لذت بردن از هنر و معماری در تور سوئیس

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

سوئیس کشوری با چشم اندازهای وسیع در دامنه کوهستان آلپ و جاذبه های طبیعی بسیار، همیشه پرطرفدار بوده است. گردش در دامنه کوهستان آلپ، آن هم با قطار و همین طور پیست های اسکی و تفریحات آبی در دریاچه های متعدد این کشور، گردشگران را به وجد می آورد .

 اما در کنار این جاذبه های طبیعی و چشم انداز هایی که گردشگران را افسون می کند، جاذبه های تاریخی و هنری متعددی در این کشور کوچک اما فوق العاده زیبا وجود دارد. در این مقاله می خواهیم به زیبایی هایی درون شهرها که بر پیکره بناهای تاریخی خود نمایی می کند و شکوه معماری را یاد آور می شود، بپردازیم. تور سوئیس فرصتی برای لذت بردن از هنر و معماری این کشور زیباست .

هنر و معماری در سفر به زوریخ
 

در شهر زوریخ بازدید از گالری ها، موزه ها و بناهای تاریخی که بخش اعظم هنر و معماری سوئیس را معرفی میکنند فقط گوشه ای از فعالیت هایی است که در تور زوریخ انجام خواهید داد. زوریخ شهر تاریخ و هنر است و بازدید از آن می تواند به یکی از بهترین سفرهای تمام عمرتان تبدیل شود. در زوریخ به دیدن ساختمان اپرا (Opernhaus Zurich)  می روید که به سبک نئو کلاسیک ساخته شده است، مانند دیگر بناهایی که به این سبک ساخته شده اند،همان تاثیر مستقیم معماری بر دیوارها و سادگی بنا که مولفه های سبک نئو کلاسیک است، با فرشتگانی که بر فراز ساختمان ایستاده اند را خواهیم دید. ساختمان اپرا اگرچه به اندازه بناهای دیگر زوریخ شاخص نیست اما این ساختمان بیشتر از آن جهت معروف است که تاثیرات بسیار خوبی را بر روی اپرای زوریخ گذاشته است. خانه Kunsthaus Zurich یکی از شاخص ترین بناهای زوریخ برای دوست داران هنر است. یکی از بهترین کلکسیون‌ هایی که در طول سالهای متوالی گردآوری شده است در این مکان به نمایش در آمده است. آثار هنرمندان مشهوری مانند پیکاسو در این گالری به نمایش گذاشته شده است که محبوبت فراوانی دارد. کلیسای بزرگ (Grossmunster) برای هنر دوستان بسیار با اهمیت است. این کلیسا که قدمت بالایی دارد و به زمان امپراطوری روم باز می گردد که دو برج بلند و خاص این کلیسا نیز نمادی برای گردشگری این شهر هستند. کلیساهای متعددی مانند کلیسای زنان نیز درشهر هنر و معماری، زوریخ زیبا، وجود دارد که برای هنردوستان بسیار جذاب خواهند بود .

zurich

هنر و معماری در سفر به ژنو
 

اولین کلیسایی که نظر شما را در سفر به ژنو جلب خواهد کرد، کلیسا سنت پیر است که به سبک گوتیک و رومانسک طراحی و ساخته شده است و حدود 1000 سال قدمت دارد. در ادامه سفر ژنو، از بناهای تاریخی بسیاری دیدن خواهید کرد، اما معماری موجود در این شهر به بناهای تاریخی محدود نمی شود و هنر و معماری را در تمامی ابعاد شهری و ابعاد فرهنگی مردم ژنو خواهید دید.

Geneve

هنر و معماری در سفر به لوزان
 

لوزان شهری پر از گالری و موزه است. موزه هنرهای زیبا، گالری هنرهای خام و موزه رومی از سه موزه های هنری و تاریخی این شهر هستند که هنر دوستان می توانند از آنها بازدید کنند. این موزه ها و گالری ها همراه با کلیساهایی به سبک های خیره کننده در دنیای معماری بسیاری محبوب هستند. از جمله کلیساهای معروف شهر لوزان سوئیس، کلیسای سن فرانسوا است که به قرن 13 و 14 و در سال 1523 تکمیل شده است. سرآمد تمام این بناها در لوزان، بنای باشکوه و معروف کلیسای نوتردام است که در طی سالها و دوره های معماری مختلفی تاثیر پذیرفته و ساختار باشکوهی از درون کلیسا و نمای بیرونی را پدید آورده است.

lozan

تورهای سوئیس همیشه برای هنردوستان جذاب خواهد بود. در کنار جاذبه های تاریخی و هنری که در بالا به آنها اشاره شد، سوئیس جایگاه ویژه ای در هنر و معماری مدرن دارد که به جذب توریست این کشور نیز بسیار کمک کرده است. پیشنهاد می کنیم در تور سوئیس دوربین عکاسی خود را به همراه داشته باشید. بناهای قدیمی و مدرن بسیاری در سوئیس منتظر شما هستند.

مجله گردشگری ماژلان

مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر

بستن منو