کلمبوس امریکا شهر فستیوال ها

Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

کلمبوس پایتخت ایالت اوهایو آمریکا و از بزرگ‌ ترین شهر این ایالت می باشد. کلمبوس که در سال ۱۸۱۲ میلادی در ریزشگاه دو رود سایوتو (Scioto) و آلنتنجی (Olentangy) بنیاد شده نام خود را از کریستوف کلمب، کاشف بزرگ گرفته‌ است.

کلمبوس؛ پایتخت ایالت اوهایو، به‌ عنوان شهری که از هنر فراهم ساختن امکانات لازم برای سرگرمی‌ و خوش‌ گذرانی‌ های گوناگون برخوردار است، شناخته می‌ شود.

جمعیت دانشجویی پر شمار کلمبوس، گواه خوبی است بر این ادعا. چرا که همواره رخدادی همگانی همچون جشنواره‌، گرد همایی و رقابت‌ های مختلف در این شهر برپاست.

شناخته شده‌ ترین این رویداد ها عبارتند از:

جشن اُکتُبِر فیست در آخرین روز های ماه سپتامبر، کُم‌ فیست، نمایشگاه ایالت اوهایو، فستیوال آسیایی در پارک فرانکلین، فستیوال هنر های کلمبوس، رژه‌ی طنز دو-دا، فستیوال لاتین و بسیاری دیگر.

افزون بر این‌ ها، کلمبوس به خاطر جشن پر آوازه‌ی دیگری به نام قرمز، سفید و بوووومب! که بومب به معنای غریو شادی است، معروف شده.

این مراسم در اوهایو و ایالت‌ های دور و برش، بزرگ‌ ترین جشن و آتش‌ بازی مخصوص روز استقلال است. برای آن دسته از گردشگرانی که در یکی از زمان‌ های نادری که هیچ جشن و جشواره‌ ای در کلمبوس برپا نیست به این شهر سفر کرده‌ اند.

این شهر بی‌ همتا، گنجنیه‌ ای از دیدنی‌ ها و سرگرمی‌ های‌ دیگری دارد، که کشش و گیرایی بسیار ایجاد می‌ کنند؛ از روستا های ویکتوریایی یا آلمانی، میراث ملی بر جای‌ مانده از اولد اومز، درایوینگ پارک، لیوینگزتون پارک تا موزه‌ی هنر های کلمبوس و موزه صنایع‌ دستی اوهایو.

دیوار به‌ دیوار مرکز تاریخی اوهایو، دهکده‌ی اوهایو به‌ چشم ‌می‌ خورد که یکی از زیستگاه‌ های قرن نوزدهمی را بازنمایی کرده است.

موز‌ه‌ های مدرن‌ تر کلمبوس عبارتند از موزه‌ی هنر جک نیکولاس واقع در محوطه‌ ی دانشگاه شهر، مرکز هنری وگزنِر و سرانجام موزه‌ی دانش و فن‌آوری کوسی.

ohaio

دیدنی های کلمبوس امریکا


از دیدنی های این شهر می توان به قرمز، سفید و بومب! اشاره کرد که بزرگ‌ ترین آتش‌ بازی مخصوص روز استقلال در غرب میانه می باشد.

همچنین آکواریوم و باغ‌ وحش کلمبوس هم خالی از لطف نیست. پارک ایالتی آهوی نژاد کریک یا جنگل ملی وِین، تنها جنگل ایالت اوهایو می باشد. 

برای اطلاع از دیدنی های شهر کلمبوس امریکا درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.

خانه‌ی جیمز توربر؛ که از سال 1913 تا 1917 میلادی منزل نویسنده و کاریکاتوریست معروف مجله‌ی نیو رکِر و خانواده‌ اش بود.

بازدید کنندگان ترغیب می‌ شوند تا بر روی صندلی‌ ها بنشینند، با پیانوی توربر چند نُت بنوازند و بر کلید های ماشین‌ تایپ‌ اش بفشارند. جالب است بدانید که نخستین کودکستان امریکا در این شهر بنیاد شد. 

منطقه‌ ای در شمال مرکز شهر به نام شورت نورث دیده می‌ شود که هم در میان بومی‌ های کلمبوس و هم دیدار کنندگان هواخواهان بسیار دارد.

این محله‌ آمیزه‌ی رنگارنگی است از فروشگاه‌ ها، رستوران‌ ها و نگارخانه‌ های هنری. بی‌ گمان مجلل‌ ترین محله‌ برای خرید و خورد و خوراک ایستون تاون سنتر است و نورث وِست مارکت برای تماشای رهگذران و مردم کوچه و خیابان بهترین جاست.

در ساعت‌ های نخست شب، رفتن به کنار اسکله‌ های واقع در دو بخش آرِنا و برُ وِری خوش است و برای آن‌ هایی که به هنگام پایین آمدن افتاب، خسته از هیاهو و هیجان شهری در پی یک پناهگاه و دمی خلوت و آسایش می‌ گردند، پارک فرانکلین گزینه‌ی خوبی است.

این بوستان از بهترین فضا های باز کلمبوس به شمار می‌ رود و مجموعه‌ی بزرگ گیاهان استوایی آن پر آوازه است.

خانه‌ی ایالتی اوهایو یکی از بنا های زیبای متعلق به دوره‌ی پیش از جنگ داخلی است که با بازگشت به سبک ساخت‌ و ساز های یونانی برپا شده است. این شهر به یاد کریستف کلمب کاشف امریکا کلمبوس نام‌ گذاری شده است. 

کسانی که به شهر کلمبوس امریکا سفر کرده اند سفر خود را مشابه سفر به استرالیا می دانند.

جمعیت: 1967066 نفر.

بهترین فصل سفر: بهار تا پاییز.

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
دیدنی های تورنتو کانادا
مونترال کانادا و مهترین دیدنی ها
مونترال کانادا شهری که باید دید
دیدنی های اینسبروک اتریش