غذاهای اروپایی که در تور نوروز 98 اروپا نباید از دست بدهید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

اروپا قاره ای با کشورها متعدد، مهد تکنولوژی و مدرنیته است. اما این قاره سبز و زیبا با وجود فرهنگ های مختلف مهد آشپزی نیز است. غذاها و سبک آشپزی هر کدام از کشورهای اروپایی منحصر به فرد است و مردم اروپا نیز به غذا خوردن بسیار اهمیت می دهند. آنها نه تنها به غذا، بلکه به محل خوردن غذا نیز اهمیت می دهند تا جایی که غذا خوردن در سبک زندگی اروپایی، به عنصر جدایی ناپذیر در سیاست ، اقتصاد و تجارت تبدیل شده است.

رستوران های شیک و مجلل در سراسر اروپا، غذاهای خوش طعمی را ارائه می دهند که شاید هیچ جای دیگر دنیا نمی توان همتایی برای آن غذاها یافت. با این توصیفات در این مقاله سعی داریم به معرفی چند غذای معروف اروپایی بپردازیم که نباید آنها را در تور اروپا از دست بدهید. تور اروپا نوروز 98 فرصتی است تا با سفر به اروپا این غذاها را بچشید و خاطره ای به یاد ماندنی برای خود خلق کنید.

تاپاس(Tapas) در اسپانیا

در تور نوروز اسپانیا چشیدن طعم تاپاس را فراموش نکنید. تاپاس به عنوان نمادی برای آشپزی ملی اسپانیا محسوب می شود، این غذای خوشمزه را در هر ساعت از شبانه روز می توان میل کرد و محدود به یک وعده غذایی نیست. در واقع به هر نوع پیش غذای خوش طعم اسپانیایی تاپاس گفته می شود و 12 نوع مختلف را شامل می شود. تاپاس یا به عنوان یک وعده کامل غذایی یا به عنوان دورچین غذاهای دیگر استفاده می شود. یکی از معروف ترین انواع تاپاس با نام “سیب زمینی خشمگین” معروف است که غذای تندی به حساب می آید. این تاپاس ترکیبی از سیب زمینی سرخ شده ، فلفل سیاه ، پیاز ، پوست لیموی رنده شده، سیر ، جعفری و سرکه قرمز است که طعم غذا را فوق العاده خوش طعم می کند. امیدواریم در تور اسپانیا از این غذای خوشمزه لذت ببرید.

tappas2

شاه ماهی هلندی(Hollandse Nieuwe Haring) در هلند

در تور هلند حداقل یکبار باید این غذای خوشمزه مخصوص هلند را امتحان کنید. طعم بی نظیر شاه ماهی، آن هم با سبک سرو کردن آشپزهای هلندی فوق العاده و بی نظیر است. البته این شاه ماهی به صورت خام و به همراه پیاز و خیار شور سرو می شود که شاید طعم آن برای اولین بار کمی عجیب به نظر برسد اما با سفارش این غذا ، تور هلند نوروز را به یکی از بهترین خاطرات خود تبدیل خواهید کرد.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ریزیتو اسکامپی  و لیمو (Risotto Scampi e Limone) در ایتالیا

شاید وقتی حرفی از تور ایتالیا می شود، همه ما به یاد پیتزا، اسپاگتی و پاستا ایتالیایی می افتیم که بسیار خوش طعم و لذیذ هستند. اما ریزیتو اسکامپی غذای کمتر شناخته شده ایتالیایی است که طعمی حیرت انگیز دارد. میگو و برنج ریزیتو  پایه این غذای خوش طعم را تشکیل می شد که در کنار عطر و طعم لیمو لذیذ تر می شود. در تور ایتالیا نوروز می توانید این غذای خوشمزه را در اغلب رستوران های ایتالیایی بیابید.

Risotto Scampi e Limone

راتاتویی(Ratatouille) در فرانسه

در تور فرانسه شما با کشوری که قلب آشپزی در اروپا است، آشنا می شوید. غذاهای متنوع  و همین طور ارزش غذایی بالا در کنار سبک غذا خوردن فرانسوی ها، رستوران های شیک شهرهای بزرگ فرانسه، شما را به یاد تاریخ پر از تجمل فرانسوی ها می اندازد. از تمام این ها که بگذریم، برخی غذاهای فرانسوی مانند حلزون یا صدف فرانسوی با ذائقه ما جور نیستند و برخی دیگر هم ریشه ای خارجی داشته اند که حالا در فرانسه به شهرت جهانی رسیده اند. در اینجا قصد داریم غذایی با پایه گیاهی معرفی کنیم که برای خوردن آن مشکلی نخواهید داشت. راتاتویی یک غذای خوشمزه فرانسوی است که معمولا با بادمجان، کدو سبز و گوجه فرنگی درست می شود و انواع سبزیجات را می توان به آن اضافه کرد. راتاتویی را معمولا به صورت دایره وار با بادمجان و کدو سبز و گوجه فرنگی می چینند که بسیار وسوسه انگیز است.زادگاه راتاتویی شهر نیس فرانسه است اما می توانید در تمامی نقاط فرانسه آن را سفارش دهید. در تور نوروز فرانسه راتاتویی خوش طعم و مقوی را از یاد نبرید .

Ratatouille

برنر پلاته (Berner platte)در سوییس

در سفر به سوییس با انواع غذاهای خوشمزه با پایه گوشت آشنا می شوید که معمولا لایه ای از پنیرهای خوش رنگ سوییسی را بر روی خود دارند. البته اگر غذاهای گیاهی را ترجیح می دهید، نگران نباشید! در سوییس میتوانید غذاهایی را بیابید که گیاهی و در عین حال بسیار خوشمزه هستند. غذایی که میخواهیم از سوییس زیبا معرفی کنیم ، برنر پلاته است که یک غذاهی گوشتی، خوشمزه و مقوی است که می توانید در تور نوروز سوییس آن را در شهر زوریخ سفارش دهید که معمولا به عنوان ناهار سرو می شود. سوسیس و تکه های گوشت آبدار عناصر اصلی این غذا را تشکیل می دهد.

Berner platte

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
بستن منو