چه جاذبه های دیدنی در سفر اتاوا کانادا را نباید از دست داد

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

کشور کانادا و چهارمین شهر پرجمعیت این کشور محسوب میشود. شهری زیبا با ساختمان ها و موزه های منحصربفرد که دارای جاذبه های دیدنی زیبایی است. شهری در کنار رودخانه ای به همین نام گسترده شده است. اتاوا دارای آب و هوای مرطوب است و چهار فصل دارد. تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد از ویژگی های آب و هوایی این شهر محسوب می شود. بهترین زمان سفر و لذت بردن از جاذبه های دیدنی این شهر، در ماه آگوست و سپتامبر می باشد که بهترین هوا را دارد. ساختمان های دولتی شهر همراه با معماری شگفت انگیزشان زیبنت بخش شهر میباشند. شهر بوسیله کانال ریدو به دو بخش تقسیم شده است. قسمت شمالی کانال به شهر پایینی و قسمت جنوبی کانال به شهر بالایی معروف است.

اتاوا، پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر پرجمعیت این کشور محسوب میشود. شهری زیبا با ساختمان ها و موزه های منحصربفرد که دارای جاذبه های دیدنی زیبایی است. شهری در کنار رودخانه ای به همین نام گسترده شده است. اتاوا دارای آب و هوای مرطوب است و چهار فصل دارد. تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد از ویژگی های آب و هوایی این شهر محسوب می شود. بهترین زمان سفر و لذت بردن از جاذبه های دیدنی این شهر، در ماه آگوست و سپتامبر می باشد که بهترین هوا را دارد. ساختمان های دولتی شهر همراه با معماری شگفت انگیزشان زیبنت بخش شهر میباشند. شهر بوسیله کانال ریدو به دو بخش تقسیم شده است. قسمت شمالی کانال به شهر پایینی و قسمت جنوبی کانال به شهر بالایی معروف است.

تپه پارلمان (Parliament Hill)

ساختمان های پارلمانی با نمای سنگی کوتیک ویکتوریایی خود، بر فراز یک تپه پنجاه متری مشرف به رودخانه اتاوا ایستاده اند. این ساختمان ها سه بخش دارند که بخش غربی، شرقی و مرکزی معروفند. کتابخانه پارلمان، در پشت ساختمان، در جهت مخالف ورودی، یک هشت ضلعی مبله می باشد که از آتش سوزی سال 1916 سالم مانده است. می توانید بخش مرکزی ساختمان که گسترده و تاریخی است را بگردید، همچنین در جلسات پرسش و پاسخ در هنگام برگزاری جلسات دولتی شرکت کنید.

در تابستان پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا، در محوطه سرسبز جلوی ساختمان پارلمان گشت زنی میکند. این گروه در یونیفرم های مونت (Mountie) همراه با جلیقه های سرخ رنگ، کلاه لبه دار، شلورهای سوارکاری و پوتین های بلند بسیار جذاب هستند. در صبح های تابستان، تغییر و تحول گارد نظامی همراه با تشریفات نظامی و فلوت، همیشه مسافرین بسیاری را به خود جذب میکند. مراسم در ساعت 0950 (زمان نظامی) آغاز می شود، اما برای یافتن مکانی منساب حهت تماشای مراسم، یم ربع زودتر در محل خاضر باشید. بازدید از تپه پارلمان و تغییر و تحول نظامی از محبوب ترین جاذبه های دیدنی رایگان اتاوا است.

Centre_Block_-_Parliament_Hill

کانال ریدو

 کانال رید با 200 کیلومتر درازا (ولی تنها با عمق 6/1 متری) شهر اتاوا را به کینگستون در دریاچه انتاریو وصل می کند. در واقع این کانال به منظور مقاصد نظامی در هنگامه جنگ بین کانادا و ایالات متحده در سال 1812 احداث شد، و یک آبراه استراتژیک بین مونترال و دریچه انتاریو محسوب میشد. در تابستان کانال و سد متحرک آن، دارای فعالیت بیشماری هستند. به محض اینکه کانال در زمستان منجمد بشود، به مکانی تفریحی برای فستویال ها و اسکیت تبدیل می شود. در کناره کانال ریدو، ساختمان Château Laurier یکی از بزرگترین ساختمان های کناره‌ی رودخانه است که ظاهری شبیه به ساختمان های قرون وسطی دارد، ولی در سال 1912 ساخته شده است. این ساختمان نمونه بارزی از اینست که چکونه شرکت های بزرگ کانادایی راه آهن کانادا، هتل های بزرگ را در سراسر کانادا افزوده اند.

موزه جنگ کانادا

موزه جنگ در کنار رودخانه اتاوا، موزه ای مدرن از تاریخچه نظامی گری کاناداست. این موزه جنگ های بین فرانسوی ها و بومیان کانادا در قرن شانزدهم تا مشارکت کانادا در جنگ های جهانی اول و دوم و نقش صلحبانان را به نمایش می گذارد. این موزه برای بازدیدکنندگان آمریکایی جالب خواهد بود، زیرا آنها با دیدگاه کانادایی ها از جنگ مشترکشان در سال 1812 آشنا می شوند. برخی از نمایشگاه ها فعالیت محور هستند. همچنین مجموعه ماشین های نظامی شامل 50 تانک، جیپ، موتورسیکلت، ماشین های زرهی و حتی ماشین هیتلر است.

گالری ملی کانادا

گالری فوق مدرن ملی کانادا یک شاهکار معماری تلفی میشود. شیشه های برج های هرم مانند گالری، خطوط ساختمان های پارلمان را تداعی می کنند. شیشه های گالری با ظاهر قرون وسطی Château Laurier در تضاد هستند، با اینحال منظره آن با فضای شهری اتاوا متناسب است. درون ساختمان، گالری ها، هنرهای بومی را به نمایش میگذارند. پیشرفت هنر کانادایی ها از آثار مذهبی تا گروه هفت (Seven Gropu)، سبک امپرسیونیسم اروپایی و نمایشگاه های موقتی را در این سازه شاهکار می توانید مشاهده کنید. هنر مردمان اینوئیت (اسکیموهای کانادا و گریلند خود را اینوئیت می نامند) در طبقه پایین تر از تالار بزرگ شیشه ای قرار دارد. این ساختمان در نزدیکی سایر جاذبه های دیدنی و مراکز فرهنگی شهر قرار دارد.

برج صلح

نمایی کامل از شهر و جاذبه های دیدنی شهر را میتوانید بر بلندای عرشه رصد برج صلح و مشاهده کنید. نمایی جالب و جذاب که شامل جاذبه های معروف شهر مانند تپه پارلمان، تمامی شهر، رودخانه، حتی شهر گاتینو و تپه های شمالی می باشد. در هنگام سوار شدن به آسانسور و نگاه انداختن به زنگوله های برج، اتاقی برای یابود کشته شدگان کانادایی جنگ جهانی اول خواهید یافت. بازدید از برج رایگان است ولی برای ورود باید بلیطی تهیه کنید.

مجله گردشگری ماژلان

مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر

بستن منو