شرح مختصری از تور مونیخ

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تاریخی و زیبا که پایتخت بزرگترین ایالت-فدرال آلمان، باواریا نیز است، دارای ساختمان‌های قدیمی بسیار‌ست که قدمت برخی از آنها به اوایل دهه 1800 میلادی می‌رسد. این شهر در کوه‌پایه‌های آلپ واقع شده است که باعث در سفر مونیخ شاهد زیباترین مناظر طبیعی در اروپا باشید. این شهر همچنین بهترین شهر از نظر فرهنگی در کل آلمان است و صد البته عمده شهرت این شهر در جهان بخاطر فستیوال سالیانه معروف یعنی اکتبرفِست Oktoberfest می‌باشد.

شرح مختصری از تور مونیخ

این شهر تاریخی و زیبا که پایتخت بزرگترین ایالت-فدرال آلمان، باواریا نیز است، دارای ساختمان‌های قدیمی بسیار‌ست که قدمت برخی از آنها به اوایل دهه 1800 میلادی می‌رسد. این شهر در کوه‌پایه‌های آلپ واقع شده است که باعث در سفر مونیخ شاهد زیباترین مناظر طبیعی در اروپا باشید. این شهر همچنین بهترین شهر از نظر فرهنگی در کل آلمان است و صد البته عمده شهرت این شهر در جهان بخاطر فستیوال سالیانه معروف یعنی اکتبرفِست Oktoberfest می‌باشد.

عکس زیر بنای Justizpalast کاخ دادگستری مونیخ که شامل دو دادگاه و یک ساختمان اداری است به نمایش در آمده است. قدمت این بنا به قرن نوزدهم میلادی می‌رسد.

جاذبه‌های گردشگری مونیخ

جاذبه‌های بسیاری در این فرهنگی وجود دارد که به تور مونیخ جذابیت بخشیده است.‌. این اماکن شامل کاخ‌ها و قلعه‌های شگفت‌انگیز این شهر می‌شود.

کاخ نیمفنبورگ | Schloss Nymphenburg

اقامتگاه تابستانی حاکمان باواریا بود که بزرگترین کاخ باروک در آلمان نیز هست. باغ‌های کاخ بسیار وسیع و دلگشا هستند بطوریکه مکانی بینظیر برای بدست آوردن آرامش‌اند، که البته ورود به این باغ‌ها رایگان است.

رزیدنس مونیخ Munich Residenz بزرگترین شهر-کاخ City Palace در آلمان است که قدمت بخش‌هایی از آن به سال 1385 میلادی بازمی‌گردد. بازدید از این مجموعه کاخ نیز برای بازدید کنندگان مهیاست. اتاق‌های داخلی مجموعه به زیبایی تزئین شده‌اند، ولی شاهکار اصلی و نفس‌گیر این کاخ مربوط به تالار آنتیکHall of Antiquities  است، که در دهه 1570 میلادی ساخته و با نقاشی‌های شگفت‌انگیزی دکور شده است.

داخل رزیدنس مونیخ گنجینه‌ای ارزشمندی از مبلمان سلطتنی باواریایی، جواهرات و هنر وجود دارد.

شهر مونیخ موزه‌های فوق‌العاده بسیاری نیز دارد. موزه شهر مونیخ City Museum of Munich مکانی عالی برای مرور تاریخچه این شهر قدیمی است. موزه دارای تغییرات فصلی مرسوم بوده و کلکسیونی عالی از آلات موسیقی و عروسک‌های محلی است.

موزه آلمان Deutsches Museum موزه زیبایی که در سفر مونیخ به همراه خانواده می‌توان در آن وقت گذرانداین موزه تعاملی شگفت‌آور از موزه تاریخ علم دارد و یکی از بزرگترین‌ها در جهان است.

شهر مونیخ دارای پارک‌هایی نیز هست که باغ انگلیسی Englischer Garten در سفر مونیخ بسیار محبوب است. با ورود به این مکان می‌توانید از آرامش آن بهره بگیرید یا از دومین باغ بزرگ آبجو مونیخ لذت ببرید. که البته بازهم ورود به این پارک رایگان است. 

Schloss Nymphenburg

فرهنگ غذایی در تور مونیخ

اگر به غذاهای باواریایی علاقه دارید، پس سفر به مونیخ، سفری مناسبی برای شماست. برای داشتن یک صبحانه خوب، سوسیس سفید Weißwurst انتخاب خوبیست، سوسیس طعم‌داری که معمولا همراه با آبجوی گندم Weissbier خورده میشود. از میان تمام میان‌وعده‌های عالی این شهر، می‌توان به قرص گوشت Leberkässemmeln اشاره کرد. گوشت تندی که در کنار رول سفید همراه با خردل شیرین سرو می‌شود. که از نوع میان‌وعده معلوم است که برای تهیه این میان‌وعده‌ها، باید به قصابی‌های شهر مراجعه کرد.

گشت و گذار در مونیخ

همانطور که از این شهر فوق‌العاده انتظار میرود، این شهر دارای یک سیستم حمل‌و‌نقل مدرن عالی است، که شامل تراموا، اتوبوس، مترو و قطار پرسرعت شهری همراه با بلیط‌های متنوعی مناسب مسافرین می‌باشد. شهر مونیخ همچنین شهری مناسب برای دوچرخه سواری است، با رکاب زدن در این شهر می‌توان به گشت و گذار در داخل شهر و بازدید از آن پرداخت. دوچرخه‌ها براحتی قابل اجاره هستند و شما می‌توانید در هر نقطه‌ی شهر در ایستگاه‌های مربوطه دوچرخه‌ها را تحویل دهید. ولی یک نکته مهم، دوچرخه سواران و عابرین از یک مسیر ترددی استفاده می‌کنند، پس حتما مراقب این رکاب‌زنان باشید.

مجله گردشگری ماژلان

مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر

بستن منو