر فراز ردیفی از بنا های کهن، در کنار دریاچه و آسمانی آبی و زلال سر بر آورده‌ اند. 

Zurich-Switzerland-1

دیدنی های زوریخ سوئیس


از دیدنی های این شهر می توان به پنجره‌هایی با شیشه‌ هایی‌ رنگی که آثار مارک شاگال در کلیسای فرامونستِر در مرکز شهر می باشد و سیل‌ سیتی در بخش جنوبی شهر که  یک مجتمع جدید ویژه خرید و سرگرمی با رستوران، کلاب و سینما است اشاره کرد.  همچنین پاویونلوکوربوزیه که در پارک زوریخ-هورن، آخرین ساختمانی است که این معمار مدرن برجسته پیش از مرگ در سال 1965 میلادی طراحی کرده است.

 آرامگاه و مجسمه جیمز جویس نویسنده‌ی نامدار کتاب اولیس که در گورستان فلانترن است، وی این شاهکاری ادبی را در جنگ جهانی اول در زوریخ نوشت و سپس به آن شهر بازگشت تا در سال 1941 میلادی زندگی را همان‌ جا بدرود گوید. 

باغ‌ وحشی عالی با محوطه‌ ی آزاد مخصوص شیر ها و محدوده‌ی جالبی که باز آفرینی جنگل‌ های استوایی masoala است. 

برای اطلاع از دیدنی های شهر زوریخ سوئیس درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.

شهر در جایی که رود لیمات از دریاچه زوریخ جدا می‌ شود، پدید آمده است. شهر کهن زوریخ (اَلت‌اِشتاد) که بر هر دو سوی رود خانه گسترده شده‌ و به خوبی مورد محافظت قرار داشته، برای گشت‌ و گذار، نقطه آغازین بسیار خوبی است.

در کوی و گذر درهم‌ تنیده‌ی این ناحیه مکان‌ های دیدنی و جالب بسیاری هست که ارزش کشف و کاوش را دارند.

از دیگر تجربه‌ های جالب در زوریخ ویترین‌ گردی در میان فروشگاه‌ های خیابان بانهوف‌ اشتراسه است که یکی از بزرگ‌ ترین، کامل‌ ترین و گران‌ ترین خیابان‌ های مخصوص خرید در سوئیس می‌‌باشد.

این خیابان از ایستگاه اصلی به سمت دریاچه کشیده شده است. در نیمه‌ های این خیابان برای صرف قهوه در کافه‌ قنادی اسپرونگلی درنگ کنید.

خرید شکلات از شکلات‌ فروشی میدان پاراده پلاتس که یکی از شناخته‌ ترین میدان‌ های این کشور است را هم از قلم نیندازید.

 افزون بر همه‌ ی آنچه تاکنون گفته شد، زوریخ با کلیسا هایی زیبا، ساختمان‌ های دیدنی و بیش از پنجاه موزه و جشنواره‌ های تابستانی، یک شهر فرهنگی به شمار می‌‌ رود.

اما همانطور که تا کنون به دیدار کنندگان ثابت شده، برداشت‌ های نخستین لزوما دقیق نیستند.

 در سال‌ های اخیر با سهل‌ گیری‌ های بیشتر در مورد مقررات وضع شده، گشایشِ شمار بالایی کافه‌ پاتوق، باشگاه‌‌ تفریحی و رستوران‌‌ های جدید، مجاز اعلام شده‌‌ و به این ترتیب ساحل دریاچه از شور و زندگی لبریز است.

زوریخ کنونی به‌ درستی جایی است که مردم در آسایش و سر خوشی از زندگی‌ لذت می‌برند. 

جمعیت: 383708 نفر.

بهترین فصل سفر: اگر چندان اهل سرما و ورزش‌ های زمستانه نیستید، برای سفرتان به زوریخ خرداد تا شهریور خوب است. 

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
دیدنی های تورنتو کانادا
مونترال کانادا و مهترین دیدنی ها
مونترال کانادا شهری که باید دید
دیدنی های اینسبروک اتریش