کیپ تاون پایتخت افریقای جنوبی

Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

کیپ تاون نام دومین شهر پر جمعیت آفریقای جنوبی بعد از ژوهانسبورگ است. این شهر از محبوب ترین مقصد جهانگردان در قاره افریقا می باشد. شهر کیپ تاون یکی از شهر های میزبان جام جهانی 2010 فوتبال در افریقای جنوبی بوده است، همچنین ساختمان پارلمان افریقای جنوبی در شهر کیپ‌ تاون قرار دارد.

کیپ‌ تاون که به نام‌ های کیپ‌اِستاد یا آی‌کاپا هم شناخته می‌ شود، در دامنه‌ی کوه تیبِل جای دارد. این شهر که پایتخت قانونی آفریقای جنوبی است پایتخت استان کیپ‌ غربی هم به شمار می‌ رود.

در سوی دیگر شهر، شبه‌ جزیره کیپ به همراه دو ویژگی زمین‌ شناسی دیگر این مناطق سبب شده تا سازمان یونسکو پارک ملی کوهستان تیبل را در فهرست میراث جهانی خود به شمار آورد. 

برای اطلاعات بیشتر در مورد تور افریقای جنوبی (ژوهاسنبورگ، سان سیتی و کیپ تاون) لطفا کلیک کنید.

یکی از دوست‌ داشتنی‌ ترین مناطق این شهر اسکله‌ی زیبای ویکتوریا وآلبرت است که با صد ها فروشگاه، رستوران و یک آکواریوم به نام دو اقیانوس دل هر گردشگری را می‌ رباید.

به‌ علاوه اینجا نقطه آغاز گشت‌ هایی است که به سوی مکان زندان‌ دوره‌ی‌ تبعیض‌ نژادی در جزیره روبن و جزایر تحت استعمار دیگری به نام‌ های دوئیکِر و سیل می‌ روند. 

شمار قابل توجهی از بنا های هلندی بسیار خوش‌ نما در این شهر به چشم می‌ خورند، به‌ ویژه ساختمان‌ های دولتی قدیمی واقع در مرکز بازرگانی، در راستای خیابان لانگ و محدوده‌‌ی کنستانتینا بسیار چشم‌ گیرند.

افزون بر این خیابان لانگ کانون بهترین رستوران‌ های سراسر کشور و پرآوازه‌ ترین کافه‌ پاتوق‌ ها و کلوپ‌ هاست. در حالیکه نشانه‌ هایی از دوران استعمار بریتانیا را می‌ توان در تالار شهرداری و ساختمان یادبود رودس دنبال کرد، ردِپای خشونت‌ و رفتار زشت و شرارت‌ بار عصر تبعیض‌ نژادی را نیز می‌ توان در موزه منطقه‌ی شش به تماشا نشست.

این موزه یادبود زمانی است که این محله تنها برای سفید پوستان آزاد بود و این امر به اخراج اجباری سیاه‌ پوستان از خانه و کاشانه‌ شان انجامید. از مقاصد مهم دیگر گردشگران دیدار از محله مالایایی‌ ها است.

ساکنان این محله از تبار بردگانی هستنند که از شرق دور به این سرزمین آورده شدند و به همین علت بخش بزرگی از اهالی این منطقه به فرهنگ آسیای جنوب شرقی می‌ رسند. ساختمان‌ های این منطقه بنا بر سنت شاد آنان، با رنگ‌ های باز و روشن رنگ‌ آمیزی شده‌اند. 

یکی از کار هایی که به شرط آب‌ و هوای موافق و جوّ آرام، باید در این سفر انجام داد، بالا رفتن از کوهستان تیبل است، البته به‌ وسیله‌‌ی ماشین‌ های کابلی. افزون بر این می‌ توانید از جاده‌ هایی که تا آخر شبه‌ جزیره‌ی کیپ کشیده شده‌اند بگذرید و چشم‌ انداز های زیبایش را تماشا کنید.

هر دو ناحیه حیات‌ وحش پرباری هم دارند. سخن پایانی اینکه دیدنی‌ ها و سرگرمی‌ ها در کیپ تاون بیش از این‌ هاست، از این‌ رو دوباره و دوباره به این شهر برخواهید گشت.

دیدنی های شهر کیپ تاون


از دیگر دیدنی های جذاب این شهر می توان به جزیره روبن اشاره کرد. همچنین کارناوال نوازندگان کیپ تاون که اواخر دیماه برپا می‌ شود. از چشم‌ انداز هایی که از فراز کوه تیبل می‌ توان دید نگذرید. همچنین شرکت در گشت‌ های مخصوص شهرستان‌ های کیلیتشا و کیپ‌فلتس.

برای اطلاع از دیدنی های شهر کیپ تاون افریقای جنوبی درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.

اگر سفری به دماغه واین‌لندز داشته باشید می تواند بسیار جذاب باشد همچنین دیدار از دژ شهر. تماشای وال‌ ها از خلیج هِرمانوس هم خالی از لطف نیست. جالب است بدانید که آب کنار خلیج فالس از آب کنار دماغه گرمتر است. 

جمعیت: 3740000 نفر.

بهترین فصل سفر: بهار، تابستان و پاییز. زمستان‌ هایش سرد و پر بارندگی‌ است.

مجله گردشگری ماژلان
مجموعه ای از دانستنی های گردشگری و راهنما های سفر
دیدنی های تورنتو کانادا
مونترال کانادا و مهترین دیدنی ها
مونترال کانادا شهری که باید دید
دیدنی های اینسبروک اتریش